tom.nosek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.8.2018  22:33
    Máš ji! (2018)

Tak tohle je zatím asi největší komediální zklamání roku 2018. (Jinak řečeno, Baywatch právě tagnul Tag.) Sice ve filmu hraje hodně hvězd, ale je to tak nějak úplně o ničem. Slabé 3*.

• 9.8.2018  08:18

Obsahuje spoilery. Stejně jako u Rogue Nation, jsme přesně na pomezí třech a čtyřech hvězd. Pojďme prvně na klady. Nečekal jsem to, ale Henry Cavill byl hodně dobrý záporák, knír mu slušel. Akce byla fajnová, samozřejmě konec byl trochu extrémní, ale nevypadalo to zase až tak moc přehnaně jako F&F. Ve filmu jsme dostali pokračování i linky s Michelle Monaghan a i když mi trhalo srdce, dostali jsme celkem pěkné zakončení. Podobně mi trhalo srdce zabití Aleca Baldwina, zvlášť když jsme se s ním setkali teprve nedávno. Mohl to být dobrý šéf skupiny, podobně jako Kurt Russel právě v F&F. Nuže, pojďme k negativům. Hodně se poukazuje na postavy z minulých filmů, které si moc nepamatuju (překvapivě nejvíc jsem zapomněl právě z Rogue Nation). A hlavně... zase ty pitomé masky! Já jsem myslel, že už tuhle hovadinu dělat nebudou. Ale malé plus za sebeparodii, když si z toho Henry dělal srandu. Chyběl mi ve filmu Jeremy Renner, očividně už to není nástupce. Celkově mi přišlo, že Fallout se snažil zodpovědět otázky, které byly ignorovány, ale takovým způsobem, že to otevřelo další otázky o dalších věcech. To nejhorší ale je, že jsem s Tomem moc necítil a ten film mnou prošel v zásadě bez emocí. To je to, co sráží Fallout ke třem hvězdám, a čtyři dávám jen kvůli silným chvílím.

• 29.7.2018  22:05

Obsahuje spoilery. Není jednoduché udělat inteligentní konverzační film na víc než hodinu a půl. Tomuhle filmu se to podařilo. Ale musím říct, že jsem čekal trochu víc. Především z toho pohledu, že všechny postavy jsou jednobarevné a že konec je jasný zhruba od páté minuty. A já pořád doufal, že nakonec to ještě jednou otočí a pachatel bude vinný.

• 29.7.2018  21:58
    Boj (2007)

3 hvězdy především za zajímavý zvrat, který jsem nečekal. Každopádně čekat jsem ho mohl, nestalo se to ve Stathamově filmu poprvé... Obecně by to byl i dost dobrý film nebýt především střihu první poloviny, kdy je to tak zmatené, že jsem musel setsakramentsky dávat pozor, abych věděl, co se děje. Jo a malé plus za Luise Guzmána, škoda, že není vidět častěji.

• 15.7.2018  11:24

Ant-Man dvojka je oproti jedničce na půli cesty mezi heist movie a komiksovkou. Musím říct, že tentokrát se vše podařilo rámcově lépe a i obecně opravdu velice, velice dobře. Ať už je to diskuse o stolu, Baba Jaga, sérum pravdy, zvětšený PEZ, kufřík, dětský Paul Rudd, obří Paul Rudd a mnoho dalších, vtipy jsou opravdu vtipné a pramení z nátury ant-manovského světa. Naopak film umí být i citlivý a vážný, např. když Paul Rudd mluví s dcerou. Co mi na filmu tak nějak vadilo, tak slabší superhrdinský záporák a to, že Laurence Fishburna a Waltona Gogginse je teď všude tak nějak plno a jsem jimi přesycen. Naopak celému filmu kraluje Michael Peña, na kterého bych šel do kina, i kdyby to byla jeho one-man show. Stejně jako v jedničce, i ve dvojce má absolutně nejlepší scénu - určitě ji poznáte, o které mluvím, až film uvidíte. Na závěr si opět odložím aktualizovaný Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. And-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Thor I, 15. Captain America III: Civil War, 16. Thor II: Dark World, 17. Avengers I, 18. Captain America II: The Winter Soldier.

