Americký outsider (2021)

Proč 22 letého hocha hraje herec, kterému táhne na 45? To nepochopím. Patetické a ploché.

Ad Astra (2019)

Ad Astra jen potvrzuje to, že Brad Pitt není jen tím, kdo hobloval Angeliku a hrál v boybandu Lunetik. Brad Pitt v posledních letech dokazuje, že je hercem par excellence. Ad Astra navazuje na aktuální hype, který odstartovala Sandra a její vesmírné dobrodružství v kosmosu. Ad Astra je z pohledu všech aspektů standardním počinem, vyjma honičky po povrchu měsíce, která je v naprostém tichu dokonalostí samou. 69 % Celosvětový příjem k 31. 12. 2019: $127,175,922, což je 1,27 násobek rozpočtu

Aladin (2019)

Tak rukopis Geje Ričího jsem ve filmu vážně nezaznamenal. Film působí jako naprosto průměrná dobrodružná komedie, v níž vyčnívá pouze ten Kubánec Willard Christopher „Will“ Smith, Jr. Škoda značného potenciálu, který mohl zúročen zejména, pokud by se Gej nerozhodl natočit pohádku, ale něco víc serious. 65 % Celosvětový příjem k 13. 9 2019: $1,046,689,005, což je 5,72 násobek rozpočtu

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je anděl s očima velikosti pivních podtácků, které v kombinaci s mechanickým tělem zabírají na obyčejné humanoidy, které se zcela zjevně opíjejí představou, že koitus interuptus s mechanickým tělem je kvalitnější, nežli koitus s plnoštíhlou ženou s ruměncem. Já raději Harryho Pottera a jeho nekonečnou odyseu s Cho Changovou vyvrcholenou v Café Madam Pacinkové. 69 % Celosvětový příjem k 19. 8. 2019: $404,852,543, což je 2,38 násobek rozpočtu

Amundsen (2019)

Největším úspěchem Amundsena je asi to, že po něm nese název nejmenovaný alkohol. Z filmu si divák odnese maximálně to, že mít za sourozence neurotika Amundsena je za trest největší. Divák trpí pohledem na tuto pochybnou existenci, která jde přes mrtvoly jen proto, aby se na bárce dostala co nejblíže pólu. Vydržet celou metráž filmu je náročnější, než večer zabít a sníst psa, který vás přes den táhl na saních po ledových pláních. 38 % Celosvětový příjem k 13. 12. 2019: $3,096,389

Anna (2019)

Anna je příběhem ženy, která u KGB udělala kariéru, následně kolaborovala k NSA, aby poté všechny informační agentury přechytračila a vyrazila směr atol Palmyra (neobydlený atol v západní části Tichého oceánu, součást Lincolnových ostrovů). Z výše uvedeného vyplývá, že film je tak tuctový, jak jen může být. 67 % Celosvětový příjem k 22. 10. 2019: $30,970,428, což je 1,03 násobek rozpočtu

Annabelle 3 (2019) odpad!

Pokud má vzniknout nový žánr, tj. horor po děti pod deset let, tak Annabelle je vizionářem, kterého leckdo nepochopí. odpad! Celosvětový příjem k 18. 10. 2019: $228,552,591, což je 7,14 násobek rozpočtu

Apollo 11 (2019)

Pure dokument, žádné emoce, a proto nechápu, proč je kolem toho tolik povyku. 57 % Celosvětový příjem k 19. 8. 2019: $9,039,891

Avengers: Endgame (2019)

Bohužel pro mě přišlo to nejlepší hned na začátku, a to v podobě farmaření Thanose a následného food divingu v jeho chýši. Začátek začal šokem, což nešlo než ocenit. Následovalo minimálně třicet minut mlácení slámy, které sic bylo nutné vzhledem k zakončení celého universa, ale pro diváka, který od Avengers očekává méně citů a více akce, to bylo mírné zklamání. Naštěstí se na scéně zjevil ten úplně nejzbytečnější superhrdina, tj. Ant-Man, který si zahrál na teoretického fyzika, a zápletka byla na světě. A řeknu vám, že zápletka spočívající v návratu do minulosti je perfektní. Když se oprostím od za vlasy přitaženého Thora (který asi měl nalákat do kinosálů alkoholiky 50+ poslouchající country), není co vytknout. Největší perlu v podobě „Hail HYDRA“ vypustil ze svých úst portugalský rodák Capitão América, přičemž osazenstvo kinosálu za začalo dusit popkornem za 119 Kč. No a teď k bitvě - byla velkolepá, ale krátká. A jako divák bych byl ocenil, kdyby po bitvě přišel konec a ne dalších třicet minut žvatlání a pobrekávání. Ale asi musím respektovat to, že pouze akcí nelze uzavřít celé universum. 86 % Celosvětový příjem k 9. 9. 2019: $2,796,267,086, což je 7,9 násobek rozpočtu

Bacurau (2019)

Nejenže vesnice zmizela z mapy, ale dokonce na kopci nad touto vískou se zakempili nájemní vrazi s dronem podivného vzezření. A aby toho nebylo málo, tak se tato grupa partyzánu rozhodla, že vesnici odpojí od energií a wi-fi, což zejména místní mladiství opláčí. 55 %