eccola

eccola

<< předchozí 1 2
    • 6.4.2014  22:48

Luhrmannovi se povedlo přenést na plátno ten svět jednoho léta plný únavného vedra, slabosti, divokého, bezbřehého veselí a silných, ale o to beznadějnějších citů. Co se týká příběhu, není co vytýkat scénáristům, takhle to napsal Fitzgerald. Leo i Tobey jsou skvělí, jako vždy, u obou se dá říct, co film, to dokonalejší herecký výkon. A písničku Young and Beautiful od Lany del Rey už odteď budu mít pořád spojenou s bezstarostnou scénou na vodě...

• 3.4.2014  10:30

Nečekané, o to příjemnější...komedie o chlapíkovi, který v ničem není dobrý, kromě toho, že má rád lidi a je milý. Ani by mi nevadilo být jedním z jeho dětí :-).

• 3.3.2014  10:45
    Ženy, které nenávidí muže (TV film) (2012)

Sedláčkovi jsem v jeho předchozích filmech opustila spoustu filmařských nedostatečností (špatný cit pro střih, dlouhé nedůležité scény apod.), ale vždycky mě bavil tím, co chtěl říct a taky občasnými hodně povedenými dialogy. Teď mám ale pocit, že absolutně rezignoval a asi se potřebuje už jen uživit. I televizní kriminálka se ale dá natočit líp než tenhle film, kdy jsem místy měla pocit, že to je snad parodie na kriminálky. Kde je ten starý Sedláček???

• 1.3.2014  22:19
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Série příběhů, které nejsou srovnatelné co do kvality a zajímavosti, pořád ale lehce nad průměrem současné české i filmové produkce: 1. Pod hladinou - původně "jednoduchá" psychická krize na sebe nabalila další vrstvy a závěr byl smutný i osvobozující současně (4*), 2. Lež má rozbité auto - sice trochu schematické, ale zasmála jsem se, což se mi už dlouho u žádné české komedie nestalo (4*), 3. Druhý dech - velmi aktuální, Langmajer měl až urputně sveřepou roli jako zbytečný manažer (3*), 4. Hvězdička - o krizi středního věku, nakonec mě uspokojilo, že si troufli vypustit happy-end (3*), 5. Klukovina - "není důležité, co se stalo, ale co s tím uděláš", je úžasné, jak na sebe dokáže strhnout pozornost Vanda Hybnerová, i když hraje malou roličku (3*), 6. Chromozom - tohle byl pro mne příběh zatím nejsilnější tématem, skvělé lokace, výborná Tereza Brodská, celkově moc povedené (5*), 7. Čistá práce - nejednoznačné vyznění, ale když jsem si to přebrala, nebylo marné, že někdo napsal tenhle scénář (4*), 8. Byl lásky čas - neoriginální příběh natočený neoriginálně, jak z Bakalářů (2*)

• 15.12.2013  17:55
    České století (TV seriál) (2013)

Dávám pět hvězdiček ne proto, že by seriál byl stoprocentně povedený, ale za snahu přiblížit historii běžnému divákovi ČT.

• 31.8.2013  20:23
    Hunger Games (2012)

Dvě hvězdičky jen díky skvělé Jennifer Lawrence.

• 14.2.2013  20:50

Když dva dělají totéž...Ashton Kutcher si jen těžko může představovat, že má britský šarm Colina Firtha nebo Hugh Granta a americké velkoměsto se jen stěží může tvářit, že je Londýn.

• 10.2.2013  19:58
    Looper (2012)

Po prvních dvaceti minutách jsem nejdřív měla pocit, že film skončil, ale to nejlepší teprve přišlo...příjemné překvapení, kdy se sci-fi film ukáže být příběhem se silným lidským a etickým rozměrem.

• 10.2.2013  19:43

Asi bych si radši přečetla knížku, film byl na mně až moc krutý, ale uznávám, že dobře natočený. A psychopata formátu Bardema aby pohledal...

• 10.2.2013  19:38
    The Words (2012)

Sterilní umělecké vyprávění o vyrovnání se s morálními dilematy a dopady nemorálních činů. Kvůli dvěma záběrů, kde by se jakžtakž dalo uvažovat o nějakých niternějších prožitcích, ten film za to nestojí.

• 20.1.2013  18:34
    Šéfkuchař nadivoko (TV seriál) (2005)

Vydržela jsem jen pět dílů, tak možná nemám právo hodnotit. Knihu Anthonyho Bourdaina jsem četla a líbila se mi, oproti seriálu z ní totiž dýchá posedlost jídlem a vsím, co s ním souvisí...a všechny ty skopičiny kolem vycházejí nejen z mládí hrdiny, ale i z doby, ve které se to všechno odehrávalo - na konci 70. a v průběhu 80. let to muselo být divoké. Bohužel seriál vše posouvá jinam, když je nadčasový a soustředí se jen na situace, kdy si všichni chtějí za každou cenu užít, a na vtípky, které nejsou vtipné.

• 20.1.2013  18:27

Geniální, sérií krátkých filmů se člověk dozví a pochopí víc než prostřednictvím biografického filmu.

• 20.1.2013  18:26
    Prezidentské volby (TV film) (2012)

Skvělá Julianne Moore. Skvěle napsané charaktery a dost uvěřitelné, až to děsí, že americká politika může být v něčem ještě amatérštější než ta česká.