• 6.7.2018  08:49
    Kazišuci (2018)

Je to hrozná blbost a kvalitativně obecně by to bylo spíše na dvě hvězdy. Nicméně film se tak i prezentuje a tedy nelze od něj čekat, že to bude jeden z těch oduševnělých filmů. Chytrý humor ve filmu prakticky neexistuje - spoléhá se na jednoduchý konverzační humor. Na druhou stranu musím uznat, že v Blockers není až tak moc fyzického humoru, který často filmy shodí do propadliště dějin. Herecké výkony jsou spíše průměrné, za zmínku stojí pouze John Cena, kterému opravdu fandím, aby se z něj stal druhý Rock. Blockers tedy mohu doporučit jako oddychovku všem, kteří chtějí něco na vypnutí a odpočinek a kterým nevadí jednoduchý námět, dialogy, příběh i humor.

• 18.6.2018  19:53

Úroveň akčnosti o něco horší, celkově se jako obvykle u druhého dílu všechno snaží být trošku více závažnější a horší. Trochu taky zvláštní je, že film absolutně vůbec nijak nepoukazuje na události prvního dílu. Intelektuálně je to šíleně do očí bijící jen párkrát. Hlavní trio film pořád táhne kupředu, no ale jsem zvědavý na trojku, kde už by neměl hrát Aaron Eckhart. Že by se Morgan Freeman stal prezidentem?

• 17.6.2018  17:01

Jako výplachový akční film dobré. Gerard Butler se na takovouto roli vyloženě hodí, podobně Aaron Eckhart nebo třeba Dylan McDermott. Akce je fajnová, je dobře, že je tenhle film eRko a ne PG-13. Na druhou stranu, film mě intelektuálně uráží. Ochranu Washingtonu a Bílého domu si zjednodušuje tolikrát, že už to snad ani víc nejde. "Nejvtipnější" scéna mi přišla ta, když agenti tajné služby vybíhají a vybíhají do palebného prostoru rotačního kulometu, až jich tam leží snad celá hromada.

• 17.6.2018  16:37
    Spisovatelé (2012)

Obvykle od romantické komedie nečekám moc, ale tady to bylo přece jenom byl šedý průměr na spektru šedi průměrnosti. Film se snaží tvářit velice inteligentně, přesto jeho hodnocení oproti jiným romantickým komediím me zaráží a víc souhlasím s komentářem uživatele Superpero (přestože až tak hloupé to podle mě taky není). Herecký ansámbl je jinak kvalitní, všech sedm hlavních postav jsou sympaťáci. Co mi vadí nejvíce, tak ve filmu je extrémně zrychlený proces "námluv" obou mladých párů, všechno prostě jde jak po másle a typicky se dají do kupy během 24 hodin, když se příslušník rodiny Grega Kinneara prostě rozhodnou, že chtějí, nebo když jim to někdo řekne. Celkově linka nejmladšího páru je málo popsaná, nevysvětlená a jiné filmy mají takovou linku zvládnutou asi tak 100x lépe. Proto je pro mě Stuck in Love jen jedna zastávka na znamení na trase romantických komedií.

• 4.6.2018  13:53

Co jsme se dozvěděli ze světa Star Wars? Nic zajímavého. Jinak příběh dobrý? Ne. Prostě ne. Nemá cenu dále komentovat. Herecké výkony? Průměr Woodyho Harrelsona a Donalda Glovera, zbytek nic extra. Představitel Hana Sola nesympatický. Postavy? Jedinou dobrou postavou byl Paul Bettany. Celkově? Je to extrémně dlouhé, nic se tam pořádně neděje a nikomu nejde fandit a závěr si otvírá taková "zadní vrátka", že je to až nechutné. Hlavně kvuli tomu jednomu cameu, které ale otvírá mnohem víc otázek, než dává odpovědí. No celkově mě tento film nezaujal, určitě ho nechci vidět znovu a rozhodně zatím absolutně nejhorší ze Star Wars. Nedivím se, že divácky propadl. Star Wars zatím ukazuje, že poslední dva filmy byly dost přešlapy, tak jsem zvědavý, aby to po devítce na nějaké to desetiletí zase nezabalili a nezapsali se do tabulky k DC filmům.

• 8.5.2018  13:35

Solidní námět, fajn herecké výkony (hlavně Kingsley a Markinson), ale ultra těžkopádné a klišoidní zpracování. Na to, že má film jenom 108 minut, působí, že má minimálně 2,5 hodiny. Navíc, pokud je tam nějaká akce, je zpracována přesně tak, jako ve stovce filmů předtím. Spíš než thriller bych to nazval pomalé politické drama.

