Marius

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 5.11.2018  00:14
    Čára (2017)

Ako dobre to vyzerá, tak zlé to je scenáristicky a dramaturgicky. Koniec vyslovene smiešny. Čistý priemer. 5/10

• 30.10.2018  23:11
    Masaryk (2016)

Ševčík je obrazový maniak a po geniálnom Normale natočil vlastne priemerný film, ktorý sa svoju jednoduchosť usiluje zakryť nelineárnou štruktúrou v kombinácii s neveľmi podareným pokusom o portrét. Roden je výborný ale ani napriek tomu dosť dobre nechápem prečo Masaryk vo filme musí nevyhnutne vyfrézovať aspoň tri kikiny aj keď ako James Bond zrovna nevyzerá. Jednoducho povedané ten film si nezaslúži viac ako tri hviezdy... ale Ševčík je obrazový maniak. 7/10

• 16.10.2018  23:39

Keby to Luc natočil pred desiatimi rokmi tak tu strieka semeno elity po plafón. Bohužiaľ desať rokov mešká ale to fakt nemení nič na tom, že je to vizuálne päťkrát nápaditejšie a zábavnejšie než Star wars saga. Aj keď je to teda ich inšpirácia a príbeh je plochý. Šiesty element sa nekoná ale pozriem si to kedykoľvek a kdekoľvek veľmi rád. Thierry Arbogast FTW 9/10

• 14.9.2018  09:39

Naprostá šialenosť. Keď som to náhodou zapol na youtube tak som si po dvadsiatich minútach hovoril, že toto musí byť propagandistický film natočený tesne po druhej svetovej vojne ale skutočný rok vydania tomu dáva ešte lepší zmysel. Na jednej strane neuveriteľné množstvo dobového materiálu a vyzdvihovanie obetavosti Rusov, na strane druhej "taktné" mlčanie alebo eufemistické pomenovania ruského vpádu do Poľska v septembri 1939. Vzhľadom na rok vzniku sa dajú odpustiť roztomilé blbosti typu prečo sa blitzkrieg zastavil ale ten propagandistický náter spojenectva je neuveriteľný. Dokumentaristická hodnota tam je, skôr než o histórii však film vypovedá o tom, ako si spojenci želali, aby bolo Rusko vnímané vtedy, keď ho potrebovali. 5/10

• 19.8.2018  19:27

Väčší mor ako Disney.

• 19.8.2018  19:24

V poľskom dabingu jasných 5.

• 15.8.2018  09:00

Veľmi slabé štyri hviezdy a to hlavne za vizuál a démonického Pansringarma. Refn je obrazový magor, ktorý piple každý záber až k manieristickej dokonalosti a to mu žeriem. Trochu menej mu žeriem, že sa chce hrať v nelynchovskom svete na Lyncha, ktorý odstraňuje spred kamery Christophera Doyla všetky tie veci, ktoré mu tam nakládol Wong Kar-Wai. 7/10

• 13.8.2018  13:08

Označiť komediálnu komiksovú adaptáciu za vernú rekonštrukciu chce veľkú dávku fantázie alebo chcenia. Nie, nie je to presné ani náhodou ale je to sranda. Veľká sranda. Maršál Žukov FTW 8/10

• 13.8.2018  12:34

Takto nejak mala vypadať 300vka, aby nebola protofašistická a povrchne cool, o to viac ak si uvedomujeme, že Peržania boli snáď najliberálnejší hegemón predrímskeho obdobia a Tatári sa správali akoby naozaj boli z Tartaru. Za mňa plný kotol, a hoci sa odpisovalo kde to len išlo (námatkovo 300, Red Cliff, Game of thrones) Šurchoveckij to spravil tak, že to vôbec oči nebolí. 10/10 No a teraz chcem takto spravené aj to Čudské jazero s vykúpaním Teutónov.

• 6.7.2018  00:26

Takže máte tam dva megafláky od Mette Lindberg a vy s tým kurva naložíte takto!? 4/10

• 16.4.2018  22:31

Strašne roztomilá tooo, blbina. Gazela! 8/10

• 26.3.2018  10:54

Alebo čo predchádzalo ceste na západ. Nádherná animácia a prekrásne vytvorené prostredie verzus nepríliš originálny príbeh a kašlanie na (západného) diváka, ktorému chýba predporozumenie príbehu znalosťou Cesty na západ. U mňa 8/10

• 1.3.2018  09:50
    Pocahontas (1995)

Esencia všetkého čo na Disneyovkách neznášam.

