Harpy

Harpy

Zuzana Jobbová

okres Žilina
milovníčka hororov a sci-fi, batmana, komixov a hier :)

<< předchozí 1 2 3 4
    • 26.10.2020  23:54
    Scream (TV seriál) (2015)

najprv si hovorím - super, vreskot seriál bude určite fajn oddychovečka ,ani hodnotené to nie je zle....iba žeby tak fajn nebol. Teenageri čo riešia školu/vzťahy/párty/sex, taká klasika, nič iné som od toho ani nečakala a miestami ma to naozaj bavilo ale nemohla som si pomôcť, oni sa správali ako idioti a ešte aj z diváka robili idiota :D hlavná dejová linka priehľadná a lacná, alebo bohužiaľ na toto musím mať tak max 18 rokov a vymetený mozog....čím príbeh viac gradoval, tým mi scenár a hranie postáv prišlo trápnejšie. Záverečná scéna už bola len estakáda, kedy som sa začala chytať za brucho a schuti som sa smiala, bohužiaľ nanešťastie to tak tvorcovia asi nemienili. Krútila som hlavou, lebo keby to bolo celé brané ako vtip - nepoviem nič, ale toto nebola paródia. Ten takzvaný "Boss fight" bol hooodne zlý.....jediné dve hviezdy dávam za niektoré sympatické postavy čo ma udržali pri pozeraní a za plno odkazov na horory, častí ktoré ma bavili.

• 15.10.2020  21:02
    Na nože (2019)

ja proste milujem takéto detektívky, už od mala.....dlho som podobný film tomuto nevidela a teraz mi tak dobre padol. Sympatický casting, zamotaná a napínavá dejová linka ktorá drží diváka v napätí a zároveň aj pobaví. Oddychový a fakt veľmi pekný film, pretože som sa po jeho pozretí cítila tak nejak...spokojná a fajn :)

• 20.9.2020  00:13
    Zdravotník (2020)

tento film má pomalšie tempo, mne konkrétne to nevadilo. Hlavná postava zdravotníka mi bola nesympatická od prvej minúty a niečím mi prišiel doslova nechutný, takže o to lepšie potom u mňa fungoval celkový dojem z filmu. Nič prevratné sa nestalo, nič ma nedvihlo zo stoličky ale stále bolo cítiť, že je to španielske a to ma zatiaľ asi nesklamalo. Záverečná bitka sto bodov :D áno, a pozerajte v originál jazyku s titulkami, nie anglický dabing, to sa nedalo počúvať. Zase po dlhšej dobe niečo lepšie by som povedala.

• 18.6.2020  23:37
    Apostle (2018)

Bolo to úplne geniálne, tá kamera, hudba, hlavná postava a jeho výraz ktorý korešpondoval s celkovou ponurnou, temnou, zlovestnou atmosférou. Boli scény kedy mi to až drásalo nervy- v dobrom zmysle slova. Bolo to napínavé, príbeh ma zaujal hneď, prostredie a celkový vizuál veľmi dobre vykreslený. Celé to proste bolo skvelé, nič mi tam neprekážalo, budem odporúčať ďalej a za mňa si to zaslúži aj 5* a nie, Wicker Mana som nevidela.

• 14.6.2020  18:16
    Chata (2019)

pripomínalo mi to viac hororov dokopy, to tu už viac ľudí spomínalo, bolo to také pomalé, mrazivé a nepríjemné ale nie až tak ako Hereditary. Nechcem to nejako porovnávať, toto malo tiež svoje čaro. Nečakala som nič a bola som v napätí, čo nakoniec dostanem. Bolo to dostatočne divné a pscho aj keď o dosť menej horor, ale dobre to účinkovalo, mala som náladu na niečo takéto trošku ťažšie.

• 10.6.2020  23:18
    Marianne (TV seriál) (2019)

začiatok ? nášlap ! jak ja som sa bála, fuj, už ma hoc čo nenadhodí do vzduchu ako sa zľakem, ale tu som bola ako na ihlách. Boli silné momenty, dobré budovanie strachu, škoda že to ďalšími dielmi postupne strácalo dych, nakoniec to už bolo skôr priemer, ale za mňa si to zaslúži tie 4*. Starenu mali nechať dlhšie, dosť by to pomohlo. Príbeh bol tiež super, dobre spracované aj keď to malo svoje muchy.

