GlamourCat

Filmový fanoušek

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.6.2017  01:10
    Colette (2013)

Taková červená (ještě tak podivně erotická) červená knihovna z koncentráku, kde se dějí všechny ty kýčovité věci (esesák, co si uprostřed té hrůzy pije koňak a poslouchá valčíky, náboje dojdou právě když má být zastřelen hrdina, obrázek Hitlera nad znásilněním) a hlavní hrdinka je unylá a všechno si od všech nechá líbit, hlavně a za každou cenu ŽÍT. I navzdory "mamince v plynu", navzdory "esesák mě znásilní, kdy se mu zachce", prostě hlavně proplout a nakonec "vdala jsem se za staříka a už jsem se k tomu nikdy nevrátila". Takové Lustigovo přesvědčování nás (a asi hlavně sám sebe), že "morálka" (slovo se tam opakovalo několikrát) jde mírně stranou, pokud jde o to přežít.

• 24.4.2017  01:33
    Řachanda (2016)

Nemůže existovat vtip, pokud neexistují žádná pravidla a žádný děj... není ho potom na čem postavit. Nemůžete o "tom znaménku" říct v předposlední scéně, když o něm do té doby nic nevíme. Nemělo to žádnou konstrukci, žádnou kostru, věci se objevovaly a zase mizely bez příčiny (a následků). Všichni se chovali jako sjetí, včetně krále a královny a to není směšné, ale zoufalé. Nehledě na to, že mladý Polívka vůbec není tak hezký a talentovaný jako býval jeho táta a vůbec, ti mladí stojí za nic. Nejsou hezcí a ani vtipní. A masky byly vyloženě odporné.

• 24.4.2017  01:26
    Teorie tygra (2016)

Za mě to je úplně zoufalé, člověk ani nemůže být na straně babky nebo dědka, protože jsou všichni... zbabělí, otravní a ironičtí. Ženský nutí chlapíky jíst zeleninu a nekouřit a chlapi sice mlčí, ale tiše protestují a babky a dědci sebou tiše pohrdají, ale jsou příliš pohodlní se rozejít... nechci o tom ani nic vidět, ani nic vidět... nezájem. Vůbec mi to nepřipadalo jako téma na komedii.

• 17.4.2017  00:55
    Nebe nad Berlínem (1987)

Jako kdyby anděly někdy napadlo nám lidem závidět... kávu? Úplně nesmyslné vyzdvihování lidských nějakých tělesných "požitků", které ale jen jakoby zpříjemňují cestu životem, ale rozhodně nejsou jeho SMYSLEM... Když žijete, tak je příjemné... sledovat západ slunce, pít kávu, zaplavat si, hladit pejska nebo cokoliv, ale je směšné si myslet, že to je něco víc, něco co "andělé ani nikdy nemůžou zažít" a musí jim to rozhodopádně chybět.. To byla taková hlavní myšlenka... Jinak to bylo zdlouhavé, nudné a hlavní hrdinka nestála za to, aby se kvůli ní někdo měnil v člověka, protože na ní nebylo nic zvláštního a byla stejně unylá, bez vizí a bez smyslu života, jako všichni ostatní. Bylo tam pár dobrých malých myšlenek a větiček, ale dvouhodinové tlachání to nezachrání. Závěrečná scéna s "neviditelnými obry" byla už úplně směšná, jak ten film od začátku klesal na úrovni a pak už se točil jen kolem podivných hlášek té artistky.

• 13.4.2017  14:26

Takový já jsem fanoušek... hvězdičku dávám za Warrena Ellise - nejlepšího kamaráda, jakého si Cave může přát .-) Jinak mi vadilo to jeho pozérství a ten kult osobnosti, který se mu podařilo si kolem sebe vytvořit a který ho přesvědčuje, že může skutečně napsat či zazpívat cokoliv, úplně jakýkoliv (s prominutím) žvást a bude skvělý a legendární... a to každému jen ublíží. On už se tam dostal a je to... smutné. Vnímám to jako takovou Caveovu terapii, mudrování a takové ukazování obrázků, které mají tvořit jakýsi pocit tajemna, ale možná už je to v (skoro) šedesáti letech trošku trapné.

