Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Dokumentární

Pád Bílého domu (2013)

Jako výplachový akční film dobré. Gerard Butler se na takovouto roli vyloženě hodí, podobně Aaron Eckhart nebo třeba Dylan McDermott. Akce je fajnová, je dobře, že je tenhle film eRko a ne PG-13. Na druhou stranu, film mě intelektuálně uráží. Ochranu Washingtonu a Bílého domu si zjednodušuje tolikrát, že už to snad ani víc nejde. "Nejvtipnější" scéna mi přišla ta, když agenti tajné služby vybíhají a vybíhají do palebného prostoru rotačního kulometu, až jich tam leží snad celá hromada.

Spisovatelé (2012)

Obvykle od romantické komedie nečekám moc, ale tady to bylo přece jenom byl šedý průměr na spektru šedi průměrnosti. Film se snaží tvářit velice inteligentně, přesto jeho hodnocení oproti jiným romantickým komediím me zaráží a víc souhlasím s komentářem uživatele Superpero (přestože až tak hloupé to podle mě taky není). Herecký ansámbl je jinak kvalitní, všech sedm hlavních postav jsou sympaťáci. Co mi vadí nejvíce, tak ve filmu je extrémně zrychlený proces "námluv" obou mladých párů, všechno prostě jde jak po másle a typicky se dají do kupy během 24 hodin, když se příslušník rodiny Grega Kinneara prostě rozhodnou, že chtějí, nebo když jim to někdo řekne. Celkově linka nejmladšího páru je málo popsaná, nevysvětlená a jiné filmy mají takovou linku zvládnutou asi tak 100x lépe. Proto je pro mě Stuck in Love jen jedna zastávka na znamení na trase romantických komedií.

plakát

Solo: Star Wars Story (2018)

Co jsme se dozvěděli ze světa Star Wars? Nic zajímavého. Jinak příběh dobrý? Ne. Prostě ne. Nemá cenu dále komentovat. Herecké výkony? Průměr Woodyho Harrelsona a Donalda Glovera, zbytek nic extra. Představitel Hana Sola nesympatický. Postavy? Jedinou dobrou postavou byl Paul Bettany. Celkově? Je to extrémně dlouhé, nic se tam pořádně neděje a nikomu nejde fandit a závěr si otvírá taková "zadní vrátka", že je to až nechutné. Hlavně kvuli tomu jednomu cameu, které ale otvírá mnohem víc otázek, než dává odpovědí. No celkově mě tento film nezaujal, určitě ho nechci vidět znovu a rozhodně zatím absolutně nejhorší ze Star Wars. Nedivím se, že divácky propadl. Star Wars zatím ukazuje, že poslední dva filmy byly dost přešlapy, tak jsem zvědavý, aby to po devítce na nějaké to desetiletí zase nezabalili a nezapsali se do tabulky k DC filmům.

Skandál v OSN (2018)

Solidní námět, fajn herecké výkony (hlavně Kingsley a Markinson), ale ultra těžkopádné a klišoidní zpracování. Na to, že má film jenom 108 minut, působí, že má minimálně 2,5 hodiny. Navíc, pokud je tam nějaká akce, je zpracována přesně tak, jako ve stovce filmů předtím. Spíš než thriller bych to nazval pomalé politické drama.

13 (2010)

Tak tohle bylo komické. Stejně jako dívat se, jak někdo hraje karetní hru Válka (aka Souboje či Vojna), je docela nuda, tak i dívat se, jak někdo stojí v kroužku, je docela nuda. Další zajímavostí je, že film rádoby sleduje osudy tří postav. Reálně je ale vykreslena jen ta hlavní a ty ostatní jsou nakousnuté a nedovysvětlené. No a přítomnost policie je úplně extrémně nadbytečná. Za mě to buď měl být kraťas a vyřadit tyhle zbytečné prvky, nebo to měl být poctivější film a měl se tam k tomu napsat pořádný příběh a postavy. Takhle je to první film Jasona Stathama (a že jsem viděl téměř všechny), který ode mě dostává jen 2 hvězdy.

plakát

Ztratili jsme Stalina (2017)

Musím říct, že toho je zatím mé největší zklamání tohoto roku. Trailer vypadá jako obrovská komedie, dialogy jsou i dost často vtipné, ale některé situace/scény byly pojaté moc vážně. Má očekávání byla možná až moc vysoká, ale bohužel, nedá se nic dělat. Jinak Steve Buscemi, Jeffrey Tambor i Simon Russell Beale jsou skvělí.

plakát

Avengers: Infinity War (2018)

