Sandstorm

bad motherf*cker

Twitter: MajkelC

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.10.2015  16:16

Po slabších Freakshow a Covenu je tady konečně AHS, které je schopno konkurovat Asylumu. Snad se to nepokazí. První dva díly ultimátní pecka.

• 28.4.2015  17:48

OVER THE TOP! R.I.P. Paul

• 21.1.2015  01:42
    Birdman (2014)

No co dodat. Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů posledních let. Birdman bude patřit mezi kultovní filmy tohoto desetiletí. Oskary za nejlepší režii a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli by měly být jasné.

• 5.1.2015  16:50
    Marco Polo (TV seriál) (2014)

Po prvním díle hodnotím třemi hvězdičkami, ale dám tomu ještě šanci. Potenciál to má obrovský. Je to kvalitně natočené a je vidět, že se na tvorbě seriálu nešetřilo. Je to historický/dobrodružný seriál z velmi zajímavého prostředí Činy a Mongolska, odehrávající se ve 13. století našeho letopočtu. Nicméně děj mě zatím příliš nezaujal. Po druhé epizodě zvedám na čtyři. Ambiciozní projekt, který se začíná rozjíždět.

• 15.1.2014  18:00

Syrové až naturalistické zobrazení života v otroctví. McQueer ukázal koule a amíkům se na některé scény nebude koukat lehce. Je až s podivem, že Američan, dnes hrdý bojovník za svobodu a demokracii, ještě před 150ti lety tato práva potlačoval a choval se ke svým černým bratrům způsobem, za který by se nestyděl ani kdejaký důstojník SS. Konec klasicky oscarově sentimentální. Herecké výkony na vysoké úrovni. Nějaká ta soška by z toho být mohla. Hlavně pro Ejiofora a Fastbendera.

• 8.1.2014  08:40

Pozdí noir ovšem vrcholný noir. Za oceánem je to zcela zaslouženě velice oceňovaný snímek a hodnocení na imdb je daleko více výstižné. Tony Curtis a Burt Lancaster tady hrají dva naprosto prohnilé charaktery bez sebemenších morálních zábran a zásad. Oba dva předvádí neuvěřitelně přirozený výkon. Zvlášt Burt Lancaster je úplný démon. To je podpořené brilantním scénářem a krásně snímanou kamerou. Sledujeme ty největší intriky a svinstva odehrávající se na pozadí konkurenčního boje mezi novinářskými agenty a jejich šéfy, kteří jsou schopni pro úspěch udělat opravdu cokoliv. I v dnešní době je příběh uvěřitelný a jedná se stále o aktuální téma. Co ze snímku plyne? Že přísloví "Na každou svini se vaří voda" neplatí. Voda se vaří jenom na ty malý svině a velká svině svému řezníkovi uteče. Ještě jeden dovětek, ve filmu má zásadní roli roztomilá Susan Harrison, která zde ani není uvedena.

• 6.1.2014  19:22
    Bílý žár (1949)

James Cagney tady hraje bouřlivého gangstera s matčiným komplexem. Pravděpodobně se jedná o jeho životní roli. Je tady nádherná femme fatale Virginia Mayo. Napětí v tomto noiru graduje od samého začátku a tíživá atmosféra je tady ještě více vystupňována výbornou hudnou Maxe Steinera. Zatím asi nejlepší noir, co jsem viděl.

• 6.1.2014  04:02

Russell se pokusil natočit stylovou gangsterku a z části se mu to povedlo. Příběh je zasazen do 70. let minulého století a retro atmosféra je tak příjemným prvkem filmu. První hodina nám toho příliš nenabídne. Příběh se rozjíždí pomalu a nejprve se seznamujeme s charaktery jednotlivých postav. Upřímně je to nuda a nebýt hereckých koncertů hlavních protagonistů, nebylo by na co koukat. Ve druhé hodině se rozjíždí klasická podfukářská hra, kdy každý může "podělat" každého a snímek začíná mít i slušné tempo. Tato hra se postupně stává zábavnou a zajímavou. Nicméně nečekejte velkou originalitu ani invenci. Russell až příliš okatě kopíruje Scorseseho. Chvílemi sem si fakt myslel, že koukám na Martyho film. Někteřé scény, jakoby byly vystřiženy z Casina či Mafiánů. A scénář, ať se snaží být překvapivý a "cool" sebevíc, tak znalce podobných filmů až tolik nepřekvapí. Prostě tohle už tady bylo Davide a jestli je to tohle candát na Oscara, tak je asi něco špatně. Z herců se mi nejvíc líbil Christian Bale a Amy Adams. Klidně bych dal čtyři hvězdy, ale za ten nudný začátek a především za příliš velkou inspriraci ve Scorsesem, dávám tři.