• 13.4.2017  14:17
    Zlodějka knih (2013)

Hrozně mi vadí ten hollywoodský fašismus, nablýskaný a napudrovaný a zejména tedy hrozně trapný.

• 23.1.2017  13:46
    Celebrity s.r.o. (2015)

Parodie na Ulici.

• 23.1.2017  13:44
    Správnej dres (TV film) (2015)

Hlavně žádné předsudky! Hlavně žádné "hraní společenských rolí"... až na ty, kteří vaří cizrnu a sójové párky a až na ty, co chtějí mít děti. To není dost zajímavé a cool a moderní, takže tyhle lidi klidně můžeme označit jako losery a směšné ztroskotance, kteří mají ve filmu jen roli toho, co dostane kopačky. Extrémně otravný film s hroznými herci, nepravděpodobný, trapně napodobující americké komedie. Ano a opravdu hrozné provedení písničky Power of Love.

• 13.1.2017  21:09

Za ty krátké skeče na začátku jedna hvězdička. Kdyby z nich byl sestavený krátký filmík, bylo by to skvělé a rozkošné. Oni mají nápady. Jen se to vždycky zvrhne v stokrát okoukaný kýč s troškou nechutností a hlavně hrozně rychlé, hlasité, hemživé. Škoda dobrých, malých nápadů.

• 13.1.2017  21:06

Film s poselstvím "všichni můžou všechno" a "nikdy nepřiznej, že na to nemáš." A všichni jsme si rovni... kromě farmářů.

• 13.1.2017  21:01
    Hotel Transylvánie 2 (2015)

Všichni jsou fajn! Strašidla jsou, ale i lidé jsou! Chce to takovou zlatou střední cestu, aby se neurazilo ani strašidlo, ani člověk. Je moc co učit se od lidí. Avokádo je fajn, Vlad je fajn, pití krve je fajn, facebook je fajn, gilotina je fajn! Lidi, všechno je fajn!!

• 13.1.2017  20:57
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Vůbec to nedokážou udělat atraktivní. Přitom proti pohádkám z padesátých let, které byly tedy na pohled NĚJAKÉ, mají dneska filmaři úžasné možnosti. Na jaře už si ani nikdo nevzpomene, že to vůbec viděl. Neumí udělat ani "pokušení" pořádné, aby opravdu vzbudilo nějakou emoci. Ani čaroděj není strašidelný, nic. Atraktivita pohádky nula. A to ještě to poselství, že "knížky jsou dobré, ale občas někoho zabít je nutné."

• 13.1.2017  20:53
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

A to je jasné, že když mají král s královnou dvanáct dcer - princezen, že to bude takový turecký harém. Všechny budou stejné a klidně udělají něco, co by se "jejich manželům asi nelíbilo", protože to je legrační. Princezny v kožených šortkách. K tomu netřeba nic dodat.

• 13.1.2017  20:50
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Už jedna taková pohádka o princezně, co jí naroste frňák existuje. A lepší. Vůbec to nebylo nápadité, logické, ani vtipné, ani vizuálně zajímavé. Otrava. A ještě tací nesympatičtí herci, ten Ján Dobrík, ten se mi teda vůbec nelíbí.

• 18.10.2016  23:28
    Inferno (2016)

Je hodně nefér takhle parazitovat na cizím umění, na cizí slávě a případně cizí genialitě. Vezmu nějaké klasické dílo, najdu v něm ďábelský odkaz a můžu vydat knížku a natočit film. A když to tam ani není, tak si to tam vymyslím. Vadilo mi na tom filmu skoro všechno: obsazení, to, že všechno o čem se mluví, se nám musí připomenout a znovu ukázat, jako bychom si nepamatovali co se řeklo před čtvrt hodinou. Film úplně beze smyslu.

