Boylina

Boylina

okres Příbram

<< předchozí 1 2
    • 21.1.2012  20:23

Jak to jen ta holka dělá? Ať už spí, vzbudí se uprostřed noci nebo ráno, pořád vypadá úplně stejně, má stále tu krásnou, pravidelnou linku na očích, jemnou svěží pleť a úžasné, nafoukané vlasy. Začínám z toho mít mindrák. Nejspíš si kupuju špatnou kosmetiku! No ale naštěstí se v tomhle díle objevuje i nějaké dobrodružství ve formě Batchary - Beja a jeho podivného světa, což je celkem osvěžující vedle toho nóbl královského dvora. A už to vypadá, že Angelika taky dostane za vyučenou a třošku jí spadne hřebínek. A zase z toho sešlo. Ovšem ten závěr, kdy se spatří s Peyracem, ten stojí za to. Jen nevím, proč si nemohli promluvit jako dva dospělý lidi někde u stolu a ne si psát dopisy. Takže konečně začíná nějaký dobrodružství a éra paruk a pěkných střevíců zase končí..

• 21.1.2012  20:59

No alespoň nějaký další dobrodružství, vedle nudného dvora s Ludvíkem, kde jenom mydlej karty a vedou snobské debaty. Nahlédnout do harému není vůbec špatný, hudba krásná. Závěr trochu bez náboje, nejspíš, aby se udělal dojemnější. Nicméně Colin umřel zbytečně, ale asi to tak chtěli, protože pro Angeliku přece umřel každý. Každopádně, hezky se na to koukalo a na M. Mercier se jen tak nezapomene.

• 21.1.2012  19:32

Když já mám pořád na mysli Škopkovou, jak brečí u televize, kde zrovna Angelika říká Nicolasovi kdesi na seníku: "Chci aby to byl poprvé někdo krásný, mladý.. " dřív než jí sprzní ohavec Peyrac. A Škopková brečí a pohlíží na Škopka... No, asi se někde stala chyba.. Předně to, že jsem viděla Škopkovou dřív než Angeliku a proto u toho nemůžu taky ronit slzy. A nakonec Angeliku přeci jen sprzní ohavný Peyrac, který nakonec není tak ohavný, jak ho prezentovali - a ještě z pravé lásky. Zvláště úsměvná mi přišla ta scéna, kdy se Peyrac belhá jako stín prvně shlédnout Angeliku, která má výraz naprostého zděšení a člověk čeká s hrůzou v očích tu nestvůru - s hrbem, s málo vlasy, bez nohy. Pajdajícího, ohavného, jako Quasimodo. Načež vyleze celkem štramák, s "menší" jizvou na tváři, s velkýma hnedýma očima. A co víc, ještě má charizma, je originální a dokonalý džentlos. Přesto Angelika s hrůzou prchá a mnoho dní ještě odolává nežli mu skutečně dá. A když na to dojde, všechny tety světa u toho roní slzy jako Škopková a je z toho láska. To se ale nezamlouvá Ludvíkovi a tak to naštěstí utne, aby si Angelika ještě užila něco víc i jinde. A my si můžeme užívat s ní a nahlédnout tak do časů paruk a pěkných kramfleků, které jsou nám už celkem neznámé.

• 26.2.2012  20:58
    Bestiář (2007)

