Polda99

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.10.2015  21:29
    Wilsonov (2015)

Asi je to překvapivé, ale podařilo se natočit celkem kvalitně natočený film, alespoň co se kamery, střihu a výpravy týče. Děsivé scény jsou opravdy děsivé, vtipné scény jsou...no řekněme, že se občas menší úsměv na tváři objeví. Bohužel to je asi tak vše. Kromě častých mezer v příběhu, které byste u komedie/parodie mohli i čekat a režisérovi odpustit, je hlavním problémem právě nedostatek vtipu, který by Vás opravdu rozesmál. Sice jsem v kině tu a tam občasný smích zaslechl, ale u tohoto typu filmu spíše čekáte, že se celé kino bude bavit a to se nestalo a Macháčkovo pitvoření alespoň já nepovažuji za něco vtipného nebo vůbec něco, na co by stálo koukat....možná někdy příště.

• 6.7.2015  21:44

S takto uvolněným a zábavným filmem jsem se už dlouho nesetkal. Po celou dobu od začátku do konce jsem se já i s celým kinem smál a užíval si perfektní nápady režiséra. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete.

• 6.7.2015  21:33

Režisérovi se nejspíše podařilo přesně to, co chtěl a to ukázat stereotyp manželského páru, bohužel tento stereotyp nemá šanci zaujmout běžného diváka, který obzvlášť vzhledem k vážnému tématu čeká spíše silný emoční účinek, kterého se mu bohužel nedostává.

• 21.12.2014  22:21

Je mi líto, ale takhle se to prostě nedělá. Nemůže Peter Jackson natáhnout krátký příběh do tří filmů a myslet si, že jedna závěrečná bitva bude stačit na jeden film, protože prostě nestačí. Těch nedůležitých vsuvek tam je příliš a mám pocit, že i sám režisér měl občas problém příběh ukočírovat, tak aby se v těch rozvleklých pasážích neztratil. Už od začátku jsem čekal, že to bude zbytečně nesmyslné, o to víc mě překvapil velmi zajímavý druhý díl, ale tentokrát už je toho moc. A jak úžasný by přitom mohl být Hobit, kdyby se jednalo pouze o jeden tříhodinový film, ale co se dá dělat. Namísto toho sledujeme zdlouhavou nudu. Nepochybně bude Hobit finančně velký trhák, otázkou ovšem je, zda si to i tentokrát zaslouží.

• 20.12.2014  23:04

Nepochybuji o tom, že ve své době byl film nepochybně považován za kvalitní drama a většinou mám rád starší filmy, ale bohužel v tomto případě jem se přistihl, jak u filmu nesoustředně zívám a to by se přece příběhu o velké nešťastné lásce stát nemělo.

• 19.12.2014  22:22
    Osmy (TV film) (2014)

Proč? Proč nevidíme takový film v kinech? Proč ostatní režiséři, kteří mají nepochybně větší rozpočty a stále se vymlouvají na nedostatek peněz, nenatočí něco podobně kvalitního? Proč si ostatní filmy nedokáží udržet určitý odstup od sebe, tak jako je to v případě Osmy? Proč a ještě jednou proč? Přestože se jedná o zobrazení postav v příliš typizované až trochu karikaturní podobě a na jeden příběh se zde odehrává trochu moc náhod, jedná se po dlouhé době zase o velmi zajímavý český počin, u kterého jsem se bavil po celou dobu a nemusel jsem se ptát, proč ten film vůbec vznikl. A pokud jsem Vás doteď nepřesvědčil, tak věřte, že Simona Babčáková ve své postavě zatrpklé, zákeřné a zlomyslné sekretářky s "dobrým srdcem" Vás přesvědčí určitě.

