MikeCool

Instagram: michal_kubelka

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 7.2.2018  23:15
    Coco (2017)

Jeden z těch mála animáků, kde hlavním postavám nejde každých 5 minut o "život," ve zběsilých akčních scénách. Coco naopak klade důraz na propracovaný scénář se zajímavou originální myšlenkou. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 2.2.2018  14:04

Wow, tohle se panu McDonaghovi vážně povedlo. Strhující mrazivé drama ze života, s líbivou dávkou černého humoru. Frances McDormand předvedla oscarový výkon! ___ (Bio Centrál, Hradec Králové)

• 3.1.2018  15:37
    Wind River (2017)

Příjemné mrazivé drama, které se mi svou depresivní atmosférou zarylo hluboko do nitra mého podvědomí. Atmosféru navíc ještě umocňuje skvěle padnoucí melancholická hudba. Víc takovýchto pochmurnějších snímků! Tohle je drama dle mého gusta!

• 2.1.2018  16:45

Pohled na svatbu z očí organizátorů svatebního cateringu je rozhodně skvělá myšlenka. Diky bohu, že se toho chopili francouzi, kteří z toho neudělali přeplácanou smršť gagů a dojemných happy endů, jako amíci. Skvělá pohodová a hlavně vtipná komedie. Doporučuji všem. ___ (ČSFD projekce, Bio Centrál, Hradec Králové)

• 2.1.2018  16:39

Mnohem originálnější, než první splašený počin. Tvůrci si konečně dali záležet a alespoň malinko se podívali na scenáristickou stránku, kterou bylo nutno dosti vylepšit. Příjemný horor s dobrou atmosférou. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 2.1.2018  16:32

Koukatelné to bylo, ale je zde bohužel vidět značný pokles režijních kvalit Jana Svěráka. Po strništi bos je bohužel kandidát na nejvíc "nic neříkající" scénář z jeho dílny. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 14.12.2017  23:27

Den blbec: Kvůli velkému pracovnímu vytížení jsem přišel trochu později do kina (někdo ten pívec vypít musel!), a tak jsem propásl legendární úvodní intro Star Wars. Pozitivem bylo alespoň to, že jsem měl vstupenku zadarmo, protože kvůli takovýmu tydýtovi, jako jsem já, už nechtěli ani otevírat kasu. No, sednu si do sálu a po pár minutách a prvních dialozích zjišťuji, že jsem se ocitl na premiéře VIII epizody Star Wars s českým dabingem! Mé, pivem zakalené oči se obrátili k nebesům. "Za co pane bože, za co?" "Som nevychytal!" Ale nakonec jsem byl s dábošem jakž takž spokojený. Když už jsem se nějak otrkal dabingem, začal jsem vnímat i děj. A jak se tak dívám na to plátno, říkám si "Sakra, jsem vožralej nebo je ten obraz rozmazanej?" Potom se podívám na spolusedící kolegy v sále a opožděně mi to docvaklo. "To je v pr*eli, vždyť ono je to ve 3D!," zvolal jsem nahněvaně v duchu a upaloval jsem ještě otravovat pokladní o jednorázový 3D brejle. Potom už jsem si mohl vychutnávat Star Wars plnými doušky, "od začátku", až do konce. A jaký to bylo? Stručně řečeno "vynikající". Osmá epizoda rozhodně předčila mé očekávání a zamlouvala se mi dějem dokonce aj více, jak epizoda sedmá. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

• 26.11.2017  14:05

Druhá projekce: Po druhé projekci musím jít s hodnocením nahoru. Příjemné a silné drama s množstvím životního a lidského poselství.

• 25.11.2017  23:21
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Jednu hvězdu za Martu, z úcty. Vše ostatní byla opětovná tragédie. Zkyslé ksichty a trapné remcání Matonohy při vyhlášení cen pro Ortel jen naznačují, jak tupé ovce máme v našem šoubyznysu. Ale všichni budeme vesele tleskat, když si tuhle komerční cenu převezme po sto-padesáté, chátrající Goťák, Bílá a Kabáti, kteří už nějakou dobu aktivně do naší hudební sbírky ničím nepřispívají a zastiňují akorát prostor pro mladé tvůrce. Tohle by měl být problém, který by se měl řešit a ne to, že se do tohohle stereotypního patosu dostane někdo nový. Směsné!

