Polda99

Polda99

Martin P.

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 2.10.2015  21:29
  Wilsonov (2015)
  **

  Asi je to překvapivé, ale podařilo se natočit celkem kvalitně natočený film, alespoň co se kamery, střihu a výpravy týče. Děsivé scény jsou opravdy děsivé, vtipné scény jsou...no řekněme, že se občas menší úsměv na tváři objeví. Bohužel to je asi tak vše. Kromě častých mezer v příběhu, které byste u komedie/parodie mohli i čekat a režisérovi odpustit, je hlavním problémem právě nedostatek vtipu, který by Vás opravdu rozesmál. Sice jsem v kině tu a tam občasný smích zaslechl, ale u tohoto typu filmu spíše čekáte, že se celé kino bude bavit a to se nestalo a Macháčkovo pitvoření alespoň já nepovažuji za něco vtipného nebo vůbec něco, na co by stálo koukat....možná někdy příště.

  • 6.7.2015  21:44

  S takto uvolněným a zábavným filmem jsem se už dlouho nesetkal. Po celou dobu od začátku do konce jsem se já i s celým kinem smál a užíval si perfektní nápady režiséra. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete.

  • 13.12.2014  20:48

  Když pominete, že se jedná o film založený na stereotypech a utahující si z rasistických poznámek, tak je to skvělý výběr na večer. Jen škoda, že film postupem negraduje, ale spíše zvolní tempo a vtipu spíše ubývá. Přesto ale rozhodně stojí za zhlédnutí.

  • 7.9.2014  20:05

  Kde je nějakej vtip? Nevím, co Stallone zamýšlel, ale tentokrát mu to rozhodně nevyšlo. Přeci jen na Expendables nejdeme kvůli akčním bojovým scénám, alespoň nejen kvůli nim. To co dělalo z předchozích dílů výjimečné počiny byl vtip, nadsázka a odkazy na filmy, ve kterých se herci původně proslavili...jenže nyní nic z toho ve filmu nenajdete, nebo alespoń ne v dostatečné míře a bez toho film plný nabušených důchodců prostě nemůže fungovat.

  • 7.9.2014  20:09
  Godzilla (2014)
  **

  Musím ocenit zajímavý nápad dívat se na Godzillu jako zachránce lidstva, ale bohužel samotným nápadem to končí. Kromě této originální vsuvky ve filmu nenacházím nic od běžného thrilleru, kdy režisér ani neumí dostatečně vyvolat napětí a jeho přestřihy působí chvílemi zmateně. Na večerní oddech po náročném dni proč ne, ale upřímně jsem vzhledem k humbuku kolem očekával mnohem víc.

  • 21.12.2014  22:21

  Je mi líto, ale takhle se to prostě nedělá. Nemůže Peter Jackson natáhnout krátký příběh do tří filmů a myslet si, že jedna závěrečná bitva bude stačit na jeden film, protože prostě nestačí. Těch nedůležitých vsuvek tam je příliš a mám pocit, že i sám režisér měl občas problém příběh ukočírovat, tak aby se v těch rozvleklých pasážích neztratil. Už od začátku jsem čekal, že to bude zbytečně nesmyslné, o to víc mě překvapil velmi zajímavý druhý díl, ale tentokrát už je toho moc. A jak úžasný by přitom mohl být Hobit, kdyby se jednalo pouze o jeden tříhodinový film, ale co se dá dělat. Namísto toho sledujeme zdlouhavou nudu. Nepochybně bude Hobit finančně velký trhák, otázkou ovšem je, zda si to i tentokrát zaslouží.

  • 19.12.2014  22:15
  Interstellar (2014)
  ****

  Po zhlédnutí filmu jsem si myslel, jak úžasný zážitek to byl. Samozřejmě nebudu popírat, že jsem všechny Nolanovy myšlenky pochopil, nebo že jsem se vyznal ve všech těch fyzikálních zákonech. O to víc mě ovšem překvapilo, že několik týdnů po zhlédnutí příběh vyšuměl do prázdna a já si skoro nic nepamatuji. I z toho důvodu bohužel nemohu udělit plné hodnocení, přestože v mnoha ohledech by si to Interstellar zasloužil. Ovšem rotující scéna, ve které se Matthew snaží připojit modul k hlavní lodi mi utkví v paměti asi již nadobro a jen kvůli téhle scéně si film velmi rád pustím znovu.