• 10.6.2020  23:05

Slabunké ako moje dnešné latte- čo sa za kávu ani považovať nedá, presne ako tento film- za horor. Nuda neoriginálna, niekto spomína v hodnoteniach, že sympatickí kasting aspoň- tak ani to by som nepovedala a neriadim sa podľa hodnotení, kuknem hoc aký horor, lebo veď práve mne sa páčiť môže niečo, čo iným nie, tak povediac občas hľadám ihlu v kope sena...no a toto bolo len ďalšie seno! Radšej si pozrite Constantina :)

• 26.5.2020  23:36

nepozrela som to na jeden krát, dala som si pauzu a dokukala zas na druhý deň....uuf, no silný zážitok to bol, poviem to takto, chýbalo mi, že som to nepozerala radšej s niekym, celkom rada by som si vypočula občas k tomu deju vtipné komentáre a odlahčilo by mi to dojem. Nie, ja som dostala surovú porciu vygrcaného zhnitého a následne ešte osratého masa :D poznáte to, bolo to také zlé až to bolo dobré.

• 8.5.2020  23:42
    Motel smrti (2007)

keby som to pozerala v roku 2007 tak dám 3* ale teraz bohužiaľ už moc slabé popri všetkej tej konkurencii Bčok čo sú fakt lepšie od tohto. Klasika, stratíme sa po ceste, pokazí sa nám auto v prdeli sveta - kde je jedna pumpa s motelom a divný týpek sa ubytujeme a hororová naháňačka môže začať...ehhm, no...zajtra už nebudem vedieť ani ako sa tento film volal.

• 7.5.2020  22:40

Jeden z toho lepšieho priemerného, nič prevratné ani dychberúce, ale pekne natočené, aj prekvapilo :) Na hororový kľúdny večer s pukancami (alebo inými druhmi pochutín) ako stvorené.

• 26.3.2020  22:35

nepovedala by som, ale naozaj som sa zasmiala - a viac krát ! Boli hluché miesta, ale celkový dojem z filmu ostal veľmi pozitívny.

• 22.2.2020  18:54
    Ad Astra (2019)

Vyslovene zlé to nebolo, ale radím sa do zástupu, že skôr nie - ako áno. Neviem presne pomenovať čo mi na tomto filme vadilo, ale čo viem je, že tam bolo veľa, veeeľa fyzikálnych nejasností a chýb a celé to bolo fakt k neuvereniu, len som kývala hlavou. Čítala som hodnotenia a fakt by som chcela poňať film ako ho videli iný, ale nedá sa. Veľmi priemerné 3*

• 19.2.2020  16:36
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Bolo to aj zábavné, ale pre mňa predvídateľné, postavy sa správali ako retardované - čo ma občas naozaj vytáčalo a malo to potenciál na OVEĽA viac, než čo z toho urobili...komix som nečítala

• 29.1.2020  00:14
    TY - Série 1 (série) (2018)

Hlavná hrdinka Beck mi neuveritelne liezla na nervy, respektíve jej tupé správanie a Joeovi som samozrejme fandila, úplne ma dostal :D Vyvažuje to aj tých veľa hluchých miest, ktoré v tomto seriáli sú.

• 8.1.2020  23:39
    My (2019)

nerozumiem tak nízkemu hodnoteniu, mne sa to fakt páčilo a ešte doteraz, keď si spomeniem na tie ich výrazy tváre mi behá mráz po chrbte. Desilo ma to, občas aj pobavilo aj zmiatlo, nič viac som od toho nechcela a preto som úplne spokojná.

• 3.1.2020  23:47

Neviem čo si mám o tomto filme myslieť, naozaj....bolo to také, akoby celé nepremyslené, že akože poďme niečo natočiť, nejako to ukončíme. Určite to nie je odpad, ale určite to ani nie je nejaké atmosferické veľdielo. Viac k tomu nemám čo povedať, možno som sa ja s filmom nepochopila, škoda.

