ti88na

ti88na

okres Liptovský Mikuláš

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 19.2.2018  16:55

Aká to radosť po predchádzajúcom trápení. Hneď ma aj oči menej pálili od toho digitálneho hnusu, keď som cítila ako sa film z ľahkosťou nesie na zábavnej vlne, neberie sa smrteľne vážne a aj ten retro nádych sa mi veľmi páčil. Zábavná parádička, ktorá mi ubehla ako voda a je príjemným osviežením v celej tejto už trošku otravnej sérii.

• 23.10.2017  08:58
    Sněhulák (2017)

Čo sa dá k tomuto napísať. Stačilo by aj veľké sklamanie, hoci aj očakávania boli malé. Od Jo Nesba som už čítala niekoľko kníh, Snehuliaka nevynímajúc, jeho štýl mám rada, no aj tak som do kina išla odosobnená od knižnej predlohy, pripravená neodsudzovať, ak všetko nebude ako v knihe, veď koniec koncov, tak to býva väčšinou vždy. Že sa ale budem 2 hodiny dívať na treťotriednu kriminálku bez atmosféry a akéhokoľvek náznaku napätia....že jediné, čo na filme ocením sú krásne zábery na zasneženú krajinu...Nuž, Harryho Hola, by mali filmári radšej nechať odpočívať v stránkach kníh, kde mu to svedčí podstatne viac.

• 16.7.2017  07:36

Logan: Wolverine vo mne zanechal dosť zvláštne pocity. Dejovo dosť slabé, cestovanie sa strieda s náhodnými gýčovými stretnutiami a krvavými, surovými akčnými scénami. Nude sa skrátka pri takej dlhej stopáži nedá vyhnúť. Okrem toho je film tak príšerne depresívny, že si ho už nikdy nebudem chcieť pozrieť.

• 13.7.2017  15:54

Teda, takú krásnu fantasy romantiku som už veľmi dávno nevidela a moje srdce plesalo od samého začiatku až do konca. Krásne vizuálne zvládnutá fantasy o drakom unesenej princeznej ženíchovi rovno z povrazu. Naozaj sa tomu dá vyčítať len to, že film neponúka žiadne dejové prekvapenia, podobné zápletky sme už videli veľmi veľa krát, záleží skutočne len na kvalite spracovania, a tu sa to ruským filmárom veľmi podarilo. Dvaja hlavný hrdinovia boli mimoriadne sympatickí, a tak som im držala všetkých 10 prstov, hoci som aj vedela, že im to vyjde. Vyzdvihnúť musím hudbu, ktorá bola nádherná a film dvíhala o level vyššie. Dračia nevesta je vydarená rozprávka, ktorej sa rozhodne oplatí dať šancu.

• 6.4.2017  11:16

Teraz sa celkom presne neviem rozhodnúť, či mi tá šablónovitosť s prvým filmom vadila alebo nie. Oceňujem, že tvorcovia zachovali všetko to milé, čo ma tak okúzlilo pri jednotke, dokonca to veľmi jemne vylepšili, pridali veľa vtipov, ale na druhej strane ústredný príbeh bol o dosť slabší. Napravovanie hriešnikov ma bavilo viac, pozemský svet a ľudia v ňom tu hrali nie druhé, ale štvrté husle. Celý film niesli na pleciach Trojan a Dvořák, medzi ktorými stále funguje skvelá chémia, a keďže sú obaja vo svojich úlohách brilantní, dokázali film udržať.