  • 9.4.2014  19:38
  Noe (2014)
  ****

  Zajímalo by mě, zda hodnotícím vadí film jako takový nebo biblický příběh v něm obsažený. Asi každý zná Noemův příběh, který je plný krutosti, kdy se čestný a hodný Noe dívá a nechává umírat stovky ba tisície lidí, přičemž on sám vyvolený má právo žít dál a být zakladatelm dalšího lidského pokolení. To všechno je ale Bible, takže pokud někomu vadí právě tato nesmyslnost biblického příběhu plného krve a násilí, tak nechápu proč si vybral právě tento film. Když totiž pominu námět příběhu (přiznám se ani mně příliš nevyhovuje), tak film jako takový můžu hodnotit jedině kladně a to nejen kvůli hereckým výkonům, digitálním trikům, pohybům kamery a hudebnímu doprovodu, ale především kvůli nápadům, které Aronofsky do příběhu vkládá (ať už se jedná o zobrazení padlých andělů, ekologická vsuvka na začátku filmu nebo postava nevlastní dcery, která je pro příběh důležitější než vlastní tři synové). Pasáž, kdy Noe vypráví o zkaženosti lidstva a o prvotním hříchu Kaina a násilí, které prosycuje celou společnost, je jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu

  • 19.12.2014  22:22
  Osmy (TV film) (2014)
  ****

  Proč? Proč nevidíme takový film v kinech? Proč ostatní režiséři, kteří mají nepochybně větší rozpočty a stále se vymlouvají na nedostatek peněz, nenatočí něco podobně kvalitního? Proč si ostatní filmy nedokáží udržet určitý odstup od sebe, tak jako je to v případě Osmy? Proč a ještě jednou proč? Přestože se jedná o zobrazení postav v příliš typizované až trochu karikaturní podobě a na jeden příběh se zde odehrává trochu moc náhod, jedná se po dlouhé době zase o velmi zajímavý český počin, u kterého jsem se bavil po celou dobu a nemusel jsem se ptát, proč ten film vůbec vznikl. A pokud jsem Vás doteď nepřesvědčil, tak věřte, že Simona Babčáková ve své postavě zatrpklé, zákeřné a zlomyslné sekretářky s "dobrým srdcem" Vás přesvědčí určitě.

  • 6.7.2015  21:33

  Režisérovi se nejspíše podařilo přesně to, co chtěl a to ukázat stereotyp manželského páru, bohužel tento stereotyp nemá šanci zaujmout běžného diváka, který obzvlášť vzhledem k vážnému tématu čeká spíše silný emoční účinek, kterého se mu bohužel nedostává.

  • 19.12.2014  22:06

  Dlouho jsem přemýšlel, jaký komentář napsat, abych stručně a co nejlépe a nejvystižněji popsal tento film a přitom zbytečně nepopisoval děj nebo neřešil otázku sexuality, poznávání sama sebe či se nerozepisoval o dospívání mládeže, které musí být pro mladého nevidomého gaye obzvlášť těžké a nevyzněl zbytečně pateticky či nadměrně nepoučoval potenciální diváky a tak mi nezbývá než zůstat u první myšlenky, která mě po zhlédnutí filmu napadla a ta zní: " To je tak sladký" :))))

  • 16.4.2014  00:00

  Nevím, jestli jsem někdy vůbec viděl ve filmu lepší a sehranější sestavu herců jako je právě tady a ten, kdo měl na starosti casting by si zasloužil už za nápad dát tyto herce dohromady "Oscara". Není to totiž jenom herecký výkon Meryl Streep a Julie Roberts, ale každý z herců předvádí úžasnou show a já jsem po celou dobu jen vrněl v křesle a užíval si film "už od té první hádky až do té poslední". Přiznám se, že pro tento typ konverzačního dramatu mám slabost, takže nedokážu hodnotit úplně objektivně, rozhodně se ale John Wells trefil do mého vkusu a i když film rozhodně nekončí šťastně, já se stejně jako Julie Roberts na konci lehce usmíval.

