flaming_foot

Čapek Martin

okres České Budějovice

homepage

• 26.12.2018  19:28
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV pořad) (2018)

Ellen je nepochybně vtipná a její úspěchy jsou zasloužený. Tenhle návrat ke stand-upu ale nebyl vůbec zapotřebí a její kamarád, kterýho citovala v úvodu, měl očividně pravdu od samýho začátku a spešl by se měl spíš jmenovat "Not Relatable." Sedmdesát minut dlouhej set, plnej průměrnejch džouků a nezáživnejch historek nezachránila ani, světe div se, projekce pár fotek "vtipnejch" koček nebo video tancujícího papouška.. No publikum to ovšem hltalo i s navyjákama - buď jí tak neskonale uctívaj, nebo jí jen nechtěli naštvat a připravit se o šanci odejít domů se zbrusu novym toustrem nebo zvlhčovačem vzduchu. Sice to nevnímám, jako naprostou tragédii, ale myslim, že je to pro Ellen a její kariéru zbytečnej krok zpět.

• 1.8.2017  00:00

Jeden velkoměšťan - druhej vesničan, jeden veselej extrovert - druhej stydlivej introvert, jeden z west coast - druhej z east coast, jeden černoch - druhej ,,árijec". To tyhle jejich kontrasty a vzájemná rivalita ukradly pozornost celý ameriky za dob, kdy bylo NBA vyloženě na odpis a pár dekád potom - právě teď - i mojí, když jsem o dokument zakopnul na youtube a nedokázal ho vypnout. Snímek nepředstavuje Larryho a Magica jako basketbalisty, ale jako lidi. A i když je tenhle dokument lemovanej jejich úžasnejma hráčskejma perlama křížem krážem, byly to ty jejich úžasný povahy, co mě tak zaujaly. Přes ty všechny odlišnosti jsou ti dva vlastně docela stejný.. (https://youtu.be/axbIoHqFaa8)

• 4.6.2017  08:23
    UFC 212: Aldo vs. Holloway (TV pořad) (2017)

Jelikož jsem propásnul víceméně celej event a dostal jsem se k tomu až v půlce fightu Vitora a Nata, zdržim se hvězdičkování a zaměřim se jen na co-main a main event. Na zápas Kowala a Gadelhy jsem vsadil 2 piva na výhru Claudie a ani mě moc dlouho nenapínala a Karolinu s přehledem přejela. Defence Polky proti submisím mi přišla hodně amatérská. Pokud nebyla nějak zvlášť otřesená, je tohle něco, na čem by měla rozhodně zapracovat, nebo se na titul jen tak nekoukne. Rematch Claudie a Joanny je snad jediný rozumný řešení v tuhle chvíli a mohlo by to bejt pěkně zajímavý.. Main event byl o další 2 pivka. Fakt jsem věřil Aldovi. Myslel jsem si, jak ho bude kácet leg a body kickama od začátku zápasu a i když měl semtam dobrej strike nebo combo, vůbec nevyužil svejch předností a nechal Maxe pěkně rozkoukat. Ten toho využil a vyřezal si TKO ve třetím. Rozhodně mi to nevadí, Holloway je docela sympaťák, má super bradu a je to pěkný zlatý prvenství pro Hawaii od dob BJe - vyhranejch 2 piv jsem se teda vzdal poměrně rád a jen mě to utvrdilo v tom, že José má hvězdnou éru zasebou. Naznačovalo tomu už přecejen to jeho zhroucení po Conorovi, když se rozhodl odejít do zápasnickýho důchodu a věnovat se fotbalu. Jenže potom, co změnil názor a rozjebal Frankieho, jsem fakt věřil, že Maxovo deseti výherní postupku s přehledem utne. Rád jsem se v něm zmýlil a doufám, že Aldovi už moc zápasů ve smlouvě nezbejvá a půjde si zakopat aspoň teda do toho míče. Max teď pravděpodobně bude čelit Edgarovi a to je moc líbivej střet. Nakonec si ještě dovolim zastěžovat si na český komentátory. Normálně koukám na live streamy, ale teď jsem u kámoše sledoval novu sport a já vim, kluci, že bylo pozdě, ale tyvole, usínat jste za tim mikrofonem nemuseli. Někdy fakt zcesný poznámky a překlady taky stály za belu. Ale dík za greatis PPV, no.