• 19.12.2014  22:15
    Interstellar (2014)

Po zhlédnutí filmu jsem si myslel, jak úžasný zážitek to byl. Samozřejmě nebudu popírat, že jsem všechny Nolanovy myšlenky pochopil, nebo že jsem se vyznal ve všech těch fyzikálních zákonech. O to víc mě ovšem překvapilo, že několik týdnů po zhlédnutí příběh vyšuměl do prázdna a já si skoro nic nepamatuji. I z toho důvodu bohužel nemohu udělit plné hodnocení, přestože v mnoha ohledech by si to Interstellar zasloužil. Ovšem rotující scéna, ve které se Matthew snaží připojit modul k hlavní lodi mi utkví v paměti asi již nadobro a jen kvůli téhle scéně si film velmi rád pustím znovu.

• 19.12.2014  22:12

Přestože se jedná o velmi silný příběh, na můj vkus se ve filmu objevuje až příliš násilné citové vydírání, které vás nutí soucítit automaticky s Aljošou a vy si tak toto pouto s poustavou nemůžete vytvořit sami. A jak to tak bývá, pokud jste do něčeho násilně nuceni, nikdy z toho nemůžete mít ten pravý zážitek a proto ani já si nemohl naplno užít smutný příběh vojáka, ale spíše jsem se cítil po zhlédnutí filmu vysílen, jako když vám někdo vypráví svůj příběh jen proto, aby vás za každou cenu rozplakal.

• 19.12.2014  22:06

Dlouho jsem přemýšlel, jaký komentář napsat, abych stručně a co nejlépe a nejvystižněji popsal tento film a přitom zbytečně nepopisoval děj nebo neřešil otázku sexuality, poznávání sama sebe či se nerozepisoval o dospívání mládeže, které musí být pro mladého nevidomého gaye obzvlášť těžké a nevyzněl zbytečně pateticky či nadměrně nepoučoval potenciální diváky a tak mi nezbývá než zůstat u první myšlenky, která mě po zhlédnutí filmu napadla a ta zní: " To je tak sladký" :))))

• 14.12.2014  00:27

Markéta Lazarová je nepochybně mistrně natočené drama plné skvělých obrazů, zajímavých kompozicí, úžasné hudby, která často poutá víc než samotný film a zdlouhavých poeticky laděných pohybů kamer po zasněžené divoké krajině plné stejně divokých a hrubých postav, jejichž příběh poznáváme. Z tohoto hlediska je Markéta Lazarová právem považována za klasiku československého filmu. Bohužel dvou a půl hodinový film nemůže být založen pouze na kráse obrazu, protože to po určité chvíli začne nudit a stejně tak i Markéta představuje krásu filmařského umění, které občas nudí. Mrzí mě jen, že jsem si nepočkal na projekci do kina, abych si tyto záběry mohl vychutnat na velkém plátně, možná by pak i moje hodnocení bylo o něco vyšší.

• 13.12.2014  20:48

Když pominete, že se jedná o film založený na stereotypech a utahující si z rasistických poznámek, tak je to skvělý výběr na večer. Jen škoda, že film postupem negraduje, ale spíše zvolní tempo a vtipu spíše ubývá. Přesto ale rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 7.9.2014  20:09
    Godzilla (2014)

Musím ocenit zajímavý nápad dívat se na Godzillu jako zachránce lidstva, ale bohužel samotným nápadem to končí. Kromě této originální vsuvky ve filmu nenacházím nic od běžného thrilleru, kdy režisér ani neumí dostatečně vyvolat napětí a jeho přestřihy působí chvílemi zmateně. Na večerní oddech po náročném dni proč ne, ale upřímně jsem vzhledem k humbuku kolem očekával mnohem víc.

• 7.9.2014  20:05

Kde je nějakej vtip? Nevím, co Stallone zamýšlel, ale tentokrát mu to rozhodně nevyšlo. Přeci jen na Expendables nejdeme kvůli akčním bojovým scénám, alespoň nejen kvůli nim. To co dělalo z předchozích dílů výjimečné počiny byl vtip, nadsázka a odkazy na filmy, ve kterých se herci původně proslavili...jenže nyní nic z toho ve filmu nenajdete, nebo alespoń ne v dostatečné míře a bez toho film plný nabušených důchodců prostě nemůže fungovat.

