Smrt v horách (2008)

Veľmi lacno pôsobiaca dráma, ktorej devízou je krásne prostredie a nádych skutočných udalostí, lenže spôsob ako je to celé poňaté vás vôbec nedokáže strhnúť a chýbajúce emócie sú pri takýchto filmoch tiež mínusovými bodmi.

Chlapi neplačú (2013) (seriál) odpad!

Ako každý novodobý slovenský seriál. Človek sa na to zo záujmom začne dívať, vydrží niekoľko častí a hodí to do odpadu, kam to aj po tých niekoľkých častiach patrí. Chyba je, že tieto seriály nemajú jasný koniec, len celkom pohodovo začnú a potom točia a točia až do nemoty a už snáď ani scenáristi netušia o čom to vlastne je.

Joe (2013)

Kruto realistické americké drámy mám inak celkom rada. Joe je presne takouto drámou, bez krásy, bez nádeje, ale prišla mi tiež trochu nadnesená, aspoň na naše pomery. Hlavný hrdina, hoci ho obstojne stvárnil Nicolas Cage, si však neuchmatol ani za necht mojich sympatií a tak som sa ako divák, nemala o čo oprieť a čas mi pri sledovaní tohto filmu plynul len veľmi pomaly. Naznačený príbeh bol taktiež taký nemastný-neslaný, a tak by som zhodnotila asi aj celý film. Musím však vyzdvihnúť postavu stvárnenú Garym Poulterom, pretože to bol presný obraz ľudskej trosky a keď sa niekde stretnete s takýmto ovocníčkom, bude vyzerať presne takto.

Vendeta (2011)

Takých filmov tu už bolo, ale o to viac mi je divné, kde sa stratili tie peniaze? Rozpočet vo filme nie je totiž vôbec poznať, jediná možnosť je, že si to rozdelili herci. Ale za čo? Lebo ich výkony boli priemerné ako celý film, na ktorý zabudnem ešte skôr ako skončia titulky. Škoda, Nicolasa mám rada a jeho úpadok ma veľmi mrzí.

Smrtící parazit (2009)

Celý čas som mala pocit, že toto som už niekde videla. Pramenilo to z toho, že The Thaw je krajne neoriginálna sprostosť s totálne nepoužiteľným hereckým obsadením a tupým scenárom bez akejkoľvek logiky. Nie je to ani zábavné, nie je to horor, proste nič, len akýsi nevydarený pokus greenpeacu o osvetu.

Con Air (1997)

90´roky sú nepopierateľne zlatou érou akčného žánru. Väčšina mojich obľúbených filmov je práve z tohto obdobia a mnohé z nich možno právom považovať za kulty. 90´ roky sú tiež zlatou érou herca, ktorý spája tri takéto moje obľúbené filmy a tým je Nicolas Cage. Sú to Skala, Tvárou v tvár a smelo tu radím aj Con Air. Jedná sa totiž o skvelý a istým spôsobom aj originálny film, z parádnou akciou, atmosférou a povedala by som až nečakane vydareným hereckým obsadením. Je to presne ten typ filmu, ktorý si rada pozriem za každých okolností.

Nelítostný souboj (1995)

Vcelku luxusná gangsterka zo všetkým, čo k takémuto filmu patrí, výborným hereckým obsadením počínajúc a kvalitou spracovania končiac. Dĺžka ma však trochu odradila, hoci neviem čo by sa dalo vynechať, dokonca sa mi zdá, že nie všetko bolo dotiahnuté. Príbeh je stávka na istotu, čo v preklade znamená, že mu chýba originalita. Al Pacino a Robert De Niro však svojimi výkonmi zastreli akékoľvek nedostatky, pozerať sa na nich je pre každého súdneho diváka sviatkom. Páčilo sa mi, že dostali rovnaký priestor, ich postavy boli plnohodnotné charaktery. Al Pacino ako fanatický policajt, ktorý svoju prácu stavia nado všetko ostatné a Rober De Niro ako grázel, ktorého charizma a šarm zvádzajú, ale jeho "práca" je dostatočne surová, aby som mu nedržala palca, čo oceňujem, pretože nemám rada, keď sa so zločincov stávajú hrdinovia unikajúci pred zlými policajtmi. Tu to tak nebolo a ja som smelo mohla fandiť strane zákona. V závere som si pomyslela, že keby si títo dvaja bravúrni herci svoje role vymenili, zrejme by film na svojej šmrcovnosti nič nestratil. Ale takto to bolo fajn.

Základní instinkt (1992)

Opäť jeden kinematografický klenot, ktorý ide úplne mimo môj uhol záujmu. Zrejme som už videla veľa kriminálok lebo zápletka Základného inštinktu mi prišla len taká, aby nejaká bola, všetko strašne predvídateľné. Z priemeru film ťahá maximálne tak slušný scenár výrazný erotický náboj, ktorý je vo filmoch zriedkavý. Herecké výkony ma nezaujali.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Myslím, že šestka si zachovala tempo a klady predchádzajúceho filmu. Príbeh sa mi páčil dokonca viac aj keď ale nebol spracovaný až tak šikovne a pútavo ako ten minulý. Pribudlo viac sci-fi akčných scén, pri ktorých som sa však neurazila len pobavila, lebo celkovo je akcia v tomto filme jednou audio-vizuálnou parádičkou. Pribudlo aj niekoľko efektných kontaktných súbojov, prehľadne natočených a dostatočne tvrdých. Takže keby sa držali viac pri zemi a Dwayne Johnson by sa prestal zväčšovať bola by som viac ako spokojná.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dobre, môžem sa tváriť akokoľvek kyslo, musím však pripustiť že sa táto rozprávka pre chlapov vydarila a aj mňa vcelku dobre pobavila. Moje po akcii bažiace filmové srdce bolo naplnené až po okraj, dokonca som prižmúrila oči nad nejakými tými tuposťami v scenári. Ale nech, film sa nehrá na realitu ale na poriadny nárez burácajúcich áut. To je to čo ponúka a ak nechcete nechajte tak.