tom.nosek

Tomáš Nosek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 27.5.2020  11:20
    Tenkrát poprvé (TV seriál) (2020)

Ač se seriál zezačátku rozjíždí dost pomalu a sám už nejsem teenager, konec se fakt rozfrčel a závěrečný díl byl fakt hodně dobrý. Vypravěčský styl seriálu přinesl zajímavý pohled a cameo Andyho Samberga a plakátu Popstar bylo fakt super. Předpokládám, že seriál dostane druhou sérii, takže uvidíme, jestli se postavy někam posunou. Na to, že Netflix tlačí různé minority (národnostní, vyznáním, rasou apod.), taková Netflixová klasika už, tak si tento seriál z toho zároveň i místy dělá srandu. Tomu vděčíme možná Mindy Kaling a její nekorektní Officové škole.

• 26.12.2019  12:22

Obsahuje spoilery. Devítka byla prokletá od začátku. 1) Nejdůležitější úlohu ze staré gardy měla mít Leia, jejíž Carrie Fisher zemřela. Její scény jsou tak nevýrazné, mdlé a je tam čistě jen proto, aby jí dali nějaké zakončení. Kvůli tomu museli povolat i Harrisona, který se sem vůbec nehodí, protože pokud si dobře pamatuji, ve Star Wars se nikdy takto "živé vzpomínky" nevyskytovaly. 2) Po obrovských protestech po epizodě 8 a po spin-offech, Rian Johnson, autor osmičky odstoupil od devítky, a tak se devítka vrátila do rukou J.J. Abramse, autora sedmičky. A je to vidět. Stejně jako sedmička, devítka pomrkává po původní trilogii každých pět minut. Tu je Lukeův X-wing, tu je šepot všech předešlých Jediů, támhle je Palpatine atd. Jediné, co si Abrams vzal od Johnsona, je to, že Síla nyní umí prakticky cokoliv. Jak jsem psal u 8, Star Wars se musely vyvinout pro novou generaci, ale nemuselo to být skrz rezignaci na vše, co za ty roky přinesly. 3) Je jasně vidět, že celkový příběh trilogie se vytvářel za pochodu - o Palpatinovi se zjevně nevědělo ani u sedmičky, ani u osmičky. Považuju za výdobytek dnešní doby, že každá jedna epizoda musí mít nového záporáka, ale např. u Avangers to zvládli dobře s Thanosem (i když to prý byla náhoda, že jim to tak vyšlo). Ale to, že Palpatine tu má takřka epizodní roli, je škoda. Je to škoda, protože on už svůj závěr dostal, a pokud měl dostat druhý závěr, měl ho dostat pořádně, a ne tím, že bude na plátně dohromady 10 minut. 4) Efekt Marvelovek se dostavil. Už osmička byla vtipnější, ale devítka se snaží ještě více o vtipy. Mně to osobně nevadí, ale do světa Star Wars to moc nesedí. 5) Mladý Harrison a mladá Carrie měli daleko větší chemii, než Adam a Daisy. Adam svým zevnějškem vypadá spíš jako člověk, co neumí do pěti počítat. Principiálně se tak hodí spíš do rolí typu Logan Lucky. Jejich závěrečný polibek byl tedy sice očekávaný, ale ne tak úplně chtěný. 6) Postava Finna je, ač kluk sympatický, nevyužitá a nemá zrovna nic moc co dělat. Poe je tam aspoň jako kapitán, který má za sebou nějakou historii. Jediné, co Finn přináší, je navázání kontaktů se ženami - strachování o Rey, kamarádství (či něco víc) s Rose a kamarádství (či něco víc) s tou ex-stormtrooperkou (je výkon, že jsem si vzpomněl na jméno Rose, na jméno téhle si fakt už nevzpomenu). A i tyto kontakty příběh nikam neposouvají. Vlastně pokud si dobře pamatuju, jediné, co udělal a co mělo nějakou váhu, bylo, když vysvobodil Poa v sedmičce. Suma sumárum, kombinací 1, 2 a 3 vznikají obrovské logické krpy, kombinací 4 a 5 vzniká ten pathos, který nemají rádi skalní fanoušci, a kvůli 6 se natahuje příběh, který na takovou stopáž jinak nemá. Ve filmu jsou i dobré věci, jen ty špatné na ně hází hodně stínu. Ve výsledku je můj žebříček určitě 7 -> 9 -> 8. Do srovnání s předchozími trilogiemi se aktuálně pouštět nechci, protože jsem je viděl naposledy před 4 lety a nepamatuju si je do detailu.

