Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (314)

plakát

Tenkrát poprvé (2020) (TV seriál) 

Ač se seriál zezačátku rozjíždí dost pomalu a sám už nejsem teenager, konec se fakt rozfrčel a závěrečný díl byl fakt hodně dobrý. Vypravěčský styl seriálu přinesl zajímavý pohled a cameo Andyho Samberga a plakátu Popstar bylo fakt super. Předpokládám, že seriál dostane druhou sérii, takže uvidíme, jestli se postavy někam posunou. Na to, že Netflix tlačí různé minority (národnostní, vyznáním, rasou apod.), taková Netflixová klasika už, tak si tento seriál z toho zároveň i místy dělá srandu. Tomu vděčíme možná Mindy Kaling a její nekorektní Officové škole.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) 

Obsahuje spoilery. Devítka byla prokletá od začátku. 1) Nejdůležitější úlohu ze staré gardy měla mít Leia, jejíž Carrie Fisher zemřela. Její scény jsou tak nevýrazné, mdlé a je tam čistě jen proto, aby jí dali nějaké zakončení. Kvůli tomu museli povolat i Harrisona, který se sem vůbec nehodí, protože pokud si dobře pamatuji, ve Star Wars se nikdy takto "živé vzpomínky" nevyskytovaly. 2) Po obrovských protestech po epizodě 8 a po spin-offech, Rian Johnson, autor osmičky odstoupil od devítky, a tak se devítka vrátila do rukou J.J. Abramse, autora sedmičky. A je to vidět. Stejně jako sedmička, devítka pomrkává po původní trilogii každých pět minut. Tu je Lukeův X-wing, tu je šepot všech předešlých Jediů, támhle je Palpatine atd. Jediné, co si Abrams vzal od Johnsona, je to, že Síla nyní umí prakticky cokoliv. Jak jsem psal u 8, Star Wars se musely vyvinout pro novou generaci, ale nemuselo to být skrz rezignaci na vše, co za ty roky přinesly. 3) Je jasně vidět, že celkový příběh trilogie se vytvářel za pochodu - o Palpatinovi se zjevně nevědělo ani u sedmičky, ani u osmičky. Považuju za výdobytek dnešní doby, že každá jedna epizoda musí mít nového záporáka, ale např. u Avangers to zvládli dobře s Thanosem (i když to prý byla náhoda, že jim to tak vyšlo). Ale to, že Palpatine tu má takřka epizodní roli, je škoda. Je to škoda, protože on už svůj závěr dostal, a pokud měl dostat druhý závěr, měl ho dostat pořádně, a ne tím, že bude na plátně dohromady 10 minut. 4) Efekt Marvelovek se dostavil. Už osmička byla vtipnější, ale devítka se snaží ještě více o vtipy. Mně to osobně nevadí, ale do světa Star Wars to moc nesedí. 5) Mladý Harrison a mladá Carrie měli daleko větší chemii, než Adam a Daisy. Adam svým zevnějškem vypadá spíš jako člověk, co neumí do pěti počítat. Principiálně se tak hodí spíš do rolí typu Logan Lucky. Jejich závěrečný polibek byl tedy sice očekávaný, ale ne tak úplně chtěný. 6) Postava Finna je, ač kluk sympatický, nevyužitá a nemá zrovna nic moc co dělat. Poe je tam aspoň jako kapitán, který má za sebou nějakou historii. Jediné, co Finn přináší, je navázání kontaktů se ženami - strachování o Rey, kamarádství (či něco víc) s Rose a kamarádství (či něco víc) s tou ex-stormtrooperkou (je výkon, že jsem si vzpomněl na jméno Rose, na jméno téhle si fakt už nevzpomenu). A i tyto kontakty příběh nikam neposouvají. Vlastně pokud si dobře pamatuju, jediné, co udělal a co mělo nějakou váhu, bylo, když vysvobodil Poa v sedmičce. Suma sumárum, kombinací 1, 2 a 3 vznikají obrovské logické krpy, kombinací 4 a 5 vzniká ten pathos, který nemají rádi skalní fanoušci, a kvůli 6 se natahuje příběh, který na takovou stopáž jinak nemá. Ve filmu jsou i dobré věci, jen ty špatné na ně hází hodně stínu. Ve výsledku je můj žebříček určitě 7 -> 9 -> 8. Do srovnání s předchozími trilogiemi se aktuálně pouštět nechci, protože jsem je viděl naposledy před 4 lety a nepamatuju si je do detailu.

plakát

Spider-Man: Daleko od domova (2019) 

