Biggy

Skype: vaclavbedrich
Twitter: vaclavbedrich

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 26.7.2012  18:40

Šel jsem do kina s obrovským očekáváním, Batman byl po The Amazing Spider-man jediným filmem léta, který podle mě stojí za to. A konec konců jsem vůbec nebyl zklamán, tajemná atmosféra podzemního vězení, města na které čeká blížící se zkáza, staří dobří Batmanovi přátelé i nepřátelé, rádoby sexy Catwoman, která kdyby ve filmu chyběla, nebylo by to na škodu a především silácký záporák Bane, kterého doprovázel příběh hrdiny z odvrácené strany. Chvílemi to vypadalo, že Batman už ani po tolika letech odpočinku nemá na to, chránit své drahé město před všemožnými nástrahami... Po tom co ale zklamal bývalý vrchní komisař i celá posádka policie se nemohlo stát jinak, než aby se znovu pustil do akce a začal trénovat s novými super zbraněmi. Celé to doprovází epická hudba Hanse Zimmera a klasická Nolanova režie, která dovedla obraz v novém 70mm kabátku k dokonalosti! Za mě dávám tomuto dílu, ale i celé trilogii 5/5.

• 5.7.2011  11:24
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Možná si říkáte, že jsem blázen, hodnotit 5/5. Ale ukažte mi seriál, kde se nebojí hlavní postavy totálně vykoupat ve vlastních sračkách a kde se nebojí zobrazovat jakékoliv téma, které by jinde projít nemohlo! Pro mě naprosto skvělé přes prvních pár sérií. 5/5

• 5.6.2010  19:45
    Precious (2009)

Zajímavá retrospektiva na život jedné týrané, znásilňované a podceňovacé holky z Harlemu, která se zezačátku jeví naprosto bez budoucnosti, když ale cestu najde, opět jí něco smete z cesty k lepšímu životu. Precizní kamera s kvalitními hereckými výkony, především Mo'Nique do které se člověk po chvilce úplně ponoří a hltá každé další gesto, výraz a pocit jejího charakteru. Celkový dojem hodnotím kladně až na některé nudnější momenty a jsem zvědav na budoucí tvorbu Lee Danielse a především brilantního scénáristy Geoffreyho Fletchera. 4/5

• 16.4.2010  12:37
    Náš vůdce (2008)

Film o tom, jak jeden obyčejný učitel gymnázia dokáže ovlivnit dnešní, moderním světem zkaženou mládež s použitím speciálního projektu na téma "Státní formy". Zpočátku se všechno vyvíjí podle plánů, ale pak se v jeho svěřencích cosi zvrtne a kompletně se příběh obrátí. I přesto, že se dá spousta prvků děje předem klidně předpokládat, čekáte co přijde dalšího, sem tam zasadí scénáristi nečekanou ránu a vy pořád sedíte připoutaní očima na obrazovku s nedočkavým pocitem. Původně jsem si myslel, že mi bude vadit němčina, ale koneckonců jsem jí ani moc nevnímal. Jestli to byly vycházející hvězdičky nebo už velcí herci nedokážu posoudit, protože je neznám, ale herecké výkony hodnotím převážně kladně. Snad ani nemám co vytknout, možná se to někomu bude zdát jako přemrštěné hodnocení, ale mně se Die Welle velmi líbilo. 5/5

• 25.2.2010  23:39

Od Reitmana už mě v minulosti dost zaujalo "Děkujeme, že kouříte" a tak jsem nemohl zaváhat se shlídnutím "Lítám v tom", zvlášť když jsem předem věděl jen stroze o čem by to tak mohlo být. Jeden z rozhodovacích faktorů byla pak oskarová nominace a George Clooney v hlavní roli. V podstatě šlo o ztvárnění relativně nudného života jednoho člověka, kterému se dny opakují a najednou se díky událostem začne všechno měnit. Líbí se mi ten individuální přístup, díky kterému lze film pochopit v různých případech naprosto odlišně, spousta lidí ho řadí k podprůměrným snímkům, které jednou protrpíte a už se k nim nevrátíte, ale někdo, někdo dokáže opravdu docenit o čem opravdu je. Nebudu se dál rozepisovat, za sebe hodnotím všechny aspekty, i přes chvilkami kolísající kameru, na výbornou a dávám 4/5.

