Rodinné spiknutí (1976)

S Alfredem mám prekérní problém - buď se hantýrkou Wall Street jedná o jednorožce (start-up s valuací nad 1 mld. USD) nebo o ekonomický propadák, jehož účetní závěrku bych z pozice člena představenstva vážně nerad schvaloval. No, a Family Plot je přesně tím druhým případem ergo pokud neuvidíte, nezchudnete. 36 %

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Na české poměry překvapivě zvládnuté téma doplněné logickou zápletku, ze které se mi zcela překvapivě nechce zvracet na první dobrou. Již je to pár let, co jsem opustil školu základní, ergo neznám historickou přesnost zápletky hlavní, nicméně režisérem vyobrazená zápletka je na toliko interesantní, že mít větší budget, tak by film mohl jít klíďo píďo do kinosálů Cinema City. 69 %

Zběsilost (1972)

Průměrný počin by Alfred, je asi nejzajímavější v tom, že hlavní podezřelý a současně nevinný občan prchá před policií bez zjevného důvodu, což zápletku staví na hlavu. Je velká škoda, že londýnské uličky byly svědky filmu, jehož vyvrcholení působí nastavovaně a nepochopitelně. 63 %

Zádušní oběť (2017) (TV film)

V zádušní oběti je obětí především divák, který je v úvodních minutách chycen na zlatý prut, aby následně byl ponechán na břehu bez možnosti skočit zpět do vody a pozřít toliko důležitý kyslík v H2O. Když budu ignorovat fakt, že se jedná o televizní film, tak se stejně nemohu ubránit tomu, že celá výprava působí až příliš lacině a diváka logicky odrazuje bez návaznosti na kvalitu zápletky. 29 %

Horizont události (1997)

Event Horizon je filmem dvou tváří. Úvod ve stylu Vetřelce navnadí diváka do doby, než se generátor či co to je zcvokne a donutí zúčastněné rvát maso a chlemtat krev. Od této chvilky pro mě film skončil, jelikož následoval mišmaš bez jakéhokoliv logického vyústění. Věčná škoda. 39 % Celosvětový příjem k 28. 11. 2019: $26,673,242, což je 0,44 násobek rozpočtu

Přední linie (2011)

Všeobecně neholduji válečným filmům, které jsou často tzv. na jedno brdo. Gojijeon je toho ukázkovým případem, navíc doplněným problém s rozpoznáním, komu vlastně jaký ksicht patří, jelikož každý voják si je podobný jako vejce vejci. 42 %

Jmenuju se Dolemite (2019)

Co se týká prezentovaného humoru, tak se mi chce blít. Opravdu bych se mezi čtyřma očima chtěl potkat s někým, komu prezentovaný humor přijde funny. Z druhé strany je určitě dobře, že Netflix zaprodukoval film o nevšedním černochovi a jeho nevšedním humoru. 62 %

Rudý kapitán (2016)

No, tak stylem natočení bych film tipoval na třicet let starý a úrovně hereckých výkonů pramení především z toho, že producenti filmu se rozhodli zaškrtit rozpočet a castingu nezbylo nic jiného, než do hlavních rolí obsadit osoby náhodně vybrané kdesi v pražských Modřanech u tramvajové dráhy. Slibný scénář byl zabit všemi ostatními faktory. 29 %

Špion, který se vydal na sever (2018)

Jihokorejská filmařina hraje prim aneb příběh o marketérovi aka agentovi jihokorejské tajné policie baví od začátku ke konci. Jak už defaultně říkám, tak kvalita filmu se odvíjí od metráže filmu. Když je navíc natažená metráž doplněna kvalitním scénářem a dvěma téměř perfektními hereckými výkony, tak výsledek je pakticky jasný. Víc takových filmů a svět bude hned příjemnějším místem pro život. 86 %