Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

Poslední recenze (314)

plakát

Tenkrát poprvé (2020) (TV seriál) 

Ač se seriál zezačátku rozjíždí dost pomalu a sám už nejsem teenager, konec se fakt rozfrčel a závěrečný díl byl fakt hodně dobrý. Vypravěčský styl seriálu přinesl zajímavý pohled a cameo Andyho Samberga a plakátu Popstar bylo fakt super. Předpokládám, že seriál dostane druhou sérii, takže uvidíme, jestli se postavy někam posunou. Na to, že Netflix tlačí různé minority (národnostní, vyznáním, rasou apod.), taková Netflixová klasika už, tak si tento seriál z toho zároveň i místy dělá srandu. Tomu vděčíme možná Mindy Kaling a její nekorektní Officové škole.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) 

Obsahuje spoilery. Devítka byla prokletá od začátku. 1) Nejdůležitější úlohu ze staré gardy měla mít Leia, jejíž Carrie Fisher zemřela. Její scény jsou tak nevýrazné, mdlé a je tam čistě jen proto, aby jí dali nějaké zakončení. Kvůli tomu museli povolat i Harrisona, který se sem vůbec nehodí, protože pokud si dobře pamatuji, ve Star Wars se nikdy takto "živé vzpomínky" nevyskytovaly. 2) Po obrovských protestech po epizodě 8 a po spin-offech, Rian Johnson, autor osmičky odstoupil od devítky, a tak se devítka vrátila do rukou J.J. Abramse, autora sedmičky. A je to vidět. Stejně jako sedmička, devítka pomrkává po původní trilogii každých pět minut. Tu je Lukeův X-wing, tu je šepot všech předešlých Jediů, támhle je Palpatine atd. Jediné, co si Abrams vzal od Johnsona, je to, že Síla nyní umí prakticky cokoliv. Jak jsem psal u 8, Star Wars se musely vyvinout pro novou generaci, ale nemuselo to být skrz rezignaci na vše, co za ty roky přinesly. 3) Je jasně vidět, že celkový příběh trilogie se vytvářel za pochodu - o Palpatinovi se zjevně nevědělo ani u sedmičky, ani u osmičky. Považuju za výdobytek dnešní doby, že každá jedna epizoda musí mít nového záporáka, ale např. u Avangers to zvládli dobře s Thanosem (i když to prý byla náhoda, že jim to tak vyšlo). Ale to, že Palpatine tu má takřka epizodní roli, je škoda. Je to škoda, protože on už svůj závěr dostal, a pokud měl dostat druhý závěr, měl ho dostat pořádně, a ne tím, že bude na plátně dohromady 10 minut. 4) Efekt Marvelovek se dostavil. Už osmička byla vtipnější, ale devítka se snaží ještě více o vtipy. Mně to osobně nevadí, ale do světa Star Wars to moc nesedí. 5) Mladý Harrison a mladá Carrie měli daleko větší chemii, než Adam a Daisy. Adam svým zevnějškem vypadá spíš jako člověk, co neumí do pěti počítat. Principiálně se tak hodí spíš do rolí typu Logan Lucky. Jejich závěrečný polibek byl tedy sice očekávaný, ale ne tak úplně chtěný. 6) Postava Finna je, ač kluk sympatický, nevyužitá a nemá zrovna nic moc co dělat. Poe je tam aspoň jako kapitán, který má za sebou nějakou historii. Jediné, co Finn přináší, je navázání kontaktů se ženami - strachování o Rey, kamarádství (či něco víc) s Rose a kamarádství (či něco víc) s tou ex-stormtrooperkou (je výkon, že jsem si vzpomněl na jméno Rose, na jméno téhle si fakt už nevzpomenu). A i tyto kontakty příběh nikam neposouvají. Vlastně pokud si dobře pamatuju, jediné, co udělal a co mělo nějakou váhu, bylo, když vysvobodil Poa v sedmičce. Suma sumárum, kombinací 1, 2 a 3 vznikají obrovské logické krpy, kombinací 4 a 5 vzniká ten pathos, který nemají rádi skalní fanoušci, a kvůli 6 se natahuje příběh, který na takovou stopáž jinak nemá. Ve filmu jsou i dobré věci, jen ty špatné na ně hází hodně stínu. Ve výsledku je můj žebříček určitě 7 -> 9 -> 8. Do srovnání s předchozími trilogiemi se aktuálně pouštět nechci, protože jsem je viděl naposledy před 4 lety a nepamatuju si je do detailu.

plakát

Spider-Man: Daleko od domova (2019) 

Záporák vlastně docela o ničem - vlastně již několikátý záporák (třetí?), kterého máme kvůli Tonymu Starkovi. Jeho "super síla" je taky dost o ničem a film není vůbec žádný spektákl. Není tam ani žádná velká bitka. Na druhou stranu se na film ale hrozně dobře dívá. To, jak se film točí kolem úmrtí Iron Mana, je vyřešené skvěle. Film si hravě utahuje z fan teorií, co se stalo, když se lidi zničehonic po pěti letech objevili. Jon Favreau je skvělý. Více Jona Favreaua. Dialogy teenagerů nejsou vyloženě zábavné, že bych se za břicho popadal, ale jsou úsměvné. Samuel L. Jackson je taky fajn (ovšem jeho nejlepší hláška je vyzrazena už v traileru: "Bitch please! You've been to space!"). Ve výsledku ho řadím mezi ty více zábavné filmy, protože není tak megalomanský a je to takový příjemný film na večer. Vlastně kdyby se odstranila veškerá superhrdinská tematika, film by pořád fungoval jako nízkorozpočtová konverzační romantická komedie. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Spider-Man II: Far from Home, 10. Captain America I: First Avenger, 11. Iron Man II, 12. Avengers II: Age of Ultron, 13. Iron Man III, 14. Ant-Man I, 15. Black Panther I, 16. Captain Marvel, 17. Doctor Strange, 18. Thor I, 19. Captain America III: Civil War, 20. Thor II: Dark World, 21. Avengers I, 22. Captain America II: The Winter Soldier.

Poslední hodnocení (2 092)

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

12.06.2021

Na střeše (2019)

12.06.2021

Nový Karate Kid (1994)

11.06.2021

Osudný omyl (1993)

10.06.2021

Karate Kid 3 (1989)

29.05.2021

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

29.05.2021

Tohle jsme my - Série 2 (2017) (série) (S02)

28.05.2021

Modern Love - The Race Grows Sweeter Near Its Final Lap (2019) (epizoda) (E08)

18.05.2021

Podmáznuté přijímačky (2021)

16.05.2021

Reklama

Reklama

Reklama