Tak první půlka mi přišla celkem zajímavá. Nějaká hodná holka tam řeší celkem dost podivný vztah s podivným Rodenem a je do toho celá zamotaná. To je klasika, nebot všechny holky pořád něco řeší. Ovšem druhá půlka, kdy se tahle hlavní hrdinka rozhodne, že bude mrcha je už dost zoufalá. Ono je totiž těžký, chtít být mrcha, když jste celkem slušný střívko a tak se prostě jen tak nějak plácáte mezi primitivama a máte pocit, že teď jste jim to teda nandala. A to byl právě ten kámen úrazu. Karikatura na chlapy to byla celkem slušná - Matonoha na fotbale a jeho farma a Vašutův páv a kecy. Člověk by se snad i bavil, ale potíž byla v tom, že největší karikatura byla sama hlavní hrdinka a ne ty mužský postavy. Neboť ona mrcha nebyla a i když se o to možná pokoušela, stejně u toho vypadala jako blbka. A závěru, že se z ní stala sebevědomá novinářka a Roden jí volá každý večer, tomu snad nikdo už nevěřil. Nicméně tenhle film mě pár věcmi obohatil. První byl rozhovor s její matkou, která tvrdila, že s chlapem je to jako s křečkem a čím víc informací máš tím líp, např. čím ho krmit, čím ho podestýlat, kdy ho pouštět do výběhu, jestli vůbec. No a pak jsem si díky téhle podivné podívané uvědomila, že je vážně tragédie pokoušet se být někým, kým nejste a taky, že my ženský se vážně chováme jako blbky, když jsme zamilovaný.

• 29.7.2011  13:02

Kam se ztratila stará Bridget? Třičtvrtě filmu jsem se styděla za to, co vidím. Zvláště, když jela Bridget na lyžích oblečená jak střevo, bylo mi trapně i u scény ve věznici a ta pointa, že je Markova asistentka lesba a miluje Bridget, to byl pro mě vrchol. Prosím, už ne! Roztržitá Bridget a její jemně roztomilé trapasy a vtipná sebekritika jsou tytam. A nezachránil to ani suchar Darcy ani dobytek Cleaver. Všechno, co dělá Bridget okouzlující zůstalo v prvním díle.

• 21.1.2012  19:53

Tenhle díl mě ze všeho nejmíň bavil. Ne, že bych byla nějaká puritánka, ale ta holka by mohla trochu zvolnit..Začínala jsem už ztrácet přehled, kdo je kdo..Nicméně Angelika si užívá, spřádá nějaký pletky, vaří čokoládu, rozkazuje chlapům a ty jí poslouchají - buď zaslepení chlastem anebo tlakem v kalhotech a nakonec se dostává na dvůr, kam vždycky chtěla. Tak asi dobrý! Tyhle ambiciózní typy ženských mě trochu dohání k zuřivosti. V dnešní době by z ní byla dobrá manažerka. A já jsem trošku konsternovaná.

• 13.11.2011  20:40

Zábavný a roztomilý. Líbilo se mi to hlavně proto, že mě baví nakupování. Oduševnělejší rozbor ode mě nečekejte.

• 20.6.2012  17:43
    Celebrity (1998)

Velmi vtipná scéna Woodyho a Charlize Theron. Za to dávám čtyři hvězdy.

• 16.3.2012  16:34

Hodně špatný!

• 20.6.2012  17:14

Nemám slov. Dýchla na mě atmosféra moře, španělska, Anny a lidí kolem ní.. Říkala jsem si, proč jenom já musím být tady a potkávat pořád takový blbce.. Je to něco, co si alespoň navždy uchovám v hlavě. A když budu chtít uniknout, budu si to pouštět znovu a znovu. Je to krásný.

• 15.2.2012  09:14
    Coco Chanel (2009)

Pro mě zajímavé, neboť jsem do teď o Coco Chanel nic nevěděla. A i z toho mála, co o ní ukázali, jsem se dozvěděla dvě zásadní věci a to, odkud Coco pocházela a jaký měla názory. Což mě jednoznačně obohatilo. Prostě byla jiná a bylo jí to jedno. Na druhou stranu měl film určitě navíc a co se týče její práce, mohl jít do větších detailů. Ale zřejmě se rozhodli jít touto cestou ztvárnění a mě to nijak nevadilo.

• 21.1.2012  21:23

Jedním slovem vyjímečné.

