Mr.Cinephile

25 let

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 9.8.2017  23:59
    Bez kormidla (2014)

Někdy si říkám, zda-li potřebujeme všechny ty hloupoučké akční film, bezpohlavní horory nebo infantilní komiksovky, ke štěstí by přitom stačilo, kdyby se víc točily filmy jako je právě tenhle. Lidskost na maximu, vynikající herci a velmi povedený hudební doprovod. Příjemné překvapení a je moc dobře, že se ještě najde tvůrce, který se nebojí vypustit na světlo světa jen "obyčejný" film o životě.

• 9.8.2017  23:51
    To the Bone (2017)

Téma mně natolik blízké a přitom tak vzdálené. Vynikající Lily Collins exceluje ve své nejlepší roli kariéry a skvěle jí sekunduje málomluvný Keanu Reeves. To the Bone mohlo být trošku více zábavnější, i když je asi šílenost požadovat zábavu zrovna při problematice, kterou se snaží představit světu, ale o špetku více sarkazmu nikdy není na škodu. Fajn film, který tak nějak plyne a pak najednou skončí, nic výjimečného, ale určitě stojí za zhlédnutí.

• 8.8.2017  17:03

Bravurní krimi-thriller ze samotného srdce Španělska. Charaktery obou detektivů jsou skvěle vykresleny a proto není vůbec žádný problém přistoupit na trošku šablonovitý přístup k vyprávěné látce. Taková Španělská "Sedmička", která sice postrádá démonického Kevina Spaceyho, ale ve výsledku se ukáže, že i takový slizký madridský metrosexuál může být solidní náhradou. Parádní podívaná a pro noc ve dvou jak ušitá.

• 8.8.2017  16:57
    Volyň (2016)

Odtažité a víceméně recyklace obsahu každého druhého filmu z druhé světové. Postavy absolutně bezcharakterní a ploché, tím pádem mi byl jejich osud absolutně lhostejný. Zobrazení války a krutosti Banderovců mi někdy přišlo až moc jednotvárné a účelové. V rámci Polské kinematografie se jedná spíše o krok zpět, než kupředu. Mohlo to být o hodinu kratší a méně tradiční.

• 3.8.2017  13:40
    Divočina (2014)

Pennův Útěk do divočiny mě vzal trošku více, ale Valléeho styl vyprávění a hlavně charisma Reese Witherspoon je to co drží tenhle bez okolků výtečný snímek nad vodou. Flashbacky byly fajn, díky nim jsem se o postavě dozvěděl mnohem více a jsou servírovány ve velmi sympatické formě, někdy jen tak problesknou scénou. Stejně tak vnitřní monolog hlavní postavy dostává tenhle film do trošku jiné dimenze vnímání a přiživuje už tak silný zážitek z filmu. Za mě moc fajn.

• 23.7.2017  11:49

Dolby Atmos ‖ Nejvíc sexy film tohoto roku. Bez překvapivých příběhových momentů, s banální zápletkou, docela fajn hudbou, spoustou nápadů a peckovou akcí. Besson se vrátil do první blockbusterové ligy. Cara a Rihanna jsou ukrutně sexy a Cara si to navíc dává i herecky, bez ní by byl Valerian asi hodně zapomenutelnou komiksovou odrhovačkou. Překvapivě dost jsem se bavil a užíval jsem si tyhle nespoutané vizuální orgie plnými doušky. Strašně moc si přeji ty další dvě pokračování, ale vůbec nevěřím, že by někdo opět vysolil takový produkční balík. Škoda.

• 23.7.2017  09:20
    Dunkerk (2017)

