YoZo8

YoZo8

okres Bardejov

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 5.6.2019  19:30

Na tento dokument som narazil náhodou a hneď ma zaujal. Nie som fanúšik Putina a jeho režimu, no tá jeho zvláštna, tajomná osobnosť ma vtiahla natoľko, že som nemohol odisť od Tv. Dokument mapuje cely prvý rok nového milénia a poukazuje na odstúpenie Borisa Jelcina a nástup Vladimíra Putina. Nič nie je biele ani čierne, ale to ako sa Putin dostal do prezidentského paláca bolo dosť zvláštne. Ja som si myslel, že bol normálne demokraticky zvolený, čo aj nakoniec bol, no to celkove pozadie pred voľbami a po voľbách bolo dosť neobvykle. Najviac ma zaujala pasáž filmu, kde režisér predstavoval Putinových tvorcov úspešnej kampane a hlavne ich ďalší osud po voľbách. Niektoré scény boli dosť patetické, no vzhľadom na rok nakrúcania sa to dá odpustiť, keďže dotvárajú kolorit tej doby.

• 18.5.2019  18:36
    John Wick 3 (2019)

Tak nezmyselne násilný film som už dlho nevidel. Brutalita vo filmoch mi nevadí, no ak sa opakuje v každej scéne, tak je to neúnosné. Tato časť Johna Wicka je pre mňa veľké sklamanie. V prvých dvoch dieloch John zabíjal taktiež veľa ľudí, no mal srdce. Teraz akoby mu v hlave preplo a zabíja každého kto mu príde do rany resp. pod nôž. A nejde len o samotne zabíjanie, ale o to ako zabíja. Lebo nože v oku, sekera v hlave, vražda s knihou, hektolitre krvi, strely rovno do hláv a paranormálne útoky zvierat na mňa dojem neurobili. Zobrazenie útokov, obratnosť a práca so zbraňami bola v prevedení Keanua Reevesa resp. Halle Berry úžasná a profesionálna. Bolo vidno, že si obaja dali na svojich rolách zaležať, no tá prehnaná bezcitná krutosť znížila moje celkove hodnotenie.

• 6.5.2019  22:34

Výborný film. Tomuto snímu prakticky nemám čo vytknúť. Silne scény, gradácia, napätie, pekné exteriéri, výborný scenár a hlavne uveriteľní herci, predovšetkým tí mladší. Dávam 5, lebo som emotívna citlivka a nehanbím sa za to :-).

• 28.4.2019  15:31

Niektoré hrané scény a animácie si mohli tvorcovia odpustiť, to len tak na úvod. Chválim hlavne doteraz neuverejnené fotografie MRŠ a snahu o informačne hutný a plynulý dokument. Taktiež sa mi páči, že autori filmu vycestovali aj do Francúzka na miesta kde Štefánik pôsobil. Aj keď miestami vidno nízky rozpočet, jedná sa o veľmi hodnotný dokument.

• 30.9.2018  14:53
    Mi.Lu.Jem (TV pořad) (2018)

Nech sa nikto nehnevá, ale každá ďalšia kulinárska relácia je slabšia a slabšia.

• 15.1.2018  22:10

Akčná jednohubka. Chcel som akciu, čakal som akciu, dostal som akciu. To je celé. Účel to splnilo. Oproti prvej časti sa veľa nezmenilo, čo je možno aj dobré. Plytký dej mi nevadil, lebo tu ani oň nejde. Ide o akciu a to ako ju režisér zobrazí a ako ju herci predvedú. Kto chce niečo viac, nech si pozrie Mission Impossible alebo Jamesa Bonda. Trošku som sa pousmial, keď kanadský guvernér, japonský a francúzsky prezident, taliansky najvyšší predstaviteľ a nemecká kancelárka relatívne rýchlo uhynuli, zatiaľ čo Američan bol opäť nepolapiteľný a nesmrteľný. Ale čo už. Ich film, ich pravidlá.

• 9.1.2018  17:35
    Odsouzení (2010)

Príbeh silný, spracovanie obstojné. Hlavní herci hrali uveriteľné a to sa mi páčilo. Neviem ako to bolo v skutočnosti, no vo filme sa mi zdalo, že niektoré zaujímavé pasáže rýchlo prebehli. Podľa môjho názoru sa sestra Betty Anne nejako rýchlo rozhodla, že bude študovať právo a taktiež mi chýbalo viac scén zo súdnej siene. Aj súkromný život a hlavne rozchod s partnerom mohol byť viac zobrazený. Čo sa týka pochmúrnosti a dramatickosti som spokojný. Nech je ako chce, bol to zaujímavý skutočný príbeh so šťastným koncom.