  • 8.9.2013  01:49
  Elysium (2013)
  ***

  Když jsem slyšel, že by se tady jako záporák měla objevit Jodie Foster, věděl jsem, že tenhle film prostě musím vidět. O to větší je moje zklamání, protože namísto Jodie přebírá roli hlavního záporáka "psychicky narušený magor" a celý film se tak stává obyčejnou klasickou scifi přestřelkou mezi dobrem a zlem, na kterou zapomenete hned, jak vyjdete z kina...škoda, ale na večerní odreagování to celkem ujde.

  • 27.8.2013  22:32
  Podfukáři (2013)
  **

  Tak nějak u filmu o kouzelnicích očekáváte nějaký podraz a možná se díváte na film dopředu s tím, že tam bude pár nevysvětlitelných kouzelnických triků, které by jste pomalu čekali spíš v Bradavicích. To všechno by bylo tak nějak v pořádku, co ale není v pořádku, je, když se film celý příběh s postupujícím časem rozpadá a vy vlastně už ani nevíte, o co v tom příběhu jde. Jedná se o boj 4 kouzelníků proti mocným nebo o pomstu jednoho ublíženýho policajta? Těžko říct, protože já smysl tohoto filmu nepobral a jenom kvůli několika poutavým scénám a celkem vydařelým trikům, které se teď objevují v každým filmu, se nebudu rozplývat nad něčím, co nemá ani hlavu ani patu.

  • 24.11.2013  13:36

  Je zvláštní, jak dobře může fungovat film i přesto, že je v něm hlavní dějová linie odsunuta na vedlejší kolej. Děj v druhém díle Thora totiž nehraje žádnou důležitou roli a abych se přiznal, nejsem si jistý, jestli ještě vím, o čem to vůbec bylo. Mnohem významnější jsou ve filmu hlášky postav v podání Natalie Portman, Stellana Skarsgarda a Toma Hiddlestona, díky kterým bude celý film ubíhat svižně a bez jakéhokoli zádrhelu. V mnoha scénách dokonce tyto postavy zastíní i samotného Thora, ale i to jsem režisérovi ochoten odpustit, protože už dlouho jsem se takto nepobavil. Odkazy na ostatní členy Avengers, případně cameo Stana Lee je už pouhou třešničkou na dortu. Marvel si tak u mě napravil reputaci po nepříliš vyvedeném prvním díle a já se mám zase důvod těšit na příští film.

  • 17.1.2013  21:52

  Nebudu se vyjadřovat k příběhu jako takovému, protože ho neznám. Těžko tedy můžu posoudit, jestli se režisérovi podařilo vylíčit atmosféru knihy. Je jasný, že příběh ve filmu byl značně osekaný...to se na druhou stranu u tak rozsáhlého románu dalo čekat. Pokud ale Joe Wright něco zvládnul bravurně, tak to byla vynikající obrazová a výrazová stránka filmu, kdy jsem často se zaujetím sledoval pomalé pohyby kamery a užíval si každou maličkost velkolepé výpravy. Už kvůli tomuhle stojí za to film vidět. Jen možná je trochu škoda, že Jude Law nedostal přeci jen více prostoru. Na druhou stranu Keira Knightley potvrdila to, co se o ní ví už dlouho a to, že historická dramata jsou její největší parketa a já se těším na její další roli...

  • 4.12.2012  22:57
  Atlas mraků (2012)
  *****

  Je to asi hodina, co jsem odešel z kina a stále nevím, jak začít. Ne snad proto, že bych nevěděl, co si o filmu mám myslet, ale proto, že nevím, jak popsat (dle mého názoru) jeden z nejlepších filmů posledních několika let. Netroufám si říct, že bych plně pochopil záměr tria režisérů, a obávám se, že ani na druhé shlédnutí, které chystám co nejdříve, se mi to nepodaří. To nic nemění na tom, že si režiséři dali záležet na každém detailu. Začíná to skvělou sestavou výborných herců, kteří mě překvapili, jakou škálu postav a charakterů jsou schopni zahrát v jednom filmu. Pokračuje to výborným střihem, který Vám ani na chvíli nedovolí povolit v koncentraci, nemluvě o výborné práci maskérů. Celý film je následně doprovázen skvělou hudbou, která výborně dokresluje jak akční scény, tak i ty vtipné. To nejlepší na filmu je ovšem samotný příběh a myšlenka celého filmu o propojení všeho se vším a právě tahle myšlenka filmu se mi bude v hlavě přehrávat ještě hodně dlouho.