• 5.5.2018  13:53
    13 (2010)

Tak tohle bylo komické. Stejně jako dívat se, jak někdo hraje karetní hru Válka (aka Souboje či Vojna), je docela nuda, tak i dívat se, jak někdo stojí v kroužku, je docela nuda. Další zajímavostí je, že film rádoby sleduje osudy tří postav. Reálně je ale vykreslena jen ta hlavní a ty ostatní jsou nakousnuté a nedovysvětlené. No a přítomnost policie je úplně extrémně nadbytečná. Za mě to buď měl být kraťas a vyřadit tyhle zbytečné prvky, nebo to měl být poctivější film a měl se tam k tomu napsat pořádný příběh a postavy. Takhle je to první film Jasona Stathama (a že jsem viděl téměř všechny), který ode mě dostává jen 2 hvězdy.

• 27.4.2018  09:13

Musím říct, že toho je zatím mé největší zklamání tohoto roku. Trailer vypadá jako obrovská komedie, dialogy jsou i dost často vtipné, ale některé situace/scény byly pojaté moc vážně. Má očekávání byla možná až moc vysoká, ale bohužel, nedá se nic dělat. Jinak Steve Buscemi, Jeffrey Tambor i Simon Russell Beale jsou skvělí.

• 27.4.2018  09:00

Obsahuje spoilery. Z Avengers týmovek určitě zatím ta nejlepší. Thanos je určitě jeden z nejvykreslenějších záporáků ze všech Marvelovek. Příběh je obecně dobrý, každému fanouškovi určitě zlomí srdce každé úmrtí během filmu. No a konec je hodně zvláštní, obávám se jen toho, aby tvůrci ve čtyřce nepřišli s nějakou sprchovou scénou. Taktéž překvapí jen jedna potitulková scéna, která si ale dobře utrousí srandu ze Sammyho Jacksona a jeho proslulým "Motherfu...!" Za zmínku stojí hlavně dvě věci. Zaprvé, jak si tvůrci poradili s tím, že některé postavy a filmy jsou mnohem humornější než ty druhé, a zadruhé, jak si tvůrci poradili s kontinuitou jednotlivých příběhů. U toho prvního bych řekl, že se docela zdařilo. Ano, Thor sice trochu zvážněl oproti megavtipnému Ragnaroku, ale jinak to bylo dobré. Zajímavé bylo i setkání více tahounů v jedné scéně (např. Iron Man a Star-Lord), které většinou šlo dost dobře. Horší je to u druhého faktoru, kde je několik postřehnutelných chyb a Avengers trpí právě tím, že se v posledních letech snaží jednotlivé sólovky dělat rozmanitější a ne podle jedné šablony jako v první pětiletce. Ta největší díra, která mi vadí, je fakt, že celý Ragnarok byl o tom, jak Thor nepotřebuje kladivo a že jeho síla pramení z něj. A vskutku na konci pak háže blesky i bez jeho Mjölniru. V těchto Avengers se ale vracíme zpátky a Thor najednou nutně své kladivo potřebuje a házet blesky umí až ve chvíli, kdy ho získá. To je podle mě silně hloupé. Závěrem bych dodal, že za všechno může Peter Quill a nebýt jeho, všechno by se vyřešilo už v tomto dílu. Jo a když se Bucket Crunderdunder podívá do možností budoucna, tak by měl snad v některé z těch 4 milionů realit vidět, že když se Quill rozčílí nad Gamorou, půjdou do kytek, a mohl ho přátelskou radou upozornit dopředu. Na závěr si tu odložím svůj žebříček Marvel filmů (od nejlepšího): 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Captain America I: First Avenger, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Iron Man II, 9. Avengers II: Age of Ultron, 10. Iron Man III, 11. Ant-Man I, 12. Black Panther I, 13. Thor I, 14. Captain America III: Civil War, 15. Thor II: Dark World, 16. Avengers I, 17. Captain America II: The Winter Soldier.