• 8.1.2018  17:05

Keby sa Marcel Merčiak porozprával s chlpatou dekou alebo sám so sebou, lepšie by urobil. Celá televízia sa trepe do Španielska len kvôli Saganovi, no "majster sveta" nie a nie rozmotať jazyk. A že vraj exkluzívny rozhovor. V čom prosím Vás? Nič nové povedané nebolo. Sagan je výborný športovec a talent od Boha aký sme na Slovensku nikdy nemali, no v mojich očiach zatiaľ nie je komplexná športová osobnosť typu Mira Šatana, Mateja Tótha, Domina Hrbatého a Nasti Kuzminovej. Peťo by mohol absolvovať menši mediálny tréning a trošku popracovať na svojich mediálnych výstupoch. Jeho rečový prejav a celkové vystupovanie pred kamerou zatiaľ trochu pokrivkáva v porovnaní s jeho majstrovskými výsledkami na bicykli.

• 10.12.2017  17:50

Celá diskusia bola veľmi slabá. Moderátor to nezvládol. Do problematiky sa nerozumie a dával nezmyselné otázky. Stále nútil Zdena Cígera nech prezradí neviem akú senzáciu, len aby TV Markíza mala čísla sledovanosti. Na druhej strane, keď dal slovo Kohútovi, stále mu skákal do reči (tzv. syndróm Zlatice Puškárovej :-). Nepôsobilo to príjemne, aj keď Kohút rozprával dosť zoširoka. Celkovo to bola podpriemerná debata. Zainteresovaný divák sa nedozvedel nič nové a ten nezainteresovaný nevedel o čom je vlastne reč. Na taký rozhovor bolo 30 minút veľmi malo a to ešte nepočítam reklamu.

• 1.11.2017  18:20

Komu sa páčil Goon, tomu sa hádam bude páčiť aj pokračovanie. Ja som si prišiel na svoje, aj keď som veľa neočakával a viac-menej som to bral ako oddychovku. Humor síce bol taký neslušno-perverzný, ale Baruchel je tým známy. Nečakal som, že Amíci si urobia zo Slovákov hokejistov takýto žart, no v rámci srandy sa to dá tolerovať.

• 1.11.2017  18:03

Film je slabší, ale čakal som aj horšie. Kedže Blackov film Kiss Kiss Bang Bang sa mi nepáčil, nevedel som čo čakať. Príbeh bol zase tak reálno-krutý s prvkami humoru a erotiky, čo ja veľmi neobľubujem. Dalo sa to zniesť, aj keď to bolo miestami na hrane. Tento film som chcel vidieť hlavne kvôli R. Crowovi, no zdá sa mi, že takáto rola bitkára mu veľmi nesvedčala. Keď mam byť úprimný, ani rola zábudlivého detektíva príliš nesadla R Goslingovi. Čakal som, že ako dvojka budu mať medzi sebou pár vtipných replík, no nič extra humorne zo scenára neprišlo: Aspoň ja som sa veľmi nenasmial. Dve scény boli ako tak podarene, inak cely film len tak plynie. Z celého hereckého obsadenia ma najviac zaujala mladá Angourie Rice. Svojim hereckým umením miestami zatienila aj svojho filmového otca R. Goslinga Má herecký talent a pekne črty tvare. Keď vyrastie môže byť veľkou herečkou.

• 16.5.2017  16:19
    Pravda o mlieku (TV film) (2016)

Výborný dokument o mlieku. Vtipný, pútavý a poučný. Samo Trnka dokázal vytratiť mýty o mlieku a pritom nenechal diváka nudiť sa resp. zahltiť zbytočnými informáciami.

• 14.5.2017  21:11

Myslím si, že filmy Obchod na korze a Vyšší princíp sú to najlepšie čo dokázali česko-slovenkí tvorcovia vyprodukovať v dobe minulej. Poučný príbeh o tom ako zúfalstvo a strach dôkaze dohnať človeka k osudovej chybe. Film je zaujímavý od prvých sekúnd, lebo poukazuje na ťažké časy arizácie Židov počas Slovenského štátu. Výborný výkon Jozefa Kronera, ktorý sa stupňoval až do úplného záveru. Vo filme ma okrem nadčasovej kamery a réžie potešilo aj pár scén, kde zaznela východniarčina v podaní usmievavej babušky Idy Kamińskej. Film právom ocenený Oscarom 1966.

• 6.5.2017  00:05
    Stavět na Aljašce (TV pořad) (2012)

Veľmi ma baví pozerať ako sa stavajú zruby na Aljaške. Chlapi sú veľmi šikovní a keďže aj mojim snom je raz vlastniť zrub, tak sa môžem nechať inšpirovať rôznymi technikami stavieb týchto krásnych drevených domov. Okrem samotnej náročnosti stavby sa musia stavbári vysporiadať s rozoznanými nástrahami ako sú zvieratá, nepriaznivé počasie, malo času, menši počet robotníkov či nedodanie materiálu. Popri prestrihoch na stavbe, kameraman často zablúdi objektívom do divokej prírodnej scenérie a ja sa vtedy pohľadom rozplývam, lebo Aljaška je moja srdcovka.

