Boylina

Boylina

okres Příbram

1 2 následující >>
    • 21.1.2012  19:53

Tenhle díl mě ze všeho nejmíň bavil. Ne, že bych byla nějaká puritánka, ale ta holka by mohla trochu zvolnit..Začínala jsem už ztrácet přehled, kdo je kdo..Nicméně Angelika si užívá, spřádá nějaký pletky, vaří čokoládu, rozkazuje chlapům a ty jí poslouchají - buď zaslepení chlastem anebo tlakem v kalhotech a nakonec se dostává na dvůr, kam vždycky chtěla. Tak asi dobrý! Tyhle ambiciózní typy ženských mě trochu dohání k zuřivosti. V dnešní době by z ní byla dobrá manažerka. A já jsem trošku konsternovaná.

• 21.1.2012  19:32

Když já mám pořád na mysli Škopkovou, jak brečí u televize, kde zrovna Angelika říká Nicolasovi kdesi na seníku: "Chci aby to byl poprvé někdo krásný, mladý.. " dřív než jí sprzní ohavec Peyrac. A Škopková brečí a pohlíží na Škopka... No, asi se někde stala chyba.. Předně to, že jsem viděla Škopkovou dřív než Angeliku a proto u toho nemůžu taky ronit slzy. A nakonec Angeliku přeci jen sprzní ohavný Peyrac, který nakonec není tak ohavný, jak ho prezentovali - a ještě z pravé lásky. Zvláště úsměvná mi přišla ta scéna, kdy se Peyrac belhá jako stín prvně shlédnout Angeliku, která má výraz naprostého zděšení a člověk čeká s hrůzou v očích tu nestvůru - s hrbem, s málo vlasy, bez nohy. Pajdajícího, ohavného, jako Quasimodo. Načež vyleze celkem štramák, s "menší" jizvou na tváři, s velkýma hnedýma očima. A co víc, ještě má charizma, je originální a dokonalý džentlos. Přesto Angelika s hrůzou prchá a mnoho dní ještě odolává nežli mu skutečně dá. A když na to dojde, všechny tety světa u toho roní slzy jako Škopková a je z toho láska. To se ale nezamlouvá Ludvíkovi a tak to naštěstí utne, aby si Angelika ještě užila něco víc i jinde. A my si můžeme užívat s ní a nahlédnout tak do časů paruk a pěkných kramfleků, které jsou nám už celkem neznámé.

• 24.11.2011  18:19

Já jsem asi švihlá, ale mě Trojka náramně baví. Zatímco ve Dvojce mě vytáčela uhihňaná a uječená Dobrá víla, tady jsem se smála víc jak třičtvrtě filmu. Fakt je tam pro mě spousta dobrých frků. Hlavně celý ten nápad s divadlem nemá chybu. A vážně nejsem zhulená ani nic podobnýho.

• 24.11.2011  18:05

Po každý, když někde omylem cucám pivo a leze do mě jak do chlupatý deky si vzpomenu na Návrat idiota.. "A Kolik jsi měl v životě piv? No žádný.. Nemusíš přesně, stačí přibližně.. No žádný, přibližně žádný." Zbožňuju ten film, hudbu, obrazy, postavy. Tu malou, křehkou zoufalost každého z nich. Nemusí se toho moc namluvit, stačí mi jen pár obrazů. A přemůže mě taková zvláštní melancholie.. Film pro vánoční čas jak stvořený.

• 24.11.2011  17:54
    Kytice (2000)

Prý je to jako reklama na Opavie a kritiky Brabce pěkně semlely.. Mě to úplně nadchlo! Fakt paráda.

• 24.11.2011  17:39

Pro mne příliš zdlouhavé vyprávění ničeho.. Nevydžela jsem to do konce, ačkoli tam hrají všichni moji oblíbení herci.

• 24.11.2011  17:29
    Milenec (1992)

Zvláštní dílo.. Vkusně natočené. Zpočátku jsem měla dojem, že jsem se ocitla v červené knihovně, zejména kvůli vypravěčce, což bylo možná jen nevhodně dabované. Brzy mě to však přešlo. Na můj vkus málo emocí, ale takový příběh je a měl být.. Nezapomenutelné.

