Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Dokumentární

Šéf (2011) (TV seriál)

Temný a ponurý seriál z prostředí zkorumpované politiky, na můj vkus možná trochu až moc ponurý, ale to právě krásně dokresluje celou atmosféru a prostředí seriálu. První řada: První čtyři díly vypadají, že je seriál trochu těžkopádný, ale další čtyři díly pak ukážou, že to všechno byla jenom příprava na tu následnou smršť, kde se divák nenudí ani pět minut. Dávám 4 hvězdy. Druhá řada: Do seriálu přišla hromada nových postav, některé ději pomohly, jiné moc ne. Celkově bych řekl, že zábava byla zhruba stejná jako u první řady, akorát tentokrát to bylo rozvrstveno rovnoměrněji mezi všechny díly. Asi nejzábavnější byly poslední dva, každopádně na konci stále zůstalo mnoho nedořešených dějových otazníků. Opět 4 hvězdy.

Now You Know (2002)

Jeff Anderson alias Randal z Clerks se asi snažil natočit podobný film, které točí Kevin Smith. Takové úrovně však tento film nedosahuje. Skončilo to touto, vzhledem k počtu hodnocení dost neznámou, oddychovkou, která neurazí, ale zároveň nijak neoslní.

Superbad (2007)

Klasická sprostá komedie, kde nejzábavnější jsou vedlejší postavy Setha Greena a Billa Hadera. Superbad občas ale až moc přehánějí, což nakonec na zábavě zase ubírá. Potěší herci, kteří jsou poměrně známí, a občas se dobře zasmějete, hlavně právě u dvojice Green a Hader, obecně ale zábava není moc velká.

Elitní zabijáci (2011)

Člověk, co vyrostl na akčních filmech Roberta De Nira, si musí u tohohle filmu trochu postesknout. De Niro už tu není "velký akční hrdina", ale spíš vysloužilý zabiják, co se prvně nechá chytit a pak už jen rozdává moudré rady. Občas se sice ukáže se zbraní v ruce, ale myslím, že je to takové jeho rozloučení s akčními postavami. Film jednoznačně táhne Statham s Owenem, oba zkušení akční představitelé, skoro až veteráni, takže s rolemi samozřejmě nemají problém. Killer Elite nic nového do žánru nepřináší, ale tahle trojka určitě stojí za zhlédnutí každému divákovi akčních filmů.

plakát

Poznáš, až to přijde? (2010)

Film má oproti mnohým podobným větší myšlenku, bohužel děj je nedotažený a stopáž je na romantickou komedii úplně strašná. Herci sice podle mě hrají dobře, ale postavy nebyly moc promyšlené. Především Matty mohl být více hloupý a větší prostor mohl dostat i Jack Nicholson. Na druhou stranu docela dobrá oddychovka, a proto hodnotím nadprůměrně.

plakát

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Z mnoho stran je slyšet, že v porovnání s jedničkou je nový Sherlock horší, s tím ale nemůžu souhlasit. Sherlock "dvojka" je řekl bych více komediálně laděna než první díl (např. scéna s poníkem je úžasná), dostáváme zde i více počítačových triků, což je občas klad, občas zase zápor. Co je na dvojce slabší, tak příběh, který prokáže tu svou logickou genialitu až v úplném závěru filmu. Hodnotím proto stejně jako jedničku, někdy se film vylepšil, někde si zase pohoršil, pocit jsem měl plus mínus stejný.

Pan Nikdo (2009)

Film se snaží být kdovíjak hluboký, ovšem snaží se říct jenom jednu myšlenku (užívejte si života) a přitom nakusuje tolik témat, že jsem až do závěrečných titulků čekal, co ještě chtěl autor říci... To ve mně zanechalo pocit zklamání, protože jsem se ničeho dalšího už nedočkal. Obzvlášť matoucí jsou části z Marsu a ty z budoucnosti tomu také moc nepřidávají. Kdyby se doba vypravěče přenesla raději někam do přítomnosti či blizké budoucnosti a scény z Marsu se vynechaly, film by měl snesitelnější délku a svoje poselství by řekl jasněji. Co se však filmu rozhodně nedá upřít, tak parádní hudební doprovod, a to jak původní melodie, tak použité písničky.