Opuštěný vesmír (2015)

Dokument začíná pokladáním otázek a pokládáním otázek taky končí. Navodí vás k přemýšlení, ale odpovědět si musíte sami.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Přeplácané, přehnané a lehce zmatené jako když kočička a pejsek vařili dort, ovšem velmi zábavné a poměrně nadčasové. I když se Kingsman tváří jako seriózní "akčnák" bohudík se jedná o povedenou komedii. Agenti v obleku, neprůstřelný deštník a Samuel L. Jackson jako padouch??!! Mladší generace Kingsman určitě pobaví, starší si na něm vylámou zuby.

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Jak už jsem psal u Top Five s Chrisem Rockem, černošská komedie není pro každého a ne každý jim dokáže holdovat. Kevin Hart se konečně začíná objevovat i v rolích, které nejsou jenom o neustálém opakování slova f*uck. Dokonalý svědek mě potěšil pro nenásilný humor a skvělé herecké obsazení. Sice závěrečné scény se mohly trochu doladit, ale Hart s Gadem pobavili.

Pět nejlepších (2014)

Černošské komedie se od těch "nečernošských dost liší a chápu, že ne každému sedne tenhle pouliční styl humoru. Nejedná se o žádnou extra vtipnou komedii, ale hezky ukazuje černošskou komunitu a svět showbyznysu. Chris Rock mě mile překvapil tím, že dokázal ošéfovat režii, scénář i hlavní roli, celkem obstojně. Výborné herecké obsazení, jenom Harta tam na mě bylo málo!

Muž ve stínu (2010)

Konečně zase jednou přišel film, u kterého nepotřebuje tikající atomovku ani auta létající mezi mrakodrapy, ani hromadu zbraní, aby jste byli k filmovému plátnu připoutání a sledovali děj bedlivě každou minutu. Když pominu předlohu, která je od R.Harrise geniální, musím vyzdvihnout Polanskiho. Všechny filmy co jsem od něho viděl měli jakousi svěžest v ponurém prostředí a znovu to dokázal zúročit. Velmi dobré herecké obsazení, tedy až na manželku ex-premiéra, které mi tam trošku neseděla. Američani se mohou opět přiučit, že i bez super počítačových efektů a nezničitelného hl. hrdiny uděláte thriller. 100%

Na tuhle nemám (2010)

Klasická americká pohádka o tom, jak hloupý Honza dostal princeznu, k tomu půl království a společně si žijí americký sen a jejich čistá láska je chrání před názory ostatních. Takový filmový koncept není nijak špatný, když nevíte co s časem, ovšem někdo musí tento koncept správně uchopit, správně sepsat a správně obsadit. Nějak bych přežil to, že herecké obsazení nebylo nikterak valné, ale dost mi vadí, že se člověk u komedie ani jednou nezasměje. Pár momentů je rozhodně úsměvných, ale rozhodně ne vtipných..20%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Nejhorší pokračování jaké jsem snad za poslední dobu viděl. První díl G.I.Joe byl celkem slibní, sice šílený, ale poměrně dobrý. Ovšem to co předvedli jako pokračování je hrůza. Prakticky to není pokračování, když kompletně překopete děj a předešlí herci se v pokračování vůbec neobjeví. Neříkám, že film není koukatelný nebo, že je nějakým způsobem špatný, ale s předešlými G.I.Joe to nemá co dělat. I když musím přiznat, že role, kterou hrál B.Willis mě pobavila. Ostřílení staříci na způsob Expendables mají hold svůj šmrnc...

Americký sniper (2014)

Nevím jestli je to mou filmovou nevyzrálostí, ale nějak jsem si nedokázal k filmu najít cestu a nějak nerozumím tomu, za co by měl být oceněn Oskarem pro Film roku. Je to tím, že byl natočen podle skutečného příběhu a vyvolává v Američanech patriotismus a nenávist za teroristické útoky? Ve filmu mi chybělo větší gradování, které se dostavilo až v samém závěru, ve kterém byl hlavní hrdina zabit veteránem a dozvěděli jsme se, že film byl natočen podle skutečných událostí. Upřímně musím říci, že se mi více líbil trailer než samotný film..

Lucy (2014)

Uff, naposledy jsem měl problém dokoukat Blondýnu na předpis, ale asi po 5. pokusech se mi to povedlo, stejně jako u Lucy. Film se snaží vybudovat si image jakéhosi vážného a seriózního filmu, který má v lidech vyvolat otázky a bádání po odpovědích. Avšak děj je tak zmatečný a nezáživný, že ani Scarlett nedokázala přilákat mou plnou pozornost. Krásná Scarlett zachránila producentům zadky od krachu, i když náboj a sex-appeal, který jindy má, výrazně chyběl...

Captain America: První Avenger (2011)

Měl jsem tu smůlu, že jsem viděl nejprve Návrat prvního Avengera a až potom tento předchozí díl. Moje jednoslovní zhodnocení by znělo: Přeplácaný. Příliš mnoho efektů, příliš mnoho výbuchů zkrátka všeho se mi od 2. poloviny filmu zdálo mnoho. Režie se příliš zachtěla zalíbit divákovi, a proto z toho vzniknou jakýsi filmový guláš, který nechutná zase tak špatně. Bohužel či možná i bohudík si musíme zvykat na to, že filmy s tématikou Marvel se většinou povedou až na druhý pokus. 70%