• 20.6.2012  17:04
    Farinelli (1994)

Konečně! Konečně! První hudební film, který jsem dokoukala do konce. Zkoušela jsem kdeco - Moulain Rouge, Fantom Opery, Chicago atd atd. Buď to byl příliš podivný kýč anebo to působilo jako fraška. A to mám tak ráda hudbu i tanec. Tady jsem se konečně dočkala a trefili se mi do noty. Moc hezké!

• 15.2.2012  09:50

Celkem zvláště propojené - vážnost a modrost japonské filosofie a do toho celkem slušná parodie na mafiánské bosse.. Aniž by to ztratilo svoje kouzlo.. A hlavně výborná muzika a atmosféra.

• 5.2.2012  13:59

Je to dost zvláštní, když já jen tak něco nesnesu a obvykle to co je vtipné vůbec nechápu a naopak. Ale asi jsem infantilní, protože na tohle se mi vždycky dobře kouká a nevím, jestli je to tím, že Brittany už tady není, ale ve všech filmech je takovým zvláštním způsobem roztomilá a mimo to mi přišla zajímavá i Dakota. Je to taková oddychovka, když chce člověk vypnout a nad ničím nepřemýšlet a sledovat taky jiné zoufalce než je on sám.

• 20.6.2012  17:50

Je to takovej druh humoru z kterýho je mi nejdřív spíš trapně než si zvyknu, že je to prostě nadsázka. Ale každá z těch postav má své kouzlo a já se celkem dobře bavila. Herecký koncert Barbry, Dustina a Roberta. Bavilo mě to. Hlavně "ferbelizova" metoda výchovy Jacka vnuka. To je pecka.

• 29.7.2011  12:42

Zbytečně dlouhé...utahané... nezanechá výraznější dojem.. Asi tam bylo spousta jídla.. meditace.. a nějakej ten sex..Julia mě tak utahala, že si naštěstí nevzpomínám.

• 21.10.2011  12:03

Pro mě osvěžující.. Bavila jsem se - postelový scény s nadsázkou a ty kecy k tomu.. Lepší než sledovat jiný uslintaný hekající párečky, co to tak strašně prožívají. Když to člověk bere s nadsázkou, tak je to fajnová podívaná. Tak popcorn a jedem..

• 21.10.2011  12:11
    Kopačky (2008)

Pár scén mi tam opravdu nadchlo! Mohl to být mnohem zajímavější kousek, ale zkazily to některý jiný blbý scény, který tam daly jen proto, aby se bavila i ta debilnější část publika? Pro mě škoda, ale i tak dobrý.

• 24.11.2011  17:54
    Kytice (2000)

Prý je to jako reklama na Opavie a kritiky Brabce pěkně semlely.. Mě to úplně nadchlo! Fakt paráda.

• 20.7.2011  17:09
    Lidice (2011)

Lidice mě naprosto nadchly. Každý kdo má k tomuto místu nějaký osobní vztah nutně prožívá film jinak než ostatní. Tak nějak citově. Myslím, že tohle téma bylo natočeno velice důstojně, navzdory kritikám se mi styl, jakým režisér film uchopil, líbil a plně ho respektuji. Je to téma naprosto těžké a rozsáhlé a šlo ho natočit na mnoho způsobů. Každý k němu má nějaké připomínky. Já žádné připomínky nemám. Zasáhl mě, dotkl se mě. Ocenila jsem atmosféru v kině, kde mi během závěrečných titulek nikdo neházel popcorn za krk ani mi nešlapal na nohy, ale bylo jen ticho. Velký dík za to, že tenhle film vznikl.

• 29.7.2011  13:58
    Lolita (1997)

Zbožňuju tu knihu. Ten film mě rozhodně neurazil, naopak další dílo, které mě okouzlilo.. Tohle ztvárnění je mi mnohem bližší než Kubrickova verze, i když je to u většiny naopak. Nejspíš je to hereckým obsazením. Humbert je tak přesvědčivý, všechny jeho gesta..pohledy.. výčitky..touhy.. A Dolores..byla tak smyslná.. prohnaná i zranitelná.. vyspělá i dětská.. Chápala jsem Humbertovu fascinaci. Melanie oproti ní vypadala opravdu jako těžkopádná kobyla.. Nevinná hra na začátku, která se mění v něco, co se nedá snést a oba dohání k šílenství.. Šílené..smutné..něžné..svíravé..ničivé..fascinující.. Ztvárnění Dominique bylo nezapomenutelné.. Když si vzpomenu, kde jsem já byla v sedmnácti, musím smeknout..