• 2.5.2017  23:10

Popozeral som už viaceré dokumenty Dušana Hudeca, ale tento sa mi páčil azda najviac. Ani nie preto, že bol o našom významnom rusínskom vojakovi, ale zaujal ma hlavne spracovaním. Páčila sa mi tá plynulosť filmu, kde sa striedali výpovede vojnových veteránov, historických snímok a archívnych záberov. Hádam najväčším plusom dokumentu sú spomienky sestry seržanta Michala Stranka. Je veľká škoda, že Michal Strank je pre mnohých Slovákov neznáma postava. Aj preto oceňujem režiséra Hudeca, že zachytil tento jeho zaujímavý životný príbeh a rozhodol sa o ňom natočiť dokument skôr, než by umreli úplne všetci jeho spolubojovníci.

• 27.4.2017  12:42

Pre mňa bola dvojka o dosť lepšia, než jednotka. Viac bláznivejšia, viac komickejšia, viac nepredvídateľnejšia. Vedľajšie postavy boli viac vložené do príbehu a to bolo oproti jednotke lepšie. Z hlavnej trojky ma najviac bavil zmätkár Charlie Day s perfektným českým dabingom. Scénu s telefónnou búdkou, kde menil prízvuky si budem dlhšie pamätať. Nadržaný Sudeikis si svoje poctivo odohral a Bateman hral skôr racionálneho suchára. Z vedľajších postav dostal najväčší priestor Pine a ten bol super, hlavne keď hral, že hrá. Jamie "Matkychtivej" Foxx so svojim drsným ironickým humorom opäť nesklamal. Hlavne naháňačka s nim nemala chybu. Škoda, že Christoph Waltz nehral viac, mohlo to byť s nim ešte zaujímavejšie, lebo je to top európsky herec. Milujem hranie Jenny Aniston a aj keď jej táto rola sexuchtivej veľmi nepristane, hrá to bravúrne. Kevin Spacey mal krátku scénu, no posmial som sa pri nej až-až. Prosto všetko bolo ako ma byť. Hlášky, akcia, vtipne zvraty, skvelá hudba a neočakávaný záver. A keďže som sa pri viacerých pasážach filmu prichytil pri tom, že sa rehocem, tak som prosto musel dať 5 hviezd.

• 24.4.2017  22:20

Pohoďák Dax, krásna Kristen a smiešne vyzerajúci Cooper. Bláznivé naháňačky, humorný scenár, perfektná hudba a nenáročný dej plný akcie. Na oddychovú komédiu to bohato stačí. Aspoň mne :-).

• 19.4.2017  13:43

Všetky doterajšie filmy s Yurim Boykom mám úprimne rád. Sú to také chlapské filmy plné bitiek. Dej je síce plytký ako rieky na rovníkovej Afrike, ale koho to trápi. Ja si otvorím pivko, dám niečo pod zub, urobím si pohodu a nechám sa unášať testosteronovým divadlom. Prosto len fandíte dobrému chlapíkovi a ten bije všetkých zlých naokolo. Čo na tom, že v realite by bol zmračený tak, že by ho ani Dr. House nezoskrutkoval. Aj tak Vás to baví pozerať, miestami aj viac ako boxerské súboje Rockyho Balboi. Angličan Scott Adkins je rovnako sympatický Rus ako jeho krajan Jude Law vo filme Nepriateľ pred bránami. Má super figúru, drsný ale charizmatický ksicht, hrubý hlas a keď rozprava tou jeho angličtinou s ruským prízvukom, tak sa ho bojím aj ja :D. Adkins v civile vyzerá úplné normálne až nezaujímavo, no keď si zapusti bradu a fúzy, dajú na neho tie smiešne kérky, až potom vyzerá ako korba Yuri Boyka. Tento charakter mu neskutočne sedí. Viacerým vadí, že sa Yuri v tejto časti až príliš pokresťančil, no mne to nevadilo. Hra Rusa a Rusi sú veriaci, tak nevidím problém, že je Boyka pravoslavný. Mňa práve teší, že sa tá jeho postava každým dielom vyvíja viac a viac. Už to nie je ten namyslený, arogantný a drzý zabijak, ale už sa v ňom ozýva aj svedomie a to sa mi páči. Tvorcovia vedia, že s dejom veľa vody nenamútia, tak dávajú všetku svoju energiu do čo najlepšieho zobrazenia jednotlivých MMA súbojov, Tie sú miestami z ríše fantázie, no do tohto filmu sa skrátka hodia.

