_mathew

Martin Gális

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.2.2011  18:15

Je naozaj len dobre, že sa tento film nesnaží politizovať, ale ponúka surový pohľad na život v Afrike. Výborní Di Caprio a Connelly, ale možno ešte o kus lepší Hounsou. Jedno viem, že odteraz budem diamanty kupovať iba v tých najlepších obchodoch :)

• 22.2.2011  10:14

Vždy keď sa niekto snaží opisovať čriepky z histórie, musí kopať na všetky strany. Tu sa to Herzovi darí. Kope tak ako na jednu, tak aj na druhú stranu. V konečnom dôsledku tak nechal vzniknúť historickej dráme, ktorá sa na nič nehrá. Bohatá výprava, vyborná kamera a príjemné prekvapenie je na svete.

• 21.2.2011  23:22

Mne to prišlo ako American Pie pre tridsiatnikov a vyššie. Miestami vtipné, ale väčšina času bola iba čakaním na záver, ktorý bol obyčajný...americký.

• 25.10.2010  09:22

Nechápem relatívne nizké hodnotenie tejto svižne natočenej romantickej "vecičky". Podľa mňa tu všetko funguje...zaujimavý príbeh, hlavné duo Theron-Reeves si vzajomnú spoluprácu tiež zjavne užívalo a "neklišoidný" záver nepustil film do mútnych vôd tradičného amerického sladko-lepkavého sajrajtu, ktorého sa točí na tony. Mňa to teda rozhodne potešilo.

• 19.10.2010  14:38

To, že je Russel Crowe super herec dokázal už pred týmto filmom. Tu iba ukázal svoju príslušnosť k absolútnej hereckej špičke. Pri scéne, kde mu profesori kladú na stôl perá som sa neubránil slzám. Najkrajšie príbehy píše naozaj sám život...

• 28.8.2010  09:59

Ak niekedy piatok večer sa rozhodnete zostať doma a len tak náhodne zapnete "verejnoprávnu" televíziu, tak zhodou priaznivých okolností sa dostanete k takejto veľmi kvalitnej "konverzačke", ktorá pre mňa spĺňa atribúty veľmi dobrého filmu.

• 20.4.2010  15:20
    Gran Torino (2008)

Clint Eastwood rozohráva na neveľkom priestore príbeh s nebanálnou kostrou, ktorá sa pohybuje bez známky straty rovnováhy a bez toho, že by mala čo i len na malú chvíľku spadnúť do bahna priemerného filmu. Mám rád jeho posledné filmy a tento zvlášť. Dobrá práca, Mr. Eastwood.

• 11.4.2010  20:26

Neviem kde sa mi tento výborný film po toľké roky skrýval. Plejáda známych hercov naskladaná do super scenára, príbeh ubieha prirodzene bez akéhokoľvek zakopnutia až k bombastickému záveru. Najvyššia kvalita.

• 28.3.2010  22:42

Kdeže klišé, kdeže citové vydieranie. Poctivo natočený dojemný príbeh so skvelými hlavnými predstaviteľmi.

• 22.3.2010  11:11

Keď sa necháte utápať v melanchólii a viesť na romantickej vlne, preskočí medzi Vami a touto snímkou zvláštna iskra ako medzi Pfeiffer a Clooneym. Keď nie, máte smolu a zhodnotíte Báječný deň, ako priemernú h(s)račičkovú kvázi romantickú komédiu. Mne sa naštastie stal ten prvý prípad.

• 24.1.2010  20:46

Mám slabosť pre Meg Ryan a jej tváričku, akoby stvorenú pre romantické filmy a ani tu nesklamala. Kvalite filmu pridáva aj prekvapivo sviežo napísany scenár bez tony zbytočného sentimentu a umelej presladenosti.

• 22.1.2010  09:52
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Bear Grylls rocks :)

• 25.7.2009  17:58

Na TV film veľmi slušné a k tomu hudba božského Ennia. Tieto športové osudy, ktoré sú citlivo napísané životom a rovnako nonšalantne zrežírované sa dajú pozerať bez dávky pocitu z vypočítavosti iba naplniť produkčnú kasu.

• 29.5.2009  10:29
    Výkupné (1996)

Vcelku solídny film, až na príliš prekombinovaný záver, so snahou prekvapiť diváka aj za cenu zbytočného "boom" efektu

• 27.5.2009  09:35

Dával som si rozhodne na čas s pozeraním tohto filmu. Ale vôbec neľutujem. Pretože v mladšom veku by som asi nedokázal oceniť všetky špičkové atribúty, ktoré tento film obsahuje. Od réžie, ktorá na malom priestore rozohráva symfóniu 12 ľudských eskapád, až po ohromujúce herecké výkony (H. Fonda je kráľ!)