Záporák vlastně docela o ničem - vlastně již několikátý záporák (třetí?), kterého máme kvůli Tonymu Starkovi. Jeho "super síla" je taky dost o ničem a film není vůbec žádný spektákl. Není tam ani žádná velká bitka. Na druhou stranu se na film ale hrozně dobře dívá. To, jak se film točí kolem úmrtí Iron Mana, je vyřešené skvěle. Film si hravě utahuje z fan teorií, co se stalo, když se lidi zničehonic po pěti letech objevili. Jon Favreau je skvělý. Více Jona Favreaua. Dialogy teenagerů nejsou vyloženě zábavné, že bych se za břicho popadal, ale jsou úsměvné. Samuel L. Jackson je taky fajn (ovšem jeho nejlepší hláška je vyzrazena už v traileru: "Bitch please! You've been to space!"). Ve výsledku ho řadím mezi ty více zábavné filmy, protože není tak megalomanský a je to takový příjemný film na večer. Vlastně kdyby se odstranila veškerá superhrdinská tematika, film by pořád fungoval jako nízkorozpočtová konverzační romantická komedie. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Spider-Man II: Far from Home, 10. Captain America I: First Avenger, 11. Iron Man II, 12. Avengers II: Age of Ultron, 13. Iron Man III, 14. Ant-Man I, 15. Black Panther I, 16. Captain Marvel, 17. Doctor Strange, 18. Thor I, 19. Captain America III: Civil War, 20. Thor II: Dark World, 21. Avengers I, 22. Captain America II: The Winter Soldier.

plakát

Vzhůru za milionem dolarů (2019) (TV pořad) 

Hodnotím po prvním dílu, což obvykle nemám moc rád, ale musím říct, že ač je koncept zajímavý, moderátor je extrémně otravný, určitě nejotravnější prvek na celé hře. Kromě toho žádný vztah nebo pouto se soutěžícími navázat nedají, protože je to všechno rychlé, nevíme o nich prakticky nic víc než jen zaměstnání. Úkoly jsou celkem průměrné, většinu času mi subjektivně připadalo, že se stráví Buyoutem, který má navodit napětí. To se ale nedostaví, protože mi to bylo šumák, kdo odejde.

plakát

BH90210 - The Reunion (2019) (epizoda) 

Mít to 20 minut, tak je to i docela fajn, ale ve 40 minutách je tam ale mraky hluchých míst. Kromě toho, postavy jsou nesnesitelné. Především Tori Spelling a Jannie Garth tím, jak jsou naprosto zplastikované. Jediný herec, který se našel, byl Steve "Sharknado" Sanders a byla velká škoda, že nehraje "herce béčkových filmů", ale museli si vymyslet posilovací knížku. To je vlastně nevýhoda celého seriálu - jde o parodii vymyšlených herců, ne skutečných herců. Nebudou se parodovat skutečné události, ale vymyšlené. Tím jde vlastně o zcela odlišný seriál, s ošklivými herci, který jenom těží z původního jména. Navíc tím, že jich je tam tolik, nevynikne to tak, jako třeba v Episodes. No, na další epizodu už se nepodívám.

plakát

John Wick 3 (2019) 

Obsahuje spoilery. A já si bláhově myslel, že dvojku už není moc, co se akce týče, kam šponovat! A že to bude trilogie! Nic z toho se nepotvrdilo. John Wick je pořád stejný badass, pořád je tam mega akce, vystřílených nábojů je tam snad tolik, co ve dvojce a jedničce dohromady. Ale pojďme pěkně popořádku. Příběh k mému překvapení není o zničení High Table, ale o rozkrytí další části zabijáckého světa. Něco z toho je zajímavé, ale ta hlavní pointa, tedy že tomu všemu šéfuje třicátník z pouště, to bylo slabé. Za mě asi nejslabší část filmu, a to i z toho pohledu, že celá scéna byla zbytečně nucená (a zbytečně násilně vyhrocená) a nudná. Postavy jsou v zásadě stejné, všechny stálé postavy jsou pořád fajn, přibývá akorát Halle Berry, která do filmu přinesla zajímavý prvek (a je to další důvod, proč se bát psů :)). Na druhou stranu hlavní záporák, plešatý Asiat, není nic moc a nenudil jsem se hlavně díky jeho a Johnově scéně s gaučem. Co se týče akce, no bylo jí tam skoro snad až moc. Trošku bych ubral především té násilnosti jako close-up na vypíchnutí oka, useknutí prstu, sundání si zničeného nehtu apod. O tomhle John Wick dosud nebyl a tak se mi to také líbilo. 130 minut se tu pak podepisuje právě na tom, že ve filmu je několik vyloženě hluchých scén - celá pouštní sekvence, zdlouhavá závěrečná trojbitka na stejné brdo (kdyby byli hlavní záporáci duo z Raidu, bylo by to lepší) a taktéž totožná sekvence nejprve na koni a pak na motorce. U koně jsem navíc čekal ještě něco vtipného (kromě kopanců) ve stylu Pravdivých lží. Celkově tedy bohužel jenom čtyři hvězdy. Na čtyřku se samozřejmě rád podívám, ale už to tentokrát bohužel nebylo ono.

