Marius

ICQ: 344096177

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 17.8.2017  21:52
    Viking (2016)

Na docenenie potrebujete tak akurátnu mieru znalosti Nestorovej kroniky. Nie veľa aby vám nevadili snahy vybieliť zločiny fornicatora maxima tým, že to za neho urobili iní a nie málo aby ste chápali kto je kto a prečo robí čo robí a prečo je tam kde je. Vizuálno a výprava na výbornú, politično skôr súčasné ako autentické. 8/10

• 17.7.2017  11:36
    Oklamaný (2017)

Pozerám, že môj názor na film sa začína čoraz viac vzdaľovať od našej tzv. CSFD elity, ktorá rieši v súvislosti s Coppolovej filmami úplne nepodstatné veci (eufemizmus pre kokotiny) ako dej a tak podobne. Sofia Coppola predsa bola vždy o atmosfére, herectve, pocitoch, problémoch v komunikácii postáv a perfektných obrázkoch a ak od nej po toľkých filmoch čakáte nejakú hutnú epiku, ste naivní. Tento film urobil Philippe Le Sourd a jeho osvetľovač, lebo takto krásne mäkko nasvietné interiéry som asi ešte nevidel a naozaj to pripomínalo rozpohybovanú galériu (Tommy987™) a herečky, z ktorých to svetlo robí priam renesančných anjelov až kým nevystrčia rožky. Z hercov by som vypichol asi výkon Kirsten Dunst lebo tá tu predviedla zas inú polohu ako v ostatných Coppolovej filmoch a myslím že prehrala aj Kidmanku, ktorá je tu tak trochu stále Kidmanka. Elle Fanning si tú naivnú nádržku fakt užívala a bolo to poriadne vidno; ak to dievča bude pokračovať vo výbere takýchto filmov, do desiatich rokov bude herecká extratrieda. Takže za atmosféru, obrázky, nasvietenie, Kirsten a Elle u mňa 9/10.

• 10.7.2017  15:28

Najväčší problém Revenanta je to, že Lubezki je boh kamery a Iñárritu nie je Terrence Malick, takže chvíľami tak celkom nevie čo s tou krásou robiť a hlavne čo ňou chce povedať. 8/10

• 20.6.2017  18:39
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Naprosto bezprecedentné. Ak redukujeme krajiny na národné záujmy a čítame ich konanie cez ne, je jasné, že dnešné putinovské Rusko a Pchingova Čína robia veľmi dobrú robotu. Celkom sa bavím, koľko vymastených euroatlantických univerzalistov tu na ČSFD máme. 9/10

• 24.5.2017  09:50

Jednoduché ako bulharská prostitútka (nič proti Bulharom). Výtvarne veľmi silné ale scenáristovi dať facku za najhlúpejšiu posádku vo vesmíre a priamočiary dej, kde hlavný "zvrat" je vám jasný v momente ako zmizne jeden Fassbender. A som zvedavý ako tieto prequely dotlačia k miestu a času pôvodného Aliena. 6/10

• 9.5.2017  14:41

Na hlavu postavený koncept rodinného filmu. Má to všetko, Stalloneho, Pac-Mana aj Davida Hasselhoffa. Aj awesome mix vol. 2 ... 9/10

• 24.4.2017  10:40
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Po štyroch dieloch musím konštatovať, nie, napriek fantastickým kompozíciám obrazu, svetlu a kamere a perfektnému digi Londýnu devätnásteho storočia, jednoducho nie. Je to rozťahané a dramaturgicky veľmi slabé, historicky nulovo výživné (akokoľvek presné by to bolo), lebo sa dozvieme len o tom ktorým smerom búchalo kráľovnino srdiečko a nie o jej role v politike impéria. Niektoré momenty ako guilty pleasure dobré, najmä behanie v lese s s prvým saským emo Albertom a spomaľovačky psíka. V neposlednom rade to v porovnaní s naposledy videnou ruskou peckou pôsobí ako veľmi chudobný a nevyrovnaný príbuzný. 6/10

• 1.4.2017  23:27

There is no Ghost in this (splendid) Shell. Na štyri ikonické scény originálu našraubovaný úplne iný príbeh. Nie je to remíza ale ešte ani príliš smutná prehra. The net should be vast and infinite. But this one is not. 7/10 a som zvedavý koľkým z vás doplo prečo tam je baset.

• 20.3.2017  07:44
    Jekatěrina. Vzljot (TV seriál) (2016)

Seríál mi odpálil dekel, takže je to za plný kotol a momentálne asi najlepší historický seriál sezóny. Vyvážený mix zahraničnej politiky, reforiem, vnútropolitického intrigovania, vzťahov so synom, romantiky a vojny (bude aj trochu Suvorova a bitka pri Cesme). Skvelí herci, najmä Koltakov ako "chodiaca encyklopédia" Nikita Panin je famózny a Alexandrova to tu hrá úplne inak než v prvej sérii, jej postava je omnoho temnejšia. Oproti prvej sérii to muselo stáť strašné prachy lebo výprava (s výnimkou počtu komparzistov) znesie porovnanie s regulérnymi hollywoodskymi blockbustermi. Anglická Viktória z toho istého roku pri tom vyzerá ako chudobný príbuzný. Celé voľne dostupné tu P.S. Tá trúba Pavol I. si tú svoju druhú ženu vôbec nezaslúžil.

