Terapie (2011) (seriál)

První dvě série drží relativně slušnou úroveň, která je asi hodně dána tím, že je scénář převzatou látkou. To se ukazuje u série třetí, která už si scénáristicky "žije vlastním životem" a obsahově jde rapidně dolů... Jako by se ze všech postav stala banda přihlouplých histrionů, nikdo nikoho neposlouchá, nikomu se nic nespojuje, o to víc jsou ale všichni neustále rozrušeni, zvyšují hlasy, máchají rukama, a divák se lehce nudí, protože už tuší, kam to celé povede, a největší napětí spočívá v tom, že hádáme ve kterém díle už se přes tu tunu jalového balastu prokopeme aspoň o píď dál.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Zítra se bude tančit všude je docela fascinující doklad doby a na jako takový bychom ho měli i nahlížet. Proto tu nebudu sázet "odpad", protože hodnotím film, nikoliv režim, a to i přesto, že je film nositelem jeho idejí.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Opravdu si nejsem jistá, že jsme se všichni dívali na stejný film. Já viděla toporný, melodramatický a jakékoli logice se vymykající příběh plný inscenovaných situací a divadelně stylizovaných dialogů, podmalovaný unylou hudbou jak vypůjčenou z levné televizní inscenace. WTF? Vždyť to bylo celé postavené na hlavu, včetně těch billboardů, které jsou pravděpodobně schopny samy regenerovat :-/ Takové zklamání jsem u oscarového filmu snad ještě nezažila...

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Taková předloha a taková výsledná nuda? Vlastně bych neměla hodnotit, protože jsem u obou pokusů o shlédnutí po půlhodině usnula, ale to co jsem viděla byla tekutá nuda, po výtvarné stránce naprosto promarněná šance. Smutek smutek :-/

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

První série se svou okatou hrou na severské detektivní seriály byla ještě poměrně roztomilá, ale toto....Po pokusech o temnou atmosféru tu máme zpět obligátní "hláškování" a "figurkaření", z postav se stávají karikatury a vše opět bezpečně kráčí zcela opačným směrem než světová quality tv. Kromě zde již zmiňovaných nelogičností do očí bije schematismus postav i děje, klišé střídá klišé - příchod spoluvězně - mlátičky na celu jak z němé grotesky, scéna s výtahem asi odkazuje k (spaghetti) westrnu či drsné škole, každopádně vousatý a otřepaný trapas, a samozřejmě všudypřítomné "chlastání" jako dějový prvek, to už je opravdu čirá vata. Mám pocit, že se to celé sune někam do groteskna, dílem asi chtěně, viz rádobyvtipná scéna se sprejem, dílem nechtěně - rozuzlení Kunešova soukromého pátrání po nevěře jak z hříchů pro pátera Knoxe, nebo celá ta titulní "exekuce"...Každopádně původní atmosféra, či jakýkoli vztah k postavám a chuť sledovat jejich další vývoj je pryč... a já se přitom na nového Rapla tolik těšila :-/

Prometheus (2012)

Velká škoda, velké zklamání... a to, že si onu smrtící ránu zasadí sám otec původního díla, to mne fakt rozesmutnilo. Bohužel, ani napodruhé jsem (a to jsem se vzdor své přirozené kritičnosti až hyperkritičnosti opravdu snažila hledat omluvu) nemohla přehlédnout tu snůšku nelogičností a zhovadilostí, co jich jen scénář přinesl...

Planeta Yó (2011) (pořad)

V poslední době mám pocit, že základním účelem České televize se stala sebelikvidace, resp likvidace diváka, tedy přinejmenším všech jeho trochu ambicióznějších mozkových aktivit. Proto jsem příjemně šokována, že tato degenerace ještě nepostihla všechny složky jeho vysílání. (ovšem, co není může brzo být) Mám malé dítě, a tak "jedním okem" sleduju tenhle pořad relativně pravidelně. Osobně považuju to, že moderátor improvizuje každý den na jiné téma, a pokud jsem mohla vysledovat nikdy NE HLOUPĚ za docela nebývalý jev. A některé vydařené nápady mi vlastně připomínají Studio kamarád - v tom, že za prvním plánem "bavení" občas pableskne nějaký morální apel, nebo narážka na nějaké pozapomenuté dobré hodnoty... Což se vlastně projevuje i v některých pořadech v Planetě Yó obsažených, mám na mysli ty diskusní... Opravdu nechápu proč to tu má tak špatné hodnocení?

Souboj seriálů... vy rozhodnete! (2011) (pořad)

Zpočátku jsem koncepci tohoto pořadu považovala za docela dobrý nápad! Já bloud(ka)!!!! Babička na inzerát.... Souboj seriálů nám v přímém přenosu ukázal, jak dokáže obecný vkus pohřbít dobré koncepty a opět vygenerovat další z řady sraček plných špatného herectví, špatných nefunkčních story a úlisně "laskavého" kvazihumoru. České televizi zdá se není pomoci.

Vendeta (2011) odpad!

Na to se dá říci snad jediné.... WTF? To, na co láká trailer i zde uváděný "oficiální text distributora" je prostě a jednoduše klamavá reklama. Záchvaty dušeného smíchu mne přepadaly už v od první scény, až jsem se produsila do druhé půle filmu, kdy už nebyla energie a endorfiny způsobené pocitem určitého "neskutečna"... jakéhosi skoro zhuleného pocitu "to si z nás snad dělají legraci, nebo co?" došly... a člověk jen čeká, kdy to už konečně skončí!!!! Když pominu naprosté diletantství na poli scénáře, dialogů, dramaturgie, režie, střihu, masek (všimněte si, jak se šediny na skráních hlavního hrdiny neustále proměňují a stěhují dokonce z jedné strany hlavy na druhou). A napadla mne další zásadní otázka: když se někdo rozhodne psát scénář ke kriminálnímu thrilleru o , nebylo by dobré své nápady zkonzultovat třeba s nějakým kriminalistou? nebo policejním psychologem? nebo prostě s kýmkoli, kdo trochu rozumí problematice, o které chci psát? jinak to pak dopadne tak, jako Vendeta _ jako něco, nač byste nenechali koukat svého nepřítele. Hurvínek by to napsal lépe, a to i o půlnoci a se zavřenýma očima

Co se vlastně stalo (2008)

Je to v podstatě dobrý film, ale takový... unavený, dýchavičný, smutně impotentní. Producentovi Benovi se od začátku nic moc nedaří, trochu mi připomínal slepičku z pohádky O slepičce a kohoutkovi... Běhá od jednoho k druhému, herce přemlouvá aby se oholil, režiséra aby vystřihl pár záběrů, ženu aby se k němu vrátila, dceru aby se s ním bavila... Pohádka o slepičce ale funguje dobře, krom jiného proto, že NĚJAK dopadne. V případě tohoto filmu mi pointa lehce unikla... Nakonec to sice dopadlo, ale tak trochu rozplizle, do ztracena - vlastně stejně jako to i začalo. Takže se závěrem nabízí otázka: "Co že se to vlastně stalo?" A odpověď? Nevím... a vlastně si ani nejsem jista, zda mne to zajímá. Hmmm...

Ovládací panel
2 body