Krumphanzl

Krumphanzl

režisér / animátor / grafik / ilustrátor / kritik

1 bod

• 26.11.2015  10:33

Jednim slovem ZAZITEK. Za hudbu taky hvezda. Ale plnej pocet nedam. Je to o vlasek.4

• 24.5.2015  17:23

Tak prave dokoukano. Za mne palec nahoru. Dost Japonskych dramat konci smrti. Tady smrti vse zacina, aneb jak to vypada, kdyz Vam zemre manzel a dedecek si dela narok na vnuka. Neni to vsak zadne psychologicke drama ale hezka ducharska podivana. Nekdo si poplace. Ale zanecha to pozitivni energii. Rozhodne jsem spokojen. Vsem vrele doporucuji. Oizumi je jiz muj herecky kun. Filmy ve kterych jsem ho videl jsou skvele a on jako herec u mne boduje.

• 20.5.2015  06:48
    I'm home (TV seriál) (2015)

Tak dorama nesleduji, ale tomuhle jsem šanci dal a sleduji pravidelně každý týden. Není to žádný extra zázrak ale na dorama to není špatné. Taková pohádková klasika, strašný hajzl a člověk který jde ve své kariéře přes mrtvoly má nehodu a nic si nepamatuje. No a je z něho ten nejpoctivější, nejcitlivější a nejférovější člověk, který dává přednost lidem ve svém životě před kariérou. Pamatuje si však jen svoji první manželku a svoji aktuální ženu vlastně vůbec nezná a nepoznává. Vidí ji totiž stejně jako svého syna s bílou maskou na tváři. Díl po dílu pomaloučku poznává své předchozí zlé já a snaží se napravit všechno co jde. No je to pohádka pro unavené pracující japonce. Tak nohy na stůl a klid. Každý čtvrtek od 21hod. Hahaha. Jo a Aja Ueto má fakt dobrý airbag.

• 20.5.2015  06:39
    Anata e (2012)

Moc krásné rozloučení s úžasným Kenem Takakurou. Byl to velký herec.

• 20.5.2015  06:30

Stručně, krásný film. Krásně se na něj kouká, ale do kina chodit podle mého netřeba. Takže na druhý díl čekám až vyjde na DVD a dám ho zase v klidu domácího krbu.

• 20.5.2015  06:26

Mám rád Kubozuku, mám rád klubové filmy, mám rád tenhle film. Ale plnej počet mu nedám. Film o tom, jak dva kamarádi, přítelkyně jednoho a kamarádka druhého se vydají k moři vyzkoušet bumerang hahaha a sníst sukiyaki. Hahaha. Ten film je bezvadnej. Taková dvojka podivínů a jejich svět v 111.minutách.

• 20.5.2015  06:22

Tri krátké filmové mysteriózní povídky. Které Vás neohromí ale ani neurazí. Já se příjemně bavil, minutáž je tak akorát dlouhá aby to nenudilo. Upřímně mne zaujal obal DVD a proto jsem tomu dal šanci. Každá povídka je svým způsobem zajímavá ač nemohu říct, že extra originální. Režisér si také vypomohl obsazením hezkých mladých japonek, aby se na to lépe koukalo. Není to žádný zázrak ale rozhodně jako filmovou povídkovou jednohubku doporučuji. Nebudu prozrazovat o čem povídky jsou, to by se tajemno vytratilo. Ale jen naznačím, první povídka je o dívce, kterou mít rád bolí. Druhá povídka je o tajemné přítelkyni mladého muže, která má ráda bílou barvu a k jídlu podává pouze tofu. No, nic není tak jak vypadá. A třetí poslední povídka je pro mne nejslabším článkem a je o učiteli autoškoly a jeho lásce, která se zabila v autě ale opět, smrtí nic přeci nekončí....a tato povídka tím začíná. Takže, kdo máte rádi tajemné pohádky na dobrou noc, prosím!!!!

