Temná věž (2017) odpad!

Pre tých, čo čítali Temnú vežu: NIKDY. Pre tých, čo nečítali Temnú vežu: NIE. Čítal som, dávno, nepamätám všetko, ale to, čo sa vo filme udialo je zmes chaotických scén, ktoré vôbec nedávajú zmysel. Toto má byť - ževraj - prvý diel. Pre človeka, čo knihy nečítal je to nič nehovoriaci chaos na konci ktorého je nejaký zachránený chlapec. A v podstate to tak isto pôsobí aj na mňa, čo som všetky knihy prečítal... je to chaos, hnus... bordel. Nič sa tam nerieši, nie je tam žiadne rozuzlenie, jediné, čo môžem povedať, že je z knihy (a to ešte aj podľa môjho názoru veľmi hlúpo použité), sú citáty .... "Nemířím rukou. Ten kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem. Nestřílím rukou. ten, kdo střílí rukou, zapomněl tvář svého otce. Střílím myšlenkou. Nezabíjím pistolí. Ten, kdo zabíjí pistolí, zapomněl tvář svého otce. Zabíjím srdcem." Sú to krásne citáty, ale v tomto filme tak k hov*u použité až trápne, že.... nie. Nič. Ani hviezda. King by mal začať opäť chľastať, aby túto tragédiu nedovolil propagovať ďalej.

Pád do tmy (2005)

Tento film (a tým myslím aj menej úspešné pokračovanie) je veľmi zvláštny. Nemám rád podobne tematicky zamerané snímky, plus ešte s nesympatickými blbkami, ale niečo ma na ňom fakt zaujalo a musel som vidieť aj dvojku. A humanoidné bytosti sú skvele spracované, páči sa mi, že to nie sú žiadne prešpekulované monštrá a nerobia stále bububu. Mňa osobne to nevystrašilo, ale to sa mi páči, lebo tento film ako horor neberiem. Po pozretí pokračovania som nad tým nemohol prestať premýšľať a musím vedieť celé to rozuzlenie. Musím! (štvrtá hviezda práve za to nutkavé premýšľanie a ohromnú chuť sledovať to ďalej)

Čtyři pokoje (1995)

Prvá poviedka, dosť stupidita, druhá sa dala. Tretia ma znechutila svojim názvom - proste nejakí spratkovia, ktorí sa nevedia vpratať do kože, ale nakoniec to bola pecka. No a posledná, klasicky dobrá, iba to tu padlo, možno príliš dlhá. Dal by som štyri hviezdy, ale za tie xichty Tima Rotha nemôžem, mne je ten človek proste nesympatický.

Gremlins 2 (1990) odpad!

Prečo som musel utrpieť tak veľkú duševnú stratu...

Aquaman (2018)

Jedna hviezda za scénu v bare pri ostrých týpkoch ("Chceme se s tebou vyfotit!"). Druhá hviezda za nasranie Atlantídy voči znečisťovaniu oceánov. To by sa fakt patrilo spraviť.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Skvelé! Oproti jednotke viac zrozumiteľnejšie (teda hlavne myslím tým nejaký ten začiatok, že divák ihneď vie, vo co gou), krásne postapo kostýmy, veľmi inšpiratívne na zloženie si vlastného. Avšak súhlasím so Sociopathom o stave záporákov. Oproti jednotke veľký pokles smerom dolu, nikto sympatický (čo ja i zamilujem každého záporáka). Potešil Kapitán Gyro.

Coffin Baby (2013)

Jedna hviezda za husle, inač je to odpadkový kôš na zvratky a posekané končatiny.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Nechcel som tomu dávať vyslovený odpad, pretože odpad dávam filmom, ktoré zvyčajne nevydržím ani dopozerať a vypnem ich. Ale bola to zlá komédia, tento film nie je hodný ani kulisy. Pozornosť mi ušla po pár minútach a v podstate celý film som ani nepozeral (a ani už nikdy nechcem!). Prečo natáčajú "pokračovania" skvelých filmov, keď ich vždy iba dokur*ia?

Aj múdry schybí (1998) (pořad) odpad!

Je trápne sa smiať na hlúposti vlastného národa, keď zo sto opýtaných vybrali najväčšie socky, ktoré sa nevedia ani podpísať. Ha-ha-ha.

Moje máma vaří lépe než tvoje (2015) (pořad)

Sprostá a trápna show, kde sa dokážu dod*bkať aj palacinky, ale mňa to skrátka baví. Pozriem si to ako oddychovku, keď potrebujem vypnúť, čosi pokomentovať... Najradšej som to pozerával kvôli nenávideným Habovcom (DAVID! Tú soľ! Ach do mačky!) pretože ma to jednoducho bavilo. Bodka.