Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (339)

plakát

Malí Einsteinové (2005) (TV seriál) 

Za co se mě kdo snaží potrestat? Ještě jednou uslyším jednu a tu samou melodii po stopadesáté během jedné stopáže, že si to půjdu rovnou hodit. Ještěže ani moje dítko nemá tak blbej vkus, že by to zvládlo sledovat víc jak jednou.

plakát

Monstra vs. Vetřelci (2009) 

Bohužel s animáky se za poslední roky roztrhl pytel a tím bohužel klesá i jejich kvalita. Neříkám, že Monstra jsou špatná, ale přiznejme si, nikdy nebudou kultem. Přiznávám, že oceňuji všudypřítomné mini-parodie na známé filmy, a také občasné velmi povedené vtipy, ale jinak bída. Příběh byl pro mě nezajímavý, celkem neoriginální, a dosti nudný, což u animáku je snad ještě horší, než u normálního snímku. Každopádně shlédnutí neohrozí na životě, trošku provětrá bránici, tak proč ne, ale i tak jednou a dost.

plakát

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013) 

Dobrá slátanina, když člověk potřebuje zabít čas mezi učením na zkoušky... Ale nemůžu pochopit trolla Edwarda, to bylo teda silný kafe, ještě teď se při té představě směji - že by malinká parodie na upíra? Nu bitky vcelku ušly, ale bohužel to nic nemění na faktu, že to je příšerný film.

plakát

Smrt a dívka (1994) 

Dokonalá psychologická záležitost! Sigurney Weaver zde předvádí svůj zcela jistě nejlepší výkon, i přes lži, které využívá, je vidět křehká a narušená duše dívky/ženy, která touží po spravedlnosti, i když si sama není jistá, co si pod tím představit. Ben Kingsley zahrál taktéž výbornou roli zločince, který až do posledních minut úzkostlivě tajil svou minulost a tvrdil, že je zcela nevinen a já mu většinu času bezmezně věřila. Výborná záležitost byť s velice drsnou a krutou tématikou.

plakát

To, co dýchám (2007) 

Nemůžu přijít na to, jaký jiný film mi To, co dýchám připomíná. Asi na to jen tak nepřijdu, ale... Film je zajímavý, nenudí, propletené osudy poměrně dobře propojené a postavy a jejich charakter propracované. Mile mě překvapil herecký výkon S. M. Gellar i B. Frasera.

plakát

Mrtví jako já (2003) (TV seriál) 

Děj celého seriálu je pro mě trošku záhadou, ale jako komediální seriál to beru všemi deseti! Mám ráda tento typ černého humoru, baví mě hlavní hrdinka i její depresivní stavy a nálady. Oceňuji originálnost námětu i jeho zpracování.

plakát

Misery nechce zemřít (1990) 

Konečně jeden z mála velice povedených filmů podle předlohy Stephena Kinga. Děj není nijak rozvinutý, většina příběhu se odehrává v domě, respektive přesněji řečeno v pokoji, ale to vše kompenzují perfektně zpracované charaktery hlavních postav i jejich emoce. Odklon od knihy je minimální, ale diváci jej jistě uvítají (ty nejhnusnější scény se přeměnily do scén zfilmovatelných). Trochu nesouhlasím se zařazením do kategorie hororů, spíš bych uvítala označení psychologický thriller, nebo jen thriller.

plakát

Nepotopitelný Titanic (2008) (TV film) 

Docela zajímavě podaný dokument o nepotopitelném fenoménu, ale přesto je takovýchto dokumentů už přespříliš. Myslím, že už jich bylo natočeno víc než dost a bohužel tím je dáno to, že ani tento nepřinesl nic nového.

plakát

Zničující katastrofy (2006) (TV seriál) 

Na propršená odpoledne docela ucházející. Ale jinak přehnané zobrazení katastrof, částečně podporované určitými nepotvrzenými teoriemi s velkou vlnou amerikanismem. Přesto docela zajímavý výběr katastrof, takže shlédnout lze bez problémů.

plakát

Mama (2013) 

Docela ucházející horor, scény způsobí lehké vystrašení, ale nic extra to také není. Hlavní příběh je pro mě celkem nedostačující, zbytečně komplikovaný a bohužel i relativně nudný. Přesto efekty velice dobré, herecky poměrně slušné, takže hodnotím průměrem.

Reklama

Reklama