• Krátkometrážní

Jirka vysvětluje věci (2022) (pořad)

Parádní koncept krátkých videí, kde se Jirka Burýšek věnuje zajímavým tématům. Ještě k tomu špičkové zpracování.

The Last of Us (2023) (seriál)

Herní předlohu bohužel neznám. Seriálová verze je teda premiéra s tímto titulem. Byť to má své mouchy a někdy je to poměrně vleklé a ukecané, prozatím (po 1. sérii) jsem spokojený. To, že tu primárně nejde jen o kosení hordy zombíků, ale i rozvoj vztahů mezi postavami, se mi zamlouvá. Čekal jsem možná trošku epičtější konec 1. série, ale rozhodně se na další várku těším.

ZLOvensko (2023)

Našim bratrům nezávidím. Ale nebojte, my vás doháníme.

Lemmy Forever (2010)

Náhledová sonda do života rockera Lemmyho. Dokument jsem si u žil, ale nejsem úplně cílová skupina, na kerý tenhle počin sází.

Děti Nagana (2023)

Čirá nostalgie. Do liduprázdného kinosálu jsem nešel s příliš velkým očekáváním a to dost možná pomohlo mému hodnocení. Takovýchto českých filmových počinů, zasazené dějové do 90. let příliš mnoho není. Když už se u nás něco takového natočí, jde zejména o životopisné dramata nebo kriminálku. Děti Nagana jsou tak příjemnou změnou, plnou vtipu a notné dávky nostalgie. Jelikož jsem se narodil též na konci minulého století, je tenhle počin přímo určený přímo pro moje filmové očko. Po filmové stránce by se dalo samozřejmě vytknout všelicos. Zejména tak casting dětských herců, na kterých by se dalo trošku zapracovat. Zároveň chápu, že asi nebylo z dnešního "tiktokerského" arsenálu kde brát. Jak jsem již zmiňoval, mé hodnocení je spíše ovlivněno nostalgií, kterou tenhle počin pana Pánka otevřel. Zavzpomínal jsem na mé hokejové dětství (měl to štěstí ho strávit i na ledě). Zavzpomínal jsem si díky tomu i na benďák na ulici. Na hokejku Lion, zakoupenou v papírnictví. Na brankářské sítě ze záclon ušité od mamči. Na věčně zastřelenej tenisák za sousedovic plot. Na kšiltovku místo lapačky. Na sběratelství hokejových kartiček. Na "Í-EJ-SPORT-C-N-GÉJM". A spoustu dalšího. Kdo chce, tak se v tom najde, zejména ti, co devadesátky prožili jako caparti. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

V/H/S/94 (2021)

Překvapivě slušná hororová podívaná, rozdělná do čtyř samostatných částí (video nahrávek) spojující jeden policejní zátah. ___ 1) "Ratman" - 65%, 2) "Kino" - 75%, 3) "Mengele" - 70%, 4) "Lovci" - 60%, 5) "Policejní zásah + závěr (spojující předchozí 4 příběhy)" - 50%. Celkové hodnocení: 64%

Velryba (2022)

Bravurní, oscarový výkon Brendana Frasera a skvělá práce maskérek. To byly pro mě ty nejsilnější, ale bohužel jediná pozitiva. Jinak jsem sledoval odevzdaný život ufňukaného a morbidně obézního chlápka a jeho strasti z tlouštíkova života, defacto z jednoho gauče. Po konci filmu jsem se nemohl zbavit dojmu nenaplněného filmového potenciálu.

Stíny v mlze - Hlasy (2022) (epizoda)

Zhlédnuto pouze v rámci restu "nezhlédnutých počinů, kde figuruje Štěpán Kozub." Jinak bych si českou seriálovou kriminálku ani nepustil. Stíny v mlze mojí nevoli k tuctovým kriminálkám akorát potvrzují, byť jsem viděl jen tuto epizodu.

Zkouška umění (2022)

Netradiční dokument z české filmové dílničky. Sonda do přijímacích zkoušek na umělecké škole. Hodně pestrobarevná přehlídka lidských bizárků.