• 17.11.2011  12:02
    Nevinnost (2011)

Podivně převyprávěný příběh. Možná mohl zanechat větší dojem, ale působí to jako patlanice podivných vztahů a ještě zcela nepřesvědčivě - vyšetřování, okolnosti případu, do toho se zamíchávají jiné případy, pro mě zcela zbytečně a místo, aby se film ubíral jedním tématem a o to, jak může jedna holka zničit život, pověst, rodinu jednomu vysoce postavenému primáři a tuhle skutečnost psychologicky rozebral, tak se spíš zaobírá navíc jinými formami, které jsou už pro mě zbytečné a ten konec, kdy se objasnuje, jak to ve skutčnosti bylo, tedy to vypráví Geisslerová jemu, což už zde někdo napsal a je to svatá pravda - Proč mu to popisuje, když u toho byl a ví to? Působilo to poněkud nepřesvědčivě, tedy alespoň po patnácti letech dvojího života a tajného vztahu, což už se mi i tak zdá dost ulítlý a vůbec mi to do toho příběhu nesedělo a ještě s takovými emocemi, kdy během celého filmu působila naprosto oduševněle a na závěr se promění v naprostou bláznivku - je pro mě prostě odbyté a nepřesvědčivé. Anna Linhartová si určitě zasloužila ten humbuk, který se kolem ní vytvořil, ovšem na můj vkus se ve filmu objevila moc málo a zbytečně se plýtvalo jinými postavami, které tam vůbec být nemusely. V jednoduchosti je krása. Tady jsem ji nenašla.

• 13.11.2011  20:56
    Wrestler (2008)

Je to zvláštní podívaná. Asi to ale nedokážu úplně ocenit, protože mě prostředí drsnejch chlápků nijak zvlášt nedělá radost. Vlastně jsem se na to dívala jen kvůli Rourkemu. Ale jinak mi přišlo typicky chlapský - dokud nedostanou infarkt, je jim všechno šumák. Pak začnou hledat ztracený dcery a navazovat známosti. Takže jsem chápala, že jí její znovu-se objevený fotřík hledající soucit doháněl k šílenství. Nicméně mě i to i samozřejmě chvílemi dojalo. A podívala jsem se do zákulisí něčeho, o čem jsem do teď neměla ani páru.

• 13.11.2011  20:40

Zábavný a roztomilý. Líbilo se mi to hlavně proto, že mě baví nakupování. Oduševnělejší rozbor ode mě nečekejte.

• 13.11.2011  20:33
    Mexičan (2001)

Mě to docela bavilo. Je fakt že Bradova zásoba dvou nebo tří roztomilých pohledů ve všech jeho filmech už trochu ztrácí na kouzle a Julie mohla trošku míň ječet a víc se usmívat, ale jinak mě to nijak zvlášť neuráželo, protože jsem taky od toho nic extra nečekala.

• 13.11.2011  20:25

Chytré a sexy?? Ano, Angelina je pěkná, Brad je pěkný a dohromady je to tak pěkný, až se to nedá vydržet. A jinak je to nuda jako v Brně. Možná by to bylo sexy, kdyby tam jeden z nich nebyl. A pár dobrých frků by tomu rozhodně neuškodilo. A chytré? Spíš se ti dva umí jen chytře tvářit.

• 13.11.2011  19:53
    Mamma Mia! (2008)

Jedním slovem primitivní. Možná bych musela být na mol abych to vydržela anebo mi chybí nějaký druh hormonu, který ostatním způsobil naprostou euforii po shlédnutí tohohle počinu. A ABBA, to vážně není šálek mého čaje a už jsem ztratila iluze, že bych si k ní někdy našla cestu. Dokonce jsem si začala pokládat otázku, proč vůbec lidstvo začalo zpívat.. UTRPENÍ.