• 13.2.2010  23:20

K tomuhle dokážu napsat s nechápavým výrazem pouze jedno slovo, BRILANTNÍ !! Neznám jediný film co by mi tak zamotal hlavu a nakonec mi nedal odpověď, Lynchovi se to povedlo a to velmi oceňuji. Zhruba 4x za celou dobu jsem si myslel, že film chápu, ve výsledku mi ale vždy něco podkoplo nohy a finální rozuzlení se nekonalo. Nevím co si mám myslet, můžu jen sedět, koukat na běžící titulky a kroutit hlavou. 5/5

• 28.1.2010  18:10

Nemám co k tomu dodat ... Absolutní kult se vším co má vynikající film mít. Tarantino ve své nejlepší formě, comeback Travolty a Willise, na míru šitá rola Jacksonovi, krásná Uma Thurman a dokonale potrhlý pár Tim Roth a Amanda Plummer. Miluju tenhle film a mohl bych na něj koukat pořád, na svojí délku se člověk nudí opravdu minimálně a řadím ho na druhou pozici do mojí TOP. 5/5

• 26.1.2010  19:52

Tomuhle čtvrtému dílu po otřesné trojce jsem se snažil odolávat dlouho, ale nakonec mě přemohla zvědavost, jak to vlastně celé dopadlo opět s Dieselem na palubě (nebo na kapotě?). A kupodivu mě překvapil, bylo tam všechno co bych od Rychle a zběsile očekával, nové tváře, nová auta, ušel i scénář a co mě zaujalo, byly některé zajímavé prostřihy. Buď si na "dospělejší" čtyřka jen hrála a já jsem jí to sežrala nebo tomu tak opravdu je. Nebýt místy opravdu kvalitního soundtracku, dával bych 3 hvězdičky, takhle je to o fous lepší. 4/5

• 26.1.2010  19:31

Po shlídnutí traileru v kině jsem se na tenhle film prostě musel podívat. Takový perfektní výlet do let minulých se vším všudy, že to nejde ani na kousíčku poznat. A podle toho taky vypadá scénář filmu, kromě hlášek ničím zajímavý ani originální. Parádní večerní oddychovka u které se člověk zasměje, ale víckrát jí vidět nemusí. Každopádně si za "originalitu" zaslouží 4/5.

• 26.1.2010  09:52
    Zlatý Glóbus 2010 (TV pořad) (2010)

Bohužel to jediný co mi utkvělo v hlavě byl sestřih toho nejlepšího od Scorseseho a jeho dlouhý proslov. Nic víc mě nezaujalo a Ricky Gervais se svým mě nepříjemným britským přízvukem taky zrovna neoslnil. Trochu promrhané 2 hodiny času.

• 25.1.2010  11:22
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Konečně kvalitní představení v podání Dylana Morana, v podstatě 85 minut smíchu. Dokonalý 5/5

• 23.1.2010  16:52
    Pouta (2009)

Po hodně dlouhé době jsem se odvážil jít na česko-slovenský film a konečně jsem se trefil do něčeho kvalitního. Přiznám se, že jsem nikdy předtím neviděl jediný film Radima Špačka a z hereckého obsazení jsem se setkal tak akorát s Kaiserem. Ale to co předvědl v hlavní roli vyšinutý tajný státní příslušník Antonín Rusnák, to jsem mu 100% věřil a s napětím sledoval co se bude dít dál. Přes pár zbytečně hluchých míst, natahovaných pasaží jsem se přenesl se zaujetím až ke konci, každá část filmu pro mě byla nová. Stylově vypiplané záběry o jejichž úpravy se staralo opět jediné a nejlepší studio filmové postprodukce UPP dodávaly filmu pěknou lehce mrazivou atmosféru. Můžu opravdu vytknout pouze natahování příběhu, dlouhé záběry kritizovat nemůžu, protože nutí člověka nad vším co se stalo a stane, přemýšlet. Jednoznačně 5/5 a doufám, že brzo narazím na další takhle kvalitní CZ/SK film.