• 27.11.2019  10:45

Záporák vlastně docela o ničem - vlastně již několikátý záporák (třetí?), kterého máme kvůli Tonymu Starkovi. Jeho "super síla" je taky dost o ničem a film není vůbec žádný spektákl. Není tam ani žádná velká bitka. Na druhou stranu se na film ale hrozně dobře dívá. To, jak se film točí kolem úmrtí Iron Mana, je vyřešené skvěle. Film si hravě utahuje z fan teorií, co se stalo, když se lidi zničehonic po pěti letech objevili. Jon Favreau je skvělý. Více Jona Favreaua. Dialogy teenagerů nejsou vyloženě zábavné, že bych se za břicho popadal, ale jsou úsměvné. Samuel L. Jackson je taky fajn (ovšem jeho nejlepší hláška je vyzrazena už v traileru: "Bitch please! You've been to space!"). Ve výsledku ho řadím mezi ty více zábavné filmy, protože není tak megalomanský a je to takový příjemný film na večer. Vlastně kdyby se odstranila veškerá superhrdinská tematika, film by pořád fungoval jako nízkorozpočtová konverzační romantická komedie. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Spider-Man II: Far from Home, 10. Captain America I: First Avenger, 11. Iron Man II, 12. Avengers II: Age of Ultron, 13. Iron Man III, 14. Ant-Man I, 15. Black Panther I, 16. Captain Marvel, 17. Doctor Strange, 18. Thor I, 19. Captain America III: Civil War, 20. Thor II: Dark World, 21. Avengers I, 22. Captain America II: The Winter Soldier.

• 19.10.2019  22:23
    Vzhůru za milionem dolarů (TV pořad) (2019)

Hodnotím po prvním dílu, což obvykle nemám moc rád, ale musím říct, že ač je koncept zajímavý, moderátor je extrémně otravný, určitě nejotravnější prvek na celé hře. Kromě toho žádný vztah nebo pouto se soutěžícími navázat nedají, protože je to všechno rychlé, nevíme o nich prakticky nic víc než jen zaměstnání. Úkoly jsou celkem průměrné, většinu času mi subjektivně připadalo, že se stráví Buyoutem, který má navodit napětí. To se ale nedostaví, protože mi to bylo šumák, kdo odejde.

• 11.8.2019  11:39
    BH90210 - The Reunion (E01) (epizoda) (2019)

Mít to 20 minut, tak je to i docela fajn, ale ve 40 minutách je tam ale mraky hluchých míst. Kromě toho, postavy jsou nesnesitelné. Především Tori Spelling a Jannie Garth tím, jak jsou naprosto zplastikované. Jediný herec, který se našel, byl Steve "Sharknado" Sanders a byla velká škoda, že nehraje "herce béčkových filmů", ale museli si vymyslet posilovací knížku. To je vlastně nevýhoda celého seriálu - jde o parodii vymyšlených herců, ne skutečných herců. Nebudou se parodovat skutečné události, ale vymyšlené. Tím jde vlastně o zcela odlišný seriál, s ošklivými herci, který jenom těží z původního jména. Navíc tím, že jich je tam tolik, nevynikne to tak, jako třeba v Episodes. No, na další epizodu už se nepodívám.

