Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Dobrodružný

Expedice: Džungle (2021)

Milé prekvapenie. Vlastne mi takéto dobrodružstvo už veľmi chýbalo a pobavilo skutočne aj na druhé vzhliadnutie. Hudba úplne skvelá, postavy sympatické...Dwaynovi dokážem odpustiť všetko a tu ani nebolo treba. Hoci mi oči mierne krvácali od toho digitálneho balastu, ale klady prevážili zápory.

Le Mans '66 (2019)

Čo dodať. Z kina som vyšla s úsmevom od ucha k uchu, sadla som do svojho Suzuki Swift a s patričnou dávkou fantázie a doznievania filmovej eufórie som sa cítila ako za volantom GT 40. Išla som odvážnejšie a aj ten motor znel akosi inak...krajšie a hlasnejšie. A keď vo vás film zanechá takéto pocity nemôžte mu dať nižšie než maximálne hodnotenie. Le Mans ´66 je skvelým zážitkom nielen pre fanúšikov automobilového športu, medzi ktorých ja určite nepatrím. Patrím však k fanúšikom Christiana Bala, Matta Demona, športových drám a tých emócii, ktoré sú pre tento žáner typické a tu sa mi všetkého dostalo v miere vrchovatej.

Černobyl (2019) (seriál)

Už dávno som tak bez zaváhania nedala plný počet bodov, ale tu to jednoducho nejde inak. Černobyľ je tak realistický a autentický, že som tú rádioaktivitu cítila doma v obývačke. Táto neuveriteľná tragédia ľudského zlyhania a arogancie si lepšie spracovanie ani nemohla priať a my spolu s ňou. Dokonale vystihnutá atmosféra vtiahne do deja a nepustí až do samého záveru. Seriál je veľmi obsažný a vysvetľujúci, nezameriava sa len na udalosti bezprostredne po katastrofe, ale dozvedáme sa aj, čo sa dialo ďalej a napriek zložitosti problému myslím, že musel každý pochopiť, čo sa vlastne stalo a aké boli príčiny a to nemyslím len ľudské zlyhanie, ale aj čo sa technickej stránky týka. To veľmi oceňujem. Emócie sú podávané v akurátnych dávkach, nemala som pocit, že sa zbytočne tlačí na pílu aj preto som skôr ako dojatá bola nahnevaná na tú bezbrehú hlúposť ľudí, ktorí mali moc a absolútne pomýlený rebríček priorít, konanie posudzované podľa toho, či by bol drahý súdruh Lenin na nás v tejto chvíľu hrdý. Dnes sa to zdá smiešne, ale vtedy tak ľudia skutočne rozmýšľali a podľa toho jednali. Neostáva mi len poďakovať producentom, tvorcom, hercom a všetkým, ktorým stoja za vznikom tohto skvelého seriálu.

Thor: Ragnarok (2017)

Aká to radosť po predchádzajúcom trápení. Hneď ma aj oči menej pálili od toho digitálneho hnusu, keď som cítila ako sa film z ľahkosťou nesie na zábavnej vlne, neberie sa smrteľne vážne a aj ten retro nádych sa mi veľmi páčil. Zábavná parádička, ktorá mi ubehla ako voda a je príjemným osviežením v celej tejto už trošku otravnej sérii.

Sněhulák (2017)

Čo sa dá k tomuto napísať. Stačilo by aj veľké sklamanie, hoci aj očakávania boli malé. Od Jo Nesba som už čítala niekoľko kníh, Snehuliaka nevynímajúc, jeho štýl mám rada, no aj tak som do kina išla odosobnená od knižnej predlohy, pripravená neodsudzovať, ak všetko nebude ako v knihe, veď koniec koncov, tak to býva väčšinou vždy. Že sa ale budem 2 hodiny dívať na treťotriednu kriminálku bez atmosféry a akéhokoľvek náznaku napätia....že jediné, čo na filme ocením sú krásne zábery na zasneženú krajinu...Nuž, Harryho Hola, by mali filmári radšej nechať odpočívať v stránkach kníh, kde mu to svedčí podstatne viac.

