Bitva o Sevastopol (2015)

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Skvelý herecký výkon hlavnej postavy. Prekvapený z kvality ruskej produkcie. Reálne pôsobiace zábery z frontu a skvelo zachytené dojemné momenty. Nemám čo viac dodať.

Kapitán Phillips (2013)

Perfektná kamera, super práca Paula Greengrassa a heroický výkon Toma Hanksa. Ale ani to ma neprinúti dať filmu plný zásah. Ten film bol až priveľmi uťahaný a produkcia až priveľmi vsadila všetky karty na Hanksa. Na tom by nebolo nič zlé, len časom aj ten zaujatý pohľad na skvelý herecký výkon hlavnej postavy vychladne a vám neostáva nič iné, ako čakať na koniec. Filmy ktorým dám plný počet, musia byť filmy, u ktorých chcem, aby pokračovali ešte minimálne raz takú dobu. Tuto to bolo naopak. Chcelo by to predovšetkým vystrihnutie momentov, ktoré neovplyvnili dej a nijako sa mi nezaryli do pamäte. A ten záver - no mohol byť ešte uťahanejší? Aj napriek kritike musím dať filmu 4 hviezdy a to predovšetkým preto, že ide o veľkofilm, ktorý nesklamal ale ani neočaril.

Mládeži nepřístupno (2013)

Prvé scény nasadili latku zvrátenosti vysoko, čím u mňa dosť prekvapivo boli aj bravúrne humorne podané. Postupne však sila príbehov slabla a bolo vidieť, že scenáristom koniec prekĺzol cez prsty. Humor a moment prekvapenia klesal a takisto moje hodnotenie, ktoré začínalo na piatich hviezdach, sa zastavilo na troch. Ale inak zaujímavé obsadenie a ako experiment vcelku slušné.

Muž z oceli (2013)

Enormne dlhý rozbeh a ku koncu len výklus...

Zmizení (2013)

Tento FILM s veľkým a tučným F ma totálne zarezal do sedačky a svojou atmosférou si ma podmanil a hltal som každú jednu sekundu po sekunde. Hugh Jackman mi nikdy ako herec priveľmi nesedel ale to čo predviedol v tomto snímku je naprosto geniálne a ako utrápený otec nezvestnej dcéry bol absolútne dokonalý. Jake Gyllenhaal, ako nastajlovaný osamelý detektív bol trochu pre mňa záhadou a záhadou aj zostal. Koniec, ktorý priniesol oveľa viac otáznikov ako odpovedí, mi bol sprvoti trochu nepodarený ale nakoniec mi došlo, koľko takých záverov som mal možnosť vidieť i keď ako uviedol POMO vo svojom komentári, "záver ma dostatočne neknokautoval" napriek tomu musím tento film ohodnotiť najlepšie ako sa dá, pretože tento rok ma žiaden film tak neočaril a nechal mi pripomenúť už legendárne Fincherove diela. THE BEST FILM OF THIS YEAR FOR ME!!!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jednotku som nevidel a ani nechcem. K tomuto filmu ma vtiahol kamarát v jedno nudné poobedie - bola to chyba. Nie len že som zistil, že nedokážem pozerať akčné filmy tohto typu, ale vrcholne ma nebaví sa pozerať do tvári zostarnutých hereckých legiend, cez milióny guliek letiace výsostne pár centimetrov od ich tiel. Vrchol nudy a opakovane opakovaných akcií so šťastným koncom pre "dobro". Dve hviezdy dávam len vďaka bývalej hereckej špičke, ktorá kedysi točila skvelé filmy.

Hon (2012)

A ževraj deti nevedia klamať. Aby som to zobral skrátka. Chovanie každej jednej postavy ma totálne iritovalo. Stačí jedno nesmelé klamstvo, dokonca klamstvo z nevyvinutej detskej hlavičky a človekovi dobrákovi sa obráti život na ruby. Slovami riaditeľky škôlky: "zachovajme chladnú hlavu a poďme to vyriešiť racionálne." Paradoxne všetky postavy sa správali iracionálne. Každá jedna z nich bola vykonštruovaná tak, aby vo mne vyvolali absolútne zdesenie a v istých okamihoch som si len prial aby som bol súčasťou toho príbehu a všetkým to vykričal do tváre. Scéna v obchode ma absolútne odrovnala a nechápavo som sa zamyslel, ako môžu byť tí ľudia takí zlomyselní a krátkozrakí. Práve kvôli vyššie spomenutému nedávam filmu plných, pretože mi scenár prišiel až príliš nerealistický, v prvom rade chovanie všetkých postáv na čele s Lucasom. Avšak herecké výkony boli autentické a samozrejme silný príbeh, ktorý robí tento film tým čím je.

Chata v horách (2012) odpad!

Top fanstasmagoricky "horor" ktorý mal byť akože vtipný. Toto nepatrí do žánru horor, akurát tak by som pre neho vytvoril nový, vhodnejší žáner - na smiech. Ešte teraz si spytujem svedomie, ako som toto mohol dopozerať.

Lincoln (2012)

Na môj vkus až moc interiérovo* poňatý film, z toho dôvodu som ho nemal chuť ani dopozerať, avšak herecký výkon Daniela Day-Lewisa vyzeral autenticky. Len kvôli nemu nedávam odpad. ---* použil som jemnejšie slovíčko, skôr nezáživný, nudný, odrapotaný, prehnane národniarsky a to by aj stačilo.

Maturita duchů (2012)

Začiatok filmu tak isto ako prvá polovica ľahko strnulá. Druhá polovica filmu veľmi príjemná a svieža. Veľmi dobrý výber skladieb a taktiež skvelé herecké výkony, k tomu keď sa pridá sexi riaditeľka nemám dôvod nedať 4 hviezdy. Bonnie Tyler - Turn Around