• 18.5.2019  00:03
    John Wick 3 (2019)

Obsahuje spoilery. A já si bláhově myslel, že dvojku už není moc, co se akce týče, kam šponovat! A že to bude trilogie! Nic z toho se nepotvrdilo. John Wick je pořád stejný badass, pořád je tam mega akce, vystřílených nábojů je tam snad tolik, co ve dvojce a jedničce dohromady. Ale pojďme pěkně popořádku. Příběh k mému překvapení není o zničení High Table, ale o rozkrytí další části zabijáckého světa. Něco z toho je zajímavé, ale ta hlavní pointa, tedy že tomu všemu šéfuje třicátník z pouště, to bylo slabé. Za mě asi nejslabší část filmu, a to i z toho pohledu, že celá scéna byla zbytečně nucená (a zbytečně násilně vyhrocená) a nudná. Postavy jsou v zásadě stejné, všechny stálé postavy jsou pořád fajn, přibývá akorát Halle Berry, která do filmu přinesla zajímavý prvek (a je to další důvod, proč se bát psů :)). Na druhou stranu hlavní záporák, plešatý Asiat, není nic moc a nenudil jsem se hlavně díky jeho a Johnově scéně s gaučem. Co se týče akce, no bylo jí tam skoro snad až moc. Trošku bych ubral především té násilnosti jako close-up na vypíchnutí oka, useknutí prstu, sundání si zničeného nehtu apod. O tomhle John Wick dosud nebyl a tak se mi to také líbilo. 130 minut se tu pak podepisuje právě na tom, že ve filmu je několik vyloženě hluchých scén - celá pouštní sekvence, zdlouhavá závěrečná trojbitka na stejné brdo (kdyby byli hlavní záporáci duo z Raidu, bylo by to lepší) a taktéž totožná sekvence nejprve na koni a pak na motorce. U koně jsem navíc čekal ještě něco vtipného (kromě kopanců) ve stylu Pravdivých lží. Celkově tedy bohužel jenom čtyři hvězdy. Na čtyřku se samozřejmě rád podívám, ale už to tentokrát bohužel nebylo ono.

• 5.5.2019  12:51

Obsahuje spoilery. Endgame je zajímavý hlavně v tom, že pokud jste neviděli některý z předchozích filmů, nebude vám dávat všechno smysl. A čím víc filmů jste neviděli, tím méně smyslu vám bude dávat. V Endgame je skvěle vykreslena doba po Thanosově lusknutí. Hodně dobře vyřešený je i osud Tonyho Starka a bad-ass věta "I'm Iron Man" krásně otevřela i uzavřela předchozích 11 let. Hodně WTF byl Thor, u kterého nedokážu říct, jestli to bylo dobré, nebo ne - určitě to bylo vtipné, ale tak nějak kvůli tomu nebyla ta závěrečná bitka tak dobrá a bylo vidět, že tvůrci chtějí upřednostnit Iron Mana a Kapitána Ameriku, kterým pomalu vypršel čas. Stejně tak využití Captain Marvel bylo takové všelijaké (každopádně krátké vlasy jí tak nesluší). Hlavní pointa Endgame, tedy cestování časem, pro mě byla taky taková dvousečná zbraň. Na jednu stranu jsme viděli narážky na předchozí filmy, což fanoušky a dlouholeté diváky vždycky potěší, ale na druhou stranu bylo všechny popsáno tak rychle, že mi to v některých situacích připadalo nelogické, což potom ubírá na atraktivitě takového filmu. Tak či onak se ale jedná o film, kde je všechno - akce, napětí, dobré postavy, známí herci, rodinný a milostný příběh, sci-fi, cestování časem, existenciální drama a mnoho dalšího. K tomu si Marvel dobře našlápl na další filmy. Přesto, je trošku smutné, že film z období po 2023 uvidíme asi až v roce 2021, neboť příští rok to vypadá na prequely. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Captain America I: First Avenger, 10. Iron Man II, 11. Avengers II: Age of Ultron, 12. Iron Man III, 13. Ant-Man I, 14. Black Panther I, 15. Captain Marvel, 16. Doctor Strange, 17. Thor I, 18. Captain America III: Civil War, 19. Thor II: Dark World, 20. Avengers I, 21. Captain America II: The Winter Soldier.

• 28.4.2019  11:11
    Prezident v pořadí (TV seriál) (2016)

1. série: Myšlenka seriálu je opravdu zajímavá. Celkově seriál je uchopený velice dobře a věrohodně. Je v něm dávka napětí, je v něm dávka zajímavosti, že jaké jsou plány "co by kdyby", a i vybraní herci jsou sympatičtí. Problém nastává v polovině první série, kdy prezident začne řešit "obyčejná" témata a v zásadě zajímavá dějová linka se přesune výhradně do roviny FBI/tajné služby při hledání záporáků. První polovina řady 5*, druhá polovina 3*.