• 4.4.2017  22:53
    Zem spieva (TV pořad) (2017)

"Veľkolepá folklórna šou" Zem spieva. Len škoda, že nie je ani tak veľkolepá. Veď na tom maličkom pódiu sa sotva zmestí väčší ľudový súbor a to ešte na ňom má aj tancovať. Moderátorská trojica je viac trápna ako vtipná a to ma znervózňovalo už od prvej časti. Porota sa snaží pôsobiť odborne, no tvária sa až príliš sucho, akoby ich to hodnotenie ani veľmi nezaujímalo. Folklór mam veľmi rád a aj tu sa mi niektoré vystúpenia zvlášť pozdávali, no celkovo táto šou nemá potrebnú energiu a humor, ktorými by pritiahli moju pozornosť na každý jeden diel relácie, čo je veľká škoda. Na druhej strane chválim Núňeza, že sa do tejto šou vôbec pustil, lebo takéto niečo na Slovensku chýbalo. Len škoda toho prevedenia.

• 27.3.2017  14:48

Od komédie Nekecaj a pádluj! sa Dax Shepard stal mojim obľúbeným komikom. Milujem tie jeho veľké biele zuby. Ten jeho priblblý výraz tvare a nezávislácku povahu. Takých ľudí mám rád aj v reálnom živote. Tých čo neriešia zbytočné veci, čo si vedia spraviť srandu z iných ale hlavne sami zo seba. Toto síce nebola komédia úplne podľa mojich predstáv, ale nasmial som sa až-až. Dax už má za sebou celkom zaujímavé režisérske skúsenosti, keďže sa nejedná o jeho režisérsky debut. Na obraze to bolo naozaj vidieť. Na mňa niektoré scény boli trošku drastickejšie a dialógy trochu vulgárnejšie, ale dá sa to odpustiť, keďže príbeh mal tempo a zaujímavé humorné momenty.

• 17.3.2017  12:43
    Únos (2017)

Jedna sa o obstojný slovenský film a taktiež o skutočný príbeh. Veľmi sa mi páčila kamera a scenár. Ten síce obsahoval dosť vulgarizmov, ale dalo sa to počúvať. Kramár, Ondrík a Heriban síce nie sú moji obľúbenci, no v tomto filme zahrali svoje úlohy výborne. Aj keď negatívne postavy sa hrajú ľahšie, títo traja potvrdili, že im dokonalo sedia. Hlavne Ondrik vie dobre zahrať vyšinutých psychopatov a tu to len potvrdil. Mladí herci ako Plevčík, Hartl nehrali zle, no bolo miestami vidieť, že to pre nich bolo veľké herecké sústo. Režisérku musím pochváliť, že na základe jednej fiktívnej postavy (novinárka - Poláková) dokázala prerozprávať skutočný príbeh únosu Michala Kováča ml.. Čakal som ako vykreslí tie všeobecne známe prepojenia predsedu vlády, tajnej služby a mafie. Bol som veľmi milo prekvapený a zároveň potešený ako hravo to zvládla. Na druhej strane som miestami čakal, že viac pritlačí na pílu. Myslel som, že viac rozoberie samotný únos a trošku mi chýbalo aj väčšie odkrytie podsvetia mafie a jej vzájomná spätosť so SIS-kou. Teší ma, že sa vo filme objavili scény z nitrianskej kalvárie. Prekvapilo ma, že sa vo filme objavilo pomerne dosť kresťanských motívov. Aj keď to niekedy vyznelo, že sa vykresľovali ironicky, myslím, že dodali filmu potrebnú atmosféru.

• 3.3.2017  12:44

Nemám nič proti filmom, kde sa prezentuje jedna hlavná postava bez vedľajších účinkujúcich. No sledovať hodinu a pol na telefonujúceho Toma Hardyho bolo pre mňa ako za trest. Možno som nepochopil pointu, ale som toho názoru, že dôležite veci sa neriešia cez mobil neskoro večer. Toma Hardyho mám rád a v tomto filme podal dobrý výkon. Kedže sa cely dej odohrával v aute, tak som si myslel, že dialógy budu nosne a posunú tento film hore. Ako sa zdá podľa komentárov a hodnotení, tak aj posunuli, no mne frázy typu: "Jo, budu tam brzy, když bude klidnej provoz." Jo, nic se neboj, tu stavbu dokončím z lásky k betonu. "To liti betonu zvladnem, neboj". "O všechno se postarám, len se snažim udelat spravnou vec". Na mňa tie kecy nezabrali, aj keď sa medzi tým objavili vážnejšie a rozumnejšie dialógy. Scenár bol dosť ťažkopádny a plytký. Viem, že režisér chcel ukázať príbeh o tom, ako keď si chlap pokazí život a potom cíti, že to musí dať všetko stoj čo stoj do poriadku, aj keby mal prísť o rodinu a prácu. Celkovo to bol podľa mňa príliš komorný snímok bez emócii. Dúfal som, že zaver filmu sa vystupňuje a mňa to odrovná. Nič také sa, bohužiaľ, nestalo, no aspoň firma BMW môže byť rada za nepriamu, ale celkom peknú filmovú reklamu.