Obsahuje spoilery. Z Avengers týmovek určitě zatím ta nejlepší. Thanos je určitě jeden z nejvykreslenějších záporáků ze všech Marvelovek. Příběh je obecně dobrý, každému fanouškovi určitě zlomí srdce každé úmrtí během filmu. No a konec je hodně zvláštní, obávám se jen toho, aby tvůrci ve čtyřce nepřišli s nějakou sprchovou scénou. Taktéž překvapí jen jedna potitulková scéna, která si ale dobře utrousí srandu ze Sammyho Jacksona a jeho proslulým "Motherfu...!" Za zmínku stojí hlavně dvě věci. Zaprvé, jak si tvůrci poradili s tím, že některé postavy a filmy jsou mnohem humornější než ty druhé, a zadruhé, jak si tvůrci poradili s kontinuitou jednotlivých příběhů. U toho prvního bych řekl, že se docela zdařilo. Ano, Thor sice trochu zvážněl oproti megavtipnému Ragnaroku, ale jinak to bylo dobré. Zajímavé bylo i setkání více tahounů v jedné scéně (např. Iron Man a Star-Lord), které většinou šlo dost dobře. Horší je to u druhého faktoru, kde je několik postřehnutelných chyb a Avengers trpí právě tím, že se v posledních letech snaží jednotlivé sólovky dělat rozmanitější a ne podle jedné šablony jako v první pětiletce. Ta největší díra, která mi vadí, je fakt, že celý Ragnarok byl o tom, jak Thor nepotřebuje kladivo a že jeho síla pramení z něj. A vskutku na konci pak háže blesky i bez jeho Mjölniru. V těchto Avengers se ale vracíme zpátky a Thor najednou nutně své kladivo potřebuje a házet blesky umí až ve chvíli, kdy ho získá. To je podle mě silně hloupé. Závěrem bych dodal, že za všechno může Peter Quill a nebýt jeho, všechno by se vyřešilo už v tomto dílu. Jo a když se Bucket Crunderdunder podívá do možností budoucna, tak by měl snad v některé z těch 4 milionů realit vidět, že když se Quill rozčílí nad Gamorou, půjdou do kytek, a mohl ho přátelskou radou upozornit dopředu. Na závěr si tu odložím svůj žebříček Marvel filmů (od nejlepšího): 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Captain America I: First Avenger, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Iron Man II, 9. Avengers II: Age of Ultron, 10. Iron Man III, 11. Ant-Man I, 12. Black Panther I, 13. Thor I, 14. Captain America III: Civil War, 15. Thor II: Dark World, 16. Avengers I, 17. Captain America II: The Winter Soldier.

Velká hra (2017)

O Molly's Game se říkalo, že je ještě o stupeň lepší než o rok starší Miss Sloane. Film má potenciálně lepší premisu - přece jenom pořádání pokerových dýchánků s celebritami přináší větší zábavu než docela ponurý příběh politické PR slečny. Je to tak ale opravdu? No, spíše ne. Jessica Chastain hraje zhruba stejně dobře, ale navíc je tu daleko více celebrit než u Miss Sloane. Celebrity jsou tam spíš ale jen do počtu. Stěžovat si budu hlavně na tempo a svou obvyklou stopáž. Přestože je Molly's Game jen o 8 minut delší, působí strašně těžkopádným dojmem. Neberte mě zle, ono je to docela fajn, ale prostě je to o řád nudnější než Miss Sloane. Proto musím dát i o hvězdu méně, přestože to třeba není zas až o tolik horší. Očekávání ale byla hodně vysoko, a tak jsem z toho dost zklamán.

Zmenšování (2017)

Trailer avizuje komedii, žánry na webu avizují komedii a přesto je to komedie jen málo. Ano, Dušan je naprosto vynikající a z hodnocení třech hvězd je jedna hvězda jenom jeho. Teda vlastně ještě jeho tepláků a žabek. Všechny postavy jsou vlastně dost fajn, ale film ke dnu táhne ta vážná dějová linka. Říkal jsem si, jak může mít komedie 135 minut, no nakonec jsem zjistil, že ta komedie má zhruba půl hodiny a zbylou zhruba hodinu a půl je drama o hledání sebe sama, ke kterému se ale lze jen velice těžce vztáhnout, protože Matt Damon se přesto přes všechno nemá zas tak úplně zle. Být to čistokrevná komedie, věřím, že by to mohlo být i na čtyři hvězdy. Bohužel ta vážná linka byla vážně slabší, spíš na dvě.

Ladíme 3 (2017)

Hodně těsné tři hvězdy. "Aca-humor" už se nám trošku ohrál, moc ho tam ale zrovna ani není. Nejvtipnější část všech dílů, tedy komentátor John Michael Higgins, má opravdu málo prostoru. A když už ho dostane, tak nemá tak dobré vtipy jako ve dvojce. Nicméně pořád nejsilnější část filmu. Linka Amy s Johnem Lithgowem je takové meh. Navíc to, že se nevrátilo mužské osazenstvo, je také věčná škoda. Na filmu je také dost znát, že je o 20 minut kratší než předchozí díly, protože mi zpětně přijde, že se postavy vlastně nikam skoro ani neposunuly a když už ano, tak to bylo jen jako oznámený status update. Vlastně bych dal i dvě hvězdy, ale protože jsem očekávání neměl až tak vysoko a kdyby to snad někdy někde hrálo, nevytrhávám si obočí, nechávám ještě ty tři. Závěr aca-trilogie se tedy až tak moc nevyvedl, jednička je pořád aca-top a je z ní i nejsilnější aca-scéna s nejsilnějším aca-mash-upem.