• 30.3.2018  22:42
    Velká hra (2017)

O Molly's Game se říkalo, že je ještě o stupeň lepší než o rok starší Miss Sloane. Film má potenciálně lepší premisu - přece jenom pořádání pokerových dýchánků s celebritami přináší větší zábavu než docela ponurý příběh politické PR slečny. Je to tak ale opravdu? No, spíše ne. Jessica Chastain hraje zhruba stejně dobře, ale navíc je tu daleko více celebrit než u Miss Sloane. Celebrity jsou tam spíš ale jen do počtu. Stěžovat si budu hlavně na tempo a svou obvyklou stopáž. Přestože je Molly's Game jen o 8 minut delší, působí strašně těžkopádným dojmem. Neberte mě zle, ono je to docela fajn, ale prostě je to o řád nudnější než Miss Sloane. Proto musím dát i o hvězdu méně, přestože to třeba není zas až o tolik horší. Očekávání ale byla hodně vysoko, a tak jsem z toho dost zklamán.

• 9.3.2018  17:03

Trailer avizuje komedii, žánry na webu avizují komedii a přesto je to komedie jen málo. Ano, Dušan je naprosto vynikající a z hodnocení třech hvězd je jedna hvězda jenom jeho. Teda vlastně ještě jeho tepláků a žabek. Všechny postavy jsou vlastně dost fajn, ale film ke dnu táhne ta vážná dějová linka. Říkal jsem si, jak může mít komedie 135 minut, no nakonec jsem zjistil, že ta komedie má zhruba půl hodiny a zbylou zhruba hodinu a půl je drama o hledání sebe sama, ke kterému se ale lze jen velice těžce vztáhnout, protože Matt Damon se přesto přes všechno nemá zas tak úplně zle. Být to čistokrevná komedie, věřím, že by to mohlo být i na čtyři hvězdy. Bohužel ta vážná linka byla vážně slabší, spíš na dvě.

• 7.3.2018  21:32
    Ladíme 3 (2017)

Hodně těsné tři hvězdy. "Aca-humor" už se nám trošku ohrál, moc ho tam ale zrovna ani není. Nejvtipnější část všech dílů, tedy komentátor John Michael Higgins, má opravdu málo prostoru. A když už ho dostane, tak nemá tak dobré vtipy jako ve dvojce. Nicméně pořád nejsilnější část filmu. Linka Amy s Johnem Lithgowem je takové meh. Navíc to, že se nevrátilo mužské osazenstvo, je také věčná škoda. Na filmu je také dost znát, že je o 20 minut kratší než předchozí díly, protože mi zpětně přijde, že se postavy vlastně nikam skoro ani neposunuly a když už ano, tak to bylo jen jako oznámený status update. Vlastně bych dal i dvě hvězdy, ale protože jsem očekávání neměl až tak vysoko a kdyby to snad někdy někde hrálo, nevytrhávám si obočí, nechávám ještě ty tři. Závěr aca-trilogie se tedy až tak moc nevyvedl, jednička je pořád aca-top a je z ní i nejsilnější aca-scéna s nejsilnějším aca-mash-upem.

• 17.2.2018  08:08

Obsahuje spoilery. Na Hromnice o den více na střední škole, který přechází mezi teenage komedií, teenage dramatem a mysteriózním thrillerem. Co z toho může vzniknout? Díky dobrým, uvěřitelným hereckým výkonům všech zúčastněných to nedopadlo zase až tak úplně zle (i když ten věk do 19 let jsem jim teda nevěřil, Zoey Deutch i Halston Sage vypadají spíš na 25 než na nějakých 17-19). Námět je sice okoukaný, ale zajímavý. Prostředí je sice extrémně okoukané, ale s daným námětem je to zase zajímavá kombinace. Mezi klady filmu kromě dobrých hereckých výkonů patří soundtrack a věrohodné podání teenage amerického života. Jestli je reálný, to těžko říct, nejsem americký teenager, ale věřím tomu, že docela ano. Naopak nejvíce dolů film táhne uhozený děj na začátku, kdy vidíme čistou teenage komedii, která se zničehonic změní v teenage drama, když začnou na jejich šikanovanou spolužačku vylévat pití. To mi přišlo trochu moc extrémní a nemuselo to tam být až tak explicitně. Bylo očividné, že se v nás autoři snaží probudit city. Podobně nepříjemný je i konec, u kterého se autoři snažili o něco hlubokého. Ta poslední iterace ale není ani zdaleka tak logická, jak se ji autoři snaží vyjevit - Sam (Zoey) prvně řekne klukovi, že ho miluje, a pak uteče pryč. Jako ten kluk je taky dobrej stalker, ale ona je trošku mimo. No a pak se nechá přejet autem. Milá Sam to v tomhle měla mnohem jednodušší než Bill Murray, protože Bill Murray se zkoušel zabít hned ze začátku, a Hromnice by tak skončily ani ne po hodině. Závěrečný dialog: "Sam, you saved me," "No, you saved me," je pak dost špatná snaha o nějaké vážné zakončení. Já se u toho, místo pravděpodobně chtěného zamyšlení se, začal smát.

