patmull

patmull

okres Nový Jičín

<< předchozí 1 2
    • 17.5.2018  11:08
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

Vzhledem k tomu, jaký jsou reality show trash i ve světě a ne tak ještě u nás. Nova důstojným zpracováním tohoto pořadu ale docela příjemně překvapila. Myslím, že je to docela dobrý způsob, jak ukázat, že i obyčejnou práci lze vykonávat s nasazením, odhodláním a nemusíme být v tomhle našem mindrákově jen všichni na sebe nasmolení. Ony ty obyčejné životy a práce stejně nabízejí lepší příběhy než ty z filmů a knih, pokud vyberete správné lidi a to se zatím producentům docela dařilo. Snaží se vybírat zajímavé osobnosti s životním příběhem a ne asociální psychopaty, idioty a exhibicionisty jako v Prostřenu a podobných reality show pro lobotomické případy.

• 27.4.2018  11:14
    Banik!!! (TV film) (2016)

Byly zde snad všechny důležité osobnosti a hezky se to podařilo shrnout do 52 minut. Škoda jen, že dokument není delší, takhle to místy bylo příliš naplácané na sebe a nebyl čas pro detailnější informace.

• 25.12.2017  23:17

Tohle, že je lepší než jednička? Tak to ani náhodou. Dvojka buď opakuje to, co se dařilo jedničce a nebo dělá věci hůř.

• 16.12.2017  19:51

Jeden z nejlepších dílů nových sérií. Dost netradiční, možná ale proto tak dobrý. Je v něm samozřejmě monoho odkazů na filmy a seriály, hlavně Dannyho Parťáci i se skvělým soundtrackem od Davida Holmese.

• 7.12.2017  13:21
    Hledači pokladů na aukcích (TV seriál) (2010)

Na rozdíl od Storage Wars je toto čistě sehraná a neautentická záležitost. Jako oddychovka možná dobré, ale když aukce, tak Storage Wars!

• 18.5.2017  11:15

Tohle byl dost bizarní díl, ale bavil mě a tvůrci mají palec nahoru, že se nebáli takovýhle zvláštní díl natočit. Lindelof zkrátka zase řádil. Šílené ale skvělé.

• 27.4.2017  11:06

Lindelof je psychopat, já to říkám pořád, ta poslední scéna byla na infarkt :D

• 25.4.2017  11:10
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Tak na jednu straně je to realistické. Jestli ve vedení Óčka sedí takoví pitomci, pak to leccos vysvětluje.

• 4.4.2017  16:36
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Geniální adaptace jedné z největších knižních klasik všech dob. Poslední díly byly dějově překombinované a do úvodních dílů měly daleko, i tak to ale byl skvělý seriál.

• 15.3.2017  23:03
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Klobouk dolů předtím, co Kazma dokázal v druhé sérii. Z jedné kamery a jednoho studia se stal pořad, který se dostal do médií po celém světě. Ať je z toho klidně polovina "fake", stejně je to něco, co překonává rozměry čehokoliv, co v téhle zemi kdo natočil.

• 25.2.2017  22:57
    Chart Show (TV pořad) (2014)

Dávám 3 hvězdičky. Ne snad za kvalitu pořadu, ale za to že se tady kvůli němu šíří nějaká osvěta, co se týče populární hudby. Slovo dostalo sice spoustu lidí, kteří tomu očividně vůbec nerozumí, někteří mají ale co říct (Drtinová atd...). Lidi se alespoň dozví, jak se jmenují originály písní, co všechno je u nás přezpíváno, co je to cover a jak funguje a spoustu dalších banalit, které český národ plný hudebních neandrtalců odkojený na Michalu Davidovi nezná. Taková základní školka populární hudby. Rozhodně lepší než Tvoje tvář má známy hlas, kde se przní klasiky jako na běžícím pásu.

• 11.2.2017  23:30
    Král Artuš (2004)

Strašně šablonovité a kýčovité. Ani Zimmer se tentokrát s hudbou moc nepředvedl. Nehorázná nuda.

