Mr.Cinephile

okres Karlovy Vary
25 let

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 18.10.2017  12:16

Přesně takové, jaké bych to od McG očekával. Vizuálně opojná prázdnota, která má super momenty, ale i chvilky, kdy si říkáte, jestli by nebylo lepší vyvenčit sousedovic psa. Není to tak hrozné jak sliboval trailer, ale znovu si to pouštět určitě nebudu.

• 16.10.2017  11:05

Rumunsko je tak zkorumpované, že ani čistá a neposkvrněná duše jako je Romeo se bez korupce a protekce neobejde. Selhání systému v přímém přenosu. Mungiu natočil sociální výpověď desetiletí a je mi záhadou, kde jsou naši tvůrci s něčím podobným.

• 16.10.2017  10:59

Krom několika málo minut, kdy se opravdu něco děje nestojí Atomic Blonde za nic. Nesmyslně komplikované, chladné, bez duše a zbytečně dlouhé. Charlize fajn, ale jen tehdy když do někoho kope. Děsím se pokračování.

• 12.10.2017  10:26

Krásný film a úžasně natočený, ale ve výsledku ta síla příběhu není až taková, jak by se mohlo zdát. Netradiční film o lásce a sportu to určitě je, ale zas tolik mě to nebralo.

• 11.10.2017  10:38

Moc pěkný film. Vtípek o 11. září letos asi nic nepřekoná. Není to zbytečně ubrečené, minimum romantických klišé a hlavní dvojka se k sobě moc hodí. Vztahy nejsou nic pro mě, ale tenhle film jsem si opravdu užil. A Zoe Kazan hraje fantasticky.

• 21.9.2017  23:31
    Durak (2014)

Dimo, kdyby jsi se radši na to vysral a šel domů spát. Mrazivá ukázka toho, že bez úplatků by bylo na světě (v Rusku) lépe. Systém postavený na úplatcích se jednoho dne zbortí a odnesou to (ne)vinní lidé. Durak je super film, ale bez vodky na něj nekoukejte.

• 21.9.2017  23:26

Nebýt toho nechutného anti-rasistického-feministického odéru, šel bych s hodnocením výš. Tenhle film mi byl od začátku volný, stejně jako jeho postavy a myšlenka. Zbytečně okatě nalajnované, aby to na Oscarech posbíralo nějakou tu nominaci. Není to špatný film, ale zbytečně moc dává najevo, že chce být jen obyčejnou agitkou za práva černochů a žen.

• 21.9.2017  23:17

Louane je skvělá zpěvačka, má opravdu krásný hlas a k tomu všemu dokáže i herecky zaujmout. Nevšední filmový zážitek, plný skvělého humoru, fajn hudby, skvělých herců a hlavně nesmírně příjemné atmosféry. Rodinka Belierových je čisto čistým pohlazením po duši a potvrzením, že Francouzům ty rodinné komedie opravdu jdou.

• 21.9.2017  23:11

Má to asi tři geniální momenty (psíček, mrazák, Trojanův proslov) a tím to končí. Film prakticky o ničem a pro nikoho. Nevím, asi mi není hodno plně docenit kvalit české filmové školy a krom výborných hereckých výkonů není na čem stavět.

• 21.9.2017  23:07

Mám pocit, že jsem nikdy neviděl více depresivnější a odstrašující film. Devadesátkovej Cage se řadí mezi nejlepší herce té doby a zde to jen potvrdil. Leaving Las Vegas dlouho viselo na mém seznamu Must see filmů a přesně jsem věděl proč mi tak dlouho trvalo se k tomu filmu dokopat, na tenhle snímek vás totiž nic nepřipraví, jednoduše musíte filmově dozrát.

• 16.9.2017  01:28

Ta střihová frekvence je vážně vražedná. Jasný, je to akční výplach a tak k tomu patři i akčnější střih, ale postrádalo to smysl a vůbec to ničemu neprospělo. Bohužel Michael Bay už přešlapuje na místě a nepřináší nic nového. Po Zániku, který byl celkem fajn je tu Poslední rytíř, který zřejmě asi pohřbívá celou tuhle ságu. Možná je to dobře, možná se Bay už vycákal a je na čase buď předat štafetu a nebo se na to vybodnout a věnovat se menší projektům. Jsem pro druhou variantu.

• 16.9.2017  01:20

Chvilku jsem fakt věřil, že by se něco takového mohlo stát.. ale kdo by v dnešní době věřil na lásku, že?! Úsměvné a naivní.

