JSYSMHJF

okres Domažlice

1 bod

1 2 3 4 5 následující >>
    • 8.10.2012  06:34
    Ach, ty vraždy! (TV seriál) (2010)

Profesor Sodomka - Viktor Preiss ****

• 7.10.2012  13:44

Tak nějak mě to nepřitáhlo, pořád jsem čekala, že se bude něco dít a on konec bez většího zaujetí...snad jen odlákávání nácků pro záchranu Krále s kufrem mělo jakýsi náboj, jinak nepřehledně nudné nic moc.

• 28.9.2012  23:05

Jestli tohle nebylo zakázané, tak nevím...všudypřítomný strach, nedůvěra, spolupráce, zrada...podobenství jistě zcela náhodné. Napětí, poučení, perfektní herecké výkony, dialogy bez balastu...také se mi nechtělo věřit, že Jaroslav Soukup = Jaroslav Soukup, copak asi zlomilo jeho...?

• 22.9.2012  07:49
    Dětinské hry dospělých (TV film) (1990)

Vzorec nevěry a jejích následků, dohnané trošku do extrému a neuvěřitelných náhod, spíš taková zkratka, než že by se dalo příliš pochopit a uvěřit, proč ten je nevěrný s kým, ale jako varování, jakou paseku tahle spirála může nadělat, dobře sestavené...hvězdně obsazené...malý Ondřej Brzobohatý jako přejetý synek ;-)

• 20.9.2012  08:27

Zápory: místy toporné herecké výkony, nejlepší Brzobohatý, jak by taky ne, když nesleze z plátna, ale tomu jsem toho rozervaného vědce byla ochotná uvěřit, jinak dost pouhé figurky; občas podivně navazující, spíš nenavazující obrazy. Podobnost s původním Krakatitem nelze až tak vyčítat, když jde o tentýž námět. Klady: už zmíněný Brzobohatý, celkem působivě ztvárněná nervozita, roztěkanost, horečka, neutěšenost, zkáza, tentýž dojem jsem měla při četbě Krakatitu. Takže podle mě odpad určitě ne, možná bych dala i 4*, ale uznávám některé další argumenty komentujících, agitační vyznění a tak, takže 3*.

• 7.9.2012  11:17

Skvělý Zdeněk Lstibůrek! Kachyňou perfektně přečtení malí rošťáci s něžnou duší, asi býval také malým klukem ;-) Drsné, působivé, napínavé, svým způsobem dokumentární, dojemné...Zvířata jsou lepší než lidi.

• 3.9.2012  05:20
    Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

Proč dneska nikdo neumí nebo nechce natočit takhle dokonale profesionálně zvládnutý seriál? Báječná společnost a staré známé klišé: pohlazení po duši. Víc komentářů netřeba, dokonalý šperk.

• 3.9.2012  05:13
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Možná na hodnocení brzy po úvodním filmu, taky děsné reklamy kazí 50 % dojmu, na ty si asi nikdy nezvyknu, na spoustu věcí nekoukám jen kvůli nim, to sem až tak nepatří...Na "Odpad" to nevypadá, i když uplynulá neděle se nesrovnatelnými konkurenty jen hemžila (Sňatky z rozumu, Chalupáři)...Oddychovka se spoustou známých a oblíbených herců, kteří zrovna nebrázdí všechny kanály, to byl dobrý tah, jinak bolest současných děl, nutnost narvat všechny problémy světa do jedné třídy, sborovny, drogy, alkohol, domácí násilí, "pěkný" pohled do naší současnosti. Zatím trochu ploché charaktery, správňáci a ti ostatní, uvidíme, zatím za herecké obsazení a ze strachu, kam to dospěje 3* Po dalších pár dílech dodávám: jak může být vedle celkem slušných obrazů, chcete-li scének, takové vaty a balastu, děsně nesourodé...jako by zapomněli některé scény vystřihnout? I v pojetí, chvíli bláznivá komedie, chvíli pokus o psycho, drámo, pak zas nějaká ochotnická scénka, Ulice, Comeback a Soukromé pasti v jednom...možná život takový je, ale tady to ztrácí jakoukoli koncepci, vývoj, působení...zatím to nevzdávám, už kvůli Libušce Šafránkové a hezkým střetům s druhou Libuškou Švormovou, ale zasloužily by, aby měly vždycky co hrát a ne aby bylo občas vyloženě vidět, jak se snaží, aby nebylo to nic vidět... Chtělo by to trochu štávy, čím dál častěji u toho stačím ještě číst knížku...nůžky a švih!!! Jinak snížím rating na **. Kdyby to mělo míň dílů, ale byly hutnější...proč se pořád natahuje na úkor kvality?

