Mission: Impossible - Fallout (2018)

Obsahuje spoilery. Stejně jako u Rogue Nation, jsme přesně na pomezí třech a čtyřech hvězd. Pojďme prvně na klady. Nečekal jsem to, ale Henry Cavill byl hodně dobrý záporák, knír mu slušel. Akce byla fajnová, samozřejmě konec byl trochu extrémní, ale nevypadalo to zase až tak moc přehnaně jako F&F. Ve filmu jsme dostali pokračování i linky s Michelle Monaghan a i když mi trhalo srdce, dostali jsme celkem pěkné zakončení. Podobně mi trhalo srdce zabití Aleca Baldwina, zvlášť když jsme se s ním setkali teprve nedávno. Mohl to být dobrý šéf skupiny, podobně jako Kurt Russel právě v F&F. Nuže, pojďme k negativům. Hodně se poukazuje na postavy z minulých filmů, které si moc nepamatuju (překvapivě nejvíc jsem zapomněl právě z Rogue Nation). A hlavně... zase ty pitomé masky! Já jsem myslel, že už tuhle hovadinu dělat nebudou. Ale malé plus za sebeparodii, když si z toho Henry dělal srandu. Chyběl mi ve filmu Jeremy Renner, očividně už to není nástupce. Celkově mi přišlo, že Fallout se snažil zodpovědět otázky, které byly ignorovány, ale takovým způsobem, že to otevřelo další otázky o dalších věcech. To nejhorší ale je, že jsem s Tomem moc necítil a ten film mnou prošel v zásadě bez emocí. To je to, co sráží Fallout ke třem hvězdám, a čtyři dávám jen kvůli silným chvílím.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Obsahuje spoilery. Není jednoduché udělat inteligentní konverzační film na víc než hodinu a půl. Tomuhle filmu se to podařilo. Ale musím říct, že jsem čekal trochu víc. Především z toho pohledu, že všechny postavy jsou jednobarevné a že konec je jasný zhruba od páté minuty. A já pořád doufal, že nakonec to ještě jednou otočí a pachatel bude vinný.

Boj (2007)

3 hvězdy především za zajímavý zvrat, který jsem nečekal. Každopádně čekat jsem ho mohl, nestalo se to ve Stathamově filmu poprvé... Obecně by to byl i dost dobrý film nebýt především střihu první poloviny, kdy je to tak zmatené, že jsem musel setsakramentsky dávat pozor, abych věděl, co se děje. Jo a malé plus za Luise Guzmána, škoda, že není vidět častěji.

Ant-Man a Wasp (2018)

Ant-Man dvojka je oproti jedničce na půli cesty mezi heist movie a komiksovkou. Musím říct, že tentokrát se vše podařilo rámcově lépe a i obecně opravdu velice, velice dobře. Ať už je to diskuse o stolu, Baba Jaga, sérum pravdy, zvětšený PEZ, kufřík, dětský Paul Rudd, obří Paul Rudd a mnoho dalších, vtipy jsou opravdu vtipné a pramení z nátury ant-manovského světa. Naopak film umí být i citlivý a vážný, např. když Paul Rudd mluví s dcerou. Co mi na filmu tak nějak vadilo, tak slabší superhrdinský záporák a to, že Laurence Fishburna a Waltona Gogginse je teď všude tak nějak plno a jsem jimi přesycen. Naopak celému filmu kraluje Michael Peña, na kterého bych šel do kina, i kdyby to byla jeho one-man show. Stejně jako v jedničce, i ve dvojce má absolutně nejlepší scénu - určitě ji poznáte, o které mluvím, až film uvidíte. Na závěr si opět odložím aktualizovaný Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Ant-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Doctor Strange, 15. Thor I, 16. Captain America III: Civil War, 17. Thor II: Dark World, 18. Avengers I, 19. Captain America II: The Winter Soldier.