• 27.1.2017  19:14
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Hele klidně se mi smějte, ale podle mě můžeme za tenhle pořad rádi. Je to jediný pořád v hlavním vysílacím čase, kde se mluví o závažných problémech. Pravda. Někdy úroveň diskuze zaostává kvůli různých individuí, které by měli přestat do tohohle pořadu brát, ale i tak je to užitečnější pořad než Ordinace v růžové zahradě a většina ostatních hovadin na našich TV kanálech.

• 26.1.2017  19:44

Pořád mi příjde, že by se z toho dalo vytřískat více, ale především Sokolovy postavy (ostravský výpravčí a sekuriťák) opět nezklamaly.

• 24.1.2017  10:29
    Trpaslík - Čtvrtek (E04) (epizoda) (2017)

Tohle byla hlavně Hofmannova jízda a Trpaslík zase dokázal posunout hranici nekorektnosti dál. Péro na ksichtě, "p**o", lehká erotika, rasistické vtípky ("Ten černej kluk, co bydlí u nás doma; Nějak se nám to komplikuje čerte.") Po minulém trochu vážnějším "build-up" díle, který potřeboval posunout příběh to byla dneska zase jízda z druhého dílu.

• 16.1.2017  22:17
    Trpaslík - Středa (E03) (epizoda) (2017)

Oproti minulé bláznivé jízdě to byl trochu pokles, bylo třeba trochu rovíjet příběh a hrát trochu na vážnější notu, ne že by si tam vedl Trpaslík špatně, jen si tam nevede tak dobře. Některé vtipy už se taky trochu opakovaly a možná už trochu začínaly nudit (černoch ve škole, proměna matky) vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému dalšímu zásadnímu dějovému vývoji, resp. došlo, ale až na úplném konci epizody. Za mě 3,5 pořád český televizní nadprůměr. Doufám ale, že tohle byl to, čemu se říká u seriálu "nutné zlo" k posunutí příběhu dál a další díly posunou laťku výše a nebude to "jen" další nadprůměr. Hlavně ať ta laťka nezůstane viset zatím na nejlepším 2. díle, potenciál na to Trpalsík má!

• 13.1.2017  23:39

Včely jako vystřižené z Outer Limits (Krajní meze), Twitterové hashtagy byly čistě bravurně cynická "Black Mirror thing". Nevím, jestli jsem jediný, ale skotský přízvuk Kelly Macdonald byl místy děsně iritující, ale alespoň si tenhle díl budu i díky tomuhle ještě dlouho pamatovat.

• 13.1.2017  23:34

V kontextu jiných skvělých dílů je tenhleten jeden z nejslabších, to ovšem neznamená, že se nepovedl, jen je zkrátka lehce pod standartem tohoto seriálu.

• 13.1.2017  23:33

První díl Black Mirror, který ukazuje, že přínos technologie nemusí být jen špatný. Poslední scéna musela zahřát u srdce všechny ateisty, kteří věří, že po smrti nic jiného nebude. Můžeme si vytvořit své vlastní nebe pomocí technologie. Nebylo by to skvělé, kdybychom měli tuhle možnost? Ten kdo vybírá písně by si zasloužil ocenění, minule "Exit Song" od Radiohead, teď "Heaven is a Place on Earth". Lépe to ani nešlo vybrat.

• 9.1.2017  22:00
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Česká verze Come Fly With Me od tvůrců Malé velké Británie. Trochu tomu chybí vtipnější momenty, ale možná to přijde v dalších dílech, ale potenciál v tom je. Je to takové správně buranské i reflektující naší spolešnost. Bohužel mám pocit, že tenhle styl humoru nemusí diváci pochopit a ti kteří to pochopí, nad tím ohrnou nosem.

• 9.1.2017  21:43
    Trpaslík - Úterý (E02) (epizoda) (2017)

Po trochu rozpačitém prvním díle už se to Prušinovského Kolečko pěkně rozjelo. Takhle jsem se naposledy bavil u Okrasního přeboru, od kterého se ale pořád ještě Trpaslík liší hlavně hereckými výkony, které tady přece jen nejsou tím koncertem Vetchých a Sobotků. Doufám ale, že Trpaslík bude pokračovat minimálně takhle!