• 2.3.2017  23:52
    M.R.Štefánik (TV film) (1969)

Na dobu vzniku veľmi kvalitný dokument o M.R.Š. Vysoko vyzdvihujem rozhovory s generálom Jozefom Martinom Kristínom a Markízou Giulianou Benzoni, Štefánikovou snúbenicou, ktorí osobne poznali Štefánika. Páčili sa mi unikátne dobove zábery zo života a pohrebu MRŠ, ale aj fotky z jeho ciest a astronomickej činnosti. Zazneli slová a vety, ktoré sa nemuseli komunistom páčiť a to je na tomto krátkom dokumente obdivuhodné. Na druhej strane mohol režisér Kamenický poskytnúť viac detailných informácii. 4,5 * ( https://www.youtube.com/watch?v=y8zHJKD76dI )

• 27.2.2017  20:03

Už pred samotným zhliadnutím filmu som mal tušenie, že by to mohol byť film mne šitý na mieru. Pozitívne ohlasy a hodnotenia som bral s rezervou. Mňa najviac tešilo, že sa jedna o vojnový film a príbeh podľa skutočných udalostí, čiže žánre, ktoré vo filme najviac uznávam a vyhľadávam. Ďalšou pluskou bol jednoznačne kvalitný režisér, čo Gibson určite spĺňa. Tiež som pozitívne bral jedného hlavného hrdinu okolo, ktorého sa rozkotúľal cely dej a o ktorom som čítal knihu. Teória bola jedná vec a sledovanie filmu druhá. Čakal som kvalitný film a myslím si, že som dostal oveľa viac, ako som dúfal. Bola to jedná veľká filmová krása. Ja vlastne ani neviem čo by som tomuto filmu mal vytknúť, lebo sa jedna podľa môjho názoru o jeden z naj vojnových filmov určite a jeden z naj filmov vôbec. Najväčšiu obavu som mal paradoxne z herca Andrewa Garfielda. Jeho filmy nemám odsledované a jediné filmy s nim čo som videl boli Sociálna sieť resp. Hrdinova a zbabelci, kde na mňa pôsobil dosť neutrálnym hereckým výkonom, keďže sa jednalo o stvárnenie vedľajších postav. Celkovo mi bol ako herec nie veľmi sympaticky. No v tomto filme mi jednoducho zapasoval a vôbec mi neprekážal, ba priam naopak, si ma získal. Čaro tohto filmu je podľa mňa v tom, že všetky jeho dejové línie sú namiešané v ideálnom, dalo by sa povedať dokonalom pomere, a čo je dôležité, nijako sa nerušia, ale plynulo na seba nadväzujúcu resp. sa doplňujú. Či už časovo, alebo obrazovo. Myslím hlavne Dossov detský život ovplyvnený otcom, vojnovým veteránom a alkoholikom, bratovou nehodou a kresťanským poznaním. Následne na to režisér jednoducho nadviazal jeho romancu so šarmantnou zdravotnou sestrou a jeho poznanie pomáhať druhým, práve takouto lekárskou službou. Ďalšie plynule prepojenie bol výcvik vojakov, väzenie, súd a samotný boj na Okinawe. Veľmi sa mi páčilo s akou precíznosťou tvorcovia rozobrali každý aspekt Dossovho života. Film ponúka veľa silných momentov. Mne osobne sa veľmi páčila scéna, ako otec prišiel zachrániť syna na súdne pojednávanie. Ďalšou znamenitou stránkou filmu bola samotná romantická časť. Tá na mňa veľmi zapôsobila. To s akou jemnosťou Gibson dokázal pracovať pri vzájomnom spoznávaní Dossa a zdravotníčky Dorothy bolo jedným slovom KRÁSNE. Autori romantických filmov by sa pokojne mohli od Mela učiť, ako sa má nakrúcať nenútená, netlačená, neperverzná romantika. Musím vysoko oceniť, že sa vo filme neobjavila erotická scéna, iba jej jemný náznak. Tá sa prosto do tohto filmu nehodila a zbytočne by ho pokazila. To ako tvorcovia citlivo