Léto k nepřežití (2001)

Nový seriál, který má sloužit jako prequel k tomuto filmu, podle traileru vypadal docela jako slušná jízda, a tak jsem se rozhodl doplnit si filmové znalosti a Wet Hot American Summer zkouknout. Film je rozdělen na několik dějových linek, které většinou zahrnují některou skupinu či jednotlivce z vedoucích dětského táboru. Osmdesátkový nádech a situace vyhnané do naprostého WTF extrému film často odlišují a patří k té lepší části filmu. Horší je to ovšem s dějem. Některé linky jsou vtipné (Gene, Ben a McKinley, Henry a Beth), ovšem některé jsou spíš trapné (Steve) a některé jsou obzlášť trapné a ještě k tomu hloupé (Gail). Ve výsledku je to tak průměrná podívaná, bez které bych v klidu přežil, ale zároveň nelituji, že jsem nad tím těch 97 minut strávil.

Ladíme 2 (2015)

Film doluje "aca-humor" z jedničky, co to jde, ale je zde patrná i snaha přijít s něčím novým a koncept trochu změnit. Něco vyjde, něco ne, ve výsledku jsme trochu níž než u jedničky. Disco příběh už nemá takový tah kupředu a Anna Kendrick už je velká holka, co musí začít pracovat. Také povedených mash-upů ubylo, právě kvůli snaze jít trochu vlastní cestou. I přesto ale Anna Kendrick předala Hailee Steinfeld žezlo pro případnou trojku celkem dobře. Stejně pak jako v jedničcce, nejvíce hláškuje komentátor John Michael Higgins, díky němuž se dozvíme xenofóbní hlášky typu: "No American team has ever won. That's because they hate us. The whole world hate us," nebo, "The truth is, you're just women. And you'll all be pregnant soon." Nakonec bravo tvůrcům, že se jim podařilo dát dokupy víceméně všechny výraznější postavy, které hrály i v jedničcce.

Tohle je válka! (2012)

Začátek a konec je sice takový šedý průměr, ovšem naschvály mezi Chrisem Pinem a Tomem Hardym ve střední části filmu jsou opravdu vtipné. Jinak snad poslední film, kde je možné, že Chris Pine byl uveden v titulkách dřív než nynější hvězda Hollywoodu Tom Hardy...

Nejdelší jízda (2015)

Asi budu proti všem místním specialistům na romantiku, ale The Notebook byl prostě slabší. The Longest Ride je lepší především v tom, že i když je také poměrně jasné, jak to skončí, aspoň tam je pár detailů, které úplně jisté nejsou. A to rozhodně nejsem fanda country bumpkins. Navíc Alan Alda... Musím citovat komentář uživatele Disk: "Alan Alda klidně může jenom ležet na posteli a stejně si vás získá."

Poslední přežije (2015)

Myšlenka zajímavá, bohužel už ne tak dobře provedená a promyšlená. Na celém film je nejpůsobivější patrně Dylan McDermott, stejně tak udělat z Pierce Brosnana záporáka je nápad zajímavý, ale Jamesi Bondovi toho záporáka prostě nežeru. Akce je jinak skoro vždy ve tmě, takže i když tam není moc bláznivého střihu, není toho ani moc vidět. 3 hvězdy především za ty nápady.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Obsahuje spoilery. Co se mi nelíbilo: 1) Pokud herci otevřou ústa, tak z nich většinou vyjde něco naprosto debilního. To se bohužel týká především hlavních dvou dvojic, Johnsona a Stathama. 2) Akce se posunula z levelu "neuvěřitelné, pokud o tom nepřemýšlíte" na level "neuvěřitelné, až to bije do očí". 3) Djimon Hounsou měl minimum prostoru a celkově to záporácké rozdělení Statham vs. Hounsou působilo roztříštěně. Vlastně parta s nimi neměla žádný problém, oba vyřídila během chvíle. 4) Ta maximálně uhozená "umírací" scéna Vina Diesela před koncem. Co se mi líbilo: 1) Kurt Russell a Nathalie Emmanuel. Mohli by se objevit i příště. 2) Comeback Dwayna Jonshona s kulometem. 3) Začátek, který naprosto patří Jasonu Stathamovi. Všichni rychlí a zběsilí jsou proti němu nikdo. Dokonce ani ta rvačka s Rockem mi nepřišla tak špatná, jako jsem čekal. Naopak souboj s Vinem Dieselem už byl horší, "street-fighter" Vin by uměl těžko tak dobře zacházet s předměty jako "special-ops" Jason. 4) Klipovitý styl (především na začátku), který k tomu opravdu seděl, a přehledně sestříhaná akce. James Wan opravdu potěšil. 5) Nostalgické ohlédnutí za celou sérií, především za jedničkou. Těch 14 let udělalo opravdu hodně, hlavně Paul Walkter a Jordana Brewster vypadají o dost jinak. A samozřejmě taky Ludacris. Nevím, jestli taková nostalgie byla v plánu, i kdyby Paul Walker nezemřel, ale bylo to decentní a vkusné. Samozřejmě, na konci tlačili na dojemnou pilu, ale pořád v rámci nějakých vkusných limitů.

Na doraz (2010)

Podstatně horší alternativa k The Hangover. Celý film stojí čistě na výstřednostech Zacha Galifianakise, který hraje po sto padesáté tu na chlup stejnou postavu. Robert Downey Jr. má také takovou svou typickou roli, každopádně netuším, co ho přimělo, aby v něčem tak slabém hrál. Malé, bezvýznamné plus ode mě film dostává za vedlejší role/camea Michelle Monaghan, Jamieho Foxxe a herců z Two and a Half Men.

Jedna za všechny (2014)

Uznávám, nejsem asi totální cílovka tohoto "romkomu", ale i tak... tohle prostě nebylo moc vtipné. Počet zasmání se jen těsně odlepil od nuly a celé to stálo na uřvanosti Leslie Mann, kterou zrovna moc v oblibě nemám. Kate Upton tam pak byla trošku do počtu, protože příběhu přispěla celým nic. Za pár povedených vtípků, které bych taktéž napočítal na prstech jedné ruky, dávám dvě hvězdy.

Kopačky (2008)

Už jenom za ty camea a vedlejší role by si Forgetting Sarah Marshall zasloužilo vysoké hodnocení - Paul Rudd, Bill Hader, Jack "Kenneth" McBrayer, Jason Bateman, Jonah Hill (ten je tedy trošku podprůměrný), ale hlavně Branscombe "Bobby Sixkiller" Richmond. Hlavní postavy jsou pak symptické a uvěřitelné. Co se týče příběhu, je takový havajsky jemný, klidný, vítr ve vlasech... A i toho humoru tam bylo dost, od plačící paní seshora přes skok do vody a cvičení jógy až po závěrečné loutkové představení. Hodně poctivé čtyři hvězdy, jako guilty pleasure uvažuji i o pěti.

Iron Sky (2012)

Iron Sky je občas opravdu geniální a za tu parodii by si zasloužil pět hvězd. Bohužel když jde do tuhého, film se bere moc vážně a shazuje ty opravdu působivé fórky lacinými štěky a hloupostmi. Stejně tak by se tam hodila nějaká vyloženě tvrďácká postava, nějaký takový McClanovský styl. Škoda, že to téma tvůrci nevyužili naplno. Především prostřední půlhodina by potřebovala silně posílit.