• 21.1.2018  22:49
    7 životů (2017)

Tak zajímavý námět a přitom totální výplach. Zhruba od půlky jsem si říkal, že by tu mělo být u žánrů napsáno i komedie, protože jsem občas nevěděl, jestli se nechutností dívat jinam, o což asi autor uvažoval především, nebo se smát. Když jsem se ale podíval, že to je režisér Hansel & Gretel: Witch Hunters, tak už jsem to chápal o něco více. Každopádně oproti Jeníčkovi a Mařence se tady zabíjejí děti a celkově ta nadsázka není tak jasná. Kromě toho je Noomi Rapace nesympatická jako obvykle. Tohle je film, kde některé scény jsou na jednu až dvě hvězdy, některé zase na čtyři. Nalomen mezi dvěma a třemi hvězdami nakonec dávám ty tři, hlavně kvůli tomu, že tam je docela dobrá akce, týká se to mého oblíbeného žánru a zavírám oči nad všemi nelogičnostmi a bizarností, které filmy přináší.

• 20.12.2017  21:31

Obsahuje spoilery. Což o to, špatný film osmé Star Wars nejsou. Jak je ale patrné prakticky z jakékoli recenze, tyhle jsou trochu jiné. Snaží se vybudovat příběh pro svoji generaci a tím tak trochu šlapou po některých věcech, na kterých se SW dříve zakládaly. A to bolí. Je jasné, že v moderních filmech už těžko obstávají černobílé postavy starších epizod. Stejně jako se musel přizpůsobit James Bond, tak i SW se musí naučit, že svět žije v mnoha barvách. Nicméně ač se nepovažuji za skalního fanouška SW, ani mně se nelíbí, že najednou už to není o světelných mečech a Jediích, ale o generickém moderním sci-fi s několika prokreslenými postavami a zajímavým dějem. Abych byl konkrétní, co filmu vysloveně ubírá, tak slabší zápletka Finna a Rose a to, že si se Sílou dělají, co chtějí (Leia is the new Superman). Naopak co filmu pomáhá, tak věci, které bych od SW nečekal a fungují. Například úvodní trolling Poa na účet Hugse a prostě typická Skypová konverzace. To je dokonalé. Nebo super akční scéna, kdy se děly tisíckrát vystřelí po Lukovi. To je epické a můj akční fanda byl u vytržení. Bohužel ale dvě a půl hodiny působí roztahaně, protože i když to do sebe všechno nějak zapadá, ta laťka prostě kolísá. Výsledkem tedy je, že máme generické moderní sci-fi s kolísavou úrovní od průměrné po epické. Když k tomu přičtu přítomnost mé nejoblíbenější SW postavy - mistra Yody, ještě k tomu ve své vtipné "senilnější" podobě, není na tom film zle. Jakožto fanda pokračování ale musím hvězdu ubrat za zmíněné pošlapávání principů Star Wars.

• 26.11.2017  20:09

Fajnový film na příjemný večer. Čekejte klidnou vztahovou konverzačku dvacátníků, pětadvacátníků, ale trochu taky i rodičů v menším americkém městě. Charaktery typicky nejsou stoprocentně dobré, nebo zlé, na všech najdete určitý mix a ke všem se tím pádem dá vytvořit určitý vztah. Jak píše uživatel silentname, jsou to postavy, "s ktorými by som si v pohode nemal problém sadnúť a pokecať". Není to zrovna moc komedie, takže až na výjimky smích nečekejte (za mě vede jednoznačně vtip s aneurysmem), ale nečekejte ani srdceryvnou dramatickou linku. Prostě příběh obyčejných lidí, v obyčejném městě, který by se mohl stát obyčejnému ledaskomu. Jedná se určitě o jednohubku, u které vám ale nebude vadit, když na ni narazíte v televizi (ale nemyslím si, že by se k nám tenhle film někdy dostal). Já jsem ho viděl v zásadě třikrát během pěti dnů (dělal jsem titulky) a nijak mi to nevadilo - to je přesně tento film, nekonfliktní a nevadící. Navíc potěší semi-známé tváře Christophera Meloniho a Haleyho Joela Osmenta.