IMAX, 70mm ‖ Dunkirk má obrovskou výhodu v tom, že se nemusí zabývat osudy, minulostí a osobními peripetiemi hlavních postav a rovnou je vsadí doprostřed války, do místa ze kterého není úniku a s lidmi, které prakticky neznají a jediné co je pojí je stejná národnost nebo přesvědčení, že ti, co tak mocně ťukají na dveře Dunkirku asi nebudou moc hodní. Ta hmatatelnost strachu, beznaděje, frustrace, chaosu a napětí je neuvěřitelná a pocitově je tenhle snímek mimořádně nepříjemný. Nolan nepotřebuje ani litry krve aby zapůsobil, stačí mu zvuky, ruchy, hluky a další pazvuky, k tomu všemu velmi intenzivní hudba Hanse Zimmera, která je dalším velmi důležitým hráčem na bitevním poli. Když k tomu všemu připojím hodně dobrou práci Hoyte van Hoytemy a vše spojím, vychází mi jeden z audiovizuálně nejintenzivnější (válečných) filmů všech dob. Přesně tak asi vypadá válka. Příběhové linie se tu prolínají, někteří by s tím mohli mít problém, ale hned na začátku je jasné jak film bude probíhat a Nolanův cit a zkušenosti dokazují, že i tak zdánlivě složitý dějový rámec se dá vyprávět velmi jednoduše a stravitelně. Absence příběhu jako takového mi nevadí, ono by to možná ani nefungovalo, na 106 minutách určitě ne. Tom Hardy opět vládne a to i přesto, že hraje prakticky jen očima a volba mladých a neznámých tváří je rozhodně ku prospěchu věci. Dunkirk je jiný, Nolan zariskoval, začal experimentovat a vyplatilo se mu to. IMAX povinností!

• 21.7.2017  13:10

Kino ‖ Bezprecedentní záležitost, protože takhle táhlý a depresivní blockbuster jsem ještě neviděl. Vesměs se jedná o dokonalý film. Režijně velmi silné dílo, s jasnou vizí, uvěřitelnou motivací postav, úžasnými triky a perfektně budovanou atmosférou. Výborné zakončení trilogie. Zatím asi nejlepší film roku, i když Logan též ohromil.

• 21.7.2017  13:09
    Wonder Woman (2017)

Kino ‖ Warneři to zvládli za pět minut dvanáct a konečně přišli s filmem, který jejich, potažmo DC stáji nebude dělat ostudu nebo probouzet rozporuplné reakce. Wonder Woman je jiná, ale přitom se nevymyká zaběhlým lajnám komiksové tvorby posledních let. Petty Jenkins vede režii pevnou rukou, přesně víc co a jak má vypadat a mám takový dojem, že si do toho nenechala moc kecat, krom akčních sekvencí, které jasně nesou Snyderův rukopis. Úvod je moc dobrý, něco podobné jako u MoS a parádně to tak vtáhne do děje. Akce je pěkná a přehledná, ale ke konci se to trochu zvrhne CGI peklíčko, tak jako vždy… Příběhová linka se dá snést, záporák je jakž takž obstojný, ale co posouvá WW ještě o kousek dál, jsou výkony dvou hlavních představitelů. Chemie mezi nimi funguje na 100%, neuvěřitelně se k sobě hodí, jsou sympatičtí a oba se do svých rolí potopili na maximum. Gal Gadot by tak už konečně mohla zavřít klapačky všem pochybovačům, že se do role WW nehodí a Chris Pine jen potvrzuje, že poslední roky se z něj začíná klubat hodně zajímavý a charismatický herec a touhle životní rolí to jen a jen potvrdil. Budu se těšit na další DC adventures a doufám, že plánovaná WW2 bude co nejdříve, protože tenhle charakter má obrovský potenciál (samozřejmě v rukou schopného tvůrce).

• 17.7.2017  13:19
    Mumie (2017)

Horší start Dark Universe snad ani nemohl být. Cruise opět jen běhá, jeho rádoby komediální repliky jsou strašně nucené, akce stojí za prd, především díky šíleně špatným trikům a scénář se zřejmě psal 10 minut před natáčením. Sommersova Mumie měla duši, byla vtipná, měla atmosféru, moc pěknou hudbu a hodně sympatické obsazení, tohle ale vypadá strašně uměle a uspěchaně. Když chci vytvořit nový filmový vesmír, tak bych si měl dát sakra záležet, aby se první díl povedl a to si hoši v Universalu asi moc neuvědomují.

