Dobrovolně pod nůž (2007) (TV film)

Dokument je zajímavý, nicméně trošku mi uniká podstata moderátora, který více méně vyčinil doktorům, že snižují sebevědomí lidem, kteří nepodstoupili plastickou operaci, a ve finále si sám lehne dobrovolně doktorovi pod nůž. Jinak zvláštní dokument, ve kterém je dobře vidět, jaké typy lidí o takové operace stojí (chápu operaci, která je nutná ze zdravotního důvodu a tak, ale tohle už je moc).

Srážka planet (2011) (TV film) odpad!

Další snůška velmi nepovedených okolností, scénářem počínaje a samotným filmem konče. Hrůza a děs, o ničem, plné chyb, hloupostí.

Případ nevěrné Kláry (2009) odpad!

Tohle je neskutečný filmařský omyl, už jenom herecky to připomíná film vytvořený studenty geologie (prostě absolutně mimo žánr). Nechápu, jak někdo může předlohu až tak moc pohřbít..

Chata v horách (2012)

Trošku mi to připomíná CUBE, ale i kdyby ano, byla by to hezká cover verze. Příjemně mrazivý horor, zajímavě pojatý.

Avatar (2009)

Trvalo mi tři roky, než jsem se na tento film podívala. A vím, proč jsem se na něj nehnala do kin. Přes veškerou reklamu se tento film stal pro mě velkým zklamáním. Efekty, avataři, krajina, všechno moc hezké. Že je do toho opět nacpán člověk s válkou, to mě u amerického filmu snad ani nepřekvapilo, ale šokovalo mě, kolik filmu zabírá válčení. Když to vezmu kolem a kolem, hudba a vzhled celkově dělá dobrý dojem, ale samotný děj je pro mě naprosto průměrný.

Méďa (2012)

Když člověk pomine svůj odpor ke sprostým výrazům (které mi ve filmech přijdou hrozivé, ale vzhledem k celkovému ději to zde docela sedělo), docela dobře jsem se celou dobu bavila. Neustále sjetý Méďa s jeho neustálými rýpavými poznámkami, hloupými nápady byl prostě geniálním námětem na hlavního hrdinu. Plus za vtipné vysvětlení, jak končí jedna hvězda Twilight, stejně vtipné je i Méďovo harašení na pokladně. Prostě pro mě jednoznačně bomba;)

Rebelka (2012)

Proč ne? Princezna, která se snaží změnit klasické konvence, vzepře se rodině, nakonec lituje, chce vše napravit. Příběh sice ne nijak zvlášť originální, ale velmi hezky zpracovaný, moc se mi líbí, že princezna je zrzka (upřímně dobrá změna oproti mnohým pohádkám). Pro děti to může být i poučné, že vše je třeba předem důkladně promyslet.

Ostrov (2005)

Jednoduše originální. Mám ráda filmy vymykající se typickému zažitému standardu, s novými nápady, herecky moc hezky obsazené. Děj vás nenechá ani na chvíli v klidu, jste v neustálém napětí, jaké bude pokračování. I když, je pravdou, že pár scén je lehce předvídatelných.

Valkýra (2008)

Tentokráte film s nepovedenými pokusy o atentáty na vůdce. Zprvu panovala obava, že vzhledem k panu Cruisovi v hlavní roli, bude místo filmového zobrazení minulosti americký ,,trhák". Kupodivu se jednalo o velmi propracovaný snímek zobrazující reálné události. Děj je velice zajímavý, nenudí, herecky také kvalitní a závěr perfektně dokresluje celkovou atmosféru tehdejší doby.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Klobouk dolů, na film jsem byla rozhodnutá kouknout až po dlouhém rozmýšlení, převažovala u mě obava, že film nebude mít hlavní body přesné se skutečností. Ale opak byl pravdou, je vidět velká snaha zajistit co největší věrohodnost, dokonce mě překvapilo, že i románek parašutisty s vdanou mladou paní byl podložen historickými záznamy. Musím říct, že jsem mile překvapená z výsledku.