• 20.5.2015  06:11

Tak kočičí rodina mne pobavila. Krásný film o poněkud složitější rodině, která přichází do konfrontace s novou přítelkyní nejstaršího syna. S dívkou z tzv. normální rodiny. Ovšem konfrontace sama přináší otázky a odpovědi na to, co je a co není vlastně normální a co je lepší a co horší a že nic není dokonalé a vše má své pro i proti. O tom tento film vlastně je. O otázkách a odpovědích, které pokládají a dostávají členové filmové rodiny. Komedie to moc není ale příjemné koukání rozhodně ano. A to nejen díky krásné Mei Kurokawa. Film mi nečekaně udělal radost, protože jsem tomu mnoho šancí nedával. Ale jsem nakonec moc rád, že jsem filmu šanci dal a že jsem si ho půjčil. Kurokawu mám hodně rád a tenhle film patří zatím k tomu lepšímu z její filmografie.

• 20.5.2015  05:54

Na tenhle film jsem se těšil, nenazval bych ho mysteriózním ale spíš sexuálně poetickým. Je zvláštní, že o každém filmu snadno napíšu spoustu řádků, ale v případě tohoto nějak nenacházím ta správná slova. Ten film mne zasáhl svoji atmosférou a způsobem vyprávění. Poetický thriller, SM romantika, temné melodrama. Láska, vražda, posedlost, tajemství, ....... od všeho špatka a je z toho chutná porce filmové podívané. Film jako takový, kdyby byl natočen špatně, by toho asi moc nepřinesl. Ale tenhle film ač nijak obsahově originální není překvapuje svým zpracováním. Pro někoho to bude nepochybně odpad si myslím. Není to nijak atraktivní film. Ale kdo má rád atmosferické, klidné, tiché vyprávění příběhu, tohle ho uspokojí. Pro mne je to kombinace toho co ve filmovém světě mám rád. Kimono a svazané bělostné tělo Japonské ženy je za hvězdu navíc. Plný počet nedám a tenhle film si možná 4 hvězdy nezaslouží ale pokud se Vám zadaří film sledovat se svoji drahou polovičkou a vezmete ho jako sexuální předehru, tak 4 hvězdy jsou na místě. Skutečně složitý úkol ohodnotit toto filmové dílo spravedlivě. Ale je to moje hodnocení a tak naslouchám svému subjektivnímu pocitu a dávám tomuto dílu 4 hvězdy. Představitelka ženy, kolem které se to všechno točí je opravdu okouzlující.

• 19.5.2015  03:33

Evropsky ladena filmova balada o dirigentovi co musel opustit svet hudby a zacal na vinici sveho otce vinarit. Pomocnikem je mu mladsi bratr a tajemna neznama, ktera si zaparkovala svuj obytny vuz rovnou vedle vinice a zacala kopat. Vic neprozradim. Je to moc hezke pokoukani. Takova pohadka.na dobrou noc.

• 19.5.2015  03:28

Moc krasne milostne drama s krasnou kamerou, atmosferou, hereckym vykonem a pristupem rezisera. Za mne plny pocet hvezd. Hltal jsem to a cumlal jsem si prsty. Hah.

• 19.5.2015  02:57
    Wood Job! (2014)

Super komedie. Super Sometani. Super zabava. Neni co dodat. Komedie si ordinuji velmi zridka, ale Sometani je pro mne proste pozvankou do kina. Jeho herectvi je silnejsi nez ja, mam ho hodne rad.

• 19.5.2015  02:53

Jak nemam rad scifi a horory, tak v tomto pripade jsem se bavil jako uz dlouho ne. Skvele zahrane, uzasne triky, zajimavy pribeh, uzasne natocena desiva pohadka pro velke. Kdybych tohle videl jako kluk, tak si zaspuntuju usi a neusnu. Dnes jsem se vsak opravdu pekelne bavil. Na dvojku se stale chystam do kina, protoze na velkem platne by mohlo byt finale jeste o kus zazivnejsi. Za mne palec nahoru. Takhle jsem se nebavil u zadneho americkeho trhaku jako u tohodle. Sometani je proste nejlepsi.

