Lupiči paní domácí (2004)

Ani omylem, dvě hvězdičky akorát za Toma Hankse a hudbu Cartera Burwella, ale jinak jsem dost vyděšená. Čekala jsem všechno možné, ale nic tak šíleného jsem nepředpokládala. Nebyla jsem schopná ani ochotná se dodívat do konce. Lituji ale pro mě rozhodně podprůměrné.

Top Gun (1986)

Hudba velice zdařilá, samotný příběh mě moc nezaujal, na druhou stranu ani nenudil. Ale to bude mou velkou nesympatií vůči panu Cruisovi, jinak docela zdařilá romantika, takže ji lze vidět vícekrát, i když náročnější diváci se jí zřejmě vyhnou.

Pád do ticha (2003)

Opět stejný námět jako u všech horolezeckých filmů, ale i tak se mi moc líbil. Protože věřím, že podobné nehody se stávají často a ne všechny končí takhle dobře. Sama jsem začínající a nadšený horolezec (dobře minihorolezec zatím) a dokážu se vžít do jejich bezedného nadšení pro lezení, hory a to nebezpečí. Z filmů s touto tématikou je docela slušný průměr, líbil se mi, časem budu asi ochotná ho shlédnout znovu.

Fire (1996)

Úžasná záležitost, vřele ji doporučuji ke shlédnutí. Tradice, které se mísí se smýšlením dvou mladých, krásných a inteligentních Indek, manželé mající tyto ženy pouze jako služky a vzrušení z objevení vzájemných sympatií a lásky žen, což je v Indii naprosto nepřípustné a nemožné. To vše jen nepatrně popisuje takhle krásný a hodnotný snímek.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Nemůžu si pomoct, ale vážně nedokážu najít ani nejmenší zálibu v podobně laděných snímcích. Nepřijdou mi ani zábavné, roztomilé, sexy či vtipné. Z toho důvodu je nejsem schopná zařadit do hodnotných filmů a rozhodně nemám na to se na ně podívat vícekrát.

Zámek hrůzy (1999)

Určitě bych Zámek hrůzy neřadila mezi horory, ani thrillery. Je to spíš lehce strašidelná povídka pro děti, dospělým už stačit zřejmě nebude. Ale uznávám, že docela slušné, oproti podobným.

Nezvratný osud 3 (2006)

Jediná originalita v tomto díle je za vlasy přitažená smrt na horské dráze, jinak to kopíruje jedničku a dvojku. Nezajímavé, nudné a místy lehce přiblblé. Myslím, že netřeba vidět víckrát než jednou.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Ach jo, hořké zklamání z téhle švédské trilogie.. Jsem zvědavá, zda se povede alespoň její remake, který se natáčí. Zlaté knihy, říkám to neustále a znovu to zopakuji. Takhle zkazit knižní předlohu do tak nepovedeného snímku, to se nepodaří často. Ale herecké obsazení mi naprosto nesedí, snad Lisbeth bych možná přežila, v knize je popsaná velice podobně. Ale Mikael a ostatní...nejsem schopná to rozepisovat, snažím se být nad věcí a objektivní, a pokud bych se pokusila vyjmenovat vše, co mě zklamalo, nepovedlo by se mi to.

Pátek třináctého (2009)

Nudné, bez nápadu. Propadák řadící se k dalším podobně laděným hororům (a že jich je...).

Nezvratný osud 4 (2009)

Jednička prosím, dvojka slabší, trojka již nepřinesla nic nového a čtyřku považuji za jasný propadák. Série tolika filmů s jedním a tím samým námětem a sledem tak nereálných smrtí už nemůže ukojit ani největšího fanouška.