Duchové z Titaniku (2003) (TV film)

Skvělý dokument zaměřený netradičně na ty, jež katastrofu nepřežili. Dokumentů o potopení a jeho příčinách bylo natočeno na desítky, ale tento je velice příjemnou změnou. Jednoduchý a přesto zaujme a nenudí!

Potraviny, a.s. (2008)

Jen pro silné nátury, na druhou stranu by tohle měl vidět každý! Ne nadarmo se říká, že nás krmí odpady. A tady je ukázkový příklad, věřím, že tomu tak není jen v USA, ale že je tomu tak po celém světě, i když asi ne v tak masovém měřítku. Chce to odhodlání a silný žaludek, ale doporučuji, určitě si příště rozmyslíte návštěvu rychlého občerstvení.

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Skvělý dokument, který ukazuje život jednoho z největších českých režisérů. Většina času je věnována jeho geniálním filmům, nic nelze vytknout. Jsem ráda, že jsem tento dokument shlédla.

Krtek a maminka (1997)

Můj synovec byl tak v šoku, že se mi u toho i rozbrečel. Vůbec nechápal, co se děje, myslím, že tohle nebylo třeba.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Cate Blanchett byla naprosto půvabná, dokonalá! Překvapil mě její tak povedený herecký výkon, i když už dávno vím, že je velmi schopná herečka. Celkový příběh nebyl špatný, ale za ty téměř tři hodiny jsem se stihla i nudit. Myslím, že by neuškodilo film jemně zkrátit, určitě by to ničemu neublížilo. Hudba mě zaujala, byla jemná, nevtíravá a přesto se vryla do paměti jako živý obraz.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Začátek si koledoval o vypnutí a ohodnocení odpad. Od půlky se stal zázrak, a film byl alespoň trochu sledovatelný, i když žádná sláva. Proto hodnotím jednou hvězdou s podmínkou, že už v životě jej nechci vidět.

Válka Bohů (2011)

Celou dobu jsem čekala nějaký hodnotný příběh, nějakou zápletku a rozuzlení. Jenže jsem nenalezla ani jedno, efekty dle mého názoru celkem podprůměrné, hudba nestála za nic. Námět by asi stál za to, ale bohužel, byl dán do takové podoby, kdy divák ani vzdáleně nechápe, proč to celé bylo zfilmované. Nicméně, může být i hůř, takže dávám jednu hvězdu, nejspíš za odvahu...

Králova řeč (2010)

Paráda! Historicky doložené události oděné do filmového hávu! Jsem nadšena zpracováním, geniálním hereckým výkonem Colina Firtha i Geoffrey Rushe. Nemám slov, jsem nadšena, jako už dlouho ne, z nového filmu. A Alexandre Desplat - bonus na závěr!

Uvnitř tornáda (2004)

Moc pěkný dokument, je pravda, že lovci tornád mají poněkud adrenalinovější koníček, ale co, baví je to, žijí tím, tak proč ne!;)

Román pro ženy (2004)

Nebýt Stašové a Vašuta, hodnotila bych ještě o poznání hůře. Proč jen mi kniha zase přišla o tolik lepší, než filmová podoba? Nu nicméně, pořád se tento snímek, jako většina jemu podobných, drží relativně okolo slavného českého průměru. Je pravda, že ho můžu vidět znovu a znovu, ale s patřičným časovým rozestupem a s příslušnou náladou.