• 29.5.2017  16:50

Karta teda nepřekypovala velkejma jménama, talentu se tam ale mohlo najít hodně. Musim víceméně souhlasit s malymladou - až teda na toho Cirkunova. Taky jsem si od těhlech dvou masáků sliboval pořádnou melu, ale Míša ten zápas rozhodně nezahodil. Neschytal teda žádnou bombu, ale Oezdemir ho trefil na ten nevyzpytatelnej vypínač za ouškem a bylo z toho čistý KO, žádnej dive. Kromě tohohle se teda pod jeho koment podepisuju a "tiše" závidim, že to všechno sledoval na vlastní bulvy. Fight of the night pro Guse a Teixeiru zaslouženě - Glover ukázal ohromný srdíčko a Alex zase mozek. Performance of the night pro Velickovice měl jít opačnou stranou pro Musokeho. Sice nevyhrál fight, dance-off ale s přehledem :D parádní Stanky Legg https://www.youtube.com/watch?v=57-VFvuQALc

• 9.4.2017  18:17
    UFC 210: Cormier vs. Johnson 2 (TV pořad) (2017)

Co k tomu říct, no. Weidman vs Mousasi byl dobrej bizár, je mi Chrise líto, tohle dabljů fakt potřeboval a newyorkská komise to zas pěkně zpackala. Na druhou stranu souhlasim s Gegardem. Weidman se potom sám oháněl, že si byl moc dobře vědomej, že když má všechny čtyři končetiny na matraci, nemůže dostat kopanec do hlavy. Takže tam vyčůraně nastavil palici a čekal na to ilegální kolínko. Snažil se využít pravidel a pak na to doplatil a spadnul do sám sebou vykopaný jámy, jelikož se po zastavení času válel na matraci a dělal, jak to s nim otřáslo, aby dostal kontumaci. Do toho přišel New York a na základě replaye zvrátil to koleno na legální strike, takže doktoři, díky Chrisovo polehávání usoudili, že neni způsobilej dál bojovat a stalo se z toho technický KO. Taky by se dalo ale říct, že tam jen ležel, protože už mu docházel vítr, a tak těžil z těch přidělenejch pěti minut, na který měl, alespoň v tu chvíli, právo. Jenže teď se zpětně ohání pravidlem, že ateltická komise v NY nedovoluje sudímu řídit se replayem, takže k přehodnocení toho rozhodnutí vůbec nemělo dojít - což je pravda, ale pokračuje tim, že kvůli tomu měl bejt Gegard diskvalifikovanej a on měl vyhrát.. takže já nevim, no, karma je prostě asi fakt svině. Každopádně prej to zkusí nějak právnicky zvrátit na No contest, což by bylo asi fajn.. No a jeden bizár střídal další.. byl jsem z Rumbla fakt vyndanej. Myslim si, že měl hodně slušnou šanci dát Cormierovi dobrou noc a k tomu mu stačilo jen jedno - ubránit se takedownu. Co udělá, tyvole? Vezme ho do clinche a pak bum na zem.. Úplně se DCmu odevzdá, věnuje mu ve druhým kole záda a pak krk - přesně jako při jejich prvním fightu. A pochopil jsem to, až když ho zpovídal Joe. Vůbec nebojoval tim srdíčkem a bylo to vidět, že má už hlavu jinde. Je to škoda, pro mě to byl velkej tahák divize, ale co už. Hodně štěstí jemu, ať už se bude honit za čemkoliv..