  • 24.6.2012  01:06
  Avengers (2012)
  ***

  Super efekty, perfektní bojový scény, zajímavá škála postav a řek bych, že k nim i dobře vybraní herci, evidentně do toho nacpali spoustu dolarů...tak proč proboha taky nenajmou kvalitní scénáristy... Jinak chvílemi to připomínalo spíše tým Iron Mana a jeho posluhovačů než tým Avengers. Celkově jde o příjemnou oddychovku a pro fanoušky How I met your mother bylo celkem fajn vidět "Robin Scherbatskou" (Cobie Smulders) taky v trochu odlišné roli....

  • 24.11.2013  13:47
  Barfi (2012)
  *****

  Krásný infický film, který je pro mě tak trochu překvapením. Režisér Basu se nijak netají tím, že se nechal inspirovat jednak komiky z počátku kinematografie, jako byl Charlie Chaplin a jednak filmem Amélie z Montmartru. Právě barevnost a hravost, která se objevila už v Amélii, prosakuje celým tímto filmem o nesobecké lásce na celý život. Co bych chtěl ale zdůraznit, je herecký výkon Priyanky Chopry, kterou jsem do té doby znal spíše z filmů, kde bylo její hlavní úlohou vypadat dobře. Tady ale hraje náročnou postavu autistické dívky, jejíhož ztvárnění se zhostila na výbornou a já jsem byl nucen změnit názor na tuto herečku. Doufám, že se od ní brzo dočkám dalšího takového překvapení...

  • 14.6.2012  23:40
  Dámský krejčí (divadelní záznam) (2012)
  ****

  Přes pomalejší rozjezd jsem se už dlouho takhle nezasmál. Velmi dobré herecké výkony ještě lépe vyniknou díky jednoduché ale brilantní scénografii. Po dlouhé době se mi podařilo zhlédnout divadelní představení a rozhodně to byla dobrá volba a příjemně strávený večer....

  • 26.11.2012  13:48

  Ne kvůli příběhu, ne kvůli napětí, ne kvůli akčním scénám a množství krve, ale kvůli vtípkům, stojí za to udělat si čas a zkouknout tenhle film. Dlouho jsem se tak nenasmál, jako když se na scéně objevil poprvé Chuck Norris s jeho historkou o kobře...:-D zkrátka nemá smysl sledovat film, protože by byl nějak kvalitní nebo super napínavý, ale protože vidět tolik akčních hrdinů "v důchodu" pohromadě se už nejspíš jen tak nepoštěstí.

  • 18.12.2012  23:33

  Vždycky jsem si myslel, že Peter Jackson je především velký fanoušek Tolkienových příběhů. O to víc mě překvapuje, že se i on nechal zlákat vidinou velkého zisku a rozdělil Hobita do tří filmů. Ať už je příběh Hobita sebezajímavější, na tři samostatné filmy toho v něm prostě není. Jacksonova snaha o propojení filmu s Pánem prstenů pomocí několika postav (Frodo, Galadriel, Saruman) působí spíše komicky a velmi vynuceně. Navíc díky neustálému natahování a častokrát nesmyslnému vysvětlování jsem se neubránil občasnému zívnutí...to mi ale nejspíš přeci jen nezabrání, abych nezašel do kina na další díl. Ono přeci jen je příjemné odprostit se od běžného života a aspoň na chvíli se přenést do tajemných lesů a hor Středozemě...:-)

  • 10.3.2013  22:27

  Zajímavý námět, ale jak už tady bylo zmíněno jinými, tak trochu nevyužitý. Děti se nepochybně budou bavit, bohužel pro dospělé je tam těch vtipů pomálu a příběh samotný je tak hloupý a naivní, že dospělého prostě zabavit nemůže. Přesto je Hotel Transylvánie alespoň zkouknutelný animák, u kterého vydržíte sedět dokonce (a to je v poslední době u animáků celkem úspěch...).