• 24.4.2019  09:14

1 hvězda za film, 1 hvězda za 1 slušnou písničku. Tento film jinak kombinuje zápletky obyčejných romantických komedií či dramat, nepřináší vůbec nic nového. Na druhou stranu asi byli tvůrci natolik spokojení, že se rozhodli některé dějové linky neuzavřít (např. postupné ohluchnutí). A i když postavy zrovna mluví, tak... to... říkají... hrozně... pomalu... Vůbec... nic... se... tam... strašně... dlouho... ne-dě-je. Kdyby se udělal sestřih bez pauz mezi slabikami, ze 136 minut bychom se dostali cca na 100 minut. A kdybychom pak film pustili rychlostí 1,25x, což by vůbec nebylo nepřirozené a nebylo to poznat, dostali bychom film na krásných 80 minut. Pak vystříhejme linku se sluchem, dostaneme se na 70 minut a to už máme fajnový kraťas na 3 hvězdy.

• 11.3.2019  10:15

Captain Marvel je takový méně vtipný Ant-man I z vesmíru. Všechno je takové minimalistické, což by nevadilo, kdyby jediný humor nedodával Sammy Lee Jackson, narážky na 90. léta (počítačový loading, pomrknutí na Blockbuster atd.) a šéf měňavek. Jude Law sice Brie Larson neustále říká, že je moc emoční a humoristická, ale přitom z marvelovských superhrdinů je na obou škálách spíše na opačném konci hodnot. Taktéž od slibovaného soundtracku jsem si sliboval mnohem, mnohem víc. Co je ale dobré, tak že mezi hlavními postavami funguje chemie a z Brie Larson se pak stane opravdový bad-ass. Můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Ant-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Captain Marvel, 15. Doctor Strange, 16. Thor I, 17. Captain America III: Civil War, 18. Thor II: Dark World, 19. Avengers I, 20. Captain America II: The Winter Soldier.

• 3.2.2019  23:40
    SPF-18 (2017)

SPF-18 je jeden z výtvorů, který uráží inteligenci diváka. Tak moc, že je to level zhruba Co se stane s vodou v -15 °C?. Těchto 75 minut mi bohužel už nikdo nevrátí a mohu je omluvit pouze tímto komentářem, který snad od tohoto výtvoru (protože nazývat to film by bylo smutné) odradí další potenciální diváky. Ve výtvoru nic nefunguje, úplně chybí jakýkoli náznak příběhu, není tam víceméně žádný záporák (až na všechny postavy, které se vás chystají unudit k smrti), dialogy často nedávají smysl, vypravěčská role Goldie je těžce napřesdržku a když si v půlce uvědomíte, že se vůbec nic nestalo, je pozdě a váš život je už nenávratně v čudu. Chystal jsem se sepsat víc chyb a šíleností tohoto výtvoru, tedy parodie na film a urážky filmového průmyslu v jednom, ale protože by systém tolik chyb neunesl, vlastně ani společnost jako taková, radši seznam vynechám. Jednu hvězdu dávám za osmdesátkovou hudbu a cameo Keanu Reevese, které sice není nic extra, ale přimhuřte obě oči, musím si tu v sekci chválení vystačit opravdu s málem. Závěrem je tedy jasné ne, nedívejte se, je to past!!!

• 3.1.2019  22:09

Ze Sparksových filmů, co jsem zatím viděl, je určitě nejvíce nepředvídatelný a dobrou polovinu jsem si nebyl jistý, co se tam odehrává na pozadí (resp. v minulosti). A i když skončí, tak je tam ještě jedna zápletka, která je nenápadná, ale velice potěší. I postavy jsou dost sympatické. A herci taktéž. Tak proč jen tři hvězdy? Kdyby měl film cca 90 minut, dal bych i ty čtyři, bohužel v dvouhodinovém formátu nedokáže držet tempo a místy je těžkopádný. Navíc to vyvrcholení je pak vlastně docela dost rychlé. Takže se hodinu a půl čeká na konec, který je pak pryč za pět minut. Proto je tento film na tom největším pomezí tří a čtyř hvězd, v mé "kategorizaci" to ale spadne ještě na tu trojku.