• 2.3.2017  11:14

Choose life. Choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares. Choose looking up old flames, wishing you'd done it all differently. And choose watching history repeat itself. Choose your future. Choose reality TV, slut shaming, revenge porn. Choose a zero-hour contract, a two hour journey to work. And choose the same for your kids, only worse, and smother the pain with an unknown dose of an unknown drug made in somebody's kitchen. And then... take a deep breath. You're an addict. So be addicted, just be addicted to something else. Choose the ones you love. Choose your future. Choose life. Postmodern Boyle cinema at its best. Existenciálne úplne iným štýlom ako prvý diel (asi ako keď vojdete do zbúraniska obľúbeného diskoklubu z mladosti a v hlave vám hrá obľúbená skladba, ktorú už nikdy nikto v tom klube nezahrá(aj preto počuť z Born Slippy len útržky)) a hlavne, obávam sa, že to bude rezonovať len u tých čo majú okolo štyridsať a podobnú dobu si v mladosti užili. Nečakajte Trainspotting 96 v 2017 ale Transmelancholy 2017. Lebo skôr než nostalgické je to melancholické a dosť sociálne. Ale stále kurwa nadupané. 10/10

• 27.2.2017  11:19
    Medici: Masters of Florence (TV seriál) (2016)

Zatiaľ opatrne po dvoch častiach poviem, že som zvedavý na zvyšné. Dramaturg a scenáristi by si zaslúžili po papuli lebo ak skáčeme v dvoch dejových líniách, malo by to mať nejaký jednoznačný význam a prínos pre celok a divák by mal i po dvoch litroch vína vedieť, čo sa v ktorej línii odohráva. A irituje ma ako v moderných seriáloch musí byť každý génius cool. Veľké plus je že sa vyhrali s vizuálom najkrajšieho mesta na planéte a že exteriéry - hoci často CGI - vyzerajú verne a kto pozná Florenciu presne vie v ktorej budove sa čo odohráva. Zatiaľ 7/10.

• 4.2.2017  18:08

Fascinujúce je to, o koľko horšie, než o dvadsať rokov staršia Snehulienka je to animované.

• 30.1.2017  08:51
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Britské, príliš britské a príiš uponáhľané. Ale Paul Dano hrá Bezuchova geniálne (ako koniec koncov vždy) a nestratil sa ani James Norton. Všetko ostatné je britské, príliš britské. Napriek tomu štyri hviezdy lebo je to perfektne natočené. 7/10 P.S. Keby to natočili Rusi v tomto štýle http://www.csfd.cz/film/389051-jekaterina/komentare/ bola by to absolútna bomba.

• 30.1.2017  08:47

Pod vizuálom " artový Marco Polo pre Dynasty Warriors gamerov" drieme podvratný politický film. Na jeho správne dekódovanie ale potrebujete aspoň základné znalosti čínskeho myslenia, filozofie, kultúry a dejín a oprostiť sa od ideologických vzorcov strednej Európy 20. storočia. 9/10

• 30.1.2017  08:38

Milí prominentní užívatelia ČSFD, začínate ma pekne srať. Toto vôbec nie je typická dvojka a vôbec to nie je typický rodinný film a vôbec to nemá slabý príbeh. Poviem to tak, ak vôbec nejaký animák niekam za posledných desať rokov posunul tie západné rozjuchané rodinné kokotiny, ktoré si fičia na rádoby vtipných popkultúrnych odkazoch, bol to How to train your dragon a ak nejaká dvojka nebola zbytočná a posunula to na ešte dospelejšiu úroveň tak je to How to train your dragon 2. U mňa plná paľba a teším sa na trojku. 10/10

• 30.1.2017  08:24
    Maratónec (1976)

Neviem koľkí z komentujúcich čítali aj predlohu, ja som mal to šťastie si ju dať niekoľkokrát a je omnoho sugestívnejšia a brutálnejšia než film. Ten trestuhodne vynechal debatu Babe - Szell na tému "nie ste pre mňa tak celkom človek, milý Žid" a niektoré veci pozmenil preto, aby vyzerali dramatickejšie. Plusom je poctivo budovaná atmosféra štvanice a relatívna vernosť predlohe. 9/10

• 3.1.2017  14:49
    Komorná (2016)

Film roka 2016. 10/10

• 27.12.2016  09:17

Dávam tri hviezdy ale aby bolo jasné toto je len za výtvarnú stránku, inak je to dramaticky nezvládnuté až hrôza. Každopádne pozerá sa na to skvele ale v konečnom dôsledku je to len Twilight meets Blue lagoon meets Drogon. 6/10

• 26.12.2016  16:59

Včera som videl Tangled a myslel som, že u Disneyho pochopili že menej postáv a pesničiek je viac. Dnes som videl Frozen a chápem, že nič nepochopili. 5/10 vlastne ani neviem za čo.

