Sám ve stěně (2009)

Geniální! Absolutně nechápu Alexovu odvahu, tu nebojácnost a touhu překonávat, obdivuji ho.

Temné stíny (2012)

Bohužel mi zde chybí typický filmový podpis Tima Burtona. Film mi přijde zdařilý, Johnny Depp je Burtonovská klasika, která ani nyní nezklamala. Příběh není ničím originální, ale nenudí a dokáže překvapit. Mínus dávám za zbytečné ,,rádoby postelové" scény Barnabase s překrásnou Angelique, nenalezla jsem v nich ani vtip ani důležitou zápletku pro ostatní děj. Temné stíny jsou bohužel absolutně netypické oproti klasickému Burtonovi, leč špatné to není.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Natočení filmu Hobit ve mě od začátku vzbuzovalo velmi rozporuplné reakce. Samotného filmu jsem se obávala z důvodu, kdy jsem předpokládala, že Jackson nedokáže natočit snímek alespoň z části tak dobrý, jako byl Pán Prstenů. Leč jsem se velmi zmýlila, film mě velice zaujal. Herecké výkony hodnotím na jedničku, i když největším charismatem na mě zapůsobila krásná a božská Cate Blanchett. Samotný příběh je velice dobře zfilmován, žádné bezduché dialogy či nudu zde nenaleznete. Jedinou velkou vadou na kráse je ovšem velice dlouhá stopáž, neumím si představit, že uvidíme ještě dvě pokračování v podobné délce, která je bohužel natažena kvůli nekonečným bojím a nekonečným cestám do neznáma.

P!nk - Fuckin' Perfect (2011) (hudební videoklip)

Nechápu, co zde dělá videoklip, ale pokud jej mám hodnotit, dávám mu 4*. Má šmrnc, nechybí velmi dojemný ač drsný příběh, který jistě zná mnoho lidí a může se v něm lehce zhlédnout. Dojemné, působivé.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Trošku mi to připomíná Hitche, ale myslím, že toto je daleko lepší verze podobného příběhu. Jemné, nenáročné a přesto krásné. Herecky velice zajímavé, zvládnuté, příběh má duši a nenudí.

Noční motýl (1941)

Krásné, herecky velmi příjemné, ale samotný příběh velmi břitký.

Cirque du Soleil: Kooza (2008) (divadelní záznam)

Krásná harmonie hudby, akrobacie a efektů. Cirkusy nemám ráda, ale tento, jelikož je bez zvířat, je nádherný.

Sborové dary Vánoc (2012) (koncert)

Mám moc ráda tento typ koled - sborové písně doplněné o krásný příběh. A Jane Seymour mě velmi překvapila, celé to bylo milé a příjemné, leč bohužel body dolů za ty tanečníky.

Edward a George - dva bratři, jeden trůn (2012) (TV film)

Velice zdařilý dokument svého druhu, historická fakta jsou sdělovány velice jednoduše, nekomplikovaně. Bod za vysílání před filmem Králova řeč, která pojednává o stejném tématu.

Historická tajemství: Panenská královna (2010) (TV film)

Velmi pěkně zpracovaný dokument založený převážně na reálných historických faktech, klobouk dolů, to už se často nevidí. Domněnky historiků v dokumentu působí velmi lehce a doplňují chybějící místa v celém obrazu minulosti.