• 25.12.2018  16:36

Natočit parodii na nejhorší film na světě, když máte jako předlohu tak komickou osobu, jakou je Tommy Wiseau, nemůže být moc těžké. Bohužel jsme se tu nedozvěděli dohromady nic moc zajímavého a nejvtipnější byly 1) ukázky remake scén z původního filmu a 2) jak Tommy přišel k hlášce "You're tearing me apart, Lisa!" Bohužel jinak je výživnější i sekce Zajímavosti u The Room tu na ČSFD. Místo popisování kompletního kontextu, tedy co předcházelo samotnému natáčení, by možná bylo zajímavější detailněji popsat průběh natáčení a proč ve scénáři bylo to, co tam bylo.

• 24.12.2018  23:15
    Pokoj (2003)

The Room je hodně špatně natočený film o ničem. Hrozná zápletka, hrozní herci, hrozný scénář, hrozné kulisy, hrozné scény, hrozně navržené postavy, hrozně propojené scény... Prostě všechno špatně. Ne nadarmo se říká, že tohle je ten nejhorší film. Navíc nemůžu uvěřit, že to, co vypadá zhruba mezi 1985-1992, je rok 2003. Chtěl jsem vybrat ten nejpitomější dialog, monolog či scénu, ale nejde to. Všechny jsou tak špatné. Určitě doporučuju jako drinking game a pít vždy, když se řekne, že Mark je Johnnyho nejlepší kámoš.

• 23.12.2018  20:28
    Creed II (2018)

Obsahuje spoilery. I druhého Creeda jsem se bál. Přestože jedničkou nastavili vysokou laťku, přestože Stallone psal scénář a přestože scenáristicky těží ze silné čtyřky, říkal jsem si, že je otázkou času, kdy přijde Creedův "bájný Rocky V". A bohužel přišel právě teď. Co ve filmu funguje: Za prvé Rocky. Za druhé postava Rockyho. Za třetí Rocky. To je postava, na jejíž osud čeká úplně každý. Snad i ten, který předchozí filmy neviděl a zná ho jen z doslechu. Ale i ten Rockyho zná, Rocky je tu s námi 42 let a je to jednoduše a prostě kult. To, co Star Wars staví na generacích, kdy jsme srkz 8 dilů viděli 100+ let, tady je to vystavěné na životě jednoho člověka od nějaké třicítky do zde 73 let. Co dál funguje, tak Rockyho návrat do rodiny a Milo Ventimiglia, který si zopakoval roli Rockyho syna. To byla jedna z nejsilnějšího scén za celých těch 42 let. Víc než všechny vyhrané tituly a souboje. Co dále funguje, tak odkaz do minulosti a rodina Dragových. Snad jen škoda, že z těch 130 minut není stráveno víc času právě s nimi. Dokonce ani možnost pojmenovat film Drago a brát ho celý z pohledu Dragových by nebyl úplně na škodu. Stejně tak krátká přítomnost Dragovy matky. Tyhle scény si zasloužily více rozvést. Na filmu naopak nefunguje hodně kecání o tom samém. Creed tyto scény utáhnout nedokáže, nemá tak těžkou historii, aby mohl vůbec smýšlet tak, jak smýšlí. Vyloženě směšně pak působí scéna, kdy jede s Rockym na pouštní boxerský bootcamp... WTF?! Boxeři sem jedou najít znovu sebe sama? Co to je?! To byla asi ta nejhloupější scéna z celé Rockyho ságy. Co tedy stojí za pozitivní zmínku, která nečerpá z historie, tak snad víc použití Rockyho klasické hudby? Sakra, ale ne, to taky čerpá z historie a navíc v jedničce se snažili vystavět svůj vlastní hudební styl. Sakra. Ale tak celkově to nebylo úplně zlé, jen se současnou náplní to celé šlo zvládnout za standardní hodinu a 40 minut. U lépe promyšleného scénáře by mě pak těch 130 minut tolik nemrzelo. No a na závěr snad už jen žebříček všech Rockyho filmů (od nejlepšího): R.VI, R.I, R.II, R.IV, C.I, R.III, C.II, R.V