• 16.4.2014  00:00

Nevím, jestli jsem někdy vůbec viděl ve filmu lepší a sehranější sestavu herců jako je právě tady a ten, kdo měl na starosti casting by si zasloužil už za nápad dát tyto herce dohromady "Oscara". Není to totiž jenom herecký výkon Meryl Streep a Julie Roberts, ale každý z herců předvádí úžasnou show a já jsem po celou dobu jen vrněl v křesle a užíval si film "už od té první hádky až do té poslední". Přiznám se, že pro tento typ konverzačního dramatu mám slabost, takže nedokážu hodnotit úplně objektivně, rozhodně se ale John Wells trefil do mého vkusu a i když film rozhodně nekončí šťastně, já se stejně jako Julie Roberts na konci lehce usmíval.

• 9.4.2014  19:38
    Noe (2014)

Zajímalo by mě, zda hodnotícím vadí film jako takový nebo biblický příběh v něm obsažený. Asi každý zná Noemův příběh, který je plný krutosti, kdy se čestný a hodný Noe dívá a nechává umírat stovky ba tisície lidí, přičemž on sám vyvolený má právo žít dál a být zakladatelm dalšího lidského pokolení. To všechno je ale Bible, takže pokud někomu vadí právě tato nesmyslnost biblického příběhu plného krve a násilí, tak nechápu proč si vybral právě tento film. Když totiž pominu námět příběhu (přiznám se ani mně příliš nevyhovuje), tak film jako takový můžu hodnotit jedině kladně a to nejen kvůli hereckým výkonům, digitálním trikům, pohybům kamery a hudebnímu doprovodu, ale především kvůli nápadům, které Aronofsky do příběhu vkládá (ať už se jedná o zobrazení padlých andělů, ekologická vsuvka na začátku filmu nebo postava nevlastní dcery, která je pro příběh důležitější než vlastní tři synové). Pasáž, kdy Noe vypráví o zkaženosti lidstva a o prvotním hříchu Kaina a násilí, které prosycuje celou společnost, je jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu

• 24.11.2013  14:02
    Nevděčník (1973)

Nedovedu si představit, jakým způsobem byl tento film vnímán v době svého vzniku v 70. letech, ale dnes jsem po zhlédnutí byl znechucen jeho socialistickou propagandou a protikapitalistickým varováním. Chápu, že chudoba dělníků bylo a stále v mnoha zemích je ožehavé téma, ale rozdělení postav na hodné dělníky a zlé a prolhané kapitalisty je tak naivní, že snad ani nemůže být myšleno vážně. Jediné, co na filmu vnímám jako pozitivní, je možnost nahlédnout, jakým způsobem lidé vnímali určité problémy své doby. Propříště ale rozhodně sáhnu po něčem jiném...

• 24.11.2013  13:54
    Amok (1982)

Amok by mohl být krásným silným dramatem o hrůzách apartheidu a o lidské povaze. Bohužel se tento film snaží příli moralizovat a příliš naznačovat správnou cestu, čímž obírá o diváky o vlastní názor a vnucuje mu ten jediný správný. Přes určitý ideologický podtext je zajímavé sledovat, jak tyto události vnímají sami umělci, kterých se tento problém nejvíc dotýká.

• 24.11.2013  13:47
    Barfi (2012)

Krásný infický film, který je pro mě tak trochu překvapením. Režisér Basu se nijak netají tím, že se nechal inspirovat jednak komiky z počátku kinematografie, jako byl Charlie Chaplin a jednak filmem Amélie z Montmartru. Právě barevnost a hravost, která se objevila už v Amélii, prosakuje celým tímto filmem o nesobecké lásce na celý život. Co bych chtěl ale zdůraznit, je herecký výkon Priyanky Chopry, kterou jsem do té doby znal spíše z filmů, kde bylo její hlavní úlohou vypadat dobře. Tady ale hraje náročnou postavu autistické dívky, jejíhož ztvárnění se zhostila na výbornou a já jsem byl nucen změnit názor na tuto herečku. Doufám, že se od ní brzo dočkám dalšího takového překvapení...

