Boylina

okres Příbram

<< předchozí 1 2
    • 9.5.2013  21:12
    Pina (2011)

Nepochybně byla Pina významná choreografka a velká umělkyně, ale tato vyjádření mě neoslovilo, ty protiklady tance a prostředí a příliš slov, bylo to příliš vzdálené než by se mne to dotklo..

• 9.5.2013  21:01

Po shlédnutí jsem nějakou dobu přemýšlela, co bych si z toho tak vzala a přišla jsem na to, že NIC. Kdybych ho nikdy neviděla, vůbec nic by se nestalo. Prázdný film stejně jako hlavní postava, nezanechá žádný pocit, protože není o ničem. Ani Charlize to tentokrát nezachrání. Nemá to žádné kouzlo a nic z toho neplyne.

• 20.6.2012  17:50

Je to takovej druh humoru z kterýho je mi nejdřív spíš trapně než si zvyknu, že je to prostě nadsázka. Ale každá z těch postav má své kouzlo a já se celkem dobře bavila. Herecký koncert Barbry, Dustina a Roberta. Bavilo mě to. Hlavně "ferbelizova" metoda výchovy Jacka vnuka. To je pecka.

• 20.6.2012  17:43
    Celebrity (1998)

Velmi vtipná scéna Woodyho a Charlize Theron. Za to dávám čtyři hvězdy.

• 20.6.2012  17:27

Neuvěřitelné, co dokáže šestice "týpku" vymyslet za psí kusy. Klobouk dolů. Moc povedené!

• 20.6.2012  17:21

Velká sranda. Tady jsem si Woodyho styl zamilovala.

• 20.6.2012  17:19

Rozhodně netradiční. Moulin Rouge jsem naopak nebaštila já, zato tohle ano!

• 20.6.2012  17:14

Nemám slov. Dýchla na mě atmosféra moře, španělska, Anny a lidí kolem ní.. Říkala jsem si, proč jenom já musím být tady a potkávat pořád takový blbce.. Je to něco, co si alespoň navždy uchovám v hlavě. A když budu chtít uniknout, budu si to pouštět znovu a znovu. Je to krásný.

• 20.6.2012  17:04
    Farinelli (1994)

Konečně! Konečně! První hudební film, který jsem dokoukala do konce. Zkoušela jsem kdeco - Moulain Rouge, Fantom Opery, Chicago atd atd. Buď to byl příliš podivný kýč anebo to působilo jako fraška. A to mám tak ráda hudbu i tanec. Tady jsem se konečně dočkala a trefili se mi do noty. Moc hezké!

• 20.6.2012  10:49
    Norimberk (TV film) (2000)

Na začátku mi zkazil dojem románek soudce Jacksona a jeho asistentky. Nechápala jsem, proč zabírá první půlhodinu filmu, když by se měl zabývat něčím významnějším. Jakmile ale proces začal a Baldwin přednesl před tribunálem svojí úvodní řeč, rozsvítili se mi oči a byla jsem naprosto "spokojená" až do poslední minuty. Myslím, že byl vkusně a utenticky zpracovaný, včetně rysů všech obviněných postav.

• 20.6.2012  10:12

Moje pocity a dojmy z tohoto filmu téměř přesně vyjádřil ve svém komentáři Ajantis. Tak dobře, jak já bych nesvedla. Já jen dávám o jednu hvězdu navíc, vzhledem k tomu, jak náročné téma to je a jak náročný musel být vznik tohoto filmu. Nijak tím nechci snižovat jeho výpovědní hodnotu a je dobře, že tu má takové hodnocení. Ale v té hlavní myšlence mi něco chybělo. I přes tak závažné téma, které v každém vzbudí emoce samo o sobě na mě dýchl chlad. Bylo tam něco, čemu jsem nedokázala věřit. Něco, co mě nepřesvědčilo. Takové prázdné místo. Nejen v postavě Schindlera. Film ukazuje, že Židé byli výborní obchodníci, dokázali tvrdě pracovat a během celého toho nátlaku a vyvražďování drželi při sobě, uklidňovali se, aniž by propukla nějaká davová panika. Což zaslouží velkou úctu. Přesto pořád to byli jen lidé a vedle mnoha realistických záběrů mi chyběl pohled do jejich psychiky, do toho, co se odehrávalo za myšlenky v jejich hlavách. Nedokázala jsem porozumět ani tomu, co se odehrávalo v postavě Schindlera, kde nastal ten zlom, kde v sobě našel jiného člověka ani kdo vlastně byl. Výsledek toho všeho bylo, že mě to až tak nezasáhlo, což je velká škoda.