• 23.10.2017  22:35
    Volyň (2016)

Nejspíše jsem viděl nejnehumánnější film roku! ___ Po zhlédnutí dosti drsného, polského filmového fláku Volyň jsem utrpěl velkou a trošku i morální ujmu. Četl jsem o tom hodně, viděl aj autentické fotky, ale vidět to "reálně", na filmovém plátně, to je teprve citový a trpký teror. ___ Já osobně jsem nikdy neměl moc v lásce ukrajinskou, čím dál více se rozšiřující, prozatímní menšinu v krajině naší, v krajině české. Ovšem po zhlédnutí tohohle filmového psychoteroru mi jsou Ukrajinci ještě více "nesympatičtí". (PS: Pro rejpaly: "Ano, vím, že současní Ukrajinci s tou dávnou verbeží nemají nic společného. A ne, nejsem xenofob! :-D) ___ Celý průběh filmu mi svým zpracováním připomínal Nemesova Saulova syna, už jen z principu soustředění se na jednu postavu a hlavně její psychický, kulminující psychický nátlak. Zpočátku se může místy divák ztrácet v ději, ale postupem času, stoupajícím napětím a zároveň kompilací brutálních činů ukrajinských nacionalistů, divák zůstává v údivu a podléhá psychickému teroru (hlavně poslední půlhodinka). Dvě a půl hodiny dlouhý film pak uteče jako voda, aniž byste z nudy zjišťovali, kolik minut zbývá do konce filmu. Já udělal chybu, že jsem si Volyň pustil před spaním. Na ranní směnu jsem díky nočnímu bdění a zpracovávání myšlenek toho, jakých zvěrstev se mohli tehdy lidé dopouštět vstával dosti nevyspalý a s kruhy pod očima. Ale jsem rád, že jsem tenhle snímek viděl a rozhodně doporučuji všem zhlédnout tento válečný kousek, aby si lidé více vážili dnešní svobody. Ze stejného důvodu doporučuji i návštěvu Osvětimi. Peace

• 8.10.2017  23:13

Druhá projekce: Nádherná záležitost k zamyšlení, v čele s hvězdným Deppem a začínajícím DiCapriem.

• 4.10.2017  00:34
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Tak jsem si udělal výlet do 80 km vzdáleného, jabloneckého kina Radnice a neprohloupil jsem. Bravurně ozvučený kinosál a hlavně skvělá atmosféra při poslechu hudebního velikána Hanse Zimmera mi místy nahnala husí kůži po těle. Už, už jsem si říkal, že mi Hansík nezahraje mojí srdeční záležitost, ale díkybohu, si to nejlepší nechal na konec. Vřele doporučuji. V kině to má samozřejmě úplně jiný rozměr prožitku. ___ (Kino Radnice, Jablonec nad Nisou)

• 29.9.2017  12:55

Přehnaná sci-fi fraška.

• 15.9.2017  00:55
    To (2017)

Moje TOP10: No To mě po*er! Před projekcí v kině jsem vůbec netušil, že budu mít tu čest zhlédnout nejlepší hororový kousek tohoto roku, ne-li této dekády. Svižná, dokonce i humorem nabitá hororová kanonáda, která nemá obdoby. Po strašně dlouhé době jsem viděl horor, který neklade důraz pouze na vystrašenost diváka pomocí laxních a čím dál více předvídatelných lekacích scén, jak už to bývá v novodobých duchařinách zvykem. "To" je postaveno na prolínání děsivé hororové atmosféry, při které tuhne krev v žilách, společně s prvky běžného života, z pohledu dospívající mládeže, okořeněná vtipem a plynulým šarmem. Film si po celou dobu udrží divákovu pozornost a vyhýbá se běžným hororovým kýčům, na které jsem už alergický. Kupříkladu natahovanost scén s gradující hudbou a potom.....nic! Zde to bylo naopak. Při sebemenším hororovém náznaku se To nebo Někdo objevil a děsil anebo psychicky deptal. Bill Skarsgård by si za roli klauna zasloužil Oscara! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 6.9.2017  13:36

Příjemná koncovka 6. ročníku Fimového víkendu ČSFD. Očekávání se splnilo. Opět jsem si mohl užít skvělou, vtipnou, akční odreagovačku. Přesto je pro mě díl první o chlup lepší. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 6.9.2017  13:34

Guy Ritchie si z historického fenoménu udělal nehoráznou p*del! Tady bude hodnocení velice rozporuplné, protože.....prostě Guy Ritchie! :-D Já osobně mám taky problém u některých jeho kultů vstřebat jeho pojmutí britského humoru, ovšem jeho Král Artuš mi padl do oka. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 6.9.2017  13:29