• 28.12.2019  19:24

nič moc, čakala som viac, príbeh ma zo začiatku moc nezaujímal a od polky som už vedela ako to skončí, možno som na tento film nemala náladu, ale skutočne ma to nevtiahlo do deja, nezabavilo, neohúrilo, ani mi to neostane v hlave viac ako 5 min po dopozeraní

• 16.12.2019  21:34
    Sabrina (2018)

Raz som zvrieskla, raz som si zakryla oči. Viac ako za dve hviezdy to naozaj nestojí. Ku koncu už mi to bolo celé vtipné. Neoriginálny príbeh, scénar o ničom, na začiatku to vyzeralo ešte sľubne, ale potom to už šlo úplne do preč, a aké to bolo prehnané celé, škoda reči.

• 8.12.2019  23:51

fuj ! fuj ! fuj ! Naozaj, toto bolo pre mňa dosť desivé, pri málo ktorom horore sa ešte dokážem báť - a pri tomto mi behal mráz po chrbte. Z jednej scény ma trasie doteraz. Videla som veci, čo som ešte v hororoch nevidela resp. možno videla, ale boli tak nezvykle podané/natočené, že to na mňa presne fungovalo. Je mi jasné že sto ludí - sto chutí a pre iného toto bola sračka, ale mne režisér brnká kvalitne na strunky :D

• 8.12.2019  23:42
    Slunovrat (2019)

Boli tam veľmi silné momenty,vďaka ktorým na tento film len tak ľahko nezabudnem, presne ako pri Hereditary, až na to, že toto bolo desivé trošku iným štýlom. Páčila sa mi mytológia a zvyky, vence, tancovanie okolo "mája".. pretože mi to veľmi pripomínalo naše slovanské zvyky a tradície. Neviem ale, či by som si to chcela pozrieť znova, lebo som to videla asi pred 2 mesiacmi avšak stále to mám v živej pamäti akoby som to videla včera, až tak silno na mňa zapôsobil. Veselo tento film odporúčam ďalej. Neviem ako to Aster robí, ale tie zábery, aké to je celé divné, kruté, zvrátené, desivé...brutálne to na mňa účinkuje ! Len tak ďalej.

• 8.12.2019  23:24

Menej je niekedy viac- v tomto prípade to zafungovalo naozaj skvelo! Postupné budovanie atmosféry a stúpajúca paranoja so mnou lomcovala tak isto ako s hlavným hrdinom :D Moja topka to samozrejme nebola, ale bola som veľmi milo prekvapená, dobre sa mi to pozeralo.

• 17.5.2019  23:29
    Skleněný (2019)

Nech už sú tu námietky akékoľvek (nechce sa mi čítať hodnotenia) nerozumiem prečo má tento film také nízke hodnotenia. Perfektne spojené dokopy dva filmy, na ktoré nechcem krivého slova povedať, boli super, aj keď Split pre mňa trošku vytŕča. Miestami mrazilo, miestami mi bolo ľúto, miestami som cítila hnev...proste som sa do sledovania ponorila a záver ma odrovnal. Páčila sa mi kamera, zábery boli dosť prepracované, hudbu som skoro nevnímala, voči scénaru nemám skoro žiadne výhrady, až na jednu pointu v závere...ale to je vedľajšie. Filmy takéhoto typu naozaj môžem...veľká škoda že to nevie viac ľudí oceniť, zaslúžil by si vyššie hodnotenie....

• 9.1.2019  19:11
    Soumrak (2018)

Od rezisera som videla zatial iba tuto jednu snimku a nepochybujem ze je to kvalitne natocene, ale nemozen si pomoct. Hlavna postava mi nebola sympaticka, nedokazala som sa s nou stotoznit a bolo mi uplne jedno ci ju tam niekto znasilni alebo zavrazdi. Dej ma moc nezaujimal, stale nad vsetkym viseli len otazniky a v hlave som z toho mala bordel ako po 6 borovickach miesanych s pivom. Niekedy mi tie zabery kamery dokonca navodzovali ten pocit :D Avsak prave kameru chcem vyzdvihnut, lebo to bolo genialne a hudbu tiez, pacili sa mi dlhe zabery a pohlady povacsinou z "poza chrbta" cim sa divak len prihliadal zufalstvu hl. postavy najst odpovede. Film vo mne zanechal zvlastne pocity, ale znova by som ho uz vidiet nechcela.