• 23.12.2018  19:38

Tento film se to snaží hrát na všechno strany. Chce mít akci, chce mít vyzývavost, chce mít hluboké téma, chce se zavděčit všem minoritám. Podle mě tím ale dosahují průměrného výsledku. Kdybychom téma trochu odlehčili a dali větší prostor akční sekvenci, mohli jsme mít super akční komedii. Kdybychom naopak ubrali trochu té obscénnosti, mohli jsme mít zajímavý film na uvažování. Takhle je to ovšem krok dopředu a zároveň krok zpátky. Proto pouze tři hvězdy. PS: Finální orchestrální hraní We Can't Stop od Miley bylo super!

• 5.10.2018  13:59

1. série: Hodně podobné minimalistickému Night Managerovi, ale s akčními prvky Bourna (nebo spíš Green Zone?). Hugh Laurie byl určitě větší záporák než Ali Suliman, ale zas na druhou stranu preferuji Johna Krasinskiho a Wendella Pierce oproti Tomu Hiddlestonovi. I přes pár nelogičností a naopak pár ulehčení si situací (Suleiman na konci udělá plno chyb, přestože na začátku by tak diletantské chyby neudělal) se jedná o dobrou podívanou a těším se na druhou řadu.

• 5.10.2018  13:51
    Concorde (TV film) (2016)

Historie Concordu popsaná pěkně postupně. Bohužel se vyhnuli srovnání s Tupolevem, ale oproti podobnému dokumentu právě o TU-144 nabídli zase větší pohled do techniky letadla. Taktéž se v dokumentu moc nemluví o nehodě, která přispěla ke stažení letadla z provozu. Jinak ale pěkně zpracovaný dokument. Nejsilnější myšlenka celého dokumentu, jak už píše Norfice, je poznámka, že cestující z Francie/UK do USA díky časovému posunu přistáli dříve než vzletěli. (K dispozici na YouTube.)

• 5.10.2018  13:44

Pěkně popsaná historie Tupoleva v letech. Včetně popsání politického tlaku a posunu. Sice mi to v některých případech popravdě připadalo jako menší ruská propaganda (např. když vehementně bránili, že nic z TU-144 není okopírované z Concordu), ale občas zase uznaly svoje chyby. Kde je pravda se asi už nikdy nikdo nedozví, je to každopádně zdařilý dokument o Tupolevovi. Dozvěděl jsem se díky tomu i o americkém supersoniku od Boeingu, který nikdy pořádně nepoznal světlo světa. (Dostupný online na YouTube.)

• 20.8.2018  20:56

Je to tu, poslední žraločí rodeo je za námi. První polovina jde určitě ve šlépějích lichých dílů, které byly vždy kvalitnější. Mám takový pocit, že ty dinosaury snad úmyslně udělali zlé. Gil a jeho helma, pomrkávání po historických postavách, Divoký západ. To všechno se daří poslednímu Sharknadu parodovat, přestože Sharknado tam už očividně prim dávno nehraje. Zhruba v 55. minutě, kdy se začne opravovat Novina minulost, se ovšem začínají zdivočelé vody uklidňovat a děj upadne to nudné splácaniny. Planet of the Aprils (kromě jména, to bylo fajn) nestojí za nic, a Steve už řeší totální hovadiny opravdu o ničem. Ve výsledku jde tedy o takové semi-dobré zakončení, s dobrými i zlými momenty. Určitě nepřekonává třetí Sharknado, které je jednoznačně nejlepší, ale určitě překonává ty z horších Sharknádích dílů. Závěrem Sharknádí žebříček: 3, 1, 5, 6, 4, 2.

• 14.8.2018  22:33
    Máš ji! (2018)

Tak tohle je zatím asi největší komediální zklamání roku 2018. (Jinak řečeno, Baywatch právě tagnul Tag.) Sice ve filmu hraje hodně hvězd, ale je to tak nějak úplně o ničem. Slabé 3*.