• 24.12.2016  18:30
    Na vlásku (2010)

Idem na Maximus. 9/10

• 14.12.2016  15:18

Absolútne čarovná blbinka, kde polovicu zábavy a atmosféry robí sedemdesiatkový Awesome mix vol 1. vo vesmírnych kulisách a tú druhú to, že sa to vôbec ale vôbec neberie vážne. 9/10

• 21.11.2016  11:35
    Příchozí (2016)

SPOILERS ahead. Mám s Arrival podobný problém ako s Interstellarom, hoci tu neriešim či je film hlúpy alebo mimoriadne hlúpy. Oba filmy sú obrazovo, herecky a režijne bezchybné, tento film však nie je hlúpy, len nie je taký chytrý ako by chcel byť a zdanie chytrosti objavíte v momente ako si položíte otázku, či SPOILER reč heptapodov umožňuje ovplyvniť čas alebo ovplyvňuje len jeho vnímanie speakrom. To prvé nedáva zmysel a to druhé ničí pointu pretože sa dostaneme do klasických časových paradoxov, neriešiteľných bez jasného postavenia axióm o plynutí času KONIEC SPOILERU. Scenáru vytknem, že sa dalo oveľa lepšie pracovať s tým, že nielen dekódovanie heptapodov ľuďmi ale aj dekódovanie ľudí heptapodmi (keďže zjavne každý z teamov ľudí použil inú metódu komunikácie (a z Číňanov zas urobili volov, ktorí zvolia agresivitou nakazenú formu hry s nulovým súčtom hoci čínske písmo sa musí na komunikáciu tohto typu ako logomorfémografické písmo hodiť omnoho lepšie)) muselo nutne vnášať zmätky do obsahu komunikácie. Každopádne emotívne veľmi silné len vďaka línii s dieťaťom. Ale ak ma vo filme o "Príchode" (hoci neoficiálny názov a názov predlohy uprednostňuje inú línku) viac zaujíma otázka, ako sa eticky vysporiadať s SPOILER faktom ,že mám rozhodovať o tom, či spôsobím predčasnú smrti svojho dieťaťa tým, že ho privediem na svet , hoci viem čo sa stane KONIEC SPOILERU, něco je špatně. 8/10

• 16.6.2016  10:52
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Tak z tohto si aktuálne otaku po celom svete ustriekavajú?! Fakt z tohto? Tak len v skratke, epizodický seriál, ktorý chce byť paródiou a komédiou by mal byť vtipný a ja som sa usmial tak dvakrát. Jediné čo sa tu úspešne paroduje je japonská posadnutosť rankingami a stupňami úspešnosti. Akcia v superhdinskom žánri môže byť de facto akákoľvek ale už nie inovatívna, no a ak je hrdinom one punch man tak vieme vopred ako to skončí. Za mňa nič moc, zúfale tomu chýba jednotiaca dejová linka a zmysluplná idea. 5/10 ale tri hviezdy za animáciu. A jediný kto tu stojí za pozornosť je Tornado Tatsumaki.

• 21.3.2016  09:50

Klystír mozgu ružovým olejom, mimoriadne zábavný, svižný, nebolestivý a voňavý ale predsa klystír, ktorého najväčším problémom je, že neznalí egyptskej mytológie nepoberú niektoré súvislosti (Apop, podsvetie) a znalých ten klystír bude bolieť viac než neznalých. Originálny príbeh je predsa len lepší (golden penises and semen trial including). 6/10

• 14.12.2015  12:12

Lexa a h(r)omo-ero-tĺk v súboji o panenstvo Svarinskej. Otázka nie je ako to dopadne ale či naozaj je o čo súťažiť. 4/10

• 20.11.2015  11:34
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Vzhľadom na to, že sa tých šesť dielov dalo zhustiť do dvoch, po šiestich dieloch zatiaľ 5/10 a to nekomentujem bežné vikingské popkultúrne zvyky ako volať kňaza do trojky alebo perfektne oholené nohy a asi nožmi vyformované ochlpenie ohanbia žien. P.S. asi som už rozmaznaný takticky perfektnými Troma kráľovstvami (Sanguo) ale tých Sasov na pobreží by pobila aj banda škôlkárov.

• 15.11.2015  00:52

Evangelion pre chudobných (duchom). Aj tá Ayanami Rei tam je. 7/10

• 13.11.2015  21:28
    Sex ve městě (2008)

<°> <°><°><°> a ne že ne.

• 9.11.2015  14:47
    Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (TV seriál) (2013)

Pecka. Hrabľami do nosa. A plačte !

• 9.11.2015  12:43
    Moskytiéra (2010)

Vždy keď budete mať pocit, že vaša rodina je nefunkčná a vhodná na psychiatriu, pustite si Moskytiéru. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30