• 23.9.2016  21:48
    Comedy Club (TV pořad) (2016)

Jen ten "dovolený" humor. To znamená jakoby odvážný, ale jen v rámci toho, co se všeobecně říkat může. Namísto toho, aby se proti této propagandě takovým způsobem bojovalo, je propaganda ve "vtipném" obalu. Takže, děláme si legraci ze zdravého jídla, z muslimů, z porodů doma atd atd. To jsou dovolená témata a veřejnost je zesměšňovat může. Srabi.

• 23.9.2016  18:00
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Žel se musím připojit tady k odpadu, depresivnější "vtipný" seriál už jsem dlouho neviděla, zoufalý! A se smutnými, unavenými herci.

• 13.9.2016  21:20

Umím si představit hodně lepších babic, které by to vystřihly s větším šmrncem než Meryl Streep, která byla úplně přesně jen taková, jak jsem čekala už podle plakátu. Až smutně předpovídatelná. A kromě jejího chladného hraní mi mírný diskomfort způsoboval fakt, že film se snažil vsunout myšlenku, že je DOBRÉ stát si urputně za svým (za nějakým svým "snem"), přestože tím sebe zesměšňujeme a docela sobecky otravujeme a zraňujeme svoje okolí. Ona přeci nebyla blázen, který by pravdu nesnesl! Alespoň jsem tedy nikdy neslyšela, že syfilis se dá přežít jedině v případě, že vám všichni lžou... Nakonec pravdu vlastně měl ten "zlý" novinář když řekl, že je to pošahaná ženská, které by někdo pravdu měl říct. Film byl taková oslava sebeklamu. Ale líbil se mi ten židovský malý pianista.

• 13.9.2016  21:04
    Modelky s.r.o. (2014)

Nereálné, nevystihující. Dnes je móda skromnosti (říct v televizi, že chtějí jen muže, co jim kupují dárečky??) a hlavně sportovního správňáctví. Celé je to hloupé, přikrášlené a zjevně napsané od člověka, co neměl šanci do toho proniknout. Prostě marnost.

• 5.9.2016  23:22
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

To má být nějaký dr. House na slovenský způsob? Od první minuty je to nepříjemné, nemravné a hlavně strašně moc ohrané. Navíc blbeček Maštalír není ani maličko, ale ani vzdáleně sexy. A když je to celé o tom, že je to sarkastický, ale sexy a inteligentní doktor, tak to ztrácí význam. Ani charismatický není, jako někdy umí být Hugh Laurie. Všetko zle.

• 9.8.2016  14:19
    Kouř (1990)

Hodně se mi to líbilo, byl to takový "Olda" na hodinu a půl. Herci skvělí, samozřejmě, hlavně ten "fajnovej". Doufám, že to Michal David a spol. někdy viděli. Neodolatelný. Dobrý pocit z té doby, kdy ještě bylo hodně talentovaných a chytrých lidí. (Škoda té Zedníčkové tam, kdyby alespoň vydržela a nemusela se svlékat.) A ještě zajímavější to musí být pro ty, co to sami zažívali, ale ona "pracovní morálka" a "kolegové" jsou více-méně stále stejné, vždycky je to prostředí plné podivností a jistých kreatur a legračních postaviček.

• 24.7.2016  01:00

Film plný hlášek jako "nemiluji ho, jen jsem prostě skončila v jeho náruči" a nebo "když jste zoufalá a někdo, kdo vypadá jako Yoda vám předá poselství, musíte ho následovat" a potom ještě taky "roste mi panděro" z úst Julie Roberts... Strašně falešný, povrchní, vlichocující-se film, který NEHLEDÁ žádné odpovědi, ale jen tak pitvá pocity. Navíc pocity rozvedené, afektované a v mých očích hrozně hloupé ženy. Mojí nechuť ještě podpořilo, že téměř všechno, co se týká Indie(dnešní Indie, jak ji známe), tak nesnáším. Přesně to "panděro" bylo takovou dobrou ukázkou, že se BOJÍ ukázat skutečnost, bojí se hloubky problémů a autentičnosti, protože na tu je potřeba vynaložit veliké množství síly a začít odpovídat na otázky přímo, bez těch odporných ezoterických příkras a s upřímností (hlavně k sobě)- a to nikdo slyšet a dělat nechce. Ty řeči o "duchovnu" mě hodně, hodně vytáčely. Co vlastně ta žena doteď dělala, že "hledá sama sebe" ve čtyřiceti? Hit pro všechny moderní "tak trochu buddhisty" - ať si dělají co chtějí, ale já u toho nechci být. A nebudu.