• 22.1.2010  20:11
    Vlákna (TV film) (1984)

Po dlouhé době co mi byl film doporučován jsem se k němu konečně dostal. Zhruba z jedný třetiny mě dostal, především přímo situace po spadu, hladomor, umírání a utrpení lidí. To vše pojaté polodokumentárním stylem spolu s informacemi, z kterých jsem se ale bohužel nedozvěděl nic moc novýho a nečekanýho. A opravdu první "teoretická" půlhodina plná řečí, demonstrací a všeho kolem byla nudná, zbytek jsem strávil se zaujetím až do konce. Do konce, který si budu pamatovat ještě dlouho, kdy 13ti letá nevzdělaná matka porodí dítě a s hrůzostrašným pohledem a křikem se na něj podívá, ač nejde nic slyšet. Celkově tedy hodnotím 4/5 a doporučuji se na něj aspoň jednou podívat.

• 13.1.2010  19:10
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

And don't forget, SUIT UP! It's gonna be LEGEN ... wait for it ... DARY!. Po Přátelích zatím nejlepší sitcom. 5/5

• 25.12.2009  23:03
    Avatar (2009)

Šel jsem do kina s velkým očekáváním, stačila mi jedna věc, JAMES CAMERON ! A dokonce film předčil moje očekávání ... po pár desítkách minut jsem se absolutně ponořil do dokonale vybroušeného virtuálního světa plného nových věcí. Překvapilo mě, jak kvalitní zpracování, tak scénář, režie a v neposlední řadě určitě herci, kteří zvládli svoje role skvěle. O Avatarovi se dá mluvit jen jako o dalším megafilmu, ale taky jako o filmu, který opět bude měnit filmové dějiny. Ještě nikdy se nikdo nepustil do takhle náročného a drahého projektu z kterého by vyšlo něco takhle brilatního, tohle se jednoduše POVEDLO. Na stupnici od 1 do 10 bych ale musel dát 9 bodů. Proč ? Hodně mě zklamala hudba, která nejenže jakoby vykrádala a stále mi připomínala cizí soundtracky, ale ani nebyla zrovna moc sladěná s dějem v určitých momentech. Kdo neviděl, udělal chybu!! 5/5

• 18.10.2009  20:34

Perfektní dílko, na které jsem čekal hodně dlouho a čekání se určitě vyplatilo. Tarantino ho vyladil téměř k dokonalosti, stejně jako jeho předchozí filmy. Jediná věc co mi malinko neseděla byl Brad Pitt, nějak mi nezapadl k jeho roli ačkoliv jeho lehce změněný tvrdý přízvuk byl luxusní. Celkově nemám absolutně co vytknout, režie opět dokonalost sama.

• 5.9.2009  16:21
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Existuje vlastně lepší a komplexnější seriál ve kterém se vidí nejeden z nás ?

• 18.7.2009  00:00

Pro mě filmařsky asi nejlepší díl téhle ságy, Yates čím dál víc kvete a nemůžu se dočkat na nějaký jeho nečarovný počin. Celý film se tak jaksi táhne k velkému finále, které po chvilnce skončí, pak přijde smutná část, radostná část a konec. Po těch 15 minutách bych byl schopen ve filmu pokračovat klidně 2x takovou dobu. Přes celou tu konverzačku jsem se s lehkých vtipem krásně prokousal tak, že se nemůžu dočkat pokračování. Něco kolem 4,5.

• 5.7.2009  10:33

Nespoutané, drzé, umělecké aneb další Snyderovské dílo hodné pětihvězdičkového hodnocení. Zprvu jsem měl obavy, že se film strhne do nudného klasického scénáře podobných konceptů s tak ohromnou délkou; mýlil jsem se, šeredně jsem se mýlil. V hlavě mi utvěla unikátní skvěle napsaná a zahraná postava Komedianta s velice výraznými rysy. 5/5

• 3.7.2009  12:10
    Casino (1995)

Mistrovské dílo Scorseseho. Díky tomuhle filmu už si představujeme kasína taková jaká ve skutečnosti byly a pravděpodobně pořád jsou. Dokonalé obsazení propletené chytrým scénářem a perfektní režií nelze hodnotit jinak než plným hodnocením. Jen mě mrzí, že director's cut se nedočkal většího protáhnutí jako tomu bylo například u "Tenkrát v Americe". A že je to lehká vykrádačka Mafiánů, komu to vadí ? Každopádně 5/5

• 16.5.2009  20:23
    Star Trek (2009)

