Mr.Cinephile

okres Karlovy Vary
26 let

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 14.2.2019  18:52

Tradiční Goddard. Do sebe zahleděná póza, která se strašně snaží být víc než jen pouhým setkáním lidí ve stylově řešeném hotelu. Samotná premisa je super, ale ve výsledku je hrubě nevyužitá. Těšil jsem se, že mi to na konci Goddard totálně natře, jenže se z toho stal příběh s koncem, který je bez pointy. Takový lacinější Tarantino.

• 2.2.2019  01:27
    Pátrání (2018)

Příjemné překvapení. Nápad i zpracování na výbornou. Prvních pár minut jsem si říkal, že to bude jen další z řady rádoby moderních cyber-thrillerů, ale s každou přibývající minutou mi docházelo, že by z toho mohl být opravdu dobrý film. Má to spád, emoce, pár pěkných twistů a zpracování je přinejmenším velmi ucházející.

• 2.2.2019  01:21
    Polar (2019)

Neuvěřitelně schizofrenní film. Na jedné straně akční samohoňka, která po většinu snímku absolutně nefunguje a na té druhé osudové drama, které má docela zajímavé kontury a hloubku, ale díky tomu všeobjímajícímu akčnímu marastu nemá šanci správně fungovat. Mads Mikkelsen je moc fajn, ale tady nemá co hrát a jeho herečtí kolegové mu tedy vůbec nepomáhají. Polar má pár scén, které splňují takové ty naivní představy o dobrém filmu, ale velká část filmu je prostě slepenec absolutně nefungujících hovadin.

• 5.1.2019  11:03

Začátek trošku pomalejší, ale pak se to díky série špatných/dobrých rozhodnutí docela pěkně rozjede. Budoucnost je tady a i když má své mouchy, tak se mi zatraceně líbí. Ten konec mě totálně rozebral.

• 24.12.2018  15:32
    Dominion (2018)

Tohle jsme my. My všichni. Každý z nás. I já. Pustit povinně všem, třeba to někomu otevře oči.

• 17.11.2018  09:44
    Cam (2018)

Mysteriózní look to má famózní a ten znepokojující nádech snad ještě lepší. O to víc je škoda, že se to vlastně nikdy pořádně nerozjede a zůstává se u naprosto triviálních scén.

• 29.8.2018  14:37
    Waco (TV seriál) (2018)

Zhlédnuto během jedné noci. Více není třeba dodávat. Prosím, nezjišťovat si info předem!

• 7.7.2018  11:28
    Climax (2018)

Upřímně? Climax je zážitek na celý život a je úplně jedno jestli si ho někdo zamiloval a nebo k smrti nenávidí. Nezvyklé a orignální pohyby kamery, nikdy nekončící hudba, která tepe do živého a udává filmu rytmus. Úvodní taneční sekvence je dokonalá a kdyby mi někdo řekl, že budu po celou délku na film naprosto uhranutě čučet a užívat si tu změnu nálad, barev, chování atd., navíc u Noého, tak bych mu dal facku. Sangría ještě nikdy nechutnala tak hořko-sladce jak teď. [kviff]

• 21.4.2018  14:26
    Annihilation (2018)

Nebudu porovnávat knihu a film, obojí jde zcela jinou cestou a já jsem za to rád. Filozofický sci-fi thriller, který rozhodně jde proti proudu a nění tak divácky vděčný jak by si někteří přáli. Nazvdory všem těm negativním reakcím jsem si Anihilaci užil a to i přesto, že Natalie Portman nebo Oscar Isaac nepatří do mnou oblíbených. Trošku pomalejší vyprávění nahrává budování vztahů a vykreslení charakterů. Jasný, pár hluchých míst by tu bylo, ale těch scén, na které asi nikdy nezapomenu je tam přeci jen více. Na podruhé působí tenhle film ještě ucelenějším dojmem. Netflix konečně zabodoval, ale stejně doufám, že se tenhle snímek někdy ukáže i na velkém plátně.

• 5.3.2018  13:44
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Výsměch všem, kteří se podílejí na tvorbě filmů. Příští rok jdu spát, tohle mi za to nestojí. Hvězda za technické kategorie, které si spravedlivě rozdělily nejlepší filmy minulého roku a za českou komentátorskou trojku, která mě prostě baví.