• 27.2.2018  16:25

Sranda, že toto som prvý raz videl až s mojou dcérou a bavili sme sa kráľovsky. Výborný slovenský dabing Mariána Labudu za mladých čias a skvelé pesničky pri naháňačkách. 10/10

• 27.2.2018  16:05

Plný kotol preto, že je to pokus o inú Disneyovku, najotravnejšie pesničky si preskáčeme už v úvode a na pomery značky to prekvapivo kultúrne nekurví postavy a reálie. A aj tancujúce malé zvieratká v tomto filme nie sú také otravné. 10/10

• 27.2.2018  15:59

Napadlo vás drahí nespokojní vôbec, že je to celé točené optikou Hepnarovej? 10/10 A nechápem ako Slováci mohli dať Slnko v sieti ďalšej Hřebejkovke do počtu keď s Učiteľkou súťažilo toto.

• 4.2.2018  13:33
    Pokoj (2003)

Guilty pressure a.k.a Occasional eclipse of brainless mind.

• 8.1.2018  11:29

Lesk a bieda (karikatúry) kantovskej etiky. Áno, nie je to Zero ale treba si uvedomiť, že všetky tri route Fate/Stay night napísal niekto iný ako majster mäsiarskej filozofie Gen Urobuchi (ktorý ma na svedomí mimo iného aj geniálnu Madoku). Zero bolo premyslené a napísané práve tak, aby dalo zmysel dieram vo FSN, takže je podľa mňa potrebné skôr pozerať na to, ktorá z routes najlepšie zapadá so Zerom do kompaktného celku. A v tom je UBW jednoznačne skvelé. Dáva perfektný zmysel, že po poprave Kiritsuguovej utilitaristickej pilnosti krátkou výučbou grálom sa jeho adoptívny syn chytil extrémnej formy kantovstva, keďže pravdepodobne dostal lekciu o tom, čo grál predviedol Kiritsuguovi. Rovnako potom dáva perfektný zmysel prečo tento prístup priviedol Archera na popravisko a následne z neho spravil Counter Guardiana a heroic spirit a výborne to odôvodňuje i jeho dezilúziu z výsledku a pokus všetko zvrátiť. Oproti anime podľa prvej route (FSN 2006) je to pokrok asi po všetkých stránkach od vykresľovania postáv až po pokusy o hlbšie presahy. Shirou tu síce je stále za blbečka ale jeho postava sa pomerne rýchlo a presvedčivo vyvíja. Čo ma ale prekvapilo je čo spravili z Rin. Stačilo ubrať z prehnanej tsundere povahy a pridať trochu viac vnútornej neistoty a máme tu plnokrvnú postavu (sorry Saber, prestala si ma baviť už v Zero), ktorej som to prial asi najviac. Takto nejak si predstavujem naozaj dobre napísanú ženskú v anime. Má to samozrejme aj svoje muchy. Špeciálne ma nasralo ako skončila Illyasviel von Einzbern, pretože jej linka s existenciálnymi pochybnosťami dieťaťa homuncula a človeka by si zaslúžila aj samostatnú route. UBW túto linku len načrtne a ďalej ju nerozvíja. Po technickej stránke je UBW skvelé, animácia je na úrovni, o ktorej si bežná produkcia môže nechať len snívať. Hudba je fajn, nie je to síce Kajiura Yuki ani Kenji Kawaii ale svoju úlohu robí veľmi dobre (fight Berserker c/a Saber FTW). Podtrhnuté sčítané je pre mňa Fate / Stay Night Unlimited Bladeworks za poslednú dobu jedným z najlepších seriálov a mám ho v šuflíku vecí, ktoré ešte určite uvidím. Lebo slovami Waver Velveta z epilógu, áno ten sen je idiotský, ale nie je dôvod sa mu smiať. Lebo ľudia ako Shirou, idúc hlava nehlava za svojím menia svet. V dobrom aj v zlom. 10/10

• 27.12.2017  13:19
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Tak to tu máme zas. Stovky habilitovaných profesorov histórie s CSFD nickami fuckujú na najlepší televízny projekt v našich luhoch a hájoch za minimálne dvadsať rokov. Aj ja mám výhrady - áno viac než o politike sa to zdá byť o tom kto by koho rád prekotil a že (slovníkom Fridricha II.) ríši vládne pinda od ktorej použitia závisí či ríša padne. Aj mne to vadí ale inak je to veľmi profesionálna robota, ktorá si pýta formát miniseriálu na 10-12 hodín a viac sérií. A trochu viac vysvetľovania kto je kto a prečo robí čo akurát robí. Nuž nie je to ruská Jekaterina ale myslím, že tie peniaze neboli utopené. 7/10 ale na truc tunajším hejterom to bude za štyri.