• 11.11.2017  22:04
    Blok 99 (2017)

Zápletkou podobné filmu Shot Caller ze stejného roku. Přesto je film o dost jiný. A přestože Shot Caller je asi poctivěji zpracovaný, ani Brawl In Cell Block 99 se nemá za co stydět, navíc jeho děj je (i přes pár zvláštních chování některých postav) dost propracovaný a zajímavý. Určitě zajímavější než právě Shot Caller. Vince Vaughn se navíc opravdu předvedl, role tvrďáka mu naprosto sedla. Jinak musím ocitovat uživatele J*A*S*M, který to jasně vystihl: "Hlavní postava vypadá jako 'trumpovský redneck', fór je v tom, že když od něj v úvodu čekáte chování, které by předsudečně odpovídalo jeho vizáži, nedočkáte se, poněvadž vás překvapí tím, že je v něm víc, mnohem víc. Druhý fór je v tom, že se i přesto jím činěného násilí nakonec dočkáte."

• 19.8.2017  12:44

Dvojka je trošku zbytečná, co se příběhu i komedie týče. Celý příběh je jasný z traileru, dobré vtipy jsou většinou vykrádačky jedničky a nové vtipy až tak vtipné zase nejsou (až na "Bruised and Battered", ale je docela psycho, že taková věc fakt existuje). Řežba je to nicméně ještě o něco větší než posledně, je tam taky víc narážek na Rockyho než posledně (velký Rus, training montage a její hudba). Celkově tedy filmově o trochu slabší než jednička, ale jo, byla to sranda.

• 12.8.2017  19:31

Je vtipné, když vybudujete značku, ale abyste ještě zvýšili svoji cenu, dotáhnete větší, charismatější, svalnatější i vtipnější hvězdy a najednou už ta značka nepatří vám. Tohle přesně se děje od pátého dílu F&F. V tomto osmém dílu už ale Vin nemá na pomoc Paula Walkera a dějově nemůže těžit s jeho doprovodem (angličtina má pro to krásné slovo - entourage), protože je tentokrát jakýmsi záporákem. Jeho místo během vteřiny zaujme Rock a Statham. Ani by mi nevadilo, kdyby se Vin série už neúčastnil, protože z té hlavní trojky je silně nejslabším článkem. A klidně s sebou může vzít Michelle Rodriguez, jejíž nejlepší film série byl ten pátý, kde vlastně neučinkovala. Odstranění nudných článků je jediná možnost, jak sérii vynést ještě výše. Nebylo by to super? Kurt Russell zadává práci partě, které šéfuje Rock a Statham, k tomu operativec Ludacris, ajťačka Nathalie Emmanuel a šikanovaný Tyrese Gibson (kterému by stačilo méně prostoru na plátně). Zpět ale k osmičce. Akce je tentokrát spíše průměrná. Na přehnané, nereálné, i Sharknado-like akční kousky jsme v F&F zvyklí, ale díky Rockovi a Stathamovi (a občas Vinovi) jsme v minulosti dostali i akci starou, dobrou pěstní. V osmičce skoro není, nejlepší (a jediné) combat scény jsou tak útěk z vězení (ta byla cool) a střílení v letadle s dítětem (průměr). Scénář byl asi lepší než v sedmičce, kde byl ultradebilní, ale i tady jsou perly. Obecně zápletka je jinak docela zajímavá, s tím, jak se prohodily role, ale není to ani nic objevného. Ono dát jako hlavního záporáka velkého tvrďáka má něco do sebe, neboť na konci s ním může být ultimátní bitka. S Charlize to půjde asi těžko. Hodnotím tedy hůře než obvykle, právě proto, že to tentokrát bylo takové nemastné, neslané. (V Honest Trailers to vystihli zas jednou naprosto přesně.)