• 28.2.2018  14:49
    Mute (2018)

Tak tohle bolelo. Duncan Jones si tímhle filmem moc nepomohl a jestli bylo pokračování jeho Warcraftu ve hvězdách, tak teď sklouzlo hluboko za horizont událostí nejbližší černé díry. Mute má ambice, má neonové barvičky a všechno to tak nějak vypadá na první pohled hezky, ale čím blíže jste k jádru onoho "spletitého" příběhu, tak si začínáte uvědomovat, že onen toužebně vyhlížený cíl je vlastně v nedohlednu a vy jste promarnili dvě hodiny svého života. Alexander Skarsgård je mute téměř v každé své roli, Justin Theroux je prkno a jediný kdo mě opravdu bavil byl Paul Rudd. Netflix opět šlápl vedle.

• 20.2.2018  17:42

7 let poté, co Breivikovi přeskočilo a popravil 69 dětí, se Erik Poppe rozhodl téměř zrekonstruovat tento odporný čin. Jestli je to brzo nebo tak akorát nedokážu správně posoudit, ale kontroverzi tento film určitě vyvolá. Formou je tento snímek jedinečný, ukazuje totiž celých 90 minut (bez střihu) osud mladé dívky, která se jen snaží přežít a najít svou setru. Forma je právě to, co podráží tomuto snímku nohy. Díky tomu je film pocitově strašně dlouhý, jelikož se odehrává na opravdu pár místech a tak nedokáže tolik zaujmout jak by asi měl. Tleskalo se, ale ne tolik jako jindy. » Berlinale «

• 20.2.2018  17:28

Romy Schneider. Pohnutý osud slavné herečky, která to v životě neměla moc lehké. 3 Tage in Quiberon je nesmírně intenzivní a vtahující podívanou u které se nenudíte. Velmi uvážlivě situovaný humor, výborné herecké výkony, zajímavá kamera a hlavně film jako drama funguje na výbornou. Cítíte tu chvilkovou prázdnotu i ten momentální pocit štěstí, který se vzápětí rozplyne. Výborný film. A ta hudba je famózní. » Berlinale «

• 13.1.2018  07:24
    Lady Bird (2017)

Lady Bird bych asi dokázal ocenit a plně pochopit v momentě, kdybych se stal ženou. Díkybohu nebo bohužel ženou nejsem a tak mi některé momenty přijdou někdy až moc přitažené za vlasy. Greta Gerwig se zjevně inspirovala svým životem v rodném Sacramentu a jako dobová a sociální výpověď je Lady Bird brilantní. Jen je škoda, že některé postavy se chovají.. tak trošku neuvěřitelně. Saoirse Ronan na Oscara není, ale nominace jí bude slušet.

• 8.1.2018  11:56
    Inkarnace (2016)

Film pro lidi, kterým v životě stačí opravdu hodně málo. Za celý herecký ansábl mi bylo stydno. Ty vole, však Aaron Eckhart vypadá jak Boromir, Boromir na vozíčku.

• 27.12.2017  12:08

Jsem toho názoru, že ženský a mužský tenis jsou naprosto jiné sporty s diametrálně odlišnou úrovní a proto by prize money neměly být stejné. Feministická agitka, která nudí a má ploché postavy. Dobovost super, ale jinak mi osud postav byl totálně lhostejný.

• 23.12.2017  19:42

Svižná, akční podívaná, která je nasákla nenuceným humorem a super herci. Ty dvě hodinky jsou chvilkami znát, ale uteče to jako voda, dost se nasmějete a vůbec si nové Jumanji nehraje na něco, co ani být nechce. Čekal jsem to mnohem, mnohem horší.

• 18.10.2017  12:16

Přesně takové, jaké bych to od McG očekával. Vizuálně opojná prázdnota, která má super momenty, ale i chvilky, kdy si říkáte, jestli by nebylo lepší vyvenčit sousedovic psa. Není to tak hrozné jak sliboval trailer, ale znovu si to pouštět určitě nebudu.

• 16.10.2017  11:05

Rumunsko je tak zkorumpované, že ani čistá a neposkvrněná duše jako je Romeo se bez korupce a protekce neobejde. Selhání systému v přímém přenosu. Mungiu natočil sociální výpověď desetiletí a je mi záhadou, kde jsou naši tvůrci s něčím podobným.

• 16.10.2017  10:59

Krom několika málo minut, kdy se opravdu něco děje nestojí Atomic Blonde za nic. Nesmyslně komplikované, chladné, bez duše a zbytečně dlouhé. Charlize fajn, ale jen tehdy když do někoho kope. Děsím se pokračování.