• 9.2.2017  08:20

Konečne od prvých Avengers prišlo niečo, čo nadviazalo na pre mňa doteraz najlepší film série, ktorá z môjho pohľadu dosť upadala a každým ďalším počinom sa stávala pre mňa čoraz menej atraktívna. Doctor Strange toto prinajmenšom zastavil, o zvrátení si ešte netrúfam hovoriť. Príbeh nebol zložitý, ale napriek tomu dokázal zaujať natoľko, že na ďalšie príbehy tohto kúzelníckeho doktora budem zvedavá a aj na to ako sa zapojí do týmu. Hlavnou devízou je skvelé obsadenie, ktoré priznávam potešilo moje fanúšikovské srdce a na Benedicta Cumberbatcha som len zasnene zízala prakticky celý film, no aj objektívne musím zhodnotiť, že to zahral bravúrne :) Páčila sa mi aj Tilda Swinton, ktorej to veľmi pristalo, žiaľ ostatní vrátane Mikkelsena sa príliš z davu nevystrčili. Hudba nemala pre mňa nejakú pamätnú hodnotu, no veľmi si cením scenár, v ktorom nebola núdza o presne toľko humoru, koľko bolo treba. Čo sa vizuálnych efektov týka, tak sa vôbec netajím tým, že som ich veľký odporca a aj v tomto prípade sa ich tvorcovia odtrhli z reťaze, mierne povedená. No vzhľadom na charakter a dej filmu mi to až tak nevadilo, a tak som sa v tomto prípade nechala trošku nadchnúť nad ich prácou.

• 26.1.2017  10:45

Trošku zdĺhavejší úvod, ktorý nás ani tak nezoznámil s postavami ako skôr s technickými záležitosťami, ktorým som aj tak príliš nerozumela. Podstata je, že nenažranosť a ziskuchtivosť vyústili do katastrofy, čo stála životy mnohých ľudí a spôsobila obrovské ekologické škody. Filmové spracovania katastrof mám veľmi rada a dokážem pri nich prižmúriť oči, čo sa rôznych nedokonalostí a klišé týka. Pri Deepwatr Horizon to však nebolo veľmi potrebné. Okrem toho, že film je veľmi dobre spracovaný disponuje ešte bonusom v podobe Marka Wahlberga, ktorého ja veru môžem a hlavne v takýchto úlohách, kde mu to mimoriadne svedčí.

• 15.1.2017  11:08

To je také krásne, keď prijmete pozvanie kamarátky do kina na film, nad ktorým dopredu ohŕňate nosom a za necelé dve hodinky odchádzate príjemne prekvapená a dobre naladená. Presne takto to bolo aj v prípade Všetko alebo nič. Slovenská verzie Bridgete Jonesovej, tiež plná klišé, ale zároveň ultra vtipná, pohodová a taká srdcu blízka. Veľmi ma prekvapili herci a ich výkony, pretože obsadenie mi tiež príliš nevoňalo a nakoniec som len žasla, že veď oni vedia aj hrať, keď majú čo a tiež im to umožní veľmi vydarený scenár. Našťastie song Dary Rolins zaznel až so záverečnými titulkami, takže nerušil počas filmu, ktorý bol pretkaný veľmi počúvateľným soundtrackom. Vyčítať môžem snáď len zvuk, ktorý sa mi zdal neprirodzený a mikrofónový. Inak vrelo odporúčam.

• 31.12.2016  19:40
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Nepatrím k skalným fanúšikom pôvodnej série ani kníh, takže moje hodnotenie nie je podmienené prehnanou nostalgiou. Musím však skonštatovať veľké sklamanie po vzhliadnutí všetkých troch dielov tejto novinky. Neviem si to inak vysvetliť, iba tak že scenárista knihy alebo ani nečítal, alebo si z čírej namyslenosti povedal, že on to zvládne lepšie ako Karl May. Totiž z predlohy použil len mená hlavných hrdinov a ďalej zmenil ich charaktery a napísal im úplne iný príbeh, ktorému chýba šírka aj hĺbka. Po prvom diely som ešte bola tolerantná a trochu som sa nechala očariť krásnym lokáciami. Tak trochu som ignorovala jednoduchosť a plochosť a absolútne žiadnu chémiu medzi dvoma priateľmi, ktorých priateľstvo ani neviem ako vlastne vzniklo, pretože mu chýbala akákoľvek osudovosť, tak typická práve pre pôvodnú verziu. Tajomstvo strieborného jazera však už bola číra katastrofa, kde každý logicky uvažujúci človek dostal facku na obe líca. Posledný diel som už potom sledovala len jedným okom, pričom som postrehla že sa z nás divákov snažili na konci vyžmýkať veľmi násilným spôsobom aspoň za náprstok emócie, no vzhľadom na predchádzajúci priebeh to bola len márna snaha. Takže ak niekedy budem mať chuť na tento milý príbeh dvoch mužov a ich veľkého priateľstva, radšej si prečítam knihu alebo pozriem pôvodnú filmovú sériu.