• 12.5.2009  07:58
    Nestyda (2008)

Už som využil hodinu a pol svojho života aj rozumnejšie, ako sledovaním tohoto odvaru staršieho Hřebejka. Ale na druhú stranu Macháček, Vášaryová & co. to držia na relatívne pozerateľnej úrovni.

• 14.4.2009  15:26

Podľa mňa vážný konkurent najlepšieho "majstrovho" diela Vtedy na Západe. Kto nemá v zbierke všetky tieto klenoty, nevie čo je najlepší western.

• 17.3.2009  09:58

Dobrééé, veľmi....nasadenie Seana Conneryho sa ukázalo ako majstrovský ťah a zapadol do tohto filmu ako.....dobrý herec do dobrého filmíku.

• 17.3.2009  09:45

Hrušinský koncertuje, kúzelne zvláštna atmosféra...ale niečo mi k dokonalosti tohoto filmu chýbalo.

• 10.3.2009  13:13
    I.Q. (1994)

Jedna z mojich najoblúbenejších komédií. Výborný nápad so zakomponovaním génia do romantického filmu. Skvelá ústredná dvojica a nemenej dobrý Walter Matthau.

• 2.3.2009  09:53

Ten Woody Allen je fakt kapacita. Takto zašmodrchane to vie napísať snáď len on. Vynikajúci výber hercov a začínam nadobúdať dojem, že tá Scarlett Johansson bude asi fakt celkom dobrá hééérečka... :) A aby som nezabudol.....tá hudba je vybraná dokonalo.

• 2.3.2009  09:50

Emocionálna rovina tohto filmu vo mne doznieva aj niekoľko dní po prvotnom zhliadnutí a neprestáva ma uchvacovať tajomnosť a nenútenosť príbehu, ktorý si len tak plynie a zanecháva v srdci brázdu po niečom krásnom. Pomalý rozbeh, ale o to hodnotnejší a zaujímavejší záver. Proste pekné...

• 28.2.2009  10:35
    Spáči (1996)

Vynikajúci film, ktoré mu nie je čo vytknúť.....ale tak sa mi zdá, že tá akoby hlavná myšlienka tu už bola niekedy predtým....no viete kedy, no vtedy......Vtedy v Amerike :)

• 28.2.2009  10:31

Keď si niekedy spomeniem, že som videl tento film, tak si vlastne na to asi ani nespomeniem :) Tam kde sa snežienky snažia plávať na osvedčených "heftoch" a spomienkach na prvú časť, tam su prekvapujúco veľmi slabé a klišovité. Naopak tam, kde posúvajú osudy hlavných hrdinov do každodennej reality cez priehľady svojich životov, tam sú "doma". Škoda, že sú hneď useknuté nejakou starou "hláškou", ktorú sme už počuli....pred 25 rokmi.

• 16.2.2009  09:20

Nie je veľa filmov, ktoré by ma pri takto dlhej stopáži dokázali prikovať ku kreslu a hltať takýto nevšedný príbeh. Režisérsky zvládnuté a Brad Pitt bol výborný.

• 13.2.2009  15:15

Náhodou ja som sa celkom dobre bavil. Kokosom to na ľade išlo celkom dobre a samozrejme tradične dobrý John Candy. Škoda tohto Pána herca...

• 29.1.2009  10:56

Úvodné zábery a hlavne hudobná sekvencia z väznice ma vtiahli do deja a vypľuli až pri záverečných titulkoch. Príbeh zo života legendy, krásne prerozprávaný a nádherne zaspievaný :) Duo Whiterspoon-Phoenix skvelo vybavené nielen herecky, ale aj spevácky. A Reese nielen tým, aj veľkými.....prednosťami....

• 22.1.2009  08:18

Dobrý film to je, to môžem povedať , ale.... Nejako sa režisérovi nepodarilo vytvoriť tú naozajstnú dusnú atmosféru 2. svetovej vojny (Pianista, Schindlerov zoznam). A túžba šokovať a surovosť záberov v niektorých momentoch vyznela dosť prvoplánovo a ošarpane. Hlavná predstaviteľka to však odohrala podľa mňa úžasne a pozdvihla tento i tak vcelku obstojný film do vyššej ligy.

• 19.1.2009  11:18

V niektorých momentoch veľmi silné, v iných akoby hollywoodsky vykonštruované. Pri hereckom obsadení, aké Reiner do tohto filmu dostal, mohol vyťažiť aj oveľa viac.

• 3.1.2009  21:00

Akékoľvek ideály o dokonalom páre sú zbúrané. Mendes si robí z perfekcionistých dvojíc "dobrý deň". Pľuje do tváre americkému (a nielen americkému) manželskému tradicionalizmu a hodnotám ako sú vernosť a dôvera a nahradzuje ich klamstvom, neverou a citovým vydieraním. Jednoducho ukazuje aká neznesiteľná je ľahkosť manželského by(i)tia.

<< předchozí 1 2 3 4