rozobrali prvú časť filmu, sa v tej druhej naopak dokonalo vybúrili. Okinawa bol masaker nad masakry. Ani deň D vo vojakovi Ryanovi jej podľa môjho úsudku nekonkuruje. To prosto nejde. Bolo to tak reálne a naturalisticky natočene, že sa viac asi ani nedalo. Tu by som chcel oceniť hlavne kameramana, ktorý to natočil dokonalo. Hlavne zábery na detaily strieľajúcich pušiek, samopalov a taktiež snímanie z pohľadu vojaka Dossa. Ja nie som zástanca prehnanej brutality vo filme, a nepotrebujem v každom zábere vidieť odtrhnuté nohy, prestrelenú hlavu a telo roztrhané granátom, aby som si vedel domyslieť realitu. No tu mi to nevadilo, ba priam si to pýtalo ukázať, ako to bolo v skutočnosti, bez pozlátka. Po Umučení Krista som to od Gibsona aj tak trochu očakával. Musím sa priznať, že so mnou trhlo od ľaku trikrát. Tie ľakačky vo filmoch nemám rád, preto som aj prestal pozerať horory. Tu ich bolo dosť, ale to sa dalo čakať. Hlavne ma dostala ta scéna, keď si Doss zdriemol v zákope a snívalo sa mu, že ich prepadli Japonci. To ako sa Japonskí vojaci vyrojili, a v akom počte na druhý deň, bolo veľkolepé epické bojové predstavenie. Ani sa tým Američanom nakoniec nečudujem, že zhodili tie atomovky, lebo inak by Japoncov asi neporazili, aj keď ani to ich neoprávňovalo ich použiť. Na samotnom japonskom ostrove sa odohrali najzásadnejšie pasáže filmu. Okrem samotných bojov a záchranných prác Dossa, sa mi páčilo poukázanie na vojaka s prezívkou Hollywood, kde sa z namysleného a sebavedomého muža stal bojazlivý a boja neschopný vojak. Myslím, že podobná scéna bola aj v Zachráňte vojaka Ryana, ale tu to bolo lepšie zobrazené. Trošku ma mrzelo, že vojak Smitty, tak rýchlo a bez veľkých emócii zomrel. Tak či tak austrálska dvojka Bracey a Palmer ukázala, že im patri budúcnosť. Obaja sú sympatické a neokukne tváre s veľkým hereckým talentom. Pri záverečných scénach som len čakal, ako sa to bude hemžiť americkými vlajkami sem a tam z každej strany, ale na počudovanie nič také hrozne to nebolo. Ani spomalene zábery na heroického hrdinu s gýčovou pomalou hudbou, kde okolo neho všetko vybuchovalo ma nerozhodili. Na záver pridať rozpomienky skutočného Dossa a jeho druhov bol dobrý nápad. Samotný Desmond sa nepovažoval za hrdinu, čo mi je veľmi sympatické. Ostatní jeho parťáci sa z neho smiali, že je zbabelec a slaboch, no mne skôr prišiel ako odvážny a nebojácny. Lebo isť do boja so zbraňou je relatívne pohodlné, no isť len s lekárničkou a bibliou, a prežiť je priam zázrak. Boží zázrak. Takto vnímam cely Dossov životný osud. Tento film sa v budúcnosti určite stane vojnovou klasikou. Mel Gibson je niekedy čudák, alkoholik a kresťanský fanatik, no tak ako celkovo naservíroval tento film, kde poprepájal vojnu s romantiku, náboženský prvok s realitou, hrdinov aj slabochov, víťazov aj porazených, krásu s brutalitou, minulosť nadväzujúcu na budúcnosť, by dokázal nakrútiť s takou bravúrou, len málokto. Gibson je výborný herec, no pre mňa je ešte lepši režisér. V mojich očiach obhájil svoje režisérske remeslo a právom ho mám medzi obľúbenými režisérmi. U neho nemám film s horšou známkou, ako sú 4 hviezdičky. Ešte raz klobúk dolu PÁN režisér Gibson.