• 5.3.2017  20:48

Pro mě jedno z nejvydařenějších PPV za poslední dobu. Už jenom na papíře to mělo zaděláno na skvělej event a i přes zdrcující odpadnutí fightu Khabiba a Tonyho to i tak zaručilo asi větší zážitek, než původně slibovalo. Overeemovo KO Hunta byla krásná hnusárna. Hezkej loket následovanej dvěma kolenama přímo na vypínač. Vypadalo to, jakoby mu Alistar doslova vykopnul na pár vteřin živou duši z těla. A že se taková tvrdá bluma jako Mark Hunt takhle skácí držkou přímo na matraci, to jsem fakt nečekal. Klepu se z toho trochu ještě teď. Cooper vs Calvillo, no, abych řekl pravu, ty ženský fighty mě většinou moc netankujou, ale tenhle zápas jsem si vyloženě užil, nejen, že jsou obě docela kočky, ale šli do toho fakt naplno. Hlavně teda Calvillo, která předvedla úžasný jitsu. Vůbec se nedivim, že jí málem vyšla submise anakondy, sama vypadala na zemi jak nějakej had, čuměl jsem. Pak starý pardálové - Evans vs Kelly.. no Rashad vypadal ve sto osmdesát pětce fakt dobře a od začátku jsem mu držel palce, Kellyho jsem si ale zalíbil už při walk outu a jak čas mizel na časoměřiči, Danielovo zdařilý inkasy mi vadily míň a míň. Rashad se totiž nikde neztratí, zatimco pro Dana to byl nejdůležitější zápas v jeho mma kariéře a výhru si odnesl zaslouženě. A jestli se někdy Daniel Kelly koukne na belt? No, asi ne. Ale jen tak někoho přes sebe nepustí a určitě dokáže rozbít sny klučinům o 15 let mladším než je on sám. Určitě na něm nechám očko a doufám, že už dostane někoho s číslem vedle jména. Potom můj černej kůň Vannata a přičmoudlej švéd Teymur s granátama místo rukou. No, co na to říct. Lando je rozhodně jeden z nejzajímavějších figherů v ufc vůbec a to zatim předvedl jen zlomek zlomku toho, co v sobě má. Už od fightu s Fergusonem si mě získal, KO proti Makdessimu byl klenot a samurajský hovadiny co předváděl dneska? Nechápu. Přesto ale, stejně jako s Tonym, nedokázal oponentovi zavřít rakev a je to škoda. Má krásnej, atypickej, takovej fluidní styl a je radost se na to koukat. Škoda, že ten Cartwheel kick nebyl smrtelnej, to bych asi šílel. Každopádně jsem přesvědčenej, že se z toho poučí, vrátí se jako lepší Lando Vannata a že tohle je jen malá oklika k jeho cestě za titulem. A i když si Teymur asi vyhrát zasloužil, 30-27 je prostě nahlavu, minimálně první kolo byl Lando jasně u kormidla. Na účet Nurmagomedova a Fergusona už jsem si poplakal pod peřinou dost. Co se dá dělat.. takhle to prostě v tomhle sportě chodí, ok, ale i tak mě Khabib zklamal. Je to z jeho strany neprofesionální, měl začít řešit váhu už na kempu a ne 48 hodin před akcí. I od toho ty soustředění jsou. A vlastně celá ta věc ohledně cutting weight je prostě nesmysl. Každej, kdo by se prostě nevešel do normy při weight ins, tak bych ho od příště automaticky šoupnul do vyšší váhy a už by nemohl dolů. Je to nebezpečný, ničí jim to zdraví a snižuje to výkon v oktagonu. Je to úplně zbytečný. A ohledně Khabiba je to škoda, dost možná se teď připravil o svojí šanci a dal Tonymu volnou jízdu za titulem. Kdy ale Conor přestane nahánět Gayweathera, to je taky ve hvězdách. Co se teda týče main eventu, tak to bylo přinejlepším zajímavý. Žádná zuřivá válka, jak bylo slibovaný, to nebyla, ale ani jsem nebyl moc překvapenej. Byl to rematch, šlo o hodně, oba se báli counterů toho druhýho, takže to byl dost kalkulovanej zápas, kterej nemusel bejt pro všechny nějak moc vábivej, zvlášť hned po tom kohoutím zápase. Samotnýmu se mi občas zavírali trošku oči při sledování streamu v 6 hodin ráno :D ale nijak žalostný to nebylo, akorát jsem od obou čekal víc. Přesto jsem, čistě ze sympatií, držel všechny 4 palce Wonderboyovi a opět mě zklamalo rozhodnutí sudích, stejně jako v předchozím zápase. Nevím, co tam ti, bez pardónu, blbci někdy dělaj a na jaký zápasy to koukaj. Chápu, že to asi neni lehká práce, ale to hodnocení je někdy fakt zcestný. Jsem jen rád, že to jak Wonderboy, tak Vannata vzali sportovně a sami řekli, že to prostě měli ukončit ještě před finálním gongem. Musim ještě určitě zmínit Domincka Cruze za mikrofonem, kterej mě po boku Rogana potěšil. Mluví stejně tak chytře, jako bojuje a jeho poznatky byly fakt užitečný.. Nakonec jsem z celýho večera tak nějak rozpačitej, ale asi v tom nejlepším slova smyslu. Sice jsem docela vyhořel v tipovačce, ještě že nesázim :D a vlastně skoro všichni favoriti dostali docela vejprask, ale byla to moc hezky připravená karta, na kterou jsem dlouho čekal a i když všechno nevyšlo tak, jak jsem si představoval nebo přál, dost to se mnou hnulo a o tom to je. Takže spokojenost.