• 20.1.2013  18:23

Ta třetí hvězdička je pro Jennifer Lawrence - byla skvělá, jinak film na můj vkus dost podivný. Asi jsem až moc normální.

• 20.1.2013  18:21
    Argo (2012)

Jeden z nejnapínavějších filmů, co jsem viděla, i když jsem už znala konec!

• 27.12.2012  21:25
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Johnny Lee Miller nemá v porovnání s Cumberbatchem dostatek šarmu ani geniality a Aidan Quinn je v roli detektiva skutečně hloupý...když ale odhlédnu od toho, že bych se měla dívat na americkou verzi Sherlocka, tak jako detektivka s lehce divným amatérským vyšetřovatelem je to slušný průměr. Kdy už konečně bude ta třetí série britského Sherlocka!!!??? Druhá série zachovává kvalitu a navíc, jak si člověk zvykne, že je to moderní detektivka z New Yorku, nezbývá než přidat jednu hvězdičku...

• 25.12.2012  15:06

Slušně povedené propojení starších pohádek se současností..některé hodnoty, lidské vlastnosti i situace zůstávají stejné bez ohledu na okolnosti a moderní verze je dnes asi přístupnější a stravitelnější než klasická Sněhurka (nic proti).

• 25.12.2012  14:43
    Na dřeň (2012)

Příjemně syrový film o hledání schopnosti milovat.

• 4.11.2012  18:40
    Avatar (2009)

Škoda, že jsem neviděla ve 3D, ale možnosti naznačovala i obyčejná televizní obrazovka :-).

• 31.10.2012  18:48

Po čtrnácti dnech přemýšlení o filmu jsem přidala ještě hvězdičku. Ne kvůli tomu, že by byl dokonalý, ale hlavně proto, že hned nevyvane a nutí uvažovat nejen nad postavami a dějem, ale obecně nad tím, co je v životě dost a co moc málo, i když si to stejně každý přeje. Vynikající Ryan Gosling, jakoby to byly dvě různé osoby, tak dokázal vystihnout proměnu. A chvála scénáristovi i režisérovi, že neměli nutkání všechno dopovědět a nechali prostor právě pro uvažování, co to všechno pro mně znamená.

• 30.9.2012  12:43

Film s atmosférou, která mě totálně pohltila. Je úplně jedno, jestli scénář vznikl podle skutečné události, pro mne to bylo působivé zpracování příběhu nejen jednoho psychicky narušeného člověka, ale i prostředí, ve kterém vyrůstal. To, že občas si člověk musel něco domyslet, protože nedostal vše na podnose, považuji za velké plus filmu. A nevadí mi, že obě hlavní postavy se někdy chovají neočekávaně a zejména role Kirsten Dunst připomíná můru letoucí do ohně. Vůbec se nedivím, že Ryan Gosling považuje film za temný a nechce se ke své roli vracet, hrát přesvědčivě takového psychopata a neodnést to psychicky, muselo být hodně náročné.

• 13.8.2012  13:25
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Jediný seriál, u kterého mě bavila nejen druhá, ale i všechny následující řady...stylové a přitom silné.

• 13.8.2012  13:21
    50/50 (2011)

Vydržte pomalejší první polovinu, největší emocionální pecky přijdou, když je nejhůř...

• 13.8.2012  13:18
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Inteligentní zábava, kdy divák spolu s Mikem Rossem postupně přistoupí i na to, že někdy není nejlepším řešení s lidmi jenom jednoduše soucítit, ale pochopit problém a najít férové řešení.

• 6.8.2012  17:38

Milý film, ale asi už nejsem ta správná věková skupina :-).

• 6.8.2012  17:36
    Sherlock - Unaired Pilot (TV film) (2010)

Jde o syrovější, méně technicky dokonalou, ale nějak uvěřitelnější verzi později natočené oficiální Study in Pink. Sherlock je tu lidštější a ve vyvrcholení příběhu se scénáristi nepředvádějí, co dokážou vymyslet - a vy to přitom vezmete s povděkem...Oficiální verze je výborná, ale tahle je komornější a má něco do sebe.

• 5.8.2012  18:22

Nuda. Co do hloubky emocí ani po kotníky nesahá filmu Skafandr a motýl a co do komedie se nevyrovná třeba Kursu negativního myšlení.

• 30.7.2012  19:35

Už dlouho jsem se tak u filmu nezasmála a je mi jedno, jestli tam ty sociální problémy měly být nebo ne. Pro to, aby si člověk film užil, musí přijmout, že skutečnost občas přejde do absurdna a že na konci bude happy end - ať už to pro někoho znamená vysněnou budoucnost nebo pro jiné blažené setrvání v životě, co znají. Ale ty dialogy, ty za to stojí!

• 27.7.2012  20:31
    Sledování (1998)

Nolan je mistr atmosféry. Ještě teď mi v hlavě běží, jestli se ten pravý trik dal v té záplavě lží nějak předvídat. Silný film.

• 26.7.2012  22:35
    Doodlebug (studentský film) (1997)

Vtipná pointa, která celkem nezáživné dvě minuty staví do úplně jiného světla.

<< předchozí 1 2