• 9.8.2018  08:18

Obsahuje spoilery. Stejně jako u Rogue Nation, jsme přesně na pomezí třech a čtyřech hvězd. Pojďme prvně na klady. Nečekal jsem to, ale Henry Cavill byl hodně dobrý záporák, knír mu slušel. Akce byla fajnová, samozřejmě konec byl trochu extrémní, ale nevypadalo to zase až tak moc přehnaně jako F&F. Ve filmu jsme dostali pokračování i linky s Michelle Monaghan a i když mi trhalo srdce, dostali jsme celkem pěkné zakončení. Podobně mi trhalo srdce zabití Aleca Baldwina, zvlášť když jsme se s ním setkali teprve nedávno. Mohl to být dobrý šéf skupiny, podobně jako Kurt Russel právě v F&F. Nuže, pojďme k negativům. Hodně se poukazuje na postavy z minulých filmů, které si moc nepamatuju (překvapivě nejvíc jsem zapomněl právě z Rogue Nation). A hlavně... zase ty pitomé masky! Já jsem myslel, že už tuhle hovadinu dělat nebudou. Ale malé plus za sebeparodii, když si z toho Henry dělal srandu. Chyběl mi ve filmu Jeremy Renner, očividně už to není nástupce. Celkově mi přišlo, že Fallout se snažil zodpovědět otázky, které byly ignorovány, ale takovým způsobem, že to otevřelo další otázky o dalších věcech. To nejhorší ale je, že jsem s Tomem moc necítil a ten film mnou prošel v zásadě bez emocí. To je to, co sráží Fallout ke třem hvězdám, a čtyři dávám jen kvůli silným chvílím.

• 29.7.2018  22:05

Obsahuje spoilery. Není jednoduché udělat inteligentní konverzační film na víc než hodinu a půl. Tomuhle filmu se to podařilo. Ale musím říct, že jsem čekal trochu víc. Především z toho pohledu, že všechny postavy jsou jednobarevné a že konec je jasný zhruba od páté minuty. A já pořád doufal, že nakonec to ještě jednou otočí a pachatel bude vinný.

• 29.7.2018  21:58
    Boj (2007)

3 hvězdy především za zajímavý zvrat, který jsem nečekal. Každopádně čekat jsem ho mohl, nestalo se to ve Stathamově filmu poprvé... Obecně by to byl i dost dobrý film nebýt především střihu první poloviny, kdy je to tak zmatené, že jsem musel setsakramentsky dávat pozor, abych věděl, co se děje. Jo a malé plus za Luise Guzmána, škoda, že není vidět častěji.

• 15.7.2018  11:24

Ant-Man dvojka je oproti jedničce na půli cesty mezi heist movie a komiksovkou. Musím říct, že tentokrát se vše podařilo rámcově lépe a i obecně opravdu velice, velice dobře. Ať už je to diskuse o stolu, Baba Jaga, sérum pravdy, zvětšený PEZ, kufřík, dětský Paul Rudd, obří Paul Rudd a mnoho dalších, vtipy jsou opravdu vtipné a pramení z nátury ant-manovského světa. Naopak film umí být i citlivý a vážný, např. když Paul Rudd mluví s dcerou. Co mi na filmu tak nějak vadilo, tak slabší superhrdinský záporák a to, že Laurence Fishburna a Waltona Gogginse je teď všude tak nějak plno a jsem jimi přesycen. Naopak celému filmu kraluje Michael Peña, na kterého bych šel do kina, i kdyby to byla jeho one-man show. Stejně jako v jedničce, i ve dvojce má absolutně nejlepší scénu - určitě ji poznáte, o které mluvím, až film uvidíte. Na závěr si opět odložím aktualizovaný Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Ant-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Doctor Strange, 15. Thor I, 16. Captain America III: Civil War, 17. Thor II: Dark World, 18. Avengers I, 19. Captain America II: The Winter Soldier.