• 24.11.2013  13:36

Je zvláštní, jak dobře může fungovat film i přesto, že je v něm hlavní dějová linie odsunuta na vedlejší kolej. Děj v druhém díle Thora totiž nehraje žádnou důležitou roli a abych se přiznal, nejsem si jistý, jestli ještě vím, o čem to vůbec bylo. Mnohem významnější jsou ve filmu hlášky postav v podání Natalie Portman, Stellana Skarsgarda a Toma Hiddlestona, díky kterým bude celý film ubíhat svižně a bez jakéhokoli zádrhelu. V mnoha scénách dokonce tyto postavy zastíní i samotného Thora, ale i to jsem režisérovi ochoten odpustit, protože už dlouho jsem se takto nepobavil. Odkazy na ostatní členy Avengers, případně cameo Stana Lee je už pouhou třešničkou na dortu. Marvel si tak u mě napravil reputaci po nepříliš vyvedeném prvním díle a já se mám zase důvod těšit na příští film.

• 8.9.2013  01:49
    Elysium (2013)

Když jsem slyšel, že by se tady jako záporák měla objevit Jodie Foster, věděl jsem, že tenhle film prostě musím vidět. O to větší je moje zklamání, protože namísto Jodie přebírá roli hlavního záporáka "psychicky narušený magor" a celý film se tak stává obyčejnou klasickou scifi přestřelkou mezi dobrem a zlem, na kterou zapomenete hned, jak vyjdete z kina...škoda, ale na večerní odreagování to celkem ujde.

• 27.8.2013  22:32
    Podfukáři (2013)

Tak nějak u filmu o kouzelnicích očekáváte nějaký podraz a možná se díváte na film dopředu s tím, že tam bude pár nevysvětlitelných kouzelnických triků, které by jste pomalu čekali spíš v Bradavicích. To všechno by bylo tak nějak v pořádku, co ale není v pořádku, je, když se film celý příběh s postupujícím časem rozpadá a vy vlastně už ani nevíte, o co v tom příběhu jde. Jedná se o boj 4 kouzelníků proti mocným nebo o pomstu jednoho ublíženýho policajta? Těžko říct, protože já smysl tohoto filmu nepobral a jenom kvůli několika poutavým scénám a celkem vydařelým trikům, které se teď objevují v každým filmu, se nebudu rozplývat nad něčím, co nemá ani hlavu ani patu.

• 13.3.2013  22:56

Nápaditý vtipný film Srdjana Dragojeviče, ze kterého počátek devadesátých let úplně dýchá a není to jen hudbou a oblečením, které mají postavy na sobě, ale celkovým vyzněním filmu a jeho stylizací. Na filmu musím ocenit především typicky balkánský smysl pro humor a míchání žánrů, kdy se ve filmu mísí jak vážná témata, tak humorné scény spolu s fantaskními výjevy. K tomu přední herecká trojice Nikola Kojo - Branka Katic - Milena Pavlovič si svoje role naprosto užívají, což je vidět v každém záběru.

• 13.3.2013  21:12

První díl byl originální, nápaditej a vtipnej. Tohle je ale bohužel už jen slabej odvar, kterej stojí celej na výkonu Nikoly Kojo a ať se Nikola snaží sebevíc, tak se mu to utáhnout nedaří. Film má sice i světlý stránky, ale těch je pomálu. Mi nismo andjeli 2 je tak klasickým příkladem filmu, který čerpá jen ze slávy svého jména.

• 11.3.2013  23:37
    Země nikoho (2001)

Těžko se píše komentář k takovému filmu, navíc většina podstatného už tady zazněla. Zem nikoho je vynikající nestranný film ukazující absurditu války. Přesto si nemůžu odpustit poznámku, že kdyby se příběh věnoval namísto zobrazení zbytečnosti francouzských vojsk a hlouposti zahraničních novinářů spíše vztahu dvou nepřátelských vojáků, asi bych film ocenil pěti hvězdičkami. V každém případě Zem nikoho přináší velmi silný zážitek... minimálně ve Vás vyvolá vztek nad chováním a "nicneděláním" přihlížejících.