• 27.6.2016  11:08

Docela marný dokument a hlavně jedno velké, trapné sebe-lítostivé divadlo. Od prvního záběru nesnesitelná žena, která od smrti posledního manžela sedí v bytě, kouří, pije (tak, abychom to všichni viděli) a hraje na sebe a na novináře. Její řeči jsou alibistické, povrchní, bez lásky ke komukoliv. Její hlavní problém byl, že byla bez morálky (bohatí ženatí pánové... já bych se za post "oficiální milenka" docela styděla) a také hloupá, to asi ze všeho nejvíc. Život jí tak nějak "unášel", ona ani, chudinka, nevěděla jak. Byla to zkáza egem a blbostí, ne krásou. Zklamal mě ten dokument, ale hlavně Lída Baarová sama o sobě.

• 20.6.2016  00:48

Krásný film! Konečně nějaký, který nepodcenil diváka (všechno nemuselo být doslova), skvělé herecké obsazení, roztomilý malý Richard Labuda. Viděné dětským okem a o to smutnější, ale velmi citlivě napsané! Je hrozné, co si děláme sami sobě navzájem, asi nikdy, nikdy mě to nepřestane šokovat.

• 18.6.2016  00:58
    Goethe! (2010)

Mám ráda německý jazyk a také tu inspirativní dobu, ňam, doba básníků a skladatelů. Taky mě ten film bavil. Nicméně mě mrzelo, že se věnoval jen nějaké přeromantizované kapitole života Goetheho, který nejen že se od Wethera v pozdějším věku distancoval (On sám nebyl rád tomu, co to způsobilo! Však on o smrti jen psal a sebevraždy jeho přátel asi nebylo nic, co vnímal jako pozitivní odezvu...), ale také byl člověkem neuvěřitelného množství zájmů! Stihl toho tolik, co my za tři životy. Takže to mi vadilo, ta omezenost na "Lottku-Werthera". Sám měl žen po/před ještě mnoho, takže trošku nám ten film lže. Také toho napsal mnohem víc. Takhle by vlastně ten film mohl být o komkoliv, kdo se nešťastně zamiluje. Anooo a vlastně, zase ten věčný amadeovský vzorec... rozverní, veselí géniové, taky už by mohli něco nového vymyslet!

• 18.6.2016  00:49

Nevinné občany už nezabíjet, ale pro svůj názor klidně zabiji kamaráda? Jak se brali všichni nekonečně vážně! Téměř bez špetky humoru! Ti dospělí lidé. Celý film je jakoby šlo o něco opravdu, ale opravdu strašně závažného! Až zase na klasicky pár chladných, zlých vtipů (a kino se smálo) od Iron Mana, byl tohle seriózní film s jakýmsi podivným proti-válčeným či proti-zabíjecím posláním. Což jsem absolutně nepochopila. Vytvoří se několik filmů, kde Avengers sice zachraňují, ale tu spadne budova, tu se převrátí auto (takže oběti narůstají) a potom se natočí "omluva"? Jako "promiňte diváci, že jsme zabíjeli"? Nechápala jsem celé tohle morální dilema, protože je to vlastně blbost už od začátku. Proč se to tedy celé začalo točit, když se nám pak za to musí omlouvat? A hlavně to ti idioti ani neudrželi a v závěrečných scénách zase leží na podlaze desítky mrtvých vojáků! A pro koho to bylo? Pro děti? Strašná nuda! A jak hrozně podbízivé! Všechny ty scény s mladým Spidermanem! Nelíbilo se mi NIC! Vážně nic! Příšerný Chris Evans, trapný stárnoucí Downey Jr, nesympatická (a taky už třicátnice) Scarlet Johansson. Lidem šibe! Vážně jim šibe!