• 6.7.2018  08:49
    Kazišuci (2018)

Je to hrozná blbost a kvalitativně obecně by to bylo spíše na dvě hvězdy. Nicméně film se tak i prezentuje a tedy nelze od něj čekat, že to bude jeden z těch oduševnělých filmů. Chytrý humor ve filmu prakticky neexistuje - spoléhá se na jednoduchý konverzační humor. Na druhou stranu musím uznat, že v Blockers není až tak moc fyzického humoru, který často filmy shodí do propadliště dějin. Herecké výkony jsou spíše průměrné, za zmínku stojí pouze John Cena, kterému opravdu fandím, aby se z něj stal druhý Rock. Blockers tedy mohu doporučit jako oddychovku všem, kteří chtějí něco na vypnutí a odpočinek a kterým nevadí jednoduchý námět, dialogy, příběh i humor.

• 18.6.2018  19:53

Úroveň akčnosti o něco horší, celkově se jako obvykle u druhého dílu všechno snaží být trošku více závažnější a horší. Trochu taky zvláštní je, že film absolutně vůbec nijak nepoukazuje na události prvního dílu. Intelektuálně je to šíleně do očí bijící jen párkrát. Hlavní trio film pořád táhne kupředu, no ale jsem zvědavý na trojku, kde už by neměl hrát Aaron Eckhart. Že by se Morgan Freeman stal prezidentem?

• 17.6.2018  17:01

Jako výplachový akční film dobré. Gerard Butler se na takovouto roli vyloženě hodí, podobně Aaron Eckhart nebo třeba Dylan McDermott. Akce je fajnová, je dobře, že je tenhle film eRko a ne PG-13. Na druhou stranu, film mě intelektuálně uráží. Ochranu Washingtonu a Bílého domu si zjednodušuje tolikrát, že už to snad ani víc nejde. "Nejvtipnější" scéna mi přišla ta, když agenti tajné služby vybíhají a vybíhají do palebného prostoru rotačního kulometu, až jich tam leží snad celá hromada.

• 17.6.2018  16:37
    Spisovatelé (2012)

Obvykle od romantické komedie nečekám moc, ale tady to bylo přece jenom byl šedý průměr na spektru šedi průměrnosti. Film se snaží tvářit velice inteligentně, přesto jeho hodnocení oproti jiným romantickým komediím me zaráží a víc souhlasím s komentářem uživatele Superpero (přestože až tak hloupé to podle mě taky není). Herecký ansámbl je jinak kvalitní, všech sedm hlavních postav jsou sympaťáci. Co mi vadí nejvíce, tak ve filmu je extrémně zrychlený proces "námluv" obou mladých párů, všechno prostě jde jak po másle a typicky se dají do kupy během 24 hodin, když se příslušník rodiny Grega Kinneara prostě rozhodnou, že chtějí, nebo když jim to někdo řekne. Celkově linka nejmladšího páru je málo popsaná, nevysvětlená a jiné filmy mají takovou linku zvládnutou asi tak 100x lépe. Proto je pro mě Stuck in Love jen jedna zastávka na znamení na trase romantických komedií.

• 4.6.2018  13:53

Co jsme se dozvěděli ze světa Star Wars? Nic zajímavého. Jinak příběh dobrý? Ne. Prostě ne. Nemá cenu dále komentovat. Herecké výkony? Průměr Woodyho Harrelsona a Donalda Glovera, zbytek nic extra. Představitel Hana Sola nesympatický. Postavy? Jedinou dobrou postavou byl Paul Bettany. Celkově? Je to extrémně dlouhé, nic se tam pořádně neděje a nikomu nejde fandit a závěr si otvírá taková "zadní vrátka", že je to až nechutné. Hlavně kvuli tomu jednomu cameu, které ale otvírá mnohem víc otázek, než dává odpovědí. No celkově mě tento film nezaujal, určitě ho nechci vidět znovu a rozhodně zatím absolutně nejhorší ze Star Wars. Nedivím se, že divácky propadl. Star Wars zatím ukazuje, že poslední dva filmy byly dost přešlapy, tak jsem zvědavý, aby to po devítce na nějaké to desetiletí zase nezabalili a nezapsali se do tabulky k DC filmům.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11