• 1.9.2012  22:31
    Jako kníže Rohan (TV film) (1983)

Jak hloupý, nafoukaný, zblblý náhlým štěstím lehce nabyl, těžce pozbyl...Perfektní ústřední trojice Menšík, Roubíková, Gýrová...Menšík s Roubíkovou tu hloupost a zlo zahráli tak dokonale, že se na to pomalu nedá koukat, Gýrová tu prostou, chudou ženu, ale s čistým štítem tak dojemně, že je jednomu, když dokonce neuroní slzu, přinejmenším hodně úzko...vůbec úzkost je ústředním motivem, pořád jako bych doufala, že snad nemůže být ten Špáta takový nadutec a hlupák, na druhou stranu ta jistota nepěkného konce...docela emotivní zabíračka...

• 1.9.2012  19:56

Idyla a romantika, nenáročnost, pohoda, volnost, příjemná nálada, humor, hezky zahrané...proč ne. Zajímavé obsazení Věry Galatíkové jako zrzavé kosmetičky.

• 30.8.2012  17:50

Spousta lahůdek Suchého poetiky, kde vlastně ani nejde o děj, ale o jiné vidění věcí, světa, spojování nespojitelného na perutích jemného humoru...Podivná hodina v Los Angeles, Londýn (Horažďovice), jízda na kole, trychtýř...nad tím vším semaforská "suchá" duše zajásá...Na klasický film poněkud nepřehledné, rozvětvené, fantasmagorické...a to to mohlo být ještě "horší", kdyby nebylo poetična nechápavého režiséra Síse.

• 30.8.2012  17:40
    Hodiny jdou pozpátku (divadelní záznam) (2011)

Přímo na prknech Semaforu zážitek samozřejmě intenzivnější, ALE i ze záznamu je cítit semaforská poetika, specifický humor, více než zdařilá hudba, o textařině v případě Jiřího Suchého ani nemluvě. Vážně jsem se radovala nad silou (nikoli myšlenky :D ) imaginace. Jako by byl Jiří Suchý čím dál lepší, pod slupkou legrace a "jenom" takového hraní a hračiček se jen tak mimochodem dotýká nevýslovna.

• 30.8.2012  17:32
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Válečný začátek celkem slušný, a u toho to mělo také zůstat! Pak, i když pominu ideologii, bych stříhala, stříhala, stříhala ;-) Snad díky hvězdnému obsazení možno jedním koutkem nahlédnout, ale ani tak jsem nevydržela víc jak polovinu, někdy snad byl televizní čas daleko pomalejší než ten reálný, z krátka fuška!

• 30.8.2012  17:26
    Muž na radnici (TV seriál) (1976)

4 hvězdy, to jsem asi z dlouhodobého hlediska přehnala, ale nedávno jsem viděla poprvé a navzdory pověsti mi nepřišel seriál až tak hrozný...jasně, ideologie, obhajování neobhajitelného, ale když to vezmu obecně jako věc, za níž je třeba se bít, tak ukazuje, sice naivně a velmi idealizovaně, politiky tak, jak by možná stálo za to za nimi jít...zapáleni pro svou věc, čestní, slušní, se svědomím,...a to jsem paradoxně dneska asi potřebovala, pohádku o ideálech. Zdeněk Buchvaldek podává slušný výkon, jinak se moc v TV neobjevoval a neobjevuje, že by obrácená cenzura?, tak docela oceňuji, že jsem ho mohla poznat aspoň tak, skvělý na poli funkcionářské, doma jako otec, manžel a dědeček trochu toporný, jako by se neuměl "odvázat", jinak bezvadná mimika a kontrasty s Jiřinou Bohdalovou a Josefem Bláhou perfektní. Děti Jan Hartl a Milena Steinmasslová nemastní neslaní, stejně tak Eva Jakoubková tady jakási zamrzlá a František Němec, naopak vyzdvihuju vedle Zdeňka Buchvaldka Jiřinu Bohdalovou, Martina Růžka, Mílu Myslíkovou, Josefa Bláhu (ten mohl místy ubrat), Věru Bublíkovou, Bedřicha Prokoše, Karla Kolouška...Dodávám, že ačkoli se na tento seriál dneska více méně plive, podle dobového tisku a ohlasů diváků tehdy oblíbený a ulice vylidňující...Ať je to jak chce, Dietl uměl psát profesionálně a po srsti diváků.