• 21.10.2011  12:11
    Kopačky (2008)

Pár scén mi tam opravdu nadchlo! Mohl to být mnohem zajímavější kousek, ale zkazily to některý jiný blbý scény, který tam daly jen proto, aby se bavila i ta debilnější část publika? Pro mě škoda, ale i tak dobrý.

• 21.10.2011  12:03

Pro mě osvěžující.. Bavila jsem se - postelový scény s nadsázkou a ty kecy k tomu.. Lepší než sledovat jiný uslintaný hekající párečky, co to tak strašně prožívají. Když to člověk bere s nadsázkou, tak je to fajnová podívaná. Tak popcorn a jedem..

• 21.10.2011  11:49

Trošku podivné? Potřebovala bych žít ještě třicet let, aby mi to připadalo pěkné? Ne, nemusím vidět nahého Baldwina, ani Meryl.. Jo jasně, je to super souložit po padesátce. I po šedesátce a sedmdesátce. A pokaždý ten souložící objeví Ameriku.. Jasně. Souložte si prosím, jak chcete, jen mi to pořád nepředhazujte. Raději bych si vás pamatavovala z jiných rolí a ne s blaženými, uslintanými výrazy. To platí hlavně na tebe Baldwine.

• 3.10.2011  20:24

Alespoň, že se film odehrává v takovým exotickým prostředí, díky tomu jsem polovinu filmu slintala blahem a vydržela některé hloupé scény. Zvláště ty rádoby správné párečky, co procházejí krizí, to jsem chvílemi vůbec nestíhala. Když se zjevil Jean Reno, čekala jsem vyšší laťku a taky propracovanější pointu. To se nepovedlo. Za to pěkný moře jsem dala tři hvězdy, i když je mi jasný, že jsem to dost přehnala. Škoda, mohla to být mnohem větší zábava.

• 29.7.2011  13:58
    Lolita (1997)

Zbožňuju tu knihu. Ten film mě rozhodně neurazil, naopak další dílo, které mě okouzlilo.. Tohle ztvárnění je mi mnohem bližší než Kubrickova verze, i když je to u většiny naopak. Nejspíš je to hereckým obsazením. Humbert je tak přesvědčivý, všechny jeho gesta..pohledy.. výčitky..touhy.. A Dolores..byla tak smyslná.. prohnaná i zranitelná.. vyspělá i dětská.. Chápala jsem Humbertovu fascinaci. Melanie oproti ní vypadala opravdu jako těžkopádná kobyla.. Nevinná hra na začátku, která se mění v něco, co se nedá snést a oba dohání k šílenství.. Šílené..smutné..něžné..svíravé..ničivé..fascinující.. Ztvárnění Dominique bylo nezapomenutelné.. Když si vzpomenu, kde jsem já byla v sedmnácti, musím smeknout..

• 29.7.2011  13:27

Těmhle filmům moc nerozumím. Navzdory tomu, že jsem si neustále kladla otázky "Co to znamená?", mě naprosto uchvátil.. Na první pohled na mě styl kamery působil depresivně a to prostředí, ve kterém Nina žije..Šedost baletních sálů.. Metro, kterým jezdí.. Ta frigidní, zvrácená matka..Na druhý pohled jsem si film mnohem víc vychutnala, zvláště obličej, jemnost, výrazy Natalie.. Člověk by musel být blázen, aby ji dokázal pustit z hlavy. A i když jsou ve filmu scény, u kterých se mi chtělo zvracet - když si strhla záděru do půl prstu a celá scéna, kdy běží rozrušená do nemocnice až dokud se nevzbudí - i opakovaně u nich zavírám oči, naprosto mě to okouzlilo. Moc se mi líbila Mila Kunis, její bezprostřednost..lehkost. Společně s Natalií a její křehkostí.. obě dohromady..magická podívaná.. Jen za mě bych ocenila, kdyby choreografie závěrečného vystoupení černé labute a konec bílé bylo delší, dokázala bych si to víc prožít.. Takhle to pro mě byly spíš jen ústřižky.. I tak nezapomenutelná podívaná.