• 3.11.2016  20:11

Film z prostredia súdnej siene, zaoberajúci sa prípadom pevne spojeným s hrôzami druhej svetovej vojny, to má skrátka nemohlo sklamať. Scenár je niečo neskutočne dokonalé, mrazivé a pri mnohých replikách mi stáli chlpy. A tá záverečná veta "tak ďaleko to zašlo už keď ste prvý raz odsúdil človeka, o ktorom ste vedel, že je nevinný" a následný záber na fantastického Burta Lancastra, to bolo filmovým zážitkom, ku ktorému však prispeli všetci obsadení, dnes už patriaci k legendám svetového filmu. Okrem technický a herecký kvalít, je to aj obrovský morálny odkaz, ktorý zo sebou tento snímok prináša a pre ktorý stúpa o to viac v mojich očiach aj hodnotení.

• 16.10.2016  09:09

Keď môžem vymenovať pozitívne momenty, tak je to určite hudba, potom by som vyzdvihla dobre zahranú postavu Lexa Luthora a na moje počudovanie ani Ben Affleck nebol ako Batman úplne nepoužiteľný. Samotný film je však dosť tragický, nudný, dej len akosi plynie bez väčšej atmosféry alebo gradácie. Spojenie môjho obľúbeného komixového hrdinu s tým, ktorého najviac neznášam ma zrejme už v zárodku nemalo šancu osloviť a som rada aj za tých pár kladných momentov, ktoré som v ňom objavila.

• 25.9.2016  09:06

Nemôžem uveriť, že po veľmi opatrných, skôr žiadnych očakávaniach dávam plný počet. Veru stará dobrá Bridget, v ktorej sa nájde takmer každá žena je späť a rozbalila to v plnej paráde aj s osudovým a stále pohľadným Colinom Firthom a nesmierne sympatickým Patrickom Dempseym. Teda dávno som sa tak dobre nenasmiala a smiali sme sa v kine všetci, ženy i muži a odchádzali s lepšou náladou, presne tak ako to má po dobrej komédii byť. Napodiv neúčasťou Hugha Granta film nijako neutrpel a veľmi ma potešila Emma Thompson. Za mňa veľká spokojnosť, porovnateľná snáď aj s prvým dielom.

• 26.8.2016  19:29

A to sa mi Pád Bieleho domu tak páčil, že si ho zavše ešte celkom rada pozriem. Londýn asi nebol správna voľba, mimo USA naši hrdinovia už akosi nefungovali, dej sa trochu vliekol a oproti prvému dielu mi už prekážal ten supervážny tón, ktorý sa nesie celým filmom. Chcelo by to trochu nadhľadu a sem tam nejakú tú hlášku, ale nič z toho sa nekonalo.

• 22.8.2016  17:49

Ťažko je aj napísať nejaký súvislí komentár, tak sterilný je tento film. Popravde som videla niektoré talianske televízne produkcie, ktoré sa môžu pýšiť vyššou dávkou emócie. V mene Krista chcel ponúknuť trochu iný pohľad, a prvotný nápad nebol zlý, no nepodarilo sa ho rozvinúť a veľmi rýchlo upadol do stereotypu, ktorý nudil už až do konca.

• 16.7.2016  11:56
    Ip Man 3 (2015)

Po prvých dvoch dieloch som si Ip mana celkom zamilovala, ale tretím jeho príbehom som už nebola až taká očarená, hlavne preto, že chudobnosť deja bola najväčším problémom filmu. Súbojov bolo síce viac, ale čo z toho keď sa mi zdali síce efektné, ale aj dosť umelé a záverečné battle nemalo takmer žiadnu atmosféru. A to som sa naň dosť tešila, keďže ma Max Zhang celkom zaujal. Tu u mňa skôr vyhral súboj vo výťahu alebo potom s absolútne zbytočnou postavou Mike Tysona. A hoci to vyznieva dosť kriticky, aj táto Ip man story ma koniec koncov potešila a bavila.