• 15.7.2017  14:19
    Wind River (2017)

KVIFF 52´ ‖ Drsný thriller, který se zadře až do morku kostí a jen tak nepustí. Nevěděl jsem, že Taylor Sheridan je tak zručný režisér, měl jsem za to, že je jen vynikající scénárista a jsem docela rád, že se opět objevuje někdo, kdo exceluje v obou těchto profesích. Jeremy Renner hraje nesmírně vyzrále a přesvědčivě, jeho postava je navíc hodně sympatická a je velmi snadné se s ní ztotožnit. Reálie jsou depresivní a znepokojující, všudypřítomná zima a intenzivní hudba přidají na už tak tíživé atmosféře. Příběh je parádně poskládaný, nechybí mu překvapivé a dost emotivní momenty. Wind River je velké překvapení a doufám, že Sheridan se tímto masterpiecem teprve rozjíždí. Btw. Renner je dost sympatický chlapík.

• 15.7.2017  14:18
    Baby Driver (2017)

KVIFF 52´ ‖ Ultra zábavná pecka s výborným castingem, libovým soundtrackem, super akčními scénami a nečekaně pěknou romantickou linkou. Baby Driver nemá zrovna nejsilnější příběh, ale jako velkou chybu bych to neviděl, Wright do toho vložil všechen svůj um i nápady a vypadá to vážně skvěle. Radost pohledět.

• 9.7.2017  12:33
    Přízrak (2017)

KVIFF 52´, 40% ‖ Pět minut trvalo, než dožrala ten koláč a pak ho vyzvracela. Takhle nějak bych popsal i svůj pocit z tohoto až moc artového snímku. Chápu tu tvůrčí vizi o pomíjivosti lidského bytí, ale tahle forma je pro mě až příliš nestravitelná a to jsem se opravdu snažil najít v tom něco jiného. Bohužel, všechny ty zdlouhavé záběry mě akorát odrazovali od toho, abych se do filmu trošku hlouběji ponořil. Pěkná kamera, super hudba, ale ten příběh si zasloužil více péče.

• 9.7.2017  12:33

KVIFF 52´, 65% ‖ Maďarská tvorba poslední let je dosti koukatelná a oproti té naší jí nechybí nápady a originalita. Sci-fi s uprchlickou tématikou prostě nevidíš každý den. Od úvodní naháněčky v lesích jsem byl lapen a dost jsem si užíval tu jízdu, která vlastně končí až závěrečnou scénou. Trošku mi vadila motivace hlavní postavy a chování těch vedlejších, ale jinak nemám co vytknout. Btw. asi jsem viděl nejpůsobivější automobilovou honičku posledních let.

• 9.7.2017  12:32

KVIFF 52´, 65% ‖ Mé guilty pleasure tohoto roku. Bez debat se jedna o strašně debilní film, ale je poctivě udělaný a je opravdu nemožné se u něj nebavit. První půlhodina je dost komediální, až jsem si říkal, kdy přijdou ta slibovaná jatka, ale úvod moc pěkně navnadil a pak to přišlo. Scény jak z jiné galaxie, potoky krve, nářezový soundtrack, nahaté Japonky a v neposlední řadě dost překvapivý konec. Půlnoční film jak má být, jistě to má své mouchy, je to pitomé, ale z láskou udělané a za to si zaslouží tu hvězdičku navíc.

• 2.7.2017  09:17
    Dobrý časy (2017)

KVIFF 52´, 40% ‖ Není to vyloženě špatný film, má to nápad a děj se prakticky nezastaví, ale strašně moc mi vadilo, jak jsou všechny postavy hloupé. Twist se povedl, ale to je opravdu je jedna z mála pozitivních věcí. Hudba tlačila až moc na pilu, v některých momentech to bylo až nesnesitelné. Moc nevím, co bych k tomu měl napsat, určitě by prospěla druhá projekce, protože tenhle film je tak strašně moc rozporuplný, že si jí prostě zaslouží.

• 2.7.2017  08:07
    Arytmie (2017)

KVIFF 52´, 89% ‖ Ruské filmy jdou úplně mimo mě, jen tak pro úvod. Trošku nechápu zdejší kritické komentáře, které haní právě to, co je na filmu nejlepší. Myslím, že vykreslení ruského zdravotnictví se povedlo dokonale, stejně tak i vztahové peripetie mezi hlavními aktéry, kteří jsou navíc strašně sympatičtí a je jedno, že on neustále pije a ona vůbec neví co chce. Bavilo mě to, je to pěkně natočené, utíká to jak voda a jako náhled do ruské společnosti to funguje více než dobře.