• 30.5.2012  01:21
    Zrůda (2003)

Já jsem v tom tedy Charlize viděla, hlavně díky jejím očím a když se usmála..Postava Selby měla v jejím životě určitě své kouzlo, nicméně to byl jen takový malý sobeček. Pro mě Aileen zrůda nebyla. Zrůdy byli všichni kolem ní.

• 16.3.2012  16:34

Hodně špatný!

• 26.2.2012  20:58
    Bestiář (2007)

Tak první půlka mi přišla celkem zajímavá. Nějaká hodná holka tam řeší celkem dost podivný vztah s podivným Rodenem a je do toho celá zamotaná. To je klasika, nebot všechny holky pořád něco řeší. Ovšem druhá půlka, kdy se tahle hlavní hrdinka rozhodne, že bude mrcha je už dost zoufalá. Ono je totiž těžký, chtít být mrcha, když jste celkem slušný střívko a tak se prostě jen tak nějak plácáte mezi primitivama a máte pocit, že teď jste jim to teda nandala. A to byl právě ten kámen úrazu. Karikatura na chlapy to byla celkem slušná - Matonoha na fotbale a jeho farma a Vašutův páv a kecy. Člověk by se snad i bavil, ale potíž byla v tom, že největší karikatura byla sama hlavní hrdinka a ne ty mužský postavy. Neboť ona mrcha nebyla a i když se o to možná pokoušela, stejně u toho vypadala jako blbka. A závěru, že se z ní stala sebevědomá novinářka a Roden jí volá každý večer, tomu snad nikdo už nevěřil. Nicméně tenhle film mě pár věcmi obohatil. První byl rozhovor s její matkou, která tvrdila, že s chlapem je to jako s křečkem a čím víc informací máš tím líp, např. čím ho krmit, čím ho podestýlat, kdy ho pouštět do výběhu, jestli vůbec. No a pak jsem si díky téhle podivné podívané uvědomila, že je vážně tragédie pokoušet se být někým, kým nejste a taky, že my ženský se vážně chováme jako blbky, když jsme zamilovaný.

• 26.2.2012  19:25

Tak postava Andyho Kaufmana mě úplně minula. Hrozně ráda bych, aby mě bavilo se na něj koukat, ale bohužel.

• 15.2.2012  10:02

Celkem funny a Queen Latifah má prostě charizma. Sice je ta pointa o nádoru mozku opravdu strašně praštěná a ve Varech by člověk takový úžasný panorámata těžko pohledal..Nicméně koukatelný to bylo fajn.

• 15.2.2012  09:54

Tohle už tady bylo V nebi nad Berlínem a to mnohem líp..

• 15.2.2012  09:50

Celkem zvláště propojené - vážnost a modrost japonské filosofie a do toho celkem slušná parodie na mafiánské bosse.. Aniž by to ztratilo svoje kouzlo.. A hlavně výborná muzika a atmosféra.

• 15.2.2012  09:40

Zde se opět ukazuje, co dokáže tupá sílá zmagořeného davu. Ty barevný, přiblblý americký rodinky mě natolik mučily, že jsem myslela, že to nevydržím. Všechny hvězdy jsou jen pro Deppa a pro Winonu.

• 15.2.2012  09:14
    Coco Chanel (2009)

Pro mě zajímavé, neboť jsem do teď o Coco Chanel nic nevěděla. A i z toho mála, co o ní ukázali, jsem se dozvěděla dvě zásadní věci a to, odkud Coco pocházela a jaký měla názory. Což mě jednoznačně obohatilo. Prostě byla jiná a bylo jí to jedno. Na druhou stranu měl film určitě navíc a co se týče její práce, mohl jít do větších detailů. Ale zřejmě se rozhodli jít touto cestou ztvárnění a mě to nijak nevadilo.

• 5.2.2012  13:59

Je to dost zvláštní, když já jen tak něco nesnesu a obvykle to co je vtipné vůbec nechápu a naopak. Ale asi jsem infantilní, protože na tohle se mi vždycky dobře kouká a nevím, jestli je to tím, že Brittany už tady není, ale ve všech filmech je takovým zvláštním způsobem roztomilá a mimo to mi přišla zajímavá i Dakota. Je to taková oddychovka, když chce člověk vypnout a nad ničím nepřemýšlet a sledovat taky jiné zoufalce než je on sám.

• 5.2.2012  13:44
    Nestyda (2008)

Bavilo mě to a přišlo mi to vtipný! Hodnocení hlavně za Babčákovou a Lišku, neboť mi přišli prostě milý.. A taky za tu slečnu v bordelu, ještě jsem nikdy neviděla nikoho, kdo by se podobně tvářil a předpokládám že ani neuvidím a to mě dost bavilo!