• 24.2.2017  20:27
    John Wick 2 (2017)

Kto nevidel jednotku, nech dvojkou nezačína. Dvojka plynule nadväzuje na Johna Wicka. Mne osobne sa veľmi páči hlavne forma týchto filmov. Všetko vyzerá tak štýlovo. Vkusné obleky šité na mieru, krásne a legendárne auta, luxusné hodinky, kvalitne pitie, blikajúce bary plné hudby. Filmy pekne dotvára hustá a temná atmosféra. V jednotke sa mi veľmi nepáčil až príliš plytký dej, ale to mi až tak nevadilo. Viac ma škrelo to večné vykresľovanie, že dobrý, silný, múdry a šarmantný Američan postrieľa zlých, škaredých, mafiou nasiaknutých Rusov. Inak bola aj jednotka veľmi super, hlavne čo sa tyká bojových scén. Kedže nie som veľký fanúšik Matrixu musím uznať, že Keanu Reeves nikdy nebol môj obľúbenec, no tieto filmy mu neskutočne sadli. Po jednotke som si ho začal viac všímať a keď som videl ako trénuje na druhy diel (https://www.youtube.com/watch?v=tpr8oqyjKIc / https://www.youtube.com/watch?v=7yk73gmKPtA ) hneď si ma získal. Je to veľmi šikovný a obratný chlapík. Klobúk dolu pred ním, že si dokázal skoro všetke kaskadérske scény odohrať sám. To čo v tomto filme všetko postváral bolo neskutočné a určite to chcelo hodiny driny. Tu by sa zapotil podľa mňa aj skutočný kaskadér. Keanu je prosto štýlový zabijak. Páči sa mi jeho charizma, drsný vyraz a tiež ako vychytal ten špecificky spôsob držania zbrane tesne pri hlave. A to jeho tasenie zbrane do pohotovostného režimu nemá chybu. Prosto nerobí to ako amatér a vyzerá to dosť profesionálne. Komu sa páčila jednotka, ten bude dvojkou ohromený, lebo je to o level a možno aj o dva vyššie. Viac akčných scén, viac bitiek, viac mŕtvol a viac krvi. Celkovo to bolo aj na mňa dosť drsný film, kedže niektoré vraždy boli dosť detailné. Samozrejme, čo sa týka deja JW2, tak ten už bol o niečo hlbší a aj nepriatelia Johna Wicka boli viac sofistikovanejší, ale čo bolo hlavné, bolo ich oveľa, ale fakt oveľa viac. Zloduchovia boli snáď všade a v závere filmu boli na každom kroku aj po troch. Veľmi sa mi páčilo, že sa vo filme objavili známe tváre ako Laurence Fishburne (ten dostane podla mňa dôležitú rolu v tretom diely), ale hlavne starý taliansky kovboj Franco Nero. Z tých menej známych ma zaujal Riccardo Scamarcio a Ruby Rose. Filmu by som vytkol len par prestrihov, ktoré mi veľmi nesadli: Taktiež aj scénu kde sa Wick bije s Ruby Rose. Neviem, mne osobne sa veľmi nepáči keď v akčňákoch chlapi bijú ženy, ale budíš: Naproti tomu musím vyzdvihnúť bitky medzi Wickom a Commonom. Obe spĺňali najprísnejšie kritéria. Dlho som rozmýšľal či dať plný počet hviezd, ale nakoniec dávam 4. To iste som riešil aj pri jednotke, kde som rozmýšľal nad štyrmi a dal som 3. Oba filmy sú kvalitné, akciou priam napumpované, kde si divák nemôže odfúknuť, no stále mi tam niečo chýbalo. Pevne verím, že Johnovi Wickovi 3 budem môcť dať 5 hviezd, lebo tam už mu pôjde po krku asi každý občan zemegule, kedže úplný záver dvojky bol len akási predpríprava na ďalší Wickov masaker. Ja ako veľký fanúšik akčných filmov som si každý zaber na veľkom platne užil a doporučil by som to každému pozrieť rovnako v kine, prípadne na veľkej telke. Lebo ako sa hovorí, príliš veľa akcie na malý televízor :D Už teraz sa teším na ďalší diel. Dúfam, že bude zrealizovaný a dúfam, že príde čoskoro.

• 24.1.2017  23:27
    Zajatci předměstí (TV seriál) (2011)

Fajn seriál, aspoň mne veľmi sadol. Je veľmi krátky (25 min.) čo som vnímal pozitívne. Na to akú má Rebelka z predmestia krátku časovú stopáž, vie diváka vtiahnuť do deja, zabaviť a priniesť celkovú výpovednú hodnotu jednotlivým dielom. Tento seriál ťaží hlavne z rôznorodosti charakterov a bizarných situácií, ktoré sú miestami až pritiahnuté za vlasy. Veľmi ma zabával jemné ironicky humor Tessy Altmanovej, ktorá ťažko niesla sťahovanie z Manhattanu do Chatswinu. Neskôr to v každom diely porovnávala a patrične okomentovala. Herečka Jane Levy je veľmi sympatická a má pomerne veľký herecký potenciál. Ten momentálne dokazuje, kedže je obsadzovaná už aj do celovečerných filmov. Tessa, George, Dalia, Dallas, Ryan všetci boli fajn, no najväčší showman bol pre mňa jednoznačne Alan Tudyk alias Noah. Ten mal dostať viac priestoru, hlavne v tretej sérií. Škoda, že seriál trpí nevyrovnanou dávkou humoru. Niektoré časti boli super, iné horšie a tretia séria bola najslabšia, kedže sa viac-menej len umelo zakončoval seriál. Na záver musím povedať, že slovenský dabing je lepši než česky, ale dá sa to zniesť aj v češtine. 1. a 2. séria 75% 3. séria 60%.