• 29.7.2011  13:02

Kam se ztratila stará Bridget? Třičtvrtě filmu jsem se styděla za to, co vidím. Zvláště, když jela Bridget na lyžích oblečená jak střevo, bylo mi trapně i u scény ve věznici a ta pointa, že je Markova asistentka lesba a miluje Bridget, to byl pro mě vrchol. Prosím, už ne! Roztržitá Bridget a její jemně roztomilé trapasy a vtipná sebekritika jsou tytam. A nezachránil to ani suchar Darcy ani dobytek Cleaver. Všechno, co dělá Bridget okouzlující zůstalo v prvním díle.

• 29.7.2011  12:42

Zbytečně dlouhé...utahané... nezanechá výraznější dojem.. Asi tam bylo spousta jídla.. meditace.. a nějakej ten sex..Julia mě tak utahala, že si naštěstí nevzpomínám.

• 29.7.2011  12:29

Já jsem si nevšimla, že je Leonardo sladký, spíš mi to příjde jako předsudek kvůli jedné roli v Titanicu, která způsobila davové šílenství mladých puberťaček a automaticky zastínila jeho talent u ostatních lidí. Teď už to naštěstí neplatí, protože Leo s věkem trošku "ztaťkovatěl" a už mu nepadá bloďatý vlas do čela, takže zřejmě nevzbuzuje v lidech tolik emocí. V tomhle filmu ukázal svůj velký talent a zbořil mnoho předsudků a to se mi líbí. Naopak si myslím, že to A. Holland skvěle uchopila a poskládala inspirativní mozaiku o vztahu dvou mistrů s rozpolcenou duší. A vztahy bývají intenzivní, svíravé, zvrácené, bolavé. Kdo se chtěl dozvědět něco o jejich díle, může si přece koupit / půjčit sbírky jejich básní. Kdo chce vědět něco o jejich setkání, vztahu, lásce..ať se podívá na film. Hned na člověka dýchne atmosféra prokletých básníků..spousta Absintu..špinavého prostředí Paříže.. Londýna.. bída.. nouze...inspirace...Je to jedno. Je jen Rimbaud a Verlaine.

• 29.7.2011  11:39

Jako hodně mladá a neznalá jsem si pokaždé, když jsem viděla plakát nebo fotku s Audrey, říkala: "Proboha co všichni mají na té vyzáblé herečce s nemožně krátkou ofinou?" Pak jsem ji viděla prvně ve Snídani u Tiffanyho a všechno jsem pochopila! Tímto se omlouvám za svoji natvrdlost.

• 29.7.2011  11:06
    VALL-I (2008)

Animákům vážně nerozumím. Tak musím pouze primitivně konstatovat, že to bylo vtipný a roztomilý. Mám raději, když se toho ve filmech příliš nenamluví a tohle bylo přesně pro mě. Navíc trocha ekoposelství mi tam vůbec nevadila. Technicky to asi neocením, na to nemám znalosti, každopádně mě to okouzlilo a byla to milá podívaná.

• 29.7.2011  10:29
    Pokušení (2009)

V začátcích filmu jsem si říkala, jak tohle asi skončí. Nicméně takový závěr by jsem nečekala ani v nějaké parodii na thiller. Nevyměnili se režiséři v půlce filmu? Už když film "gradoval" scénou kdy zhrzená Chloe navštívila Catherine v ordinaci jsem filmu přestala věřit, to, co mi ukazuje. Ta pochybná schůzka v restauraci a pointa o tom, že se Chloe s Davidem vůbec neznali mohla být lépe zpracovaná, včetně toho, že mu to dost neobratně Catherine sdělila někde na ulici a pak si šťastně padli kolem krku.. Povrchně zpracované. Závěr opravdu odbitý, laciný. Zklamalo mě to. Je to škoda, protože jinak to mohla být zajímavá podívaná. Zvláště díky dobrému obsazení, na Amandu byl opravdu působivý pohled, je to pro mě jediný film ze všech, které jsem s ní viděla, ve kterém jsem z ní cítila erotické napětí a cosi zvláštního. Julianne zde většina chválí za výkon, já musím přiznat, že jsem se jí (její postavy) v tomto filmu štítila, taková frigidní americká panička bez sexappealu. Vadily mi její gesta, vzdychání, zděšení, snad i vzrušení, nevím, takže asi hrála dobře, jestli její postava měla být taková. Liam nedostal moc příležitostí, težko říct, jestli je to dobře nebo špatně.. Působilo to na mě jako by se režisér zpočátku snažil o něco mnohem víc a to potom najednou zahodil jen aby to měl rychle z krku. Opravdu škoda.