Kazišuci (2018)

Je to hrozná blbost a kvalitativně obecně by to bylo spíše na dvě hvězdy. Nicméně film se tak i prezentuje a tedy nelze od něj čekat, že to bude jeden z těch oduševnělých filmů. Chytrý humor ve filmu prakticky neexistuje - spoléhá se na jednoduchý konverzační humor. Na druhou stranu musím uznat, že v Blockers není až tak moc fyzického humoru, který často filmy shodí do propadliště dějin. Herecké výkony jsou spíše průměrné, za zmínku stojí pouze John Cena, kterému opravdu fandím, aby se z něj stal druhý Rock. Blockers tedy mohu doporučit jako oddychovku všem, kteří chtějí něco na vypnutí a odpočinek a kterým nevadí jednoduchý námět, dialogy, příběh i humor.

Pád Londýna (2016)

Úroveň akčnosti o něco horší, celkově se jako obvykle u druhého dílu všechno snaží být trošku více závažnější a horší. Trochu taky zvláštní je, že film absolutně vůbec nijak nepoukazuje na události prvního dílu. Intelektuálně je to šíleně do očí bijící jen párkrát. Hlavní trio film pořád táhne kupředu, no ale jsem zvědavý na trojku, kde už by neměl hrát Aaron Eckhart. Že by se Morgan Freeman stal prezidentem?

Pád Bílého domu (2013)

Jako výplachový akční film dobré. Gerard Butler se na takovouto roli vyloženě hodí, podobně Aaron Eckhart nebo třeba Dylan McDermott. Akce je fajnová, je dobře, že je tenhle film eRko a ne PG-13. Na druhou stranu, film mě intelektuálně uráží. Ochranu Washingtonu a Bílého domu si zjednodušuje tolikrát, že už to snad ani víc nejde. "Nejvtipnější" scéna mi přišla ta, když agenti tajné služby vybíhají a vybíhají do palebného prostoru rotačního kulometu, až jich tam leží snad celá hromada.

Spisovatelé (2012)

Obvykle od romantické komedie nečekám moc, ale tady to bylo přece jenom byl šedý průměr na spektru šedi průměrnosti. Film se snaží tvářit velice inteligentně, přesto jeho hodnocení oproti jiným romantickým komediím me zaráží a víc souhlasím s komentářem uživatele Superpero (přestože až tak hloupé to podle mě taky není). Herecký ansámbl je jinak kvalitní, všech sedm hlavních postav jsou sympaťáci. Co mi vadí nejvíce, tak ve filmu je extrémně zrychlený proces "námluv" obou mladých párů, všechno prostě jde jak po másle a typicky se dají do kupy během 24 hodin, když se příslušník rodiny Grega Kinneara prostě rozhodnou, že chtějí, nebo když jim to někdo řekne. Celkově linka nejmladšího páru je málo popsaná, nevysvětlená a jiné filmy mají takovou linku zvládnutou asi tak 100x lépe. Proto je pro mě Stuck in Love jen jedna zastávka na znamení na trase romantických komedií.

Solo: Star Wars Story (2018)

Co jsme se dozvěděli ze světa Star Wars? Nic zajímavého. Jinak příběh dobrý? Ne. Prostě ne. Nemá cenu dále komentovat. Herecké výkony? Průměr Woodyho Harrelsona a Donalda Glovera, zbytek nic extra. Představitel Hana Sola nesympatický. Postavy? Jedinou dobrou postavou byl Paul Bettany. Celkově? Je to extrémně dlouhé, nic se tam pořádně neděje a nikomu nejde fandit a závěr si otvírá taková "zadní vrátka", že je to až nechutné. Hlavně kvuli tomu jednomu cameu, které ale otvírá mnohem víc otázek, než dává odpovědí. No celkově mě tento film nezaujal, určitě ho nechci vidět znovu a rozhodně zatím absolutně nejhorší ze Star Wars. Nedivím se, že divácky propadl. Star Wars zatím ukazuje, že poslední dva filmy byly dost přešlapy, tak jsem zvědavý, aby to po devítce na nějaké to desetiletí zase nezabalili a nezapsali se do tabulky k DC filmům.

Skandál v OSN (2018)

Solidní námět, fajn herecké výkony (hlavně Kingsley a Markinson), ale ultra těžkopádné a klišoidní zpracování. Na to, že má film jenom 108 minut, působí, že má minimálně 2,5 hodiny. Navíc, pokud je tam nějaká akce, je zpracována přesně tak, jako ve stovce filmů předtím. Spíš než thriller bych to nazval pomalé politické drama.