• 6.1.2017  23:24

Black Mirror znovu ukázalo, že se neštítí absolutně ničeho a předvedlo pro mě asi nejvydařenější twist tohoto seriálu. Nejdříve z hlavním hrdinou soucítíte, protože to co dělal je vlastně normální a může se to stát každému. Ostatně bylo to rozhodně více nevinné než to, co provedl chlápek, kterého hrál Jerome Flynn, potom ale příjde závěrečný telefonát matky, který vás dostane do rospoložení, do kterého vás dokáže dostat jen tenhle seriál. Kladete si otázky, zda s ním (ač to co udělal bylo špatné) přece jen ještě pořád nesounáležíte, protože jsme přece lidi, nehledě na naši sexuální (byť úchylnou) orientaci... Zasloužili si "hrdinové" tohoto příběhu to, co dostali?

• 2.1.2017  19:50
    Rectify (TV seriál) (2013)

Bez empatie se vůbec na tenhle seriál nedívejte. Pokud dokážete cítit tu vůni svobody, jakou Daniel cítí, když jede po 19 letech v cele smrti v autě nebo jen tak sedí na trávníku, potom budete tímhle nedoceněným skvostem oceněni. Skvělá emocionální očista. Musím především vyzvednout 1. díl poslední série, který byl naprosto strhující a málem mě porazil na konci ze židle!

• 2.1.2017  19:44

SPOILERY! Skvělý rozjezd, kdy Waytt Russell utíká z domu a vydává se na cestu kolem světa a slibný hororový potenciál druhé části mi zkazil přeplácaný závěr s hned třemi twisty. Závěrečná pointa sice stála za to - ze všeho nejvíce se vlastně bál zavolat vlastní mámě! Ovšem díky tomuto zvratu taky epizoda přišla o hodně a celý dobře rozestavený příběh se tak najednou z části zbortil a přetvořil se v béčkový závěr (to musí vážně každý americký turista utíkající před traumaty nakonec skončit mrtvý???). Příběhová linie nakonec díky závěru dostala pořádné pumelice, že se pak spíše podobala cedníku. Proč mu sakra hned nesebrali mobil? To by vážně někdo povolil zabíjení lidí kvůli nějak počítačové hře? Svět budoucna v Black Mirrror je vždy ujetý, tohle mi ale připadá už trochu moc vylízané. Nebylo by mimo jiné lepší uzavřít příběh již tehdy, když přiletí domů za matkou a ta ho nepoznává? Tenhle konec by byl přece daleko více cool a byť by byl otevřený a dost nejasný, v mých očích by rozhodně epizodu o řád vylepšil! Mimochodem: „Jak je to velké?“ - Všimli jste si taky, jak byl Cooper (čtěte přízvukem Sonji „Khhhhphhha“) při svojí cestě odevzdaný a netečný? Bylo vidět, jak zoufale utíká před svými vlastními duchy, kteří ho nikdy neopustili. A na konec použení na závěr: Zvedejte telefon své mámě!

• 2.1.2017  18:34

První díly série Black Mirror většinou bývají ty nejujetější. Byla to krásná ukázka toho, jak je řada lidí z těch našich sociálních sítí vypatlaná a posedlá dokonalostí.

• 2.1.2017  18:31

Tohle byla skvělá jízda od začátku až do konce. Filmový scénář, skvělý Jon Hamm, skvělý úvod, skvělé drama.

• 2.1.2017  18:30

Já vím, že oproti strhujícím jiným dílům je tohle značná změna, ale já si to užil. Podle mě to byla trefná ukázka toho jak se lidé dají lehce zmanipulovat a nepřistupují k volbám dostatečně zodpovědně. Možná to bylo i ukázka toho, že lidé ve volby a demokracii nevěří(?)

• 2.1.2017  18:26

Možná mi tuhle epizodu zkazilo přehnané očekávání, které jsem měl kvůli vysokému hodnocení této epizody, ale já se z nějakého důvodu nebavil, tak jako u předchozích dílů a dokonce mi tenhle díl připadal jako nejslabší z dosavadních.

• 2.1.2017  18:24

Tohle bylo opět mrazivé a skvělé. Samotný námět není až tak originální, ale opět zde byla ta správná zvrácenost se kterou Black Mirror zahajují zatím všechny své série.

• 2.1.2017  18:21

Skvělý díl, bohužel mi neutkvěl v paměti tak silně v konkurenci s předchozími 2 skvělými díly.

<< předchozí 1 2