• 15.10.2013  02:56

Těžko se mi tento film hodnotí. Od začátku je velmi zajímavě vyprávěn a jako celek mě bavil. Tornatoreho styl mi sedl, hudba je podmanivá a Rush exceluje. Tak co je špatně? Zápletka! Zhruba od poloviny má film blíže k červené knihovně, což naštěstí zachraňují některé mysteriozní prvky. Bohužel děj začne v této chvíli směřovat k pro mě očekávanému konci a opravdu konec překvapivý nebyl. Ten závěrečný, pro mnohé překvapivý twist (ani bych to snad twistem nenazýval), je naopak dosti čitelný a poslední půl hodinu už film jen plyne k neodvratnému konci. Čili emoce nakonec zůstaly relativně v klidu a ve finále se jedná pouze o výborně natočený film o nešťastné lásce naivního postaršího muže. No co si budeme povídat. Dvacítkám prostě sexy mozek nestačí!70%

• 4.9.2013  21:48

Kitamůra nám servíruje další technicky precizní horůrek a líbí se mi, že si tento rejža drží svůj osobitý styl filmování. Gore scény potěší nejednoho fanouška slasher hororů a slabší jedince přitáhnou k záchodové míse. Jako u svých předchozích řezničin ovšem pokulhává příběhově, což by se v rámci žánru dalo odpustit ale...nějaká psychologie postav tady není ani povrchně načrtnuta a to i přesto, že se po divákovi chce, aby v závěru rozlouskl psychologickou pointu o syndromu z hlavního města Švédska. Casting hlavního hrdiny se příliš nepovedl. Luke Evans se hodí na roli psychopata asi jako cigoš na pracák. Prostě taková krvavá akční jednohubka, která rychle uteče. Nic víc, nic míň. 65%

• 21.8.2013  19:24
    Přemluv bábu (2010)

Tak sme přemluvili bábu a dopadlo to, tak jak dopadlo. Teď je nejspíš čas, aby bába přemluvila nás a my volili komouše. No snad má každý svůj rozum a nebude se řídit médii ani bábou.

• 11.8.2013  22:45

There´s no god.

• 26.7.2013  16:52
    Očista (2013)

Je to zábavný a napínavý thriller s hororovými prvky aneb zastřel si svého negra, ale tak hloupý námět s naprosto debilním chováním postav nemohu při svém hodnocení opomenout. Přesuňte mozkovnu do dolních partií a určitě se nebudete nudit. Potom už záleží jen na Vás, jak moc Vám budou vadit jisté nelogičnosti (především chování postav a myšlenka oné "očisty"). Pro mě byly do oka bijící a i přesto, že mě samotný film relativně bavil, nemohu je tvůrcům odpustit. 50%

• 27.6.2013  03:56
    Muž z oceli (2013)

Je toto nejlepší reklama na Nokii? Ano. Je Zack Snyder bůh? Ne. Zack Snyder je Superman. Konečně je tady právoplatný nástupce Donnerova Supermana z roku 78. Po Temném rytíři nejlepší comicsová adaptace a Snyder natrhává prdel jak Whedonovi, tak Blackovi. Nu nic, těším se na další ocelový cumix!

• 28.5.2013  19:48

Technické zpracování je neoddiskutovatelně jedním slovem výborné. Ale tento blockbuster nemůžu hodnotit pouze podle tohoto faktu a jisté dávky zábavnosti. Ano tento blockbuster je relativně zábavný a technicky bravurní. Tedy má v podstatě všechno, co by měl správný výplachový blockbuster mít. Jenže...výplachový, tohle je Star Trek. A ten by měl být i inteligentní. Jenže on se tak pouze tváří. V podstatě je to jen další popcornová zábava (to jsem mohl jít na nové Rychle a Zběsile). Abrams nám nabízí krásné akční scény protkané kvalitními dialogy, ale zapomíná na příběh. Chybí tomu napětí z prvního dílu. Chybí tomu nečekaný zvrat, po kterém bych si řekl wow. A hlavně chybí emoce - ve filmu jako Star Trek by jste měli s hlavními hrdiny "vydržet" do konce a ne se půl hodiny před závěrečnými titulky, cítit tak, že ono to vlastně "nějak" dopadne. Pro mě celkem zklamání.

• 19.5.2013  15:48

Tohle mohl být fakt skvělej a originální zombie film, ale to by nesměl po půl hodině sklouznout do twajlajtovsky laděné shit-romance. Z čehož plyne, že patnáctky mají další kouzelnej filmek, u kterýho můžou vlhnout! Je to škoda, ve filmu zazní několik vtipných cynicky laděných hlášek, Corrdry je jako zombie hustej a efekty jsou na velké úrovni. Ale to, že se zombíkové vyléčí pomocí lásky, to prostě neskousnu!