• 13.9.2017  12:18
    To (2017)

IMAX ‖ Více než horor je TO dobrodružný thriller, kde partička totálních looserů čelí dávnému zlu, které se živí jejich strachem, tím ale nechci tvrdit, že k děsu a strachu má tenhle film daleko, právě naopak. Není to ten typ hororu, kde se jen leká a tečou litry krve, to je zde taky, ale TO má daleko větší hloubku a svou dobrodružnou stránkou je o to víc sympatičtější. K tomu všemu je tenhle film i dost zábavný a to i v momentech u kterých bych si to jen stěží dokázal představit. Výborný dětský casting a ještě lepší výběr Pennywise. Vizuálně vymazlený a do každého detailu domyšlený majstrštyk s perfektně pasující hudbou. Pro ty, kteří trpí coulrofobií by to mohl být dost těžko stravitelný zážitek, ten zbytek si to ale maximálně užije a to i přes naprosto smrtící stopáž, které si během filmu ani nejste vědomi. Překvapení roku a definitivní pohřební sedmadvacet let staré televizní sračky.

• 10.9.2017  12:24

Kino ‖ Přefuckovaná akční groteska, která má dost špatné triky, výborné akční scény, fajn casting a neskutečně triviální zápletku. Bavil jsem se, ale nic víc jsem asi dostat neměl. Škoda.

• 10.9.2017  11:23
    Temná věž (2017)

Kino ‖ Šílený průser. Čtyři scénáristé a vyplodí tohle? Arcela v realizaci určitě svazoval rozpočet a krafání studia, ale tenhle materiál si rozhodně zasloužil lepší péči. Příběhově bez jakýchkoliv překvapivých momentů, dialogy nefungovaly, castingově taky dost mimo, protože Elba má jeden výraz a ploužit se s jeho ksichtem celý film je dost velká otrava a Matthew do těchto rolí vůbec nepasuje. Je mi líto, ale film, který vypustí trailer 3 měsíce před premiérou prostě nemůže mít úspěch, ať už finanční, nebo co se týká kvality, protože je jasný, že tenhle projekt si prošel peklem.

• 19.8.2017  16:08

Asi takhle.. tenhle film nechce být ničím jiným, než tupou ukázkou sexy tělíček, krásných tvářiček, nulového hereckého talentu, laciného humoru a opravdu špatných triků. Nehledal bych v tom nic víc, protože tenhle film si moc pozornosti nezaslouží.

• 9.8.2017  23:59
    Bez kormidla (2014)

Někdy si říkám, zda-li potřebujeme všechny ty hloupoučké akční film, bezpohlavní horory nebo infantilní komiksovky, ke štěstí by přitom stačilo, kdyby se víc točily filmy jako je právě tenhle. Lidskost na maximu, vynikající herci a velmi povedený hudební doprovod. Příjemné překvapení a je moc dobře, že se ještě najde tvůrce, který se nebojí vypustit na světlo světa jen "obyčejný" film o životě.

• 9.8.2017  23:51
    To the Bone (2017)

Téma mně natolik blízké a přitom tak vzdálené. Vynikající Lily Collins exceluje ve své nejlepší roli kariéry a skvěle jí sekunduje málomluvný Keanu Reeves. To the Bone mohlo být trošku více zábavnější, i když je asi šílenost požadovat zábavu zrovna při problematice, kterou se snaží představit světu, ale o špetku více sarkazmu nikdy není na škodu. Fajn film, který tak nějak plyne a pak najednou skončí, nic výjimečného, ale určitě stojí za zhlédnutí.

• 8.8.2017  17:03

Bravurní krimi-thriller ze samotného srdce Španělska. Charaktery obou detektivů jsou skvěle vykresleny a proto není vůbec žádný problém přistoupit na trošku šablonovitý přístup k vyprávěné látce. Taková Španělská "Sedmička", která sice postrádá démonického Kevina Spaceyho, ale ve výsledku se ukáže, že i takový slizký madridský metrosexuál může být solidní náhradou. Parádní podívaná a pro noc ve dvou jak ušitá.

• 8.8.2017  16:57
    Volyň (2016)

Odtažité a víceméně recyklace obsahu každého druhého filmu z druhé světové. Postavy absolutně bezcharakterní a ploché, tím pádem mi byl jejich osud absolutně lhostejný. Zobrazení války a krutosti Banderovců mi někdy přišlo až moc jednotvárné a účelové. V rámci Polské kinematografie se jedná spíše o krok zpět, než kupředu. Mohlo to být o hodinu kratší a méně tradiční.