• 19.5.2015  02:47

Moc pekny festivalovy styl filmoveho vypraveni. Takovy ten film plny lidske determinovanosti, duse ztracene ve spine mesta. Sourozenci ve skvelem hereckem obsazeni Sometani a krasna Kurokawa. Mam rad filmy, ktere jsou jako cigareta pred spanim na balkone, ze ktereho sledujete dva ztracene na lavicce a ptate se copak maji za problem. Tohle je muj salek caje. Vrele doporucuji vsem filmovym dharmovym tulakum.

• 19.5.2015  02:40
    Nanpû (2014)

Dve hvezdy jsem dal teto nudne road movie predevsim pro celkem fajn kameru a za Mei Kurokawu, kterou mam rad a vim, ze dokaze dost dobre a bezprostredne hrat, alespon v nekolika filmech, kde ji to bylo umozneno. Zde v ponekud trapnem pribehu a v poklesle rezii nemohla moc delat. Film jsem vylozene pretrpel ale jak jsem jiz nekde psal. Chceteli se na kole podivat do Taiwanu a sedet pri tom doma se sklenici dobrehu caje, vrele doporucuji. Po dvou opravdu dobrych filmech s Mei bylo tohle zklamani. Bohuzel na CSFD nelze ten co mi udelal radost hodnotit, nevim proc.

• 12.11.2014  09:15

Romantický? Hahaha! Tak jsem po dlouhé době byl skutečně mile překvapen tímto snímkem. Jméno režiséra Daigo Macui mi do dnešního dne nic neříkalo ale od dnešního dne se asi poohlédnu i po jeho starších filmech. Film Sweet Poolside mne rozhodně nenechal klidným, což u filmů velice cením. Po letech práce, filmového kritika jsem strašidelně otupělý. Nebudu se moc rozepisovat, přeci jen tenhle film si zaslouží diváky nepřipravené....takže co vlastně napsat.....film není žádné veledílo, předpokládám, že stál pár našetřených jenů hahaha. Ale ta posedlost hlavní postavy filmu je skutečně bolavá i pro diváka, takže se povedlo. Herci perfektní. Kamera při holení chloupků....wow. Dobře, napíšu alespoň o co jde. Jednoduše, chlapec kterého trápí to, že mu ještě nerostou chlupy a spolužáci si ho dobírají se setká s dívkou, kterou naopak chloupky na těle trápí a tak ho poprosí, zda by ji neoholil, ruce, nohy a později i podpaží......ovšem, nikdo nečeká co to přinese za psycho. Ohromné jsou ve filmu sekvence, které se odehrávají uvnitř hlavy školáka, kdy velkou pilou ořezává suchý strom. Romantický film tohle opravdu není....je to psychologické drama...pro mne palec nahoru!!!

• 1.6.2012  15:55
    Prometheus (2012)

Kdyby tohle Scott nenatočil udělal by asi mnohem lépe, ale na druhou stranu, každý se na to zajde podívat, protože Alien je prostě klasika, kterou nepřekoná nic a tento film už vůbec ne. Ale jsem rád, že se z toho pod taktovkou Scotta nestal akční mega cloumák ale co se z toho vlastně stalo? Přišlo mi to podobně zábavné jako katalog IKEA. Herci dost hrůza a podstoupit císařský řez tzv. za běhu "dobře je to sci-fi pohádka" a tam je všechno v pořádku. Celkově ten film je podle mého především zbytečný, bez hloubky a silnějšího poselství, postavy jsou naprosto nevýrazné a tak vlastně jen koukáte a vůbec nic necítíte. A občas vás tlačí zadek a zatoužíte aby tenhle film trval hodinku a dost. A 3D v tomto případě naprostá zbytečnost.....nevím nevím.....když si budu chtít udělat fajn večer, otevřu si láhev vína a pustím si ALIENa.

• 7.11.2011  14:11

....geniální psycho....pamatuji si na svůj projekt kdy jsem koukal na tenhle film stále dokola! http://www.biogallery.cz/bg-kultura/24_inland_empire.phtml