Přiznám se hned na začátku, nikdy jsem neviděl ani jeden díl Star Treku, držel jsem se od něho úspěšně stranou, protože jsem nepředpokládal, že by mi něco dal, zvlášť když se podívám na ty "zvláštní" fanoušky. Když jsem ale poprvé slyšel o tomhle dílu jako o připravovaném filmu Abramse, měl jsem jasno ihned. A stejně jako u LOST mě nezklamal, vlastně se mi to zdálo v mnoha ohledech hodně podobné, jako základ. Rychlé střihy, postavy v profilu, dramatická hudba s rychlým spádem a akcí. Přesně to je to, proč mám Abramse rád a tady mě o jeho kvalitách znovu přesvědčil. Utvrdil mě i v dojmu, že má Star Trek už od jeho počátku opravdu rád a vyžívá se v něm, s takovou chutí na filmu musel i pracovat, to se pozná hned při prvních momentech se záběry na vermírnou loď. Mladé herecké obsazení mě vcelku příjemně překvapilo, dokonce mi do něj zapadl i John Cho nebo Simon Pegg, prostě to byl takový příjemný kolektiv. Ale teď k tomu co mi alespoň z části vadilo. Mnohdy jsem neměl čas si vychutnat dramatický moment, nějakou smutnou scénu nebo dokonce akční scénu, sotva přišla ta správná hudba, rychle zase odešla a záběr přešel na něco úplně jiného. To je tak jedinná věc, efekty přehledné a pěkné a jelikož nemám jak srovnávat se staršími díly, tak jednoznačná chvála. 4/5

• 15.5.2009  08:29
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Asi jedinný pořad na Primě co se dá sledovat pravidelně a neztrácí svojí kvalitu. Není to sice úplně dotáhlé k dokonalosti, sem tam Zdeněk přihrává, ale i tak je zajímavé se podívat na nitro některých známých restaurací. 5/5

• 22.3.2009  18:23

Tak jsem se po delší odmlce zase rád vrátil k dalšímu dílu Dannyho Boyla a jsem rád. Už od začátku filmu jsem věděl, že představí odvrácenou, ale i tu pozitivní stránku Indie, což dokázal odrazit perfektně. Ač do hlavních rolí nezasáhl ani jeden známý herec, vše se povedlo dokonale a nic mi nějakým způsobem nevadilo. Všechno běželo pěkně kontinuálně i s dramatickým a romantickým spádem ke konci. Ač se někomu může zprvu zdát, že se jedná jenom o obyčejný film, už od prvních minut ho vyvede lehce z omylu. Danny Boyle si ukrojil opět velké sousto a opět ho dokázal předat divákovi ve velkém stylu. Kvalitní scénář, režie, herecké výkony ve výsledném měřítku dávají filmu magický rozměr. Nelze hodnotit jinak než 5/5. A ta hudba, Boyle, Boyle, jak ty to děláš.

• 17.3.2009  23:59
    Výměna (2008)

Clint Eastwood s rostoucím věkem jenom kvete, plodí čím dál lepší díla co stojí za zmínku a co se i v budoucnu mezi velikými neztratí. Changeling jeho nesporný talent jen utvrzuje a už pomalu nemá cenu psát, že v sobě skrývá víc než jen obyčejný příběh, ač zvláštní tím, že je podle skutečné události. Eastwood prostě s každým jeho novým dílem útočí na nominaci a chce ještě alespoň jednu zlatou sošku dostat, což mu přeji. Jedinné štěstí je, že vždycky dokáže kvalitně osadit film herci, což dokazuje Angelina Jolie, která svoji roli zvládla více než dobře. Mezi ní ovšem stojí za zmínku i Jason Butler Harner jako brutální vrah nebo Jeffrey Donovan v roli zkorumpovaného policisty. Přes to, že má film úctyhodných 141 minut, se pořád něco děje a pořád je na co koukat a o čem přemýšlet. Konec filmu navíc úplně neodpovídá klasickému hollywoodskému stylu a je takový, malinko nejasný a možná proto se nakonec film nominace nedočkal, díky přísným kritériím filmové akademie. Každopádně jako skoro každý film tohoto unikátního režisérského velikána a patriota, hodnotím nejvýše jak jen to je možné. 5/5

• 10.3.2009  18:58
    81. Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

Jako každý rok se rád podívám na předávání něčeho tak velikého, jako jsou Oscaři a jako 81 ročník opět nezklamali ! Hugh Jackman přes značnou odpovědnost provedl diváky celou show s poklidem a čestností. Spousta hvězd, pěkný projevy a emoce a hodně pěkně zvládnutý grafický zpracování.