• 3.8.2017  13:40
    Divočina (2014)

Pennův Útěk do divočiny mě vzal trošku více, ale Valléeho styl vyprávění a hlavně charisma Reese Witherspoon je to co drží tenhle bez okolků výtečný snímek nad vodou. Flashbacky byly fajn, díky nim jsem se o postavě dozvěděl mnohem více a jsou servírovány ve velmi sympatické formě, někdy jen tak problesknou scénou. Stejně tak vnitřní monolog hlavní postavy dostává tenhle film do trošku jiné dimenze vnímání a přiživuje už tak silný zážitek z filmu. Za mě moc fajn.

• 23.7.2017  11:49

Dolby Atmos ‖ Nejvíc sexy film tohoto roku. Bez překvapivých příběhových momentů, s banální zápletkou, docela fajn hudbou, spoustou nápadů a peckovou akcí. Besson se vrátil do první blockbusterové ligy. Cara a Rihanna jsou ukrutně sexy a Cara si to navíc dává i herecky, bez ní by byl Valerian asi hodně zapomenutelnou komiksovou odrhovačkou. Překvapivě dost jsem se bavil a užíval jsem si tyhle nespoutané vizuální orgie plnými doušky. Strašně moc si přeji ty další dvě pokračování, ale vůbec nevěřím, že by někdo opět vysolil takový produkční balík. Škoda.

• 23.7.2017  09:20
    Dunkerk (2017)

IMAX, 70mm ‖ Dunkirk má obrovskou výhodu v tom, že se nemusí zabývat osudy, minulostí a osobními peripetiemi hlavních postav a rovnou je vsadí doprostřed války, do místa ze kterého není úniku a s lidmi, které prakticky neznají a jediné co je pojí je stejná národnost nebo přesvědčení, že ti, co tak mocně ťukají na dveře Dunkirku asi nebudou moc hodní. Ta hmatatelnost strachu, beznaděje, frustrace, chaosu a napětí je neuvěřitelná a pocitově je tenhle snímek mimořádně nepříjemný. Nolan nepotřebuje ani litry krve aby zapůsobil, stačí mu zvuky, ruchy, hluky a další pazvuky, k tomu všemu velmi intenzivní hudba Hanse Zimmera, která je dalším velmi důležitým hráčem na bitevním poli. Když k tomu všemu připojím hodně dobrou práci Hoyte van Hoytemy a vše spojím, vychází mi jeden z audiovizuálně nejintenzivnější (válečných) filmů všech dob. Přesně tak asi vypadá válka. Příběhové linie se tu prolínají, někteří by s tím mohli mít problém, ale hned na začátku je jasné jak film bude probíhat a Nolanův cit a zkušenosti dokazují, že i tak zdánlivě složitý dějový rámec se dá vyprávět velmi jednoduše a stravitelně. Absence příběhu jako takového mi nevadí, ono by to možná ani nefungovalo, na 106 minutách určitě ne. Tom Hardy opět vládne a to i přesto, že hraje prakticky jen očima a volba mladých a neznámých tváří je rozhodně ku prospěchu věci. Dunkirk je jiný, Nolan zariskoval, začal experimentovat a vyplatilo se mu to. IMAX povinností!

• 21.7.2017  13:10

Kino ‖ Bezprecedentní záležitost, protože takhle táhlý a depresivní blockbuster jsem ještě neviděl. Vesměs se jedná o dokonalý film. Režijně velmi silné dílo, s jasnou vizí, uvěřitelnou motivací postav, úžasnými triky a perfektně budovanou atmosférou. Výborné zakončení trilogie. Zatím asi nejlepší film roku, i když Logan též ohromil.