• 10.3.2013  22:27

Zajímavý námět, ale jak už tady bylo zmíněno jinými, tak trochu nevyužitý. Děti se nepochybně budou bavit, bohužel pro dospělé je tam těch vtipů pomálu a příběh samotný je tak hloupý a naivní, že dospělého prostě zabavit nemůže. Přesto je Hotel Transylvánie alespoň zkouknutelný animák, u kterého vydržíte sedět dokonce (a to je v poslední době u animáků celkem úspěch...).

• 10.3.2013  22:23

Skvělý film o tom, jak může jedna nesmyslná válka deformovat myšlení lidí, kteří jsou do ni násilně vtrženi. Velmi realisticky natočený snímek, kdy se režisérovi perfektně podařilo vykreslit zoufalou atmosféru té doby. Lepa sela lepo gore je pro mě naprostým překvapením a režiséra Dragojevice si odteď budu rozhodně pamatovat.

• 9.3.2013  22:10
    Parade (2011)

Moje první setkání s balkánským filmem a rozhodně doufám, že ne poslední....výborný vtipný film zobrazující balkánskou "živočišnou náturu" ...vřele doporučuji....

• 8.3.2013  00:37

Tolik absurdních momentů v jednom filmu? A přitom se to dá stále považovat za drama? To se dá asi dá zažít jen v severskejch fimech. Celou dobu sledujeme "bláznění jednoho faráře" abysme nakonec zjistili, že on je možná ten jediný při smyslech. Nejsem si ale jistý, jestli jsem při smyslech stále i já po zhlédnutí tohoto filmu. Rozhodně se nedá autorům upřít originalní přístup kombinující surový tragický příběh s komickými prvky plnými násilí doplněný hlubokým filosofickým a psychologickým podtextem a několika "božími zázraky". Bohužel na mě té filosofie presentované skupinou "naprostých magorů" bylo na jeden film přeci jen trochu moc...sice zajímavý počin, ale tentokrát to šlo mimo mě.

• 8.3.2013  00:07
    Vlak života (1998)

Popravdě nevím, co bych o filmu mohl říct...vlastně ani nevím, co si o něm mám myslet. Z praštěné komedie (skoro parodie) se během několika závěrečných minut stal smutný příběh (respektive nesplněný sen) jednoho "blázna". Vážné chvilky se střídají s absurdními komickými situacemi tak rychle, že to chvílemi působilo, jako kdyby režisér nevěděl na jakou stranu se přiklonit. Sám režisér musí být nejspíš totální blázen (nebo možná naprostý génius)....kdo jiný by měl odvahu "nacpat" nacisty, komunisty, cigány a židy do jednoho vlaku... V každém případě mu jeho troufalost po většinu filmu vychází a já rozhodně nemusím litovat stráveného času jeho sledováním.

• 17.1.2013  21:52

Nebudu se vyjadřovat k příběhu jako takovému, protože ho neznám. Těžko tedy můžu posoudit, jestli se režisérovi podařilo vylíčit atmosféru knihy. Je jasný, že příběh ve filmu byl značně osekaný...to se na druhou stranu u tak rozsáhlého románu dalo čekat. Pokud ale Joe Wright něco zvládnul bravurně, tak to byla vynikající obrazová a výrazová stránka filmu, kdy jsem často se zaujetím sledoval pomalé pohyby kamery a užíval si každou maličkost velkolepé výpravy. Už kvůli tomuhle stojí za to film vidět. Jen možná je trochu škoda, že Jude Law nedostal přeci jen více prostoru. Na druhou stranu Keira Knightley potvrdila to, co se o ní ví už dlouho a to, že historická dramata jsou její největší parketa a já se těším na její další roli...

<< předchozí 1 2 3 4 5