• 21.7.2011  21:09
    Prázdniny (2006)

Docela milá záležitost! Musím říct, že to je první film, kde mi přišla Cameron roztomilá. Až na tu úvodní hádavou scénu, která mi zkazila dojem a lekla jsem se, co je to zase za kravinu. Naštěstí mě to brzy přešlo. Dohromady s Judem to byla úžasná podívaná. Překvapil Jack Black, videopůjčovna mě pobavila. Elli Walach tomu dodal charizma. Romaňtárna na entou, ale milá. No jo, jsem holka, tak si podobný úlet můžu dovolit..

• 20.7.2011  17:09
    Lidice (2011)

Lidice mě naprosto nadchly. Každý kdo má k tomuto místu nějaký osobní vztah nutně prožívá film jinak než ostatní. Tak nějak citově. Myslím, že tohle téma bylo natočeno velice důstojně, navzdory kritikám se mi styl, jakým režisér film uchopil, líbil a plně ho respektuji. Je to téma naprosto těžké a rozsáhlé a šlo ho natočit na mnoho způsobů. Každý k němu má nějaké připomínky. Já žádné připomínky nemám. Zasáhl mě, dotkl se mě. Ocenila jsem atmosféru v kině, kde mi během závěrečných titulek nikdo neházel popcorn za krk ani mi nešlapal na nohy, ale bylo jen ticho. Velký dík za to, že tenhle film vznikl.

• 20.7.2011  16:39

Zprvu jsem vůbec nechápala o co jde. Pak jsem si řekla, že je to asi nadsázka a že se mám bavit. Nemohla jsem si ovšem zvyknout na Vašuta, připadá mi pořád takovej prkenej a ve všem pořád stejnej. A ty holčičí starosti jsem taky vůbec nestíhala.. Nicméně pak jsem se od toho všeho oprostila a docela jsem se i pobavila. Sice kýč, ale pohled hezký a příjemná muzika.

• 20.7.2011  16:22

Další film hned vedle Líbáš jako bůh, který mě vůbec neoslovil. Jen s tím rozdílem, že jsem u něj tolik netrpěla. Za to jsem se u něj ani nijak zvlášť nebavila. Výborná mi přišla jen jedna scéna s Macháčkem. Mám ráda Elišku Balzarovou, ale její postava a filmové hlášky se mi hnusily. Snaha o americký příběh mi přišela spíš jako Američan z Vysočan..

• 20.7.2011  14:44

Musela jsem snést několik služeb, během kterých si spolupracovníci pouštěli jejich oblíbený film. Poprvé jsem si střídavě zacpávala uši a zavírala oči.. Přemohl mě pocit trapnosti největšího kalibru při pohledu na jejich bavící se tváře a v polovině filmu už jsem myslela, že si asi něco udělám. S velkým sebezapřením jsem vydržela do konce a evidentně se jednalo o velmi traumatizující zážitek, protože jsem valnou většinu filmu vytěsnila. Občas se dostaví mlhavá vzpomínka na scénu se Šteindlerem nebo na mluvu a výraz paní Magálové (Mě ty předělaný Slovenky prostě mučí) a ihned se mi zpotí dlaně a dostaví se pocit na zvracení. Další službu jsem utekla dřív než vyndali placku z obalu. Prosím už ne!

1 2 následující >>