• 30.8.2012  17:02

Příklad toho, že i málo známé a neoslavované filmy mohou přinést příjemné překvapení. Příběh ve stylu Nové vlny, kdy mládež jaksi neví, co si počít se životem a člověk je ukazován ve své dokonalé nedokonalosti. Ačkoli se děj odehrává v jedné restauraci během jediného večera, udrží, a dokonce stupňuje pozornost. Na malém prostoru a nenásilně dokonale vykreslené charakteristiky postav, perfektní herecké výkony – Pántik, Labuda, Dančiak, Gýrová, Zelenohorská…vpravdě Československá Nová vlna!

• 30.8.2012  17:01
    Hasiči (TV film) (2010)

Přes míru ctižádostivá a trochu moc dobrá a se sebou spokojená Veronika (Hana Vagnerová), slušelo by jí méně urputnosti. Velitel (Miroslav Etzler) typicky odměřený, ale nakonec snad správný chlap, spoleh spíš na Etzlerovu vizáž bez snahy dalšího rozvinutí postavy, omezeno na konflikt s hlavní hrdinkou a střípky ze života: hasiči si hrají, hasiči večeří…Předvídatelná linie příběhu, která se zbytčně větví do spousty nakousnutých témat, patrně příprava půdy pro následně nenavazující seriál. Často přehnané napětí a akce, v místech, kde se to podařilo udržet na uzdě, celkem účinné. Zajímavěji nakonec vyznívá komorní pátrání a záchrana malé holčičky než bombastické hašení hudebního kluku. Herecké výkony spíš standardní než nadprůměrné.

• 30.8.2012  17:01

Ani nezvyklé prostředí výroby vodních bagrů příliš nezatraktivnilo poměrně nudný pohled do chodu jednoho podniku a trablů náměstka. Ospalé vyprávění děje. Muž v nejlepších letech se svou pravdou na štítě a vše se proti jeho workoholizmu a jisté tvrdosti a nadutosti spikne – žena se nechá okouzlovat mladíkem, syn nedostuduje, jednorázová milenka a v práci pravá ruka se klidně dokáže odpoutat a dělá si co chce. Ani umění Radoslava Brzobohatého nedokáže úplně vtáhnout do příběhu, i když právě herecké výkony Radoslava Brzobohatého, Jany Gýrové či Petra Svojtky jakžtakž pomůžou dokoukat film do konce. Za připomenutí stojí ještě hudba Petra Hapky.

• 30.8.2012  17:00

Jeden malý příběh na pozadí velkých událostí boků v Praze ke konci 2. sv. války. Zajímavá zápletka, kdy český lékař a česká sestra jdou jako výměna několika lidských životů do německými vojáky obývaného domu (školy), aby ošetřovali jejich raněné. I když fandíme samozřejmě našim a stále se blížící rudé armádě, film nezapomíná ani na psychologii prohrávajících německých vojáků. Několikrát probleskne spor zájmů a záchrany jednotlivce a většiny z pohledu známý, kamarád a cizí nikdo. Někdy trochu moc chaotického a potemnělého střílení, což ovšem kompenzují hlavní představitelé lékaře a sestry – František Němec, Jana Gýrová – milenců, kteří se už už nemohou dočkat konce války, jenže všechno je jinak. Oba s poker face a profesionalitou provádí své postavy nelehkým osudem, jen tu a tam probleskne, snad pouze cuknutím tváře či mrknutím oka hluboká emoce, což je velmi působivé. Také například Radovan Lukavský, Dana Medřická nebo Marie Brožová na malilinkatém prostoru „vyrobí“ zapamatovatelné postavy. Rudá armáda na pozadí silného příběhu snad ani nepřekáží.

• 30.8.2012  16:59

Předloha: Hodina angličtiny - Nataša tánská. Nervní hudba Zdeňka Lišky, slušné herecké výkony Matyáš, Maciuchová, Gýrová, Sirová, ona i ta Merunková, asi nejtěžší a nejméně vděčná role, ale myslím, že zvládla tichou odcházející manželku a matku celkem dobře. Finále rychlých střihů umocňuje napětí a nervozitu nevyhnutelného konce (i když náhod, které by mohly nejhoršímu zabránit je až příliš). Zajímavé psycho se zajímavými zvraty, jako by hlavní představitelé pod tíhou situací a svědomí během filmu změnili své chování o 180 stupňů. Za zmínku stojí rolička pošťáka Karla Augusty, kde se setkal obyčejný život s obyčejnými starostmi se starostmi života a smrti. Občas trochu moc náhod a do očí bijících nápovědí, ale jinak film s napětím, příběhem, psychologií...

1 2 3 4 5 následující >>