• 12.10.2017  10:26

Krásný film a úžasně natočený, ale ve výsledku ta síla příběhu není až taková, jak by se mohlo zdát. Netradiční film o lásce a sportu to určitě je, ale zas tolik mě to nebralo.

• 11.10.2017  10:38

Moc pěkný film. Vtípek o 11. září letos asi nic nepřekoná. Není to zbytečně ubrečené, minimum romantických klišé a hlavní dvojka se k sobě moc hodí. Vztahy nejsou nic pro mě, ale tenhle film jsem si opravdu užil. A Zoe Kazan hraje fantasticky.

• 21.9.2017  23:31
    Durak (2014)

Dimo, kdyby jsi se radši na to vysral a šel domů spát. Mrazivá ukázka toho, že bez úplatků by bylo na světě (v Rusku) lépe. Systém postavený na úplatcích se jednoho dne zbortí a odnesou to (ne)vinní lidé. Durak je super film, ale bez vodky na něj nekoukejte.

• 21.9.2017  23:26

Nebýt toho nechutného anti-rasistického-feministického odéru, šel bych s hodnocením výš. Tenhle film mi byl od začátku volný, stejně jako jeho postavy a myšlenka. Zbytečně okatě nalajnované, aby to na Oscarech posbíralo nějakou tu nominaci. Není to špatný film, ale zbytečně moc dává najevo, že chce být jen obyčejnou agitkou za práva černochů a žen.

• 21.9.2017  23:17

Louane je skvělá zpěvačka, má opravdu krásný hlas a k tomu všemu dokáže i herecky zaujmout. Nevšední filmový zážitek, plný skvělého humoru, fajn hudby, skvělých herců a hlavně nesmírně příjemné atmosféry. Rodinka Belierových je čisto čistým pohlazením po duši a potvrzením, že Francouzům ty rodinné komedie opravdu jdou.

• 21.9.2017  23:11

Má to asi tři geniální momenty (psíček, mrazák, Trojanův proslov) a tím to končí. Film prakticky o ničem a pro nikoho. Nevím, asi mi není hodno plně docenit kvalit české filmové školy a krom výborných hereckých výkonů není na čem stavět.

• 21.9.2017  23:07

Mám pocit, že jsem nikdy neviděl více depresivnější a odstrašující film. Devadesátkovej Cage se řadí mezi nejlepší herce té doby a zde to jen potvrdil. Leaving Las Vegas dlouho viselo na mém seznamu Must see filmů a přesně jsem věděl proč mi tak dlouho trvalo se k tomu filmu dokopat, na tenhle snímek vás totiž nic nepřipraví, jednoduše musíte filmově dozrát.

• 16.9.2017  01:28

Ta střihová frekvence je vážně vražedná. Jasný, je to akční výplach a tak k tomu patři i akčnější střih, ale postrádalo to smysl a vůbec to ničemu neprospělo. Bohužel Michael Bay už přešlapuje na místě a nepřináší nic nového. Po Zániku, který byl celkem fajn je tu Poslední rytíř, který zřejmě asi pohřbívá celou tuhle ságu. Možná je to dobře, možná se Bay už vycákal a je na čase buď předat štafetu a nebo se na to vybodnout a věnovat se menší projektům. Jsem pro druhou variantu.

• 16.9.2017  01:20

Chvilku jsem fakt věřil, že by se něco takového mohlo stát.. ale kdo by v dnešní době věřil na lásku, že?! Úsměvné a naivní.

• 13.9.2017  12:18
    To (2017)

IMAX ‖ Více než horor je TO dobrodružný thriller, kde partička totálních looserů čelí dávnému zlu, které se živí jejich strachem, tím ale nechci tvrdit, že k děsu a strachu má tenhle film daleko, právě naopak. Není to ten typ hororu, kde se jen leká a tečou litry krve, to je zde taky, ale TO má daleko větší hloubku a svou dobrodružnou stránkou je o to víc sympatičtější. K tomu všemu je tenhle film i dost zábavný a to i v momentech u kterých bych si to jen stěží dokázal představit. Výborný dětský casting a ještě lepší výběr Pennywise. Vizuálně vymazlený a do každého detailu domyšlený majstrštyk s perfektně pasující hudbou. Pro ty, kteří trpí coulrofobií by to mohl být dost těžko stravitelný zážitek, ten zbytek si to ale maximálně užije a to i přes naprosto smrtící stopáž, které si během filmu ani nejste vědomi. Překvapení roku a definitivní pohřební sedmadvacet let staré televizní sračky.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34