• 1.7.2017  16:39

KVIFF 52´, 75% ‖ Heath Ledger je jedním z mých nejoblíbenější herců a i když už nikdy nepřidá žádnou fantastickou roli, tak si podle mě zaslouží důstojné rozloučení s velkými plátny. A to se i povedlo, není to vůbec prvoplánové a uplakané, spíš mi to připomíná oslavu lidského života a to, že každý by si měl jít za tím, co chce a prožít úplně každou chvilku svého života. Heath Ledger byl talentovaný herec, režisér a umělec, který přesně věděl, co od života chce. Víc takový lidí.

• 1.7.2017  16:38
    Divý kraj (2016)

KVIFF 52´, 40% ‖ Film o ničem. Chvilku se zdá, že by děj mohl někam směřovat a nebo nám postupně odhalovat o co tam někde v lesích vlastně jde, ale nestane se tak. Prázdnota převážila misku vah a Divý kraj nezachrání ani fajn herecké výkony. Ne každý bizár se povede.

• 1.7.2017  09:13
    Listopad (2017)

KVIFF 52´, 75% ‖ Listopad má moc, vynikající kameru a je hodně uhrančivý, ale musíte na něj být patřičně připravení, což je vlastně dost těžké, ne-li nemožné. Estonská pohanská fantasy má hodně pomalý rozjezd a než si uvědomíte, kdo je kdo a o co komu jde tak to bude chvilku trvat, ale výsledný dojem za to rozhodně stojí. Větší bizár jsem dlouho neviděl a už konečně vím, jaké ingredience musím použít při výrobě svého elixíru lásky. Je to jeden z těch filmů o kterém by si chtěl dlouhé hodiny vyprávět, ale pak jen řekneš, to musíte vidět. A jen tak mimochodem, Rea Lest je vážně krásná a dobrá herečka.

• 30.6.2017  21:35

KVIFF 52´, 60% ‖ Chybí tomu hloubka, tvůrci se zcela vykašlali na charakter kluka, který je v tomhle příběhu de facto jednou z hlavních postav a úplně zbytečně ho vytlačili mimo celé vyprávění. Díky tomu mi příběh přijde hodně nesourodý a emočně dost odtažitý. Pěkná kamera a Desplatova hudba to vynášejí trošku výš, ale jinak se jedná o velmi slabý průměr.

• 11.6.2017  12:29
    Contratiempo (2016)

75% ‖ Dlouho se mnou nikdo tak nevyběhl jako právě Oriol Paulo. Contratiempo se rozjíždí hodně pozvolna a vůbec na sobě nedává znát, že by se s něj mohlo vyklubat něco, na co budu hodně dlouho vzpomínat. Tempo vyprávění je dost unavené, ale každou další minutou, každou další novou informací se zvedá a přituhuje i atmosféra, která byla do té doby dosti nevýrazná. A pak to najednou přijde, jeden twist za druhým a pokud jste si mysleli, že už vše víte a nic vás nepřekvapí tak to jste se šeredně pletli. Španělská laskomina, která rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 11.6.2017  12:28
    Lion (2016)

75% ‖ Dost jsem se bál, že to bude další z řady slzopudných a vyumělkovaných rádoby dramat, kdy ztracené dítě hledá svou rodinu a uvnitř něj probíhá boj, jestli je to tak správně. Lion je jiný, jeho podstatná část se odehrává v Indii a ukazuje tamější sociální prostředí. Poté se už jede dle zaběhnutých šablon, což je docela škoda, ale i tak je stále na co se dívat. Lion v sobě skloubí jak kritiku indické společnosti let minulých (současnost je dle mého hodně podobná), tak i osobní příběh kluka, který se odehrává napříč kontinenty a časem. Jen tak mimochodem, Dev Patel je vynikající herec.