• 12.8.2017  10:37
    Trestanec (2017)

Film jako takový je poctivě zpracovaný a vězeňské pocity navozuje dost přesně. Nikolaj Coster-Waldau taky úplně přesně sedí na tento typ postavy a věřil jsem mu jak bankéře, tak kriminálníka. Vyzdvihuji také to, že film nevybudoval jeho vzestup na tom, že je bývalý bankéř a začne bossům počítat daně (jako by to udělala valná hromada filmů z vězeňského prostředí), ale musí si ušpinit ruce jako každý jiný. Nicméně k nějakým lepším výsledkům tam ale chybí právě důkladněji popsaný vzestup hlavního hrdiny a prostředí doprovodných postav. Po celou dobu po sobě film sice tu a tam pomrkává - občas vidíme tu stejnou postavu o několik let později/dříve, občas je některá postava zmíněná, na druhou stranu se tam ale hlavní záporák jenom mihne a je představen: "Víš, kdo jsem?" "Ano." O tom, jak "Money" rostl v žebříčku, je toho taky zmíněno dost málo. Obecně na podobné téma by se hodila spíš minisérie než jeden dvouhodinový film. Tento problém pak plynule přechází k druhému problému, a to nudnému závěru. Nevím, jestli mi nějaká hlubší myšlenka utekla, ale z pohledu diváka jsem na konci nedostal takový ten pocit "bylo to fakt dobré". Prostě to skončilo. A nic. Potenciál mi tak přijde dost nevyužitý.

• 7.8.2017  21:39

Obsahuje spoilery. Pátý díl se vyznačuje hlavně tím, že je všude hromada silikonu. To není ani klad, ani zápor, jenom konstatování. Tím, že děj je tentokráte světový, lokace se střídají častěji než v typické bondovce a děje se toho dohromady fakt hodně, jsem se přistihl, že mě to vlastně fakt baví. A když se toho všeho chopí Offspringové, je to asi nejlepší část filmu. Bohužel druhá polovina trochu strádá. Všichni poměrně překvapivě umírají (Nechte proboha už April umřít!!! Je to nejhorší postava všech dob!), Al Roker se objeví snad jen dvakrát, z toho jednou nemluví, a dějová linka se ani neuzavře. Ta absence Ala Rokera z toho všeho spolu s úmrtím Novy bolí asi nejvíc. Každopádně neukončením děje a tím, že je na tom Steve vlastně hůř než na začátku, působí rozporuplně i cameo Dolpha Lundgrena. Cameo samo o sobě bylo ultimátně supr (nečekal bych, že to někdy řeknu, ale za mě se sem jeho cameo hodí víc než předchozí dva díly s The Hoffem), vykrádačka Back to the Future nic extra, ale ta pachuť po neukončeném příběhu tam setrvává. Ve výsledku se ale jedná o jeden z lepších dílů, pětka pokračuje v tradici kvalitnějších lichých epizod a jsem zvědav zase na šestku příští rok.

• 23.7.2017  11:22

Jdu naprosto proti proudu a veřejně hlásím, že dosud nejlepší část (tohoto rebootu/prequelu) je dvojka. Jednička byla poměrně zajímavá, ale dost naivní, grafika sice ušla, ale opice pořád vypadaly dost počítačově, no a konec, kdy Ceasar začal mluvit, byla spíš komediální. Ve dvojce se daleko víc šlo do systému fungování opic a bylo to přesně to, co se mi na tom líbilo. Zrady, podrazy, hra o mocenské postavení a do toho bitvy mezi opicemi a lidmi. Trojka není špatná. Akorát to jsou dva filmy spojené v jeden. Od trojky jsem čekal, že to bude válečný film. Tak to prezentoval nejen konec dvojky, ale taky trailery. Válečný film to ale není. Vůbec. Rozjede se sice slibně válečně, ale střed se změní z války na pomstu, která se změní na "Sám doma", které se změní na dobrodružné putování. Tedy z kina jsem odcházel spokojený, že na původní filmy to napojili pěkně. Odcházel jsem ale zklamaný, že mě tvůrci obrali o zajímavé zážitky. Co se týče nejrozporuplnější postavy, tedy opičky ze Zoo, je to jakási obdoba Ewoků/Jar-Jara ze Star Wars. Osobně bych přirovnával spíše k Ewokům, protože ho beru pozitivně - film oživil a přidal i pár decentních vtipů. Uznávám ale, že šlo o postavu ryze komerční a k ději ničím nepomohl. Postava plukovníka výborná a Woody Harrelson odvedl skvělou práci, přesně tam seděl. Grafika taky úžasná, sice ještě u nějakých pohybových scén je poznat, že jsou počítačové (např. když opice naskakují na koně), ale jinak opravdu výborné.

• 4.7.2017  19:13

Fíha, tak to je asi překvapení letoška. Nechtěl jsem si vypíchnout obě oči! Docela to utíká, příběh silně průměrný, ale neurážející. Ani ta délka nebyla překvapivě tak hrozná. Soundtrack taky fajn. Nejvíc mi asi vadila až moc nechutná Rita (aspoň zezačátku) a nevyužitý potenciál Billa Hadera jakožto parodie na Alfu. Ale jinak bych klidně snesl i dvojku. (Jo ale poctivou akci nečekejte, ta tam plus mínus není žádná.)