• 18.6.2016  00:29
    Americké dopisy (TV film) (2015)

A zase film ve stylu "Vy nějak kulháte, pane Goebbelsi!", a sice, všechno divákům polopatě, s křestními jmény. "Vy jste ten Dvořák, ten Antonín Dvořák co má tak rád lokomotivy a složil tu Novosvětskou!" Mě to trošku nebaví, protože mi lichotí, když si o mě filmaři myslí, že jsem chytrá. A že možná něco budu vědět i sama. A naopak by mě potěšilo, kdyby mi sdělili něco navíc, než už jen ZASE o něm a Josefíně. Přesně takový už se natočil s Vinklářem. Potěšilo mě ale obsazení! Mám ráda Hynka Čermáka a mám ráda Soňu Norisovou, protože je krásná a taky se mi líbil "rozervaný" Javorský.

• 18.6.2016  00:23
    Steve Jobs (2015)

I přes mou velkou sympatii k "Jablíčkům", je mi celý tenhle chladnokrevný business svět hodně cizí, dokonce až odporný. Vím, že ho hodně lidí obdivuje. Ale za co? Za to, že vždycky ze všeho dokázal nejvíce vytěžit (pro sebe)? Že se ve světe obchodu pohyboval bezohledně vůči všem? Určitě to byla inteligentní bytost a já mám inteligentní lidi ráda, jinak mi byl ale strašně nesympatický. Sice zlý na všechny okolo sebe, ale haha, sranda, protože byl u toho tak "cool" sarkastický. Začínám nesnášet tyhle chladné charaktery. Navíc se mi nelíbilo obsazení, Fassbender se mi na něj nehodil a nevím proč, ale Kate Winslet mi připadala hodně trapná.

• 18.6.2016  00:13

Co si myslet o blonďaté učitelce-mariňačce, která zvládne i třídu životem těžce zkoušených "dětí"? Že tomu nevěřím! A to mi na filmu, co má být kritika rasistické společnosti a náhled do tvrdé americké reality, dost vadilo! Celé takové jakoby nablýskané. Já vím, jací jsou učitelé! A padesátikilové super- hrdé blonďaté a vždy nádherné vojandy to určitě nejsou. Také vím, co je to třída plná asociálních, drzých, pubertálních lidí. Ani sto osmdesát heroickcýh "vy na to máte" rozhovorů, by s nimi nikdy nepohnulo. Na co se točí filmy o staré dobré realitě, když to stejně musí být tak napulírované?

• 18.6.2016  00:01
    Prolomit vlny (1996)

Všimněte si, že lidé hodnotí film jako "ránu do srdce", "uměleckou torturu", "trhání duše"... Hlavní hrdinka se od začátku chová jako blázen, nebo resp. JE blázen (co vždycky udělá, když její Jan někam odjíždí). Strašně mě štvala, vůbec jsem s ní nebyla schopna nějak soucítit, bylo to jen menší šílenství, které v crescendu gradovalo až do obrovského šílenství. Co nás má překvapit a šokovat? Že se dva podivní, chladní lidé (tak divně ne-empatičtí, jakoby mírní asociálové) zachovají divně ? A co si máme myslet o jejích rozhovorech s Bohem? Že by Bůh radil, aby se pro lásku člověk ponižoval? A nebo to byly jen výplody její labilní mysli? Ale proč v tom případě máme několik hodin sledovat, jak si počíná blázen? A co vlastně pán chce kritizovat? Chce kritizovat náboženství, nebo chce ukázat, že láska je destruktivní? Lásku obecně to degradovalo na jakýsi "pocit mnoha podob", to znamená, že pro ni jsme schopni třeba se zapřít a obětovat svou hrdost, své tělo a nakonec vlastně celé svoje zdraví/rozum/život. Nesouhlasím.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10