• 14.7.2016  21:04

Bohovia Egypta sú predigitalizovaná hovadina postavená na recyklovaných základoch toho najhrubšieho a najobohranejšieho klišé, aké si dokážeme predstaviť. Napriek tomu však nebudem až taká prísna, lebo ma film dostatočne pobavil a môj obľúbený z Lenistrovcov, čo by Horus bol celkom znesiteľný.

• 7.7.2016  18:01
    Ben Hur (1959)

Priznávam, že som Ben Hura mierne nadhodnotila, ale ten zvláštne príjemný dojem, ktorý vo mne zanechal, skrátka neviem si pomôcť. Film je nekonečne dlhý a nebolo možné pozrieť si ho naraz. Prvá polka má síce nijak neuchvátila, ale zaujala ma dostatočne, aby som si vzápätí pozrela aj tú druhú, ktorá bola fantastická, po všetkých stránkach takmer dokonalá. Charlton Heston ma nikdy príliš neoslovoval, skôr mi bol dosť nesympatický, ale tu ma jeho herecký výkon nadchol, a nielen jeho ale aj ostatných zúčastnených. Príbeh je úchvatný a to prelínanie s príbehom Ježiša Krista, sa mi veľmi páčilo. Niekoľko silných momentov mi vyhnalo slzy do kútikov očí, a tie jazdecké preteky mi zatajovali dych. Som veľmi rada, že som sa do tohto legendárneho filmu po dlhom odkladaní pustila, skutočne to stálo za to.

• 2.7.2016  06:35

Osem hrozných to fakt sedí, ale že slovo hrozný použijem aj na film ako celok som nečakala. A ešte ma napadajú prívlastky nudný, blbí a prázdny. Toto ako Tarantino myslel vážne, lebo ja som sa už skoro radila medzi jeho fanúšikov, ale zrejme s tým ešte počkám, pretože ani ako vtip to nebolo podarené. Prvú polovicu som myslím z časti aj predriemala, taká bola o ničom a k tej druhej o ničom polovici sa pridali len účelné krvavé scény, ktoré mi v Tarantinovych filmoch nikdy neboli pochuti a brala som ich ako trpené zlo, no tu naviac pôsobili len tak z nutnosti, aby boli, aby sa pobavil niekto kto ich má rád a prebral ten, koho uspali tie nekonečné kydy o vojne severu a juhu alebo čiernych proti bielym. Nejakú Morriconeho hudbu som akosi prepočula, takže ďalšie Vtedy na západe sa rozhodne nekoná a nekoná sa ani ďalší Divoký Djago, ktorý mi poslúži v tomto prípade ako náprava po pachuti, ktorá mi zostala po pozretí tohto nekonečného a nezáživného filmu.

• 16.6.2016  17:39

Skoro až tragický pokus o psychologickú drámu reznutú temnou kriminálkou, ktorý ma 2 krát uspal. Kvalitné herecké obsadenie nestačilo pozdvihnúť chabý námet a urobiť z filmu viac než len 2 hodiny trvajúcu nudu.

• 6.5.2016  05:45

Dáždnik patrí medzi moje obľúbené klasiky, ktoré si rada pozriem, zlepší mi náladu milým dejom, krásnou zvukomalebnou slovenčinou a skvelými hereckými výkonmi. Zároveň aj rozosmutnia, lebo všetky spomínané klady sa už nikdy v našich filmoch neobjavia.

• 6.5.2016  05:41
    Hořící keř (TV film) (2013)

Na filme, by som našla niekoľko nedostatkov a objektívne by som musela dať o jednu hviezdičku nižšie hodnotenie, ale téma ktorou sa Hoříci keř zaoberal sa ma dotkla. Najviac tým, že niektoré praktiky využívané mocou sú stále aktuálne a nevymizli, hoci už prešlo 25 rokov od revolúcie, ktorá k nám mala priniesť demokraciu. Veľkou výhodou je aj to, že nič podobné, čo by sa zaoberalo podobou témou som nevidela, takže film mal pre mňa aj informatívnu a výpovednú hodnotu.