• 13.6.2018  17:00

Bolo to pre mna jednym slovom u-z-a-s-n-e !!! Po namahavom dni v praci som presne taketo odreagovanie potrebovala. Neodtrhla som oci z platna ani na sekundu, aby mi nahodou nieco neuslo. Obcas som sa z chuti zasmiala, inokedy mi srdce zbesilo buchalo. Bol to nářez, pacilo sa mi vsetko co mam rada presne aj na hrach, bojovkach, hororoch....stale hovorim ze som ako chalan :D

• 24.1.2018  20:18

Atmosferu to malo, ale vela otaznikov, nevypovedanych veci a bol to naozaj thriller s prvkami hororu kde sa cely cas nic nedialo...ani k postavam som si nevytvorila ziadnu vazbu, tak mi boli ukradnute. Posobilo to nedotiahnuto, na konci som ostala v soku, ze to je vsetko? No ale za tu neprijemnu stiesnenu atmosferu plnu nedovery a neistoty davam 3

• 15.12.2017  23:35

Nevedela som vôbec o čo ide a bola som naozaj prekvapená. Čo viac si môžem priať, ja, ako milovník hororov, ako túto príjemnú vianočnú hororovú komédiu...a ešte tesne pred sviatkami 😊 Úplne mi to padlo do nôty. Oceňujem nápad natočit práve toto, pretože ma už máločo prekvapí a tiež sa mi páčilo, že je to na štýl sám doma. Vianočné filmy mám rada, ale konečne aj niečo ostrejšie a trošku brutálnejšie, aj keď ja by som ešte pridala.

• 19.9.2017  18:28
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Stále váham či dať 3 alebo 4 hviezdičky, je to niekde medzi. Seriál ma rýchlo chytil, ale nakoniec som dosť bojovala aby som dopozerala. Diely budili dojem umeleho naťahovania a výplní ktoré ma nie vždy bavili (zúrenie hlavnej postavy a neustále odmietanie si kazety vypočuť do konca a pod.) Ku Hanke sa mi postupne tiež budoval dojem miernej nesympatie a pritom nemám problém sa vcítiť do kadejakých postáv. Napriek všetkému seriál má aj svoje kvality ktoré viem oceniť a som zvedavá na druhú sériu.

• 28.8.2017  00:47
    Unfriend (2016)

Na moje prekvapenie, naozaj dobrý horor s efektnými ľakačkami pri ktorých ma neraz nadvihlo zo stoličky. Ducharčiny môžem a aj keď ma najprv hlavná téma točiaca sa okolo fb priatelstva nezaujala, o to viac som bola nadšená, páčili sa mi aj tie animácie plus soundtrack na konci.

• 9.5.2017  12:19

Nechápem že som kedysi dávno dala len 3*, robím si batmanovskú jazdu a jednoznačne prehodnocujem svoje terajšie hodnotenie. V porovnaní s temným burtonovským spracovaním je toto oveľa viac farebnejšie, všade neóny a to sa mi tiež veľmi páčilo, nechcem to vnímať ako pokračovanie 1 a 2, toto je pre mňa trošku iné poňatie Batmana, aj keď ľudia budú stále porovnávať, a preto má toto tak malé hodnotenie. Dvojka záporákov Carrey + Jones boli perfektný, hlavne Jim, ten nikdy nesklame :D Nicole Kidman to pristalo, ale nebola moc výrazná. Samozrejme, že boli vo filme aj wtf momenty, ako napríklad pri obliekaní do kostýmu záber na zadok a podobne, ale nič čo by prekážalo. Soundtrack od U2 zbožňujem a keď začal hrať na konci, tak mi bolo až ľúto že už to skončilo. Bavila som sa skvelo celý čas, prišlo mi, že je tam viac akcie ako v Burtonovskom poňatí, a ešte na margo Batmana ako Vala Kilmera, stále sa neviem rozhodnúť, vizuálne sa mi páči viac Val ale herecky Michael.

• 4.5.2017  20:45
    Raw (2016)

Na moje prekvapenie som sa dobre nasmiala a presne pre to dávam 3* nejdem tu riešiť tie pekné momenty filmu, však si každý pozrie a zhodnotí sám, ale bolo to iné, nebralo sa to tak vážne a aj keď som čakala oveľa nechutnejšie, potešilo, aj soundtracky zaujímavé.

<< předchozí 1 2 3 4