• 20.7.2011  14:44

Musela jsem snést několik služeb, během kterých si spolupracovníci pouštěli jejich oblíbený film. Poprvé jsem si střídavě zacpávala uši a zavírala oči.. Přemohl mě pocit trapnosti největšího kalibru při pohledu na jejich bavící se tváře a v polovině filmu už jsem myslela, že si asi něco udělám. S velkým sebezapřením jsem vydržela do konce a evidentně se jednalo o velmi traumatizující zážitek, protože jsem valnou většinu filmu vytěsnila. Občas se dostaví mlhavá vzpomínka na scénu se Šteindlerem nebo na mluvu a výraz paní Magálové (Mě ty předělaný Slovenky prostě mučí) a ihned se mi zpotí dlaně a dostaví se pocit na zvracení. Další službu jsem utekla dřív než vyndali placku z obalu. Prosím už ne!

• 21.1.2012  21:22

Je to trochu zdlouhavé, Meryl je tam občas příliš uštěpačná až hysterická, tedy ne ona, ale její postava, což mi moc nevyhovovalo, ale zahrála to skvěle, stejně jako Eastwood. Má to zvláštní atmosféru, je to bez zbytečných kudrlinek a ten závěr v autech během deště je pro mě úplně dokonalej a hodně se mi u něj rozbušilo srdce.

• 13.11.2011  19:53
    Mamma Mia! (2008)

Jedním slovem primitivní. Možná bych musela být na mol abych to vydržela anebo mi chybí nějaký druh hormonu, který ostatním způsobil naprostou euforii po shlédnutí tohohle počinu. A ABBA, to vážně není šálek mého čaje a už jsem ztratila iluze, že bych si k ní někdy našla cestu. Dokonce jsem si začala pokládat otázku, proč vůbec lidstvo začalo zpívat.. UTRPENÍ.

• 13.11.2011  20:33
    Mexičan (2001)

Mě to docela bavilo. Je fakt že Bradova zásoba dvou nebo tří roztomilých pohledů ve všech jeho filmech už trochu ztrácí na kouzle a Julie mohla trošku míň ječet a víc se usmívat, ale jinak mě to nijak zvlášť neuráželo, protože jsem taky od toho nic extra nečekala.

• 24.11.2011  17:29
    Milenec (1992)

Zvláštní dílo.. Vkusně natočené. Zpočátku jsem měla dojem, že jsem se ocitla v červené knihovně, zejména kvůli vypravěčce, což bylo možná jen nevhodně dabované. Brzy mě to však přešlo. Na můj vkus málo emocí, ale takový příběh je a měl být.. Nezapomenutelné.

• 24.11.2011  17:39

Pro mne příliš zdlouhavé vyprávění ničeho.. Nevydžela jsem to do konce, ačkoli tam hrají všichni moji oblíbení herci.

• 13.11.2011  20:25

Chytré a sexy?? Ano, Angelina je pěkná, Brad je pěkný a dohromady je to tak pěkný, až se to nedá vydržet. A jinak je to nuda jako v Brně. Možná by to bylo sexy, kdyby tam jeden z nich nebyl. A pár dobrých frků by tomu rozhodně neuškodilo. A chytré? Spíš se ti dva umí jen chytře tvářit.

• 26.2.2012  19:25

Tak postava Andyho Kaufmana mě úplně minula. Hrozně ráda bych, aby mě bavilo se na něj koukat, ale bohužel.

<< předchozí 1 2