• 4.7.2017  08:28
    Kancl (TV seriál) (2005)

Ač mám britské seriály rád, k britskému The Office jsem si cestu nanašel. Po asi dvou dílech jsem se přestal dívat. O americkém remaku jsem četl, že sice první řada je stejná, ale potom už je to jinačí. Překonal jsem tedy první řadu, která se mi též moc nelíbila, Michael Scott tam je totiž (stejně jako David Brent v britské variantě) hajzl. Od druhé řady se to ale rozjíždí a přináší zajímavý typ zábavy. Především tím, že nedělá drama z různých vztahů a jediný dlouhodobě rozebíraný vztah je Jim-Pam, který je spíš taková ta příjemná tečka, než věčně omílaný vztah pořád dokola, až je to po 9 řadách už fakt trapné. Pravděpodobně kvůli svému mockumentary formátu The Office těží z toho, že čím déle postavy známe, tím jsou zajímavější. Taktéž si neuvědomuji, že by se postavy vykrádaly. Vrchol tak přichází v 5. a 6. řadě, kdy vyvrcholí vztah Jima a Pam a vyvrcholí také osudy firmy Dunder Mifflin. Na 7. řadě je hodně vidět, že se tvůrci snaží vyrovnat s odchodem Steva Carella, a tak ukončují jeho zápletky. Bohužel ale sází na extrémnost a vyhrocenost, aby se rozloučili v tom nejlepším, což je ovšem v The Office spíše na škodu. Carellův odchod byl ale zvládnutý na jedničku a málokterý seriál se může pochlubit s tak precizně zvládnutým odchodem hlavní postavy. Slabší byl bohužel Will Ferrell, postava Gaba a do nepříjemné spirály se hodila postava Andyho, která každou řadou měnila svou náturu, což je podle mě největší fail tvůrců. 8. řada sice těží z Andyho, který se podobá Michealovi především svou bláznivostí, ale bohužel zápletky už jsou trošku slabší. Stejně tak postava Jamese Spadera je v některých dílech pro seriál požehnáním, ale naopak někdy díl stáhne pod snesitelnou úroveň. Nakonec 9. řada strádá především kvůli tomu, že zpochybňuje největší oporu seriálu - vztah Jima a Pam - což sice dělá decentně, ale není to směr, kterým jsem chtěl, aby se The Office vyvíjel. Nové postavy jsou rozporuplné, nejhůř je na tom postava Nellie Bertram. Postava Andyho jde navíc úplně do háje a zahodí všechny pozitivní vlastnosti, co si vybudoval v předchozí řadě. 9. řadě ovšem musím pochválit poslední díly, kdy tvůrci zopakovali hodně dobré rozloučení, a proto nakonec moje vyšší hodnocení. Oblíbené postavy: kromě hlavních čtyř protagonistů hlavně Darryl, David Wallace, Toby než se vrátil z Kostariky, "veselý" Stanley (v druhé polovině seriálu). Neoblíbené postavy: Gabe, Nellie, Jan, Meredith, Kelly.

• 19.6.2017  21:20

Všichni přirovnávají Baywatch k 21 Jump Street... a mají přesně recht. Je to podobný princip, ale všechno špatně. Prvních zhruba 20-30 minut je to fajn, protože je to ještě nové, první fórky jsou pořád ještě zajímavé. Zbylá hodina a půl je ale pořád stejná a pro diváka tedy extrémně průměrná až podprůměrná. Narážky na starý Baywatch absolutně, absolutně, absolutně nevyužity. Ano, v titulcích hned na začátku uvidíme, že tam bude The Hoff, že tam bude Pamela, ale vážně se dá říct, že tam jsou? Děj je navíc tak hloupý, že po představení zápletky je okamžitě jasné, co se stane. Nečekal jsem, že by byl zrovna v Baywatch děj nějak přelomový. I obsazení bylo fajn. Stejně tak nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. Vlastně ty dvě hodiny utekly docela rychle. Je ale škoda tak velkého nevyužití potenciálu. Byl jsem na pomezí dvou a tří hvězd, ale právě kvůli tomu špatnému podání nakonec volím hvězdy dvě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10