• 21.7.2017  13:09
    Wonder Woman (2017)

Kino ‖ Warneři to zvládli za pět minut dvanáct a konečně přišli s filmem, který jejich, potažmo DC stáji nebude dělat ostudu nebo probouzet rozporuplné reakce. Wonder Woman je jiná, ale přitom se nevymyká zaběhlým lajnám komiksové tvorby posledních let. Petty Jenkins vede režii pevnou rukou, přesně víc co a jak má vypadat a mám takový dojem, že si do toho nenechala moc kecat, krom akčních sekvencí, které jasně nesou Snyderův rukopis. Úvod je moc dobrý, něco podobné jako u MoS a parádně to tak vtáhne do děje. Akce je pěkná a přehledná, ale ke konci se to trochu zvrhne CGI peklíčko, tak jako vždy… Příběhová linka se dá snést, záporák je jakž takž obstojný, ale co posouvá WW ještě o kousek dál, jsou výkony dvou hlavních představitelů. Chemie mezi nimi funguje na 100%, neuvěřitelně se k sobě hodí, jsou sympatičtí a oba se do svých rolí potopili na maximum. Gal Gadot by tak už konečně mohla zavřít klapačky všem pochybovačům, že se do role WW nehodí a Chris Pine jen potvrzuje, že poslední roky se z něj začíná klubat hodně zajímavý a charismatický herec a touhle životní rolí to jen a jen potvrdil. Budu se těšit na další DC adventures a doufám, že plánovaná WW2 bude co nejdříve, protože tenhle charakter má obrovský potenciál (samozřejmě v rukou schopného tvůrce).

• 17.7.2017  13:19
    Mumie (2017)

Horší start Dark Universe snad ani nemohl být. Cruise opět jen běhá, jeho rádoby komediální repliky jsou strašně nucené, akce stojí za prd, především díky šíleně špatným trikům a scénář se zřejmě psal 10 minut před natáčením. Sommersova Mumie měla duši, byla vtipná, měla atmosféru, moc pěknou hudbu a hodně sympatické obsazení, tohle ale vypadá strašně uměle a uspěchaně. Když chci vytvořit nový filmový vesmír, tak bych si měl dát sakra záležet, aby se první díl povedl a to si hoši v Universalu asi moc neuvědomují.

• 15.7.2017  14:19
    Wind River (2017)

KVIFF 52´ ‖ Drsný thriller, který se zadře až do morku kostí a jen tak nepustí. Nevěděl jsem, že Taylor Sheridan je tak zručný režisér, měl jsem za to, že je jen vynikající scénárista a jsem docela rád, že se opět objevuje někdo, kdo exceluje v obou těchto profesích. Jeremy Renner hraje nesmírně vyzrále a přesvědčivě, jeho postava je navíc hodně sympatická a je velmi snadné se s ní ztotožnit. Reálie jsou depresivní a znepokojující, všudypřítomná zima a intenzivní hudba přidají na už tak tíživé atmosféře. Příběh je parádně poskládaný, nechybí mu překvapivé a dost emotivní momenty. Wind River je velké překvapení a doufám, že Sheridan se tímto masterpiecem teprve rozjíždí. Btw. Renner je dost sympatický chlapík.

• 15.7.2017  14:18
    Baby Driver (2017)

KVIFF 52´ ‖ Ultra zábavná pecka s výborným castingem, libovým soundtrackem, super akčními scénami a nečekaně pěknou romantickou linkou. Baby Driver nemá zrovna nejsilnější příběh, ale jako velkou chybu bych to neviděl, Wright do toho vložil všechen svůj um i nápady a vypadá to vážně skvěle. Radost pohledět.

• 9.7.2017  12:33
    Přízrak (2017)

KVIFF 52´, 40% ‖ Pět minut trvalo, než dožrala ten koláč a pak ho vyzvracela. Takhle nějak bych popsal i svůj pocit z tohoto až moc artového snímku. Chápu tu tvůrčí vizi o pomíjivosti lidského bytí, ale tahle forma je pro mě až příliš nestravitelná a to jsem se opravdu snažil najít v tom něco jiného. Bohužel, všechny ty zdlouhavé záběry mě akorát odrazovali od toho, abych se do filmu trošku hlouběji ponořil. Pěkná kamera, super hudba, ale ten příběh si zasloužil více péče.

• 9.7.2017  12:33

KVIFF 52´, 65% ‖ Maďarská tvorba poslední let je dosti koukatelná a oproti té naší jí nechybí nápady a originalita. Sci-fi s uprchlickou tématikou prostě nevidíš každý den. Od úvodní naháněčky v lesích jsem byl lapen a dost jsem si užíval tu jízdu, která vlastně končí až závěrečnou scénou. Trošku mi vadila motivace hlavní postavy a chování těch vedlejších, ale jinak nemám co vytknout. Btw. asi jsem viděl nejpůsobivější automobilovou honičku posledních let.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34