  • 14.8.2012  23:54
  Iron Sky (2012)
  ****

  Nazis - they are the only guys we actually managed to beat in fair fight. :D Výborná parodie/komedie hrající si se stereotypy o...snad o všem... ztvárnění Sarah Palin mě fakt dostalo, stejně jako zasedání konfederace spojených národů. Narozdíl od většiny uživatelů tady neočekávám od komedie založené na stereotypech nic hlubokýho, takže mi bohatě stačilo, že jsem se dokázal při sledování příjemně odreagovat... rozhodně můžu doporučit.

  • 26.6.2012  23:33
  Kronika (2012)
  ***

  Nenáročná příjemná oddychovka se zajímavým nápadem použití kamery jako u dokumentu. Nijak náročný film, který sice ničím příliš nezaujme, ale zároveň rozhodně ničím neurazí a pokud chcete film na odreagování bez nutnosti na něm nějak přemýšlet, tak Chronicle rozhodně není špatnou volbou....

  • 30.10.2012  23:29
  Madagaskar 3 (2012)
  ***

  Rozhodně se nedá třetímu dílu upřít určitá dávka originality a nápaditosti. Film je plný vtipů a narážek, které jsou vyloženě určeny pro dospělé publikum. Téhle části filmu není co vytknout, protože jsem se výborně pobavil. Především pak první polovina filmu je svižná a zábavná. Bohužel ke konci začíná vtipných momentů ubývat a film se už soustředí jen na samotný příběh s přeslazeným koncem, který se stává lehce nesnesitelným. Přesto je třetí díl Madagaskaru filmem, který stále udrží pozornost jak dětského diváka tak i jeho rodičů a pro mě je oproti druhému dílu milým překvapením.

  • 30.10.2012  23:42

  Na tenhle film jsem se po prvních hodnoceních docela těšil. O to větší je moje zklamání....možná je to mnou a z podobné zábavy jsem už prostě vyrostl...ale prostě se nedokážu bavit u filmu založeného jen na vulgárních vtipech a sexuálních narážkách. Pokud hledáte bezduchý film bez příběhu nebo nějakého smyslu, pak je to film právě pro vás. Abych ale tenhle film přeci jen nezatratil, musím uznat, že oproti předchozím dvou dílům je tenhle přeci jen snesitelnější. Víc než dvě hvězdičky dát ale nemůžu.

  • 5.12.2012  22:53

  Nemůžu si pomoc, ale oproti druhému dílu je to značný pokles dolů. Asi se dalo čekat, že takový záporák, jakým byl Heath Ledger, se bude jen těžko nahrazovat. Bohužel v tomto díle se ze záporáka stala jakási fraška, která strach prostě nahnat nemůže a ani napětí a akce doplněné Zimmerovou hudbou to vylepšit příliš nedokáže. Zkrátka jako každý závěrečný díl jakékoli trilogie se snaží být tak velkolepý až někde musí šlápnout vedle. Přes všechnu mou kritiku je ale tenhle film celkem důstojnou závěrečnou tečkou, u kterého se nudit nebudete a občasné přešlapy vedle nakonec odpustíte. Ono přeci jen těch důstojných zfilmovaných trilogií je přeci jen pomálu.

  • 21.1.2012  11:06
  Bůh masakru (2011)
  ****

  Herecký koncert, který předvádí všichni herci je naprosto bravurní. Především pak ženskou částí jsem byl naprosto nadšen. Komorní snímek připomínající v mnohém divadelní představení, který skvěle ukazuje snad všechny neduhy současné moderní společnosti (napři. neustálé telefonování Christopha Waltze). Naprosto dokonalá konverzace čtyř dospělých lidí, kteří se mnohdy chovají hůře než jejich děti. Přes počáteční rozpaky, které jsem z filmu měl, jsem se dlouho tak nepobavil. Ze všech filmů roku 2011, tenhle mě uchvátil pravděpodobně nejvíc.

  • 4.7.2012  23:23

  Z počátku působil Captain America jako velmi zdařilý film, bohužel s ubíhajícím dějem jakoby Joe Johnston postupně ztrácel dech a na konci se dopustil hned několika téměř amatérských chyb, díky kterým film ztrácí na logičnosti a uvěřitelnosti. Závěrečné finále pak připomíná nejlacinější béčkové filmy, což je obrovská škoda. Captain America je tak další průměrný film o komiksovém hrdinovi, kterých se v poslední době objevují na plátnách kin jeden za druhým a proto nelze neustále přehlížet stále ty stejné chyby...

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace