fifotron

fifotron

<< předchozí 1 2 3
    • 17.9.2016  12:33

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Skvelý herecký výkon hlavnej postavy. Prekvapený z kvality ruskej produkcie. Reálne pôsobiace zábery z frontu a skvelo zachytené dojemné momenty. Nemám čo viac dodať.

• 12.6.2014  17:07

Zatiaľ najlepší film od Coenovcov. Trefná réžia ktorej skvelo sekundovali herecké výkony. Najmä mladej neostrielanej Hailee. Záživné dialógy, čo sa často nestáva, pokiaľ film nepochádza z produkcie boha Tarantina. Drňak Jeff presvedčivý ale Texaský zajko Matt už trochu menej. Na takýto vývar od Coenovcov si zase rád nejakú chviľu počkám, pretože vďaka nim atmosféra divokého západu ešte žije.

• 9.6.2014  20:27

Čo to do pekla malo byť?! Niečo tak uťahané, bezvýznamné, nudné a zároveň dobre herecky obsadené, som ešte hádam nikdy nevidel. A vlastne hej, zrovnateľné s filmom "Muži, čo čumia na kozy" v podaní Heslova, ale aj ten bol pútavejší než tento pochod púšťou. Len tak mimochodom, v polovici som s tým sekol. Možno tomu filmu dám ešte šancu ale zrejme budem musieť na to mentálne dospieť..och

• 7.6.2014  20:09

Naozaj neexistujú tie správne slová, ktoré by som vedel dopredu poskladať o tomto filme. Či už je to rozhovor Matta a Robina v parku na lavičke, alebo uchvátení matematickí géniovia pri zistení, že ich predčil chalan z ulice alebo battle rozhovor o histórii Spojených štátov či krásne momentky Matta a Minnie, rozhovor Matta na stavbe s Benom a takto by som mohol pokračovať, až pokiaľ by som neprerozprával celý obsah filmu. Je dobré, že tento film vznikol, pretože určite dodal veľa ľuďom entuziamus a chuť či odvahu do štúdia, lásky alebo hocičoho iného, čoho sa v živote obávali, pretože tento film mu priamo povedal a naznačil, že aj tí najväčší géniovia, najväčšie mozgy na svete, majú v živote plno strastí a nie je to len prechádzka ružovou záhradou. A preto sa nemajú čoho báť. Ben a Matt u mňa po tomto filme stúpli veľmi ale veľmi vysoko a ja sa na seba hnevám za to, že som Bena Afflecka tak veľmi podceňoval. Klobúk dolu Páni ešte raz.

• 5.6.2014  16:37

Plejáda známych tvárí a toto má byť výsledok? V komédii v ktorej som sa dva krát otupene pousmial? To snáď nemyslíte vážne. Obrovské sklamanie.

• 5.6.2014  12:11

Celkom fajn revenge movie, ktorý v určitých momentoch dosť prekvapí ale zároveň enormne a pre tento snímok osudovo (pre mňa) prepískne. Kevin Bacon by si za toto každopádne zaslúžil nomináciu na Oscara.

• 30.5.2014  12:06

Prvé scény nasadili latku zvrátenosti vysoko, čím u mňa dosť prekvapivo boli aj bravúrne humorne podané. Postupne však sila príbehov slabla a bolo vidieť, že scenáristom koniec prekĺzol cez prsty. Humor a moment prekvapenia klesal a takisto moje hodnotenie, ktoré začínalo na piatich hviezdach, sa zastavilo na troch. Ale inak zaujímavé obsadenie a ako experiment vcelku slušné.

• 30.5.2014  12:02

Ja spadám do kategórie divákov, ktorej sa práve na prvú polovicu filmu skvele dívalo a každý jeden "tlachanec" som si vychutnával. Prekvapil ma charizmatický Kurt Russell, ktorý svojím diabolsko-tvrďáckym šarmom vypĺňal dej do hĺbky. Skvelý scenár, skvelí herci, krásne herečky, jediné čo mne nie je po chuti, je tá záverečná náháňačka, ktorá bola podľa môjho názoru, dosť pritiahnutá za vlasy. Aj napriek tomu dávam filmu plných. Chuťovečka!

• 7.3.2014  16:53

Charizmatický Depp ako vampír, božsky diabolská Eva Green, Chloe ako mladá rebelistická potvora a šialená alkoholička Helenka Carterová. Neznie to skvelo? Veru že ano, ale ukočírovať túto plejádu hereckých pojmov nie je také jednoduché. Chýba tomu atmosféra v podobe Ospalej diery a čaro v podobe Veľkej ryby. Mohol to by jeden z najlepších Timových filmov nebyť tak strnulého scenáru, to už nevravím o nezaujímavom závere. Kostýmy a mejkap na dosť slušnej úrovni, no chýba tomu tá epickosť. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4, no bohužiaľ sa musím prikloniť na stranu tých 3, pretože som od filmu, kde hrajú tak zvučné mená očakával niečo iné. Ako radu vám môžem odporučiť len to, že nepozerajte sa na to ako na dielo mága Burtona ale na dielo, ktoré je fakt originálne a určite si film vychutnáte. Ja som sa na to bohužiaľ pozeral okuliarmi veľkého očakávania.

• 7.2.2014  19:29
    Zmizení (2013)

Tento FILM s veľkým a tučným F ma totálne zarezal do sedačky a svojou atmosférou si ma podmanil a hltal som každú jednu sekundu po sekunde. Hugh Jackman mi nikdy ako herec priveľmi nesedel ale to čo predviedol v tomto snímku je naprosto geniálne a ako utrápený otec nezvestnej dcéry bol absolútne dokonalý. Jake Gyllenhaal, ako nastajlovaný osamelý detektív bol trochu pre mňa záhadou a záhadou aj zostal. Koniec, ktorý priniesol oveľa viac otáznikov ako odpovedí, mi bol sprvoti trochu nepodarený ale nakoniec mi došlo, koľko takých záverov som mal možnosť vidieť i keď ako uviedol POMO vo svojom komentári, "záver ma dostatočne neknokautoval" napriek tomu musím tento film ohodnotiť najlepšie ako sa dá, pretože tento rok ma žiaden film tak neočaril a nechal mi pripomenúť už legendárne Fincherove diela. THE BEST FILM OF THIS YEAR FOR ME!!!

• 1.2.2014  19:04

Z historického pohľadu to je vskutku autentické dielko ale zo subjektívneho pohľadu, to vo mne absolútne nič nezanechalo. Zarezonovali u mňa jedine herecké výkony, najmä Bruna Ganza a Mariu Laru. Lepšie 3 hviezdy.

• 31.1.2014  16:47

Perfektná kamera, super práca Paula Greengrassa a heroický výkon Toma Hanksa. Ale ani to ma neprinúti dať filmu plný zásah. Ten film bol až priveľmi uťahaný a produkcia až priveľmi vsadila všetky karty na Hanksa. Na tom by nebolo nič zlé, len časom aj ten zaujatý pohľad na skvelý herecký výkon hlavnej postavy vychladne a vám neostáva nič iné, ako čakať na koniec. Filmy ktorým dám plný počet, musia byť filmy, u ktorých chcem, aby pokračovali ešte minimálne raz takú dobu. Tuto to bolo naopak. Chcelo by to predovšetkým vystrihnutie momentov, ktoré neovplyvnili dej a nijako sa mi nezaryli do pamäte. A ten záver - no mohol byť ešte uťahanejší? Aj napriek kritike musím dať filmu 4 hviezdy a to predovšetkým preto, že ide o veľkofilm, ktorý nesklamal ale ani neočaril.

• 31.1.2014  16:33
    Oko bere (2008)

Ako stvorený film na nudný podvečer s mojím obľúbencom Kevinom Spejsim. Síce trošku plytký dej, ktorý sa nezaobíde bez klišé situácii a predvídateľných momentov. Ale komplexne ten film je tak sladko naaranžovaný a s očarujúcou Kate Bosworth, ktorá má tie najkrajšie oči, aké som u herečiek videl (nerátam Milu Cunis), je pre mňa pochúťkou. Kevin Spacey nesklamal a ani Jim Sturgess neprehrával. Avšak ťažko tento film hodnotiť cez hviezdičky, pretože filmom, ktoré mali hlbší dej a prepracovanejší scenár, avšak ma nezaujali, som dal 3 a tu je to presne naopak. Ale za cute tváričku Kate Bosworth dávam predsa len 4.

• 15.1.2014  19:56
    Desperado (1995)

Najlepšie pivo široko ďaleko. Najväčší mexikán široko ďaleko. Salma Hayek alias najsexi knihovníčka na svete. Množstvo nezabudnuteľných hlášok, výrazov a momentov. To je nesmrteľný Despo. Je to mýtus? Nie, je tak moc skutočný, ako to len ide!

• 15.1.2014  19:49

Vražda za vraždou, drsňák za drsňákom, štetka za štetkou. Plejáda známych tvárí v neokukanom komiksovom prevedení na čele s nesmrteľným Rourkom ala zlý plastický chirurg. Očarujúca Jessica Alba s divokou Rosariou ťahali značnú časť filmu bravúrne. Začína vojna. Vojna medzi štetkami, mafiánmi a policajtmi. Kto by tomu mohol zabrániť? Clive Owen? Ale kdežé, on sám určite nie! Samozrejme všetko je možné a každý jeden príbeh sa vzájomne prekrýva, čo dáva filmu ešte viac otázok ale aj odpovedí. Mojou odpoveďou na prehnane sentimentálneho Willisa sú 4 hviezdy. Quentinov rukopis je tu dostatočne vidno a ja proste výrobky, v ktorých má prsty, milujem. - Po treťom pozretí musím nakoniec hodnotenie zvýšiť na päť. Film, ktorý ma tak nadchne ako tento, si to zaslúži.

• 6.1.2014  11:01

Kevin Spacey je frajer!

• 5.1.2014  01:12

Film nemal mnou požadované obrátky, samozrejme ku koncu to vrelo. Vždy keď sa spomenulo meno Keyser Söze, mi behali zimomriavky po chrbte. A práve preto dávam filmu plných. Predovšetkým kvôli postave Keysera Sözeho, ktorá má po celý čas fascinovala a ešte dlho fascinovať bude.

• 31.12.2013  17:57
    Tělo (2012)

Koniec ktorý nemohol nikto čakať a z ktorého som zostal skamenený až do záverečných titulkov.

• 31.12.2013  17:53
    Zodiac (2007)

Skvelo natočený triler s mnoho postavami, ktoré ku koncu pribúdajú a informácie takisto. Vyčítam tomuto filmu len mdlú stopu niekde v strede ale ku koncu sa film znova rozbehne, čo ešte zvyšuje jeho kvalitu. Skvelé herecké výkony na čele s Gyllenhaalom a Ruffalom, Downey bol takisto perfektný. Pokiaľ dopredu neviete ako to s tým Zodiacom bolo, tak Vám neodporúčam hľadať jeho prípad niekde po internete. Prídete tak o pôžitok z filmu.