• 5.2.2012  13:36

Proboha jak jsem si jen mohla myslet, že bych na něco takového vydržela koukat.

• 5.2.2012  13:30

Nudila jsem se. Dokonce jsem někde uprostřed na chvilku usla. Když jsem se vzbudila, byla jsem chvíli zmatená, co se stalo neboť jsem právě viděla Polívku objímající těhotnou Kerekes. Říkala jsem si, že ten kanec nakonec splodil dítě, to je teda zápletka. Tím jsem ovšem Vejdělkovo poselství "V nouzi poznáš přítele" minula a tímpádem i tu "smršť komediálních situací". Není se čemu divit, pohled na Vicu si spíš asi užili pánové, mě to zanechalo chladnou a na Bolka už taky není zvlášť parádní dojem, do toho se přidal Ondřej tak nějak bez charizma a jeho manželka, štěkna, co akorát buzeruje a umanula si dítě - to je vražedná kombinace zkažené zábavy. A výsledek? Celkem jsem si dobře zdřímla a pánové ať se klidně baví.

• 21.1.2012  21:23

Jedním slovem vyjímečné.

• 21.1.2012  21:22

Je to trochu zdlouhavé, Meryl je tam občas příliš uštěpačná až hysterická, tedy ne ona, ale její postava, což mi moc nevyhovovalo, ale zahrála to skvěle, stejně jako Eastwood. Má to zvláštní atmosféru, je to bez zbytečných kudrlinek a ten závěr v autech během deště je pro mě úplně dokonalej a hodně se mi u něj rozbušilo srdce.

• 21.1.2012  21:10

Je to vlastně strašně úchylný.

• 21.1.2012  20:59

No alespoň nějaký další dobrodružství, vedle nudného dvora s Ludvíkem, kde jenom mydlej karty a vedou snobské debaty. Nahlédnout do harému není vůbec špatný, hudba krásná. Závěr trochu bez náboje, nejspíš, aby se udělal dojemnější. Nicméně Colin umřel zbytečně, ale asi to tak chtěli, protože pro Angeliku přece umřel každý. Každopádně, hezky se na to koukalo a na M. Mercier se jen tak nezapomene.

• 21.1.2012  20:45

Hurá! Konečně pořádný dobrodružství.. Lodě, moře, chasníci kouřící opium a pijící rum, vítr v plachtách a modré moře! První díl, kde jsem opravdu přišla na chuť Angelice. Do teď se mi pořád nějak nelíbila, zvlášť, když si udělala tu úžasnou pihu na tváři, dokonce mi vedle ní některé jiné postavy připadaly mnohem krásnější. Pořád jsem si říkala, že je taková nějaká moc zrzavá a má takový myší obličej a do toho byla moc taková uštěkaná. Ale tady jsem konečně pochopila, že na ní něco je (nejen ty pěkný nohy), asi tím, že shodila ten nóbl pařížský šat a začala být trochu víc normální. I když tyhle zážitky mezi vězni v podpalubí, (kde mimochodem odhalili její ňadro, což bylo na rok 1967 asi hodně odvážné gesto), znásilnění, krétské kočky a trh s otroky by každou jinou mnohem víc poznamenaly. Ovšem ne Angeliku. Ten téměř štastný konec taky povedený. Škoda, že jsem to nemohla vidět v době, kdy to vzniklo. Myslím, že to musel být docela nářez.

• 21.1.2012  20:23

Jak to jen ta holka dělá? Ať už spí, vzbudí se uprostřed noci nebo ráno, pořád vypadá úplně stejně, má stále tu krásnou, pravidelnou linku na očích, jemnou svěží pleť a úžasné, nafoukané vlasy. Začínám z toho mít mindrák. Nejspíš si kupuju špatnou kosmetiku! No ale naštěstí se v tomhle díle objevuje i nějaké dobrodružství ve formě Batchary - Beja a jeho podivného světa, což je celkem osvěžující vedle toho nóbl královského dvora. A už to vypadá, že Angelika taky dostane za vyučenou a třošku jí spadne hřebínek. A zase z toho sešlo. Ovšem ten závěr, kdy se spatří s Peyracem, ten stojí za to. Jen nevím, proč si nemohli promluvit jako dva dospělý lidi někde u stolu a ne si psát dopisy. Takže konečně začíná nějaký dobrodružství a éra paruk a pěkných střevíců zase končí..

<< předchozí 1 2