Klíč k minulosti (2010)

Docela zajímavě natočený i ztvárněný film o tolik nelidském činu. Trochu mimo je vlastně celý příběh Julie, její rozpory s manželem, těhotenství v relativně pozdním věku i touha vrátit se do Ameriky. Lehce mimo je i scéna, kdy svou dceru pojmenuje Sarah, jako byla ona malá Židovka, ach jak poetické... Herecky to nebylo tak hrozné, příběh by chtěl lehce vyškrtat a poupravit, ale jinak to byl vcelku dost nadprůměrný snímek.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Krásně vtipné, vtipně krásné, prostě dokonalost sama! Miluji tuhle hru, znám ji i v podání hry na našem gymplu. Nikdy neomrzí, nikdy neunaví!

Vynes na horu svoj hrob (1979) (TV film)

Klasický horolezecký film, nic nového, žádné extra dobré zpracování, herecky nevýrazné. Příběh tuctový, natočeno celkem nevýrazně. Celkový dojem z filmu je podprůměrný, chvílemi se snímek stává velice nudným a snadno odhadnutelným.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Jen čistou náhodou jsem se dostala k tomuhle filmu - byla jsem zvědavá, kde jinde hrál Ted Mosby. A světe div se, objevila jsem krásný film o štěstí i neštěstí, odhodlanosti být dobrým člověkem a pomáhat druhým, i když se to občas nepodaří a nakonec i lásce, jak jinak. Postavy jsou krásně jasně vykresleny, nic povrchního, ale relativně do hloubky propracované.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Teda klobouk dolů, nejlepší díl ze všech doposud natočených. Že jsou některé věci jemně přitažené za vlasy je věc druhá, leč předloha je předem dost striktně daná. Hudebně tak nadšená nejsem, spoustu skladem je totiž převzaté z předchozích dílů, tedy spíše ze Stmívání. Chápu, že mnoho lidí zde hodnotí mizerně už jen kvůli tomu, že jsou předem zaujatí, ale není potřeba. Opravdu se stal zázrak a série se rázem posunula o krok výš.

Nevinnost (2011)

Pěkné, zamotané, nepředvídatelné. Spletité cesty životem hlavního hrdiny i jeho rodiny, na jednu stranu dokonale vypadající idylka rodinného štěstí, na straně druhé dvojí život záletnického manžílka, který zničí život nejen sobě, ale i své milence. Herecky skvělá hlavně Aňa Geislerová, slečna Linhartová mě neoslovila ani ze setiny tolik, jak se o ní psalo a mluvilo.

Vertical Limit (2000)

No tohle je oříšek - horolezecký námět takřka žádný, nakonec jde jen o vynesení extrémně výbušného nitroglycerinu kamsi do neznáma, proč taky ne. Zachraňovat někoho, když ani neví kde jsou, jak hluboko a ještě mít za nápad přimět dalších pět lidí, aby neslo na zádech v podstatě časovanou bombu? Ach jo, to snad ani není možné, přitom jsem si zprvu říkala, že by mohlo jít o docela slušný film, ale přitom jde o velice nepovedené dílko. Vlastně prvních pár minut mi stačilo, protože scéna se smrtí otce, který byl odříznut na svou vlastní žádost synem z lana, byla pro zbytek děje naprosto nepochopitelná a k ničemu.

Souboj seriálů... vy rozhodnete! (2011) (pořad) odpad!

Ach jo, my máme opravdu málo nekvalitních seriálů a tahle ,,show" tomu opravdu ještě napomáhá... Co dodat, trapné, nudné a velmi podprůměrné. Snaha o co vůbec?

Na vlásku (2010)

Krásný animák, musím uznat, že lepší než Shrek i Madagaskar. Je v něm pěkných pár vtípků, roztomilý klasický příběh i trochu té romantické lásky. Normálně na kreslené filmy už nejsem, ale tenhle mě dostal;)

Zkažená mládež (2007)

Jak může skončit trýznění, ubližování a fyzické i psychické týrání. Hrůza dívat se, ale jedině takhle si člověk dokáže plně uvědomit následky svého jakéhokoliv chování! Všechno má své důsledky, jak pro ty zlé, tak pro ty, co to odnáší. Lituji osudu Joosepa i Kaspara, ale chápu, že se ocitli podle všeho v bezvýchodné situaci, které skončila tragédií s oběťmi na životech. Je šílené, jak dokáží šikanisté zničit člověka a dovést ho k tak zoufalým činům.

Ovládací panel
7 bodů