Hráči (2015) (seriál)

PILOT

Lucifer (2016) (seriál)

PILOT

Lucy (2014)

Opäť jeden z tých filmov, pri ktorých je veľmi zložité obhájiť svoje hodnotenie. Ako sa film začal, uvidel som skvelú Scarlett Johansson v hlavnej úlohe (áno konečne som ju aj videl, nie len počul) a zistil prítomnosť Morgana Freemana v tomto filme, hneď som vedel že hodnotenie pôjde vysoko. Po celý čas ma bavilo sledovať, čo sa to tam vlastne deje a to či tam je množstvo (veľké množstvo) nelogických vecí, ma absolútne nezaujímalo. Preto môžem povedať, že päť hviezd nebude asi príliš objektívnych, no tomuto filmu som ich musel dať.

Mimoni (2015)

Už dlhší čas čakám na animák ktorý aj keď je novšieho vydania, dokáže zaujať podobne alebo rovnako ako tie staršie. Bohužial, nestalo sa tak ani teraz. Despicable Me Mimoňov v pohode strčí do vrecka a pokus autorov o najlepší animák roka, zrejme (dúfam) nevyšiel. Až na pár vtipnejších momentov sa to po celý čas nieslo v rovine priemernej zábavy a hodnotenie zachránila hlavne prvá polovica filmu.

21 gramů (2003)

Pri sledovaní filmu by som asi ťažko našiel nejakú chybu ktorá mi tam vyslovene vadila. Cez hercov, systém filmu ako taký a dejovú linku tam nebolo nič zlé. V konečnom dôsledku tento film ale nemôžem zaradiť v mojom rebríčku vyššie ako k ľahkému nadprimeru. Očakával som ešte o niečo viac, zmiešané pocity po skončení filmu, smútok - no nič také neprišlo.

Teorie všeho (2014)

O živote Stephena som toho aj bez filmu vedel určite viac. Film mi neprišiel až taký zaujímavý, avšak spracovanie a tá energia ktorá z neho išla bola úžasná. Taktiež by sa dala vyzdvihnúť absolútna suverenita a pohoda hl. postavy (ocenená Oscarom).

Kluk od vedle (2015)

Klasický psycho-thriller v novom kabáte s nestarnúcou Jennifer. Príbeh vyložene klasický, ľahko predvídateľný, ale spracovanie a atmosféra boli na tom lepšie ako som očakával. Koniec si každý kto už nejaký podobný film videl, vedel domyslieť a neprekvapilo ho absolútne nič. Ako taká oddychovka tento film poslúžil skvelo.

Ex Machina (2014)

Prepracované sci-fi ktoré na mňa zapôsobilo po všetkých stránkach. Minimalistické prostredie, v tom budovanie atmosféry - to všetko sa im náramne darilo po celý čas. Tých koncov veľa na výber nebolo, takže som ani po záverečnej scéne nezostal sklamaný.

Harold a Maude (1971)

"Nejsou mrtví. Jen si netroufají žít. Riskni to. Ať to i bolí..." Neuveriteľne zaujímavý snímok. Umožnil mi precítiť tú dobu, v ktorej som vlastne ani nikdy nežil a nachvíľu uniknúť z prítomnosti. Mal som sa nad čím pousmiať, aj zamyslieť a iba koniec ma odradil od toho, aby som pridal aj poslednú, piatu hviezdu.