Dobrý Will Hunting (1997)

Naozaj neexistujú tie správne slová, ktoré by som vedel dopredu poskladať o tomto filme. Či už je to rozhovor Matta a Robina v parku na lavičke, alebo uchvátení matematickí géniovia pri zistení, že ich predčil chalan z ulice alebo battle rozhovor o histórii Spojených štátov či krásne momentky Matta a Minnie, rozhovor Matta na stavbe s Benom a takto by som mohol pokračovať, až pokiaľ by som neprerozprával celý obsah filmu. Je dobré, že tento film vznikol, pretože určite dodal veľa ľuďom entuziamus a chuť či odvahu do štúdia, lásky alebo hocičoho iného, čoho sa v živote obávali, pretože tento film mu priamo povedal a naznačil, že aj tí najväčší géniovia, najväčšie mozgy na svete, majú v živote plno strastí a nie je to len prechádzka ružovou záhradou. A preto sa nemajú čoho báť. Ben a Matt u mňa po tomto filme stúpli veľmi ale veľmi vysoko a ja sa na seba hnevám za to, že som Bena Afflecka tak veľmi podceňoval. Klobúk dolu Páni ešte raz.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Ja spadám do kategórie divákov, ktorej sa práve na prvú polovicu filmu skvele dívalo a každý jeden "tlachanec" som si vychutnával. Prekvapil ma charizmatický Kurt Russell, ktorý svojím diabolsko-tvrďáckym šarmom vypĺňal dej do hĺbky. Skvelý scenár, skvelí herci, krásne herečky, jediné čo mne nie je po chuti, je tá záverečná náháňačka, ktorá bola podľa môjho názoru, dosť pritiahnutá za vlasy. Aj napriek tomu dávam filmu plných. Chuťovečka!

Zmizení (2013)

Tento FILM s veľkým a tučným F ma totálne zarezal do sedačky a svojou atmosférou si ma podmanil a hltal som každú jednu sekundu po sekunde. Hugh Jackman mi nikdy ako herec priveľmi nesedel ale to čo predviedol v tomto snímku je naprosto geniálne a ako utrápený otec nezvestnej dcéry bol absolútne dokonalý. Jake Gyllenhaal, ako nastajlovaný osamelý detektív bol trochu pre mňa záhadou a záhadou aj zostal. Koniec, ktorý priniesol oveľa viac otáznikov ako odpovedí, mi bol sprvoti trochu nepodarený ale nakoniec mi došlo, koľko takých záverov som mal možnosť vidieť i keď ako uviedol POMO vo svojom komentári, "záver ma dostatočne neknokautoval" napriek tomu musím tento film ohodnotiť najlepšie ako sa dá, pretože tento rok ma žiaden film tak neočaril a nechal mi pripomenúť už legendárne Fincherove diela. THE BEST FILM OF THIS YEAR FOR ME!!!

Sin City - město hříchu (2005)

Vražda za vraždou, drsňák za drsňákom, štetka za štetkou. Plejáda známych tvárí v neokukanom komiksovom prevedení na čele s nesmrteľným Rourkom ala zlý plastický chirurg. Očarujúca Jessica Alba s divokou Rosariou ťahali značnú časť filmu bravúrne. Začína vojna. Vojna medzi štetkami, mafiánmi a policajtmi. Kto by tomu mohol zabrániť? Clive Owen? Ale kdežé, on sám určite nie! Samozrejme všetko je možné a každý jeden príbeh sa vzájomne prekrýva, čo dáva filmu ešte viac otázok ale aj odpovedí. Mojou odpoveďou na prehnane sentimentálneho Willisa sú 4 hviezdy. Quentinov rukopis je tu dostatočne vidno a ja proste výrobky, v ktorých má prsty, milujem. - Po treťom pozretí musím nakoniec hodnotenie zvýšiť na päť. Film, ktorý ma tak nadchne ako tento, si to zaslúži.

Obvyklí podezřelí (1995)

Film nemal mnou požadované obrátky, samozrejme ku koncu to vrelo. Vždy keď sa spomenulo meno Keyser Söze, mi behali zimomriavky po chrbte. A práve preto dávam filmu plných. Predovšetkým kvôli postave Keysera Sözeho, ktorá má po celý čas fascinovala a ešte dlho fascinovať bude.

Tělo (2012)

Koniec ktorý nemohol nikto čakať a z ktorého som zostal skamenený až do záverečných titulkov.

Srbský film (2010)

Buď sa ti film páči alebo nie. Buď 5 hviezd alebo žiadna. Ja patrím do prvej skupiny, aj keď ťažko sa mi hľadajú slová po tom, čo som mal možnosť vidieť v tomto filme.

Drsný časy (2005)

Jednoducho ma film bavil. Veľká škoda že nemal minimálne o hodinu viac. Ale možno je to takto najlepšie. Ch.B. veľké bravó!

8 MM (1999)

Rozhodne 5 hviezdičiek. Za tú strhujúcu atmosféru by som pridal ešte jednu navyše. Oči sa mi od obrazovky neodlepili dúfajúc, že film nikdy neskončí. Najlepší triler pre mňa osobne. K tomu som prehltol aj tú strašnú vlnu zmiešaných pocitov pri záverečných titulkách.