Nějak se to komplikuje (2009)

Zábavný film, hezký námět, dobré obsazení. Nemám nijak závažné výhrady, takže beru jako lepší průměr.

Taxi, taxi (2000)

Nemůžu si pomoci, ale slabé a kromě toho dost nezajímavé. Asi nejsem stavěná na tyhle typy filmů, i když jsem se více méně donutila ke shlédnutí všech dílů.

2012 (2009)

Klasická ukázka amerického katastrofického snímku. Nic nás nepřekvapí, americký prezident, jako ostatně vždy, je nesmírně čestný, pobožný a skromný muž, který si dobrovolně volí smrt místo života mezi pár vyvolenými. Ano, stane se zázrak a lidstvo dokáže pro pár set či tisíc lidí a zvířat vytvořit jakési novodobé Noemovy archy, a světe div se, dokonce dokáže jednu archu zachránit před jistou zkázou, když už je pouhých deset metrů od srážky s Mount Everestem. Gratulace, další katastrofa podle stejného scénáře, jak originální...

Kupec benátský (2004)

Krásné zpracování jednoho z nejznámějších děl velkého Shakespeara. I když ne všechny jeho díla ztvárněné pro filmové plátno dosáhly nějaké hodnoty, zde již mluvím o zaručené kvalitě. Výborné herecké obsazení v čele s Al Pacinem a Jeremy Ironsem, bez nich by toto dílo nebylo ani z poloviny tak dobré. Snímek doporučuji i zaručeným odpůrcům klasické literatury a jejího přepracování do divadelní či filmové podoby.

Keith (2008)

Nepatřím rozhodně mezi skalní fanoušky tohoto filmu, ale naprosto mě dostal, to musím přiznat. Zprvu nenápadný a nic neříkající název mě odrazoval, ale nakonec jsem jej shlédla a byla naprosto šokovaná. Jednoduchý a přesto do detailu vymyšlený příběh o rozdílných životech a později lásce, která nekončí dobře. Krásné, milé, příjemné s docela slušným filmovým obsazením.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Komedie Carla Goldoniho mají samy o sobě osobitý a zcela jasný náboj pozitivní energie a zábavy, ale Sluha dvou pánů v podání skvělého pana Donutila byl povýšen na naprosto nadčasový divadelní zážitek. Originalita, se kterou hraje každé představení, energie, kterou do hry vkládá, vtipná improvizace a naprosto beznadějně vyprodaná představení mluví naprosto jasně - dokonalé!

Taxi 4 (2007)

Lepší než trojka, horší než první dva díly. Naproti tomu lepší akční scény i vtip. Odpočinkový film, který potěší nejednoho filmového nadšence, protože opravdu patří mezi ty lepší podobného ražení...

Neříkej ani slovo (2001)

Díky Douglasovi velice zdařilý thriller s velmi nezdařeným koncem, jak už tomu často bývá u amerických filmů.

Děti na zakázku (1938)

Krásný hodnotný film s výbornými HERCI! Jak krásná dokázala být zábava a přesto nebyla jednoduchá ani průměrná. I když tento snímek řadím mezi slabší z té doby, i tak paráda!

Příšerná tchyně (2005)

Jako tzv. odpočinkový film, u kterého si nemusím namáhat hlavu, je to relativně slušné. Jen Jane Fonda asi ztratila rozum, když kývla na takto podprůměrnou roli, která není hodná její herecké velikosti. Celá zápletka mezi Jane a Jennifer je dost realistická (boj o syna, celkem běžné téma každodenního života), občas lze objevit i vtipné scény. Nepohoršuje, ale na druhou stranu ani duši neladí..