• 27.5.2017  08:44

Kino, 40% ‖ Na vědomost se dává, že po precizním Marťanovi se Ridley uchýlil k totálnímu prznění jedné z neproslavenějších filmových značek, kterou navíc sám stvořil. Covenant jsou prachsprostá jatka bez jakékoliv snahy o vyprávění příběhu, jedinou nadějí je Walterova/Davidova linka, která je bohužel jen ojedinělou známkou toho, že na papíře Covenant možná fungoval, ale jeho přenesení na velká plátna se krapet zvrtlo. Nesympatické (opět hloupé) postavy, nevýrazná hudba, absolutně bez té pravé Vetřelčí atmosféry, hnusný CGI xenomorph a k tomu všemu se mi zdá, že Covenant nemá hlavní roli, i když se Katherine Waterston tak nějak tváří, že ona by měla být to novou Ripleyovou. Velký hovno! Covenant se rozesírá už od samého začátku a ani krásné a podmanivé Ridleyho obrazy ho bohužel neudělají koukatelnější nebo snesitelnější. Zklamání roku!

• 14.5.2017  12:25
    Aftermath (2017)

15% ‖ Dlouho jsem neviděl zbytečnější film. Arnie se na stará kolena snaží brát charakterní role, ale nefunguje to tak jako třeba u Slye. Aftermath nemá napětí a ani atmosféru, všechno to sice vypadá strašně moc depresivně, ale nepřijde mi to důvěryhodné a příběhově dost jednoduché.

• 14.5.2017  10:05

Kino, 80% ‖ Těžkotonážní fantasy gangsterka, jejíž největšími zbraněmi jsou vtipné dialogy, zběsilé sestříhaná akce, monumentální hudba Daniela Pembertona a charisma dvou hlavních protagonistů. Jude Law si odehraje svůj nadstandard a Charlie Hunnam mě mile překvapuje každým svým novým projektem. Akce je nápaditá a svižná, ale místy je dosti nepřehledná. Příběh variuje s tím, že vzniknou další díly a proto se moc nevysvětluje kdo je kdo, kde je ten a ten a proč tam není to či ono. Jenže ony další díly bohužel nikdy nevzniknou, vzhledem k děsivě nízkým tržbám z premiérového víkendu. Ritchieho styl je nezaměnitelný a velmi koukatelný a je vážně škoda, že takový balík na další filmy už nikdy nedostane. Parádní fantasy, která si zaslouží mnohem větší pozornost.

• 8.5.2017  12:36
    Mimi šéf (2017)

Kino, 75% ‖ Originální animák, který funguje na všech frontách a tak trošku zachraňuje animovanou tvorbu posledních let, kde se jezdilo strašně moc na jistotu. Foxům tenhle úspěch přeji, páč DreamWorks animation umí tvořit moc pěkná dílka. The Boss Baby je vtipnou, svižnou a pěkně vypadající směsicí vcelku reálných situací prvorozeného potomka v momentě, kdy se na scéně objeví nový, roztomile vypadají model. Bavil jsem se a rozhodně jsem nebyl sám.

• 8.5.2017  12:35
    Uteč (2017)

Kino, 70% ‖ Horor se sociálním poselstvím, které ke konci vyjde totálně do ztracena. Rasový podtext je fajn, herci jsou fajn, kamera je hodně fajn a uteče to jako voda. Nevšední a překvapivě dost vtipná podívaná, která nabírá tempo až v poslední třetině. Mysteriozita ovšem na maximu, za to jsem hodně rád.

• 8.5.2017  09:28

Kino, 60% ‖ Stále mi to přijde jako děsně infantilní záležitost vyrobená na zakázku s tím požadavkem, že všeho musí být víc. Jednička byla moc fajn a v MCU působila hodně svěžím a sympatickým dojmem, ale Vol. 2 už zase zachází až moc daleko a řadí se po bok druhého Thora a Age of Ultron. Takhle to nemůže fungovat do nekonečna, šablonovitý postup je patrný až příliš a to, že do filmu nacpu více akce a ještě více postav z něj prostě neudělá kvalitní podívanou. Už ani soundtrack není zas tak cool, akce je strašně přeplácaná a na to abych jí vnímal celou, tak bych musel existovat v několika dimenzích najednou. Postavy už jsou bohužel protivné a příběh se v rámci Marveláckého vesmíru nikam nehnul. Druhý den jsem pořádně nevěděl o čem druzí GotG byli, asi proto tolik negativity.

• 5.5.2017  12:34
    Skryté zlo (2017)

15% ‖ Další horor totálně bez atmosféry, hereckého talentu a hlavně nějaké tvůrčí vize. Trailer mi připadal relativně slušný, film je ale bohužel šílený paskvil. Upřímně je to ztráta času.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33