• 10.3.2009  18:34
    Barack Obama: Koncert 2009 (koncert) (2009)

Pěkně realizovaný ceremoniál se spoustou proslovů slavných hvězd a pěveckých show. Myslím, že je to dobrá pocta pro nového a zatím ve 21. století dle mého uvážení nejlepšího prezidenta USA, který si to jako jedinný opravdu zaslouží. 4/5

• 2.3.2009  20:01

Ač jde o vcelku sentimentální záležitost, Muccino vytáhl z rukávu něco víc než jen druhé Štěstí na dosah; tentokrát to bylo vybroušené, mělo to kvalitní kontinuální děj a je to jedno z nejlepších děl poslední doby v tomhle žánru. Will Smith opět znovu a znovu dokazuje, jak vynikající je herec, který dokáže utáhnout naprosto cokoliv, Rosario Dawson naopak kombinuje svojí krásu s přirozeným charismatem, což dodává do onoho vztahu tu podstatnou jiskru. K závěru filmu jsem měl co dělat, abych i tu malou slzičku pro tenhle film nevyronil, ovšem marně; nevím jak to přesně popsat. Hlavně díky Willovi dávám 4/5.

• 8.2.2009  23:23

Vypadalo to zajímavě, mezinárodní konflikty, tajní agenti a propletené zápletky. Ovšem i když se tam všechno tohle objevilo, tak jsem zklamán výsledkem. Režie skvělá, efekty skvělé, DiCaprio parádní, ovšem scénář už trochu pokulhává. Zdá se mi, že bylo zbytečné film natahovat na skoro neúnosných 128 minut při kterých jsem se místy hodně nudil. Střídala se konverzačka s akcí, která se neustále opakovala až do konečně zajímavého konce. Celý film mě prostě nadchnul jen asi z poloviny a tentokrát se Scotty moc nevytáhnul, pokud to srovnám s jeho další tvorbou, kde se dají najít v tomhle žánru zdařilejší kousky. 3/5

• 8.2.2009  20:13
    Gran Torino (2008)

Původně jsem očekával, že to bude obyčejné drama s klasickým happyendem, ale chyba lávky. Snad poprvé jsem viděl takhle otevřený film, kde se nikdo nebál naplno říct svůj názor a vyjádřit svoje pocity. Vysloužilý válečný veterán Walt je otrávený tím, jak se v jeho okolí v posledních letech objevuje čím dál víc přistěhovalců a tím, jak se chová dnešní mládež ke starším, ale i k sobě samým. Celý děj se vlastně točí kolem něj a sousedské přistěhovatelské komunity, která ho psychicky deptá, nakonec se s nimi ale seznámí blíže a zkusí napravit jejich zpočátku introvertního kluka, který se pokusí ukrást jeho Ford Gran Torino. Nevím jak popsat svoje pocity z tohohle. Je to další Eastwoodovské mistrovské dílo se skvělým střihem, hudbou, obsazením; prostě dokonalost sama. Tenhle film jsem si už na jeho začátku zamiloval a určitě se zařadí do mého soukromého TOP žebříčku. 5/5

• 1.2.2009  22:45

V životě jsem neviděl takhle mrazivé drama, něco neskutečně reálného až strašného. Aronofsky je ten typ režiséra, který dokáže ze zdánlivě obyčejných záběrů udělat emoční celek s efekty propojený skvěle hodící se hudbou. Celých 102 minut jsem zaujatě koukal jak to bude nakonec dál, že se třeba život hlavních postav změní k lepšímu, ale přišel pravý opak a s husí kůží jsem se dostal ke konci, kde jsem s úžasem a divným pocitem seděl 10 minut a koukal na černou obrazovku. Můžu za sebe říct, že jsem nikdy u žádnýho filmu neměl tak zvláštní pocit jako na konci tohohle; kam se hrabe Trainspotting. Doporučuji se na shlídnutí tohohle filmu obrnit silnou psychikou. 5/5

<< předchozí 1 2 3 4 5 6