Logan: Wolverine (2017)

Logan: Wolverine vo mne zanechal dosť zvláštne pocity. Dejovo dosť slabé, cestovanie sa strieda s náhodnými gýčovými stretnutiami a krvavými, surovými akčnými scénami. Nude sa skrátka pri takej dlhej stopáži nedá vyhnúť. Okrem toho je film tak príšerne depresívny, že si ho už nikdy nebudem chcieť pozrieť.

Legenda o drakovi (2015)

Teda, takú krásnu fantasy romantiku som už veľmi dávno nevidela a moje srdce plesalo od samého začiatku až do konca. Krásne vizuálne zvládnutá fantasy o drakom unesenej princeznej ženíchovi rovno z povrazu. Naozaj sa tomu dá vyčítať len to, že film neponúka žiadne dejové prekvapenia, podobné zápletky sme už videli veľmi veľa krát, záleží skutočne len na kvalite spracovania, a tu sa to ruským filmárom veľmi podarilo. Dvaja hlavný hrdinovia boli mimoriadne sympatickí, a tak som im držala všetkých 10 prstov, hoci som aj vedela, že im to vyjde. Vyzdvihnúť musím hudbu, ktorá bola nádherná a film dvíhala o level vyššie. Dračia nevesta je vydarená rozprávka, ktorej sa rozhodne oplatí dať šancu.

Anděl Páně 2 (2016)

Teraz sa celkom presne neviem rozhodnúť, či mi tá šablónovitosť s prvým filmom vadila alebo nie. Oceňujem, že tvorcovia zachovali všetko to milé, čo ma tak okúzlilo pri jednotke, dokonca to veľmi jemne vylepšili, pridali veľa vtipov, ale na druhej strane ústredný príbeh bol o dosť slabší. Napravovanie hriešnikov ma bavilo viac, pozemský svet a ľudia v ňom tu hrali nie druhé, ale štvrté husle. Celý film niesli na pleciach Trojan a Dvořák, medzi ktorými stále funguje skvelá chémia, a keďže sú obaja vo svojich úlohách brilantní, dokázali film udržať.

Doktor Strange (2016)

Konečne od prvých Avengers prišlo niečo, čo nadviazalo na pre mňa doteraz najlepší film série, ktorá z môjho pohľadu dosť upadala a každým ďalším počinom sa stávala pre mňa čoraz menej atraktívna. Doctor Strange toto prinajmenšom zastavil, o zvrátení si ešte netrúfam hovoriť. Príbeh nebol zložitý, ale napriek tomu dokázal zaujať natoľko, že na ďalšie príbehy tohto kúzelníckeho doktora budem zvedavá a aj na to ako sa zapojí do týmu. Hlavnou devízou je skvelé obsadenie, ktoré priznávam potešilo moje fanúšikovské srdce a na Benedicta Cumberbatcha som len zasnene zízala prakticky celý film, no aj objektívne musím zhodnotiť, že to zahral bravúrne :) Páčila sa mi aj Tilda Swinton, ktorej to veľmi pristalo, žiaľ ostatní vrátane Mikkelsena sa príliš z davu nevystrčili. Hudba nemala pre mňa nejakú pamätnú hodnotu, no veľmi si cením scenár, v ktorom nebola núdza o presne toľko humoru, koľko bolo treba. Čo sa vizuálnych efektov týka, tak sa vôbec netajím tým, že som ich veľký odporca a aj v tomto prípade sa ich tvorcovia odtrhli z reťaze, mierne povedená. No vzhľadom na charakter a dej filmu mi to až tak nevadilo, a tak som sa v tomto prípade nechala trošku nadchnúť nad ich prácou.

plakát

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Trošku zdĺhavejší úvod, ktorý nás ani tak nezoznámil s postavami ako skôr s technickými záležitosťami, ktorým som aj tak príliš nerozumela. Podstata je, že nenažranosť a ziskuchtivosť vyústili do katastrofy, čo stála životy mnohých ľudí a spôsobila obrovské ekologické škody. Filmové spracovania katastrof mám veľmi rada a dokážem pri nich prižmúriť oči, čo sa rôznych nedokonalostí a klišé týka. Pri Deepwatr Horizon to však nebolo veľmi potrebné. Okrem toho, že film je veľmi dobre spracovaný disponuje ešte bonusom v podobe Marka Wahlberga, ktorého ja veru môžem a hlavne v takýchto úlohách, kde mu to mimoriadne svedčí.