• 29.12.2013  20:43
    Hon (2012)

A ževraj deti nevedia klamať. Aby som to zobral skrátka. Chovanie každej jednej postavy ma totálne iritovalo. Stačí jedno nesmelé klamstvo, dokonca klamstvo z nevyvinutej detskej hlavičky a človekovi dobrákovi sa obráti život na ruby. Slovami riaditeľky škôlky: "zachovajme chladnú hlavu a poďme to vyriešiť racionálne." Paradoxne všetky postavy sa správali iracionálne. Každá jedna z nich bola vykonštruovaná tak, aby vo mne vyvolali absolútne zdesenie a v istých okamihoch som si len prial aby som bol súčasťou toho príbehu a všetkým to vykričal do tváre. Scéna v obchode ma absolútne odrovnala a nechápavo som sa zamyslel, ako môžu byť tí ľudia takí zlomyselní a krátkozrakí. Práve kvôli vyššie spomenutému nedávam filmu plných, pretože mi scenár prišiel až príliš nerealistický, v prvom rade chovanie všetkých postáv na čele s Lucasom. Avšak herecké výkony boli autentické a samozrejme silný príbeh, ktorý robí tento film tým čím je.

• 27.12.2013  11:32
    Srbský film (2010)

Buď sa ti film páči alebo nie. Buď 5 hviezd alebo žiadna. Ja patrím do prvej skupiny, aj keď ťažko sa mi hľadajú slová po tom, čo som mal možnosť vidieť v tomto filme.

• 27.12.2013  11:28
    Drive (2011)

Ryan Gosling sa vie tváriť!

• 24.12.2013  19:52
    Muž z oceli (2013)

Enormne dlhý rozbeh a ku koncu len výklus...

• 22.12.2013  13:22
    Drsný časy (2005)

Jednoducho ma film bavil. Veľká škoda že nemal minimálne o hodinu viac. Ale možno je to takto najlepšie. Ch.B. veľké bravó!

• 22.12.2013  13:19
    Mechanik (2004)

Ani nebudem komentovať výkon Christiana B. pretože to je očividne zbytočné a všetci sa zhodneme, že do toho dal viac ako dosť. Film ma okúzľujúcu temnú atmosféru, ktorá má naplno pohltila. IVAN s tým jeho širokouhlým úsmevom bol diabolský. Ani v jeden moment ste nemohli vytušiť čo je skutočné a čo nie, zakrvavená chladnička bola métou pre zvrat.Skvelá hudba bola čerešničkou na torte. Jedine koncu môžem vytknúť až priveľkú triviálnosť. A tak rád by som dal 5* (((

• 16.10.2013  20:20
    8 MM (1999)

Rozhodne 5 hviezdičiek. Za tú strhujúcu atmosféru by som pridal ešte jednu navyše. Oči sa mi od obrazovky neodlepili dúfajúc, že film nikdy neskončí. Najlepší triler pre mňa osobne. K tomu som prehltol aj tú strašnú vlnu zmiešaných pocitov pri záverečných titulkách.

• 1.8.2013  16:58
    Just for Laughs (TV pořad) (2006)

Tak ako toto ma nedokáže pobaviť žiadny iný film, seriál. Proste TOP !

• 21.7.2013  19:19
    Lincoln (2012)

Na môj vkus až moc interiérovo* poňatý film, z toho dôvodu som ho nemal chuť ani dopozerať, avšak herecký výkon Daniela Day-Lewisa vyzeral autenticky. Len kvôli nemu nedávam odpad. ---* použil som jemnejšie slovíčko, skôr nezáživný, nudný, odrapotaný, prehnane národniarsky a to by aj stačilo.

• 17.7.2013  01:26
    Chata v horách (2012)

Top fanstasmagoricky "horor" ktorý mal byť akože vtipný. Toto nepatrí do žánru horor, akurát tak by som pre neho vytvoril nový, vhodnejší žáner - na smiech. Ešte teraz si spytujem svedomie, ako som toto mohol dopozerať.

• 14.7.2013  01:49
    Kruh (2002)

Nakoľko som pred filmom videl naň paródiu, tak ma tá atmosféra moc nestrhla. Natočené skvele, herecké výkony boli na slušnej úrovni a dejovo to bolo tiež perfektné. Zaklincujem to troma hviezdami, vďaka nie veľkému filmovému zážitku z dôvodu hore uvedeného.

<< předchozí 1 2 3