• 1.5.2016  22:55
    Želary (2003)

Želary ma nikdy svojím obsahom nelákali, ale teraz som využila ponúknutú možnosť od našej verejnoprávnej a podívala som sa. A bola som užasnutá. Neskutočne nádherný príbeh Elišky v podaní Ani Geislerovej ma úplne vtiahol a nevnímajúc dlhšiu stopáž, som si ho vychutnávala až do samého konca, ktorý ma strašne naštval. Celý čas som tým dušiam, ktoré sa nechcene spojili a patrili k sebe, prijala happy end, ale nie museli to spraviť tak, aby som zase revala pomaly nahlas a bola nešťastná a nasraná na krutosť osudu.

• 29.4.2016  07:29
    Švadlena (2015)

Čakala som úplne niečo iné, ale to čo sa mi dostalo bolo celkom milé prekvapenie. Kokteil drámy a komédia, čobyť pre mňa nezlúčiteľných žánrov, sa tu podaril namixovať veľmi dobre, no nie dokonale. Austrálske zapadnuté mestečko aj s jeho obyvateľmi si ma okamžite získalo a inak to nebolo ani u hlavnej hrdinky, ktorú bravúrne stvárnila Kate Winslet, vážne bolo radosť sa a ňu pozerať. Účinkovanie Liama Hemswortha som však akosi nepochopila, hlavne v danej úlohe. Hoci jeho orangutaní výraz tváre bol miestami potlačený, ku Kate sa absolútne nehodil, ani vekovo ani herecky. Tak ako žánrovo pomiešaný je tento film, aj divák po jeho pozretí zostane trošku so zmiešanými pocitmi, ale našťastie v tomto prípade v dobrom slova zmysle. Celkom rada si ešte niekedy Dressmaker zopakujem.

• 24.4.2016  22:30

Také nádherné snúbenie romantiky a komédie sa len tak nevidí a priznám sa, že po celý čas už niekoľkonásobného pozerania tohto filmu sa buď blažene usmievam, alebo nahlas rehocem. Skús ma rozosmiať sa už nadobro zaradil medzi moje top romantické komédie a zároveň medzi naj filmy s Adamom Sandlerom aj Jennifer Aniston, ktorí tu pôsobili neskutočne v pohode a hralo im to spolu jedna radosť. Detský hrdinovia boli roztomilí a dokonca aj vtipní, prostredie Havaja úžasne oddychové, tak ako aj tento skvelý počin Dennisa Dugana. Za mňa plných päť.

• 24.4.2016  21:59

Len náhodou som v upršané popoludnie prepla na stanicu, kde dávali Krádež diamantov. Najskôr som myslela, že budem prepínať ďalej, ale tváre Demi Moore a Michaela Caina ma na chvíľu zdržali a akosi nepustili až do konca. Tento film úplne unikol mojej pozornosti, ale príbehovo ma chytil a zaujal. Spracovanie bolo odeté do retro šatu, čo korešpondovalo s obdobím, v ktorom sa odohrával dej. Jednoduché, ale zároveň prepracované, scenár nepokryvkával, išiel si tou svojou líniou, bez najmenších odbočiek. Vôbec to na mňa nepôsobilo zdĺhavo a nudu film zahnal skvele.

• 24.4.2016  21:36
    Dárce (2014)

Popravde už mi tieto postapokaliptické námety, s ktorými sa vrece roztrhlo, lezú krkom. Stále je to o tom istom, predstavený svet je síce celkom zaujímavý, ale padá to na pubescentných hlavných hrdinoch, ktorí sú slabí herci a tu navyše s úplne tupým záverom, ktorý zrazil do prachu aj tých málo pozitív, ktoré som dovtedy filmu prisúdila. Na Osadu a Equilibrium si to nesiahlo ani vzdialene, hoci vykrádanie bolo dosť okaté.

• 7.4.2016  18:02

Takéto sklamanie som nečakala, hlavne preto, že svet lodí a námorníkov mám veľmi rada. Prvú polovicu neviem nazvať inak ako digitálnou sračkou, na lov veľrýb sa mi nepozeralo dobre a pre mňa mohol film skončiť víťazoslavným zmetením Esexu z vodnej hladiny nasranou bielou veľrybou. Finito! Ale ono to pokračovalo ďalej akýmsi mixom Strokotanca a dokonca mi to v jednej scéne pripomenulo aj Titanic. Nudné, zbytočne naťahované, neoriginálne a herecky absolútne nevýrazné, bez hrdinu, ktorý by si dokázal získať divácke sympatie.

• 1.4.2016  07:16

A ja že som objavila poklad v podobe American Horror Story, čoby hororového seriálu so všetkým ako sa patrí, kde v tejto nádeji ma podporovalo hlavne vysoké hodnotenie tunajších spoluužívateľov. Prvú sériu som vynechala a z časti kvôli hereckému obsadeniu som sa pustila hneď do Asylumu, ktorý ponúkal pre hororový žáner atraktívne prostredie blázinca vedeného rádovou sestrou. Lenže už po dvoch epizódach som nahodila úškrn používaný v prípadoch keď vám niekto niečo povie, ale vy pochybujete že to môže myslieť vážne. Zo sebazaprením a len a len vďaka tomu, že to malo len 13 epizód som dokázala dopozerať túto paródiu na horor, kde tvorcovia zrejme nemali ani kúsok talentu, keď si nedokázali vystačiť len s bláznami a prostredím fakt hrôzostrašnej psychiatrie, ale museli tam natrepať nacistov, diabla, smrť a mimozemšťanov, pričom s ničím z toho aj tak dostatočne nepracovali. Posledná epizóda bola ako z mexickej telenovely, záver ťažko predvídateľný a dve hviezdy dávam sama sebe, že som to dokázala sledovať. Celá American Horror Story je pre mňa týmto komentom uzavretá.

• 26.3.2016  10:09

Od Dumasa som čo to prečítala, ale Grófa Monte Christa som vynechávala, akosi som si ho až príliš spájala s detskou spomienkou na film s Richardom Chamberlainom, ktorý mi je ako herec veľmi protivný a okrem Skleneného pekla a Troch mušketierov som celú jeho filmografiu kruto ignorovala. Túto verziu mi doporučila mama, ktorá sa pri ukážkach len veľmi letmo zmienila, že to bolo pekné. Teda som sa do toho jeden večer pustila, a musím povedať, že mala pravdu. Naozaj to bolo pekné a večer strávený v prítomnosti zradeného Jamesa Caviezela, krásnej Dagmar Dominczyk a zloducha Guy Pearceho bol veľmi príjemný. Dlhšia stopáž bola naplnená, hudobný doprovod fajn. Neznalá predlohy a predchádzajúcich filmov nemám s čím porovnávať, preto hodnotím len túto verziu samostatne bez ďalších vnemov a okrem pár detailov mu naozaj nemám čo vytknúť. Chváliť musím Jamesa Caviezela, ktorý bezchybne a dôverihodne odohral niekoľko polôh, ktorého jeho postava mala, okrem toho mi v niekoľkých vzácnych momentoch pripomínal Christiana Bala, takže za mňa spokojnosť. Určite som nalákaná aj na prečítanie knižky, ktoré už nemám žiadny dôvod odkladať.

• 18.3.2016  06:29

Ani tento pokus Paula McGuigana oživiť najznámejšie literárne monštrum nedopadol veľmi dobre. Stále som mala pocit, že sa až príliš inšpiroval Sherlockom Holmsom Guya Ritchieho, no tomuto príbehu to absolútne nesvedčalo, skôr ho zosmiešňovalo. Predovšetkým úvodná akčná scéna bola úplne mimo misu a ani ďalej film nenabral tú správnu hororovú atmosféru, akú by som od Frankensteina čakala. McAvoy ani Radcliffe nepatria medzi mojich vyhľadávaných hercov, no ich výkony boli tu asi tým jediným pozitívnym momentom.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16