Jamesy Boy (2014)

"VŠE CO CHCI JE NORMÁLNÍ ŽIVOT." Pozitívne prekvapenie uplynulej doby ktoré pre mňa znamená že aj nový film dokáže byť konkurenciu pre staršie "klasiky", byť mnohokrát kvalitnejším a s väčšou výpovednou hodnotou ako predražené kasové trháky posledných rokov na ktoré bolo vynaložených nehorázne veľa finančných prostriedkov. Hlavné plus tohoto filmu je skvelý casting ktorý dopadol asi najlepšie ako mohol. James neskôr v kombinácii so Sarah vytvárali skvelé predstavenie, čoho dôsledkom bolo moje zistenie že scény zo života sú pre mňa nezvyčajne o niečo zaujímavejšie ako tie z prostredia väzenia. Koniec možno nebol z tých najlepších ale celkovo dojmy počas celého filmu boli nadmieru kladné a som rád že som na tento film natrafil.

Nymfomanka, část I. (2013)

Umelecký zážitok z filmu nulový. Atmosféra na bode mrazu, nebolo to ani zďaleka tak zaujímavé aby som chápal nadhodnotenie tohoto filmu. Ale čo sa týka drámy, tam to bolo na kvalitnej úrovni a v konečnom dôsledku pre mňa len (aspoň) priemerná dráma.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Když zmizíš, budeš zmizelej, nebo tě zmizím já." Vie to byť zábavné, vkusné ale aj pekne nestále a nudné. Jackson zahral výborne a práve scény s ním to nekompromisne ťahali hore.

Mafiáni (1990)

Precízne natočený film ktorého jediný problém je v napätí, ktoré mi tam chýbalo. Možno pridať trochu viac priamočiarosti a z filmu ktorý nenadchne ani neurazí, by bola výborná gangsterka.

Gravitace (2013)

Vesmír je fajn, dvojica Sandra & George tam dokonale sedí a film je dostatočne vizuálne zaujímavý. Jediná chyba toho celého bola prílišná naivita príbehu.

Carrie (2013)

Teen "horor" ako zo zlého sna.

Kult hákového kříže (1998)

Všetko alebo nič. Film ktorý vás buď bude držať po celý čas v napätí a očakávaní, alebo ho odsúdite. Kvalita tohto filmu je založená najmä na dobrom príbehu a tom, ako to daní herci vedia podať. Myšlienky zaujímavé, možno trocha klišé ako sa z "grázla" stane "dobrák" ale celé je to o pocitoch. A tie pri sledovaní, a hlavne po ňom boli kladné. Viac než to.

Zločinec (2008)

Obdobných filmov je hneď niekoľko a predsa len sú v niečom odlišné. Čo sa týka Zločinca, nedáva si až tak záležať na vývoji postáv a divák sa teda skôr dostane do centra diania a je mu vlastne jedno kto alebo čo to tam robí. Jednoznačne som už videl lepšie väzenské drámy, ale ani táto nie je na zahodenie.

Zkurvená noc (2003)

Po prečítaní obsahu a zo začiatku filmu mi to prišlo ako zaujímavý minimalistický snímok ktorý ma bude po celú stopáž prekvapovať. Opak bol pravdou a ja som sa cez všetky pokusy nestotožnil so zámerom autorov. Kvalitné obsadenie sa tomu odoprieť nedá, snaha taktiež nie ale mne to prišlo celé ako zbytočná strata času a po skončení filmu som si povedal "no a čo?".

Hokejový zázrak (2004)

Hokej je skvelý šport a aj cez to tento film nezvládol vyvolať ani obdobnú atmosféru ako žánrovo odlišný Goon, ktorý bol možno aj o triedu lepší ako Miracle. To, čo by malo byť najzaujímavejšie (samotný zápas) bolo z veľkej časti nezáživné a nudné. Herecky sa na tomto filme toho nedalo príliš skaziť a hlavným kameňom úrazu sa stalo jednoznačne spracovanie ktoré mohlo byť niekoľkonásobne zaujímavejšie.