plakát

Avengers: Endgame (2019) 

Obsahuje spoilery. Endgame je zajímavý hlavně v tom, že pokud jste neviděli některý z předchozích filmů, nebude vám dávat všechno smysl. A čím víc filmů jste neviděli, tím méně smyslu vám bude dávat. V Endgame je skvěle vykreslena doba po Thanosově lusknutí. Hodně dobře vyřešený je i osud Tonyho Starka a bad-ass věta "I'm Iron Man" krásně otevřela i uzavřela předchozích 11 let. Hodně WTF byl Thor, u kterého nedokážu říct, jestli to bylo dobré, nebo ne - určitě to bylo vtipné, ale tak nějak kvůli tomu nebyla ta závěrečná bitka tak dobrá a bylo vidět, že tvůrci chtějí upřednostnit Iron Mana a Kapitána Ameriku, kterým pomalu vypršel čas. Stejně tak využití Captain Marvel bylo takové všelijaké (každopádně krátké vlasy jí tak nesluší). Hlavní pointa Endgame, tedy cestování časem, pro mě byla taky taková dvousečná zbraň. Na jednu stranu jsme viděli narážky na předchozí filmy, což fanoušky a dlouholeté diváky vždycky potěší, ale na druhou stranu bylo všechny popsáno tak rychle, že mi to v některých situacích připadalo nelogické, což potom ubírá na atraktivitě takového filmu. Tak či onak se ale jedná o film, kde je všechno - akce, napětí, dobré postavy, známí herci, rodinný a milostný příběh, sci-fi, cestování časem, existenciální drama a mnoho dalšího. K tomu si Marvel dobře našlápl na další filmy. Přesto, je trošku smutné, že film z období po 2023 uvidíme asi až v roce 2021, neboť příští rok to vypadá na prequely. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Captain America I: First Avenger, 10. Iron Man II, 11. Avengers II: Age of Ultron, 12. Iron Man III, 13. Ant-Man I, 14. Black Panther I, 15. Captain Marvel, 16. Doctor Strange, 17. Thor I, 18. Captain America III: Civil War, 19. Thor II: Dark World, 20. Avengers I, 21. Captain America II: The Winter Soldier.

plakát

Prezident v pořadí (2016) (TV seriál) 

1. série: Myšlenka seriálu je opravdu zajímavá. Celkově seriál je uchopený velice dobře a věrohodně. Je v něm dávka napětí, je v něm dávka zajímavosti, že jaké jsou plány "co by kdyby", a i vybraní herci jsou sympatičtí. Problém nastává v polovině první série, kdy prezident začne řešit "obyčejná" témata a v zásadě zajímavá dějová linka se přesune výhradně do roviny FBI/tajné služby při hledání záporáků. První polovina řady 5*, druhá polovina 3*.

plakát

Zrodila se hvězda (2018) 

1 hvězda za film, 1 hvězda za 1 slušnou písničku. Tento film jinak kombinuje zápletky obyčejných romantických komedií či dramat, nepřináší vůbec nic nového. Na druhou stranu asi byli tvůrci natolik spokojení, že se rozhodli některé dějové linky neuzavřít (např. postupné ohluchnutí). A i když postavy zrovna mluví, tak... to... říkají... hrozně... pomalu... Vůbec... nic... se... tam... strašně... dlouho... ne-dě-je. Kdyby se udělal sestřih bez pauz mezi slabikami, ze 136 minut bychom se dostali cca na 100 minut. A kdybychom pak film pustili rychlostí 1,25x, což by vůbec nebylo nepřirozené a nebylo to poznat, dostali bychom film na krásných 80 minut. Pak vystříhejme linku se sluchem, dostaneme se na 70 minut a to už máme fajnový kraťas na 3 hvězdy.

plakát

Captain Marvel (2019) 

Captain Marvel je takový méně vtipný Ant-man I z vesmíru. Všechno je takové minimalistické, což by nevadilo, kdyby jediný humor nedodával Sammy Lee Jackson, narážky na 90. léta (počítačový loading, pomrknutí na Blockbuster atd.) a šéf měňavek. Jude Law sice Brie Larson neustále říká, že je moc emoční a humoristická, ale přitom z marvelovských superhrdinů je na obou škálách spíše na opačném konci hodnot. Taktéž od slibovaného soundtracku jsem si sliboval mnohem, mnohem víc. Co je ale dobré, tak že mezi hlavními postavami funguje chemie a z Brie Larson se pak stane opravdový bad-ass. Můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Ant-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Captain Marvel, 15. Doctor Strange, 16. Thor I, 17. Captain America III: Civil War, 18. Thor II: Dark World, 19. Avengers I, 20. Captain America II: The Winter Soldier.

Reklama

Reklama