Tohle byl od začátku jasný adept na nejslabší článek z filmového výběru 6. ročníku Filmového víkendu ČSFD. Téměř dvouhodinový pohled na cynickou blondýnu, co sem tam někoho zastřelí nebo uhodí mi nepřišel moc k chuti. Charlize Theron patří určitě obdiv za odvedené bojové scény, ale co naplat, když to vše bylo zabalené v takovém pustošedém deprimujícím kabátku. Tohle mi zkrátka nesedlo! ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 6.9.2017  13:23
    John Wick 2 (2017)

Skvělý a nezastavitelný John Wick podruhé a opět dokonalý! Srovnatelné s prvním dílem. Jak po akční stránce, tak po té "scenáristické." ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 6.9.2017  13:21
    John Wick (2014)

Nový akční superhrdina. Třeba jej uvidíme v čtrnáctém pokračování Avengers!

• 6.9.2017  13:09
    Baby Driver (2017)

Pro mě nejlepší film z 6. ročníku Filmového víkendu ČSFD. Skvělá a vtipná akční jízda, která pěkně odsejpala a divák se neměl ani šanci na moment nudit. Vyzdvihnout musím též perfektně zvolený mix zvuku (hudby). ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 4.9.2017  12:29
    Dunkerk (2017)

Hodně jsem se těšil na nový, tentokrát válečný počin od mistra režie, pana Nolana. Ale po zhlédnutí jsem byl poněkud v rozpacích. Netušil jsem, že tím největším pozitivem celého snímku bude "pouze" fenomenální hudba Hanse Zimmera, která držela tento, poněkud zmatený válečný snímek pohromadě. Co naplat IMAX formátu, když film ztrácel na scenáristické atraktivitě. Ostatně s Nolanem mám u některých jeho počinů vždy problém. Po jeho fenomenálním Počátku je Dunkerk další Nolanova třešnička, o které si nemohu udělat pravý obrázek po prvním zhlédnutí. Tady pomůže druhá, oprašovací projekce. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

• 4.9.2017  12:20

Famózní akční jízda. Zároveň příjemná rozlučka s tímto X-Menovským fenoménem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

• 4.9.2017  12:05
    Uteč (2017)

Příjemný, nevšední horor s kapkou sarkastické zábavy. Skvělý počin. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

• 29.8.2017  20:58
    Zombieland (2009)

Druhá projekce: Při druhém oprášení tohoto komediálního zombie kultu musím uznat, že mi přišla tato akční jízda pouze lehce nadprůměrná. Lepšímu hodnocení dost možná pomůže třetí projekce za pár let. Uvidíme.

• 27.7.2017  22:43

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ___ (Provizorní letní kino, Chlumec nad Cidlinou)

• 27.7.2017  21:57

Byl to nezvyk vidět už třetího hereckého Spidermana. Tak mladého, tolik "ztřeštěného." I samotná teta May nám zmutovala do sexy tetičky. Tyhle porovnávací fakty mě bily do očí. Samotný, již zmíněný ztřeštěný charakter pubertálního Spideyho, společně s přepálenou stopáží filmu srážel film hodně k zemi. K lepšímu hodnocení rozhodně přispívá kvalitní a iniciativní akce. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 27.7.2017  21:42

Milé překvapení. Od začátku to mělo šmrnc a člověk ani neměl čas se nudit či se utápět v příběhu. Na pátý díl série to byla hodně slušná podívaná. Ale ve vší počestnosti by Salazarova pomsta mohla být posledním zářezem do série, aby nám ti piráti příště necestovali v čase nebo se neteleportovali do vesmíru. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

• 27.7.2017  21:30
    Pterodaktyl (2005)

Pterodaktylá komedie parodující horor! Bylo to takové pěkné komediální představení digitálních scének.

• 27.7.2017  21:27
    Kid (1921)

Nejlepší Chaplin!

• 27.7.2017  21:26

Nechci být označen za bezmozkového imbecila, že si dovolím filmu s panem Chaplinem dát tak nízké hodnocení, ale tohle mi holt nesedlo. Jasně, je to víceméně tím, že jsem odkojen na "mluvících" filmech a touhle Chaplinovskou grotesní érou jsem těžce nepolíben a proto mi tohle bohužel nic neříká. Ovšem takový Kid (1921) byl pro mne příjemným překvapením, ale se Světly velkoměsta jsem takové nadšení nesdílel. Tohle mě paradoxně nudilo od začátku do konce.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52