• 20.12.2017  16:22

Naštudovať čo znamená turning Japanese a pochopíte, že ide o kurva dobrý sebareferenčný vtip. Kirsten sexy as hell.

• 18.12.2017  10:30
    Válka Bohů (2011)

Metrosexuálny Olymp čo sa do ľudí neserie (ha ha) kým sa nepokúsia oslobodiť Titanov. Skurvenie báje o Tézeovi. No a oproti tomu fakt peckový vizuál ale to vlastne od Singha čakáme. Film tak strašne bez akýchkoľvek ambícií, že to až bolí. Starý zlatý Súboj TItanov. Aj s Bubom. 5/10

• 18.12.2017  10:24
    Noe (2014)

Aronofsky by mal pochopiť dve veci. Ak chce vo filmoch hľadať Boha nech to radšej robí cez čísla a psychózy než cez Fontány a Archy, a že v hlave to nemá tak dobre utriedené ako Malick. 5/10

• 11.12.2017  09:17
    Piesočná potvorka (TV seriál) (1985)

Keď dvadsať rokov hľadáš Brontofúzika a máš hľadať Piesočnú potvorku. 10/10

• 22.11.2017  08:38
    Velmistr (2013)

Už tieto komentáre k tomuto filmu nemôžem čítať. Schválne koľkým z vás došlo, že toto nie je film o Ip Manovi ale o Gong Er a Ip Man tu slúži len na ukotvenie príbehu v (reálnom) čase ? Že je to vlastne smútok za všetkým tým čo sa z času a kultúry stratí len preto, že to niekto nechce, nevie alebo nemôže naučiť iných? Dlhší komentár (hopefully) coming soon. 10/10 a jeden z najlepších filmov o kung fu.

• 21.11.2017  09:54

Tak to máme Groundhog Day, Starship troopers, Saving Private Ryan, Aliens a k tomu ešte šmrcnuté manga predlohou. Japonsko z toho trčí v každom druhom políčku a Liman si je toho veľmi dobre vedomý. Riródo ! Celkom rozumiem, že z toho boli všetci čo nemajú napozerané anime takí odvarení. Limanovi treba uznať, že tento cocktail chutil aj mne napriek tomu že je vlastne jednoduchý a na prijatie záveru potrebujete naozaj veľa interpretačnej ústretovosti. Mne osobne pomáha skutočnosť, že nevieme aké vlastnosti má krv omegy, inak by ten záver poprel všetky pravidlá fikčného sveta EoT. Každopádne ako relatívne myšlienkovo nenáročná jazda s extrémne sexi Full metal (alchemist) Bitch a vecami, ktoré sú k videniu leda v anime výborný popcorn. 9/10 P.S. O niečo slabšie a o dosť hlúpejšie než iná Cruiseova sci-fi Oblivion. P.P.S. celkom by som chcel vidieť čo by za tie prachy z toho spravil taký Ryuhei Kitamura...

• 9.11.2017  19:59

How is Annie?

• 18.10.2017  14:14
    M83: Wait (hudební videoklip) (2012)

Akira meets Elfen Lied meets Mononoke Hime meets M83. What a (Re)Union!

• 14.10.2017  21:37

Atmosféra jaxviňa. Menej náznakové než Scottov film, avšak stále výborné v ne- ľudskej existencialistickej rovine, ktorá trčí spod povrchu, skvelo pracujúceho s úmyselne navodenými očakávaniami diváka, prechytračeného vlastnou chytrosťou. Chcelo by to ešte dotiahnuť Letovu linku a vysvetliť prečo práve K. získal práve tieto spomienky. Ale to sú len detaily. Wanna be in Luv with Joi. 10/10

• 12.10.2017  14:48
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Jediná otázka hodnotenia, ktorú mám pri tomto diele nevyriešenú je tá či sa mi viac páči Audrey Horne, Donna Heyward alebo Shelly Johnson. 10/10

• 11.10.2017  10:14

At night I'm driving in your car, pretending that we'll leave this town, we're watching all the street lights fade, and now you're just a stranger's dream, I took your picture from the frame and now you're nothing like you seem, your shadow fell like last night's rain. David Lynch at his best. A brutálny sucker punch seriálovej estetike súčasnosti. 10/10

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31