• 16.1.2017  21:08

Táto česko-slovenská komédia je presne ako jej scenáristka a "spisovateľka" Eva Urbaníková. Kto Evitu niekedy videl, pripadne čítal jej knižky pre ženy, tak presne vie, ako bude film vyzerať. Pre mňa osobne je ona len bláznivá ženská. Tým, že píše veľa o sexe a nerealných zamilovaných vzťahoch, tak jej to väčšina jej čítateliek baští. Jedna sa hlavne o mlade, rozmarné ženy, ktorým stroskotali vzťahy, no napriek tomu sa tvária ako nezlomne a nezávisle ženy. A teraz k filmu. Musím povedať, že som sklamaný, znechutený, ba priam až zhrozený. Tento film je plytký, prízemný, prvoplánový, od reality milé vzdialený a nechutný. Čakal som nejakú tú erotickú scénu, no to čo predviedlo duo Ferencová a Urbaniková bolo nevkusné. Sex vo filmoch mi absolutné nevadí. Nie som žiaden puritán ani "sexofób". Ako mladý muž si erotickú scénu, ktorá je vkusným spôsobom vsadená do filmu, rád pozriem. No tu mi to prišlo až príliš silene. Dať sex do každého piateho záberu, nie je pre mňa umenie. Kapitola sama o sebe sú vzťahy medzi hlavnými protagonistami. Buď som naivný alebo hlúpy, ale ak takto to funguje aj v realite, tak to dovi dopo. Podľa môjho skromného úsudku je to vyfabulované až do nebies. Byť trikrát zneužitá (aj sexuálne) a napriek tomu sa k nemu vrátiť, je viac než choré. A to môže byt láska slepá, zhulena aj nemá. Celkovo musím uznať, že tento film nie je určený pre bežných divákov ako som napr. ja. Ale tí čo majú radi seriály ako Sex v meste alebo Zúfalé manželky, pripadne minuloročný "hit" 50 odtieňov sivej si možno prídu na svoje. Film je skôr pre nezávislé páry, ktoré žijú bez mravných hodnôt a v nezáväzných vzťahoch, aby si utvrdili že žijú "správne". Keby to bol americky film, tak by som sa nim ani barz nezapodieval. Zdalo by sa akoby Evita a spol. chce dobehnúť západ nechutnosťami, perverznosťou a vulgarizmami. Každému nech sa páči, ale ja ďakujem, neprosím. Dve hodiny viem zabiť aj lepšie. Dve hviezdy sú viac-menej z milosti. Tie dávam za hercov, hudbu, filmové priestory a hlavne za humor, na ktorom som sa parkrát dobre zasmial. Tešil som sa, že to bude klasická, humorno-romantická komédia, no bola to bieda. 1,5 *

• 27.12.2016  18:21
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Veľa grafických trikov, ale málo pointy. Pekní herci, ale málo hereckého talentu. Veľa snahy, ale slabý výsledok. Žiaden humor, žiadna poriadna scéna, žiadna duša. Dopadlo to podobne, ako pred rokom Johankino tajomstvo.

• 26.11.2016  17:51

Korene budúcnosti - Alexander Dubček. Tak tomuto dokumentu by som dal pokojne aj desať hviezd a nariadil by som ho prezentovať študentom na školách, ako povinnú dejepisnú pomôcku. Je tu spomenuté skoro všetko, čo sa dialo v politickom živote 20. storočia. Od rokov, významných udalosti až po dôležité osobnosti s dôrazom na Dubčeka. Film záčina tragickou smrťou generála Milana Rastislava Štefánika a pokračuje veľmi svižným tempom. Dokument je extrémne zaujímavý, lebo ponuka veľké množstvo informácií, či už z domáceho alebo zahraničného politického diania. Slovensko-talianska réžia zvolila netradičný pohľad na Alexandra Dubčeka, kedže je to viac-menej dokument o politickom dianí a pomedzi to je prelínanie životného osudu nášho najvýznamnejšieho politika 20. storočia. Možno niektorým sa nebude páčiť, že nešli úplne do hĺbky politických udalosti resp.do hĺbky života Alexandra Dubčeka. No na to by potrebovali tvorcovia pridať ešte jednu hodinu a dokument by tak zbytočne stratil dynamiku a hutnosť informácii . Tento film som už videl po druhýkrát a keď pôjde, tak si ho pozriem znovu. Na dobu vzniku je urobený, tak nadčasovo, že ani po 20. rokoch nestratil nič na kvalite. Myslím si, že je to jeden z najlepších politických dokumentov. Aspoň ja som si určite prišiel na svoje. Škoda, že ho Slovenská televízia dáva v nevhodných časoch a iba raz za dva roky. Na záver len toľko. Pán Dubček bol človek, ktorý preukázal veľkú odvahu v najhorších komunistických časoch a preto ostáva aj naďalej mojim hrdinom. Pre všetkých jeho neprajníkov by som chcel len dodať, že ak budu pozerať tento dokument, nech sa zamerajú na bežných ľudí okolo neho a na tú ich nadej v očiach, keď pred sebou videli človeka s ľudskou tvarou.

• 11.7.2016  22:39
    Devět paruk (2013)

"Je ťažšie niečo pustiť, ako držať. " Kvalitný nemecký film s ťažkou témou, uveriteľnou herečkou, krásnou hudbou a emotívnym záverom.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6