• 19.5.2013  15:42
    (1998)

Tak už jsem si hloupě myslel, že jsem film pochopil, ale pak přišla vrtačka a poslední scéna. No a byl jsem opět na začátku...

• 9.5.2012  01:38

Krásná animace a výborná akce. Bohužel příběh a postavy jdou mimo mě, protože jsem nehrál hru...

• 16.4.2012  19:57

Už první Sherlock nebyl bez chyby, ale v záplavě halywůdských blockbusterů, to byla celkem příjemná oddychovka. Všechno pozitivní, co měla jednička, posílá bohužel dvojka do věčných lovišt a máme tady příběh vycucanej z Ritchieho ranní stolice, akční scény tak nepřehledný a dokolečka nudně zpomalovaný, že Tekken je oproti tomu balzám pro oči. A aby toho nebylo málo tak Krásná Rachel McAdams byla nahrazena ošklivou švédskou vulvou! Alespon trocha vtipu a nadsázky tam zůstalo, takže slabší 2*. 40%

• 29.2.2012  00:00

Hugo je výbornej. K dokonalosti chybí jen málo. Taková milá Scorseseho pocta filmu. Krásná kamera a hudba. Příběh nedokáže tolik vtáhnout, i přes to, že je to krásnej příběh, kterej je zároveň malej, ale velkej svoji podstatou a svým vyzněním.

• 7.1.2012  14:30
    Fanoušci (2009)

Pro fanoušky Star Wars povinnost :)

• 11.10.2011  14:13
    Melancholia (2011)

Tento k uzívání se nudný patos fűhrera Von Triera zachraňuje před odpadem pouze hezká tvářička Kirsten Dunst.

• 12.9.2011  13:14

Zajímavý dokument, který poukazuje na možná nebezpečí při práci ve mlýnech a výkupních skladech.

• 2.9.2011  21:18
    Super (2010)

Super je prostě super :)) 75%

• 2.9.2011  21:18

animák, komedie, horor a porno v jednom...no kdo by odolal? Snad jen zastydlí fanoušci Patyzóna a ortodoxní katolíci! 80%

• 10.8.2011  19:23
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Hodnocení po první sérii - 4*. Jak už tak bývá zvykem u seriálů HBO a na kabelovkach celkově, nějakou dobu trvá, než se seriál rozjede, někdy to trvá celou sérii, někdy pár dílů, ale kdo tohle vydrží, tak se pak dočká zasloužené kvality (Mad Men, True Blood, Sopranos, Weeds, Californication atd. jsou toho důkazem) Tady se prvních cca 5 dílů nic převratného neděje a od usnutí zadrží diváka skvělé herecké výkony, zajímavé dialogy (ještě, aby ne, vezmeme-li v potaz, že se jedná prakticky o konverzační drama pouze zasazené do fantasy světa s mytologií o níž toho víme pramálo), pěkné kulisy a výprava. V druhé polovině první série se karty zajímavě rozdají a je se na co dívat i po stránce dějové, ale počítám s tím, že první série byla pouze takový předkrm a v dalších sériích se to rozjede naplno, jak už je u HBO zvykem. Prozatím místní přehypované hodnocení musím krotit na 75%

• 27.7.2011  03:08

Ne tak poetické jako Vyvrženci pekla, zato více art! Tentokrát na konci bohužel bez kapesníku :( Nu nic, alespon jsem si oblíbil svého zubaře, který mi najednou přijde jako mírumilovný člověk. 75%

• 26.7.2011  03:54

Poetický art snímek známého romantika Roba Zombieho o těch skutečných rodinných hodnotách a pravé rodinné soudržnosti. A kdo by na konci neuronil slzu? 90%

• 22.7.2011  15:04

Slabší odvar Desperada, kdy pořád čekáte kdy se to rozjede a ono pořád nic, takovou tu stylovou atmosféru Desperada či Od Úsvitu do soumraku dokáže Rodriguez vytvořit pouze při nějakých scénách, ale není schopen ji udržet po celý film, takže je to takové nevyrovnané, pár minut se skvěle bavíte a pak pár minut zíváte. A je tady zbytečně moc postav a okecávaček kolem. 65%

• 22.7.2011  14:50
    Jonah Hex (2010)

Tak co tady máme...hláškujícího drsoně toužícího po pomstě s dírou v hubě J.Brolina, konkubínu Megan Fox, která to umí s noži a pistolemi a je škoda, že nám neukázala jak to umí v posteli, přicmrndávače Fassbendera a ničemného teroristu Malkoviche, dále je tady nářezový soundtrack od Mastodon, neznámý režisér, který umí vytvořit stylovou cool adaptaci komixu s pěknými efekty a krásná rychle ubíhající 80. minutová stopáž. Já se bavil! 75%

<< předchozí 1 2 3 4 5