Marius

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 4.5.2020  09:46
    Gentlemani (2019)

Je to kurevsky coolovo natočené a napísané, je to návrat ku koreňom ale starý dobrý Guy Ritchie je preč. Je to šialene prekombinované, niektoré obrazové hrátky samoúčelné, až mám dojem že Guy chce s divákom až tak za každú cenu vyjebať, že finálna márovačka je tak trochu deus ex, na rozdiel od jeho predchádzajúcich filmov, kde bola skôr zhodou neuveriteľných náhod. Ale hlavne je to strašne uhladené a chýba tomu tá živelnosť a úžasný rozprávač z Lock, Stock a Snatch. Ešte jedna takáto ritchieovka a budem sa pri jeho filmoch nudiť a nezachráni to ani jeho samožerstvo v podobe odkazov na predchádzajúce filmy. Charlie Hunnam je v tomto filme excelentný psychopat snažiaci sa celú dobu držať svoj temperament na uzde. 102. najlepší film ani náhodou. 8/10

• 29.4.2020  14:34

Moje srdce úchyla stoporilo temer okamžite a túto šialenosť som si parádne užil. Freud, Kristus, hriech, sex, nohavičkové snapshoty, sekty, krv, megaerekcie a jedna z najlepších love stories ever! Čistá desiatka a Prvý Korinťanom č. 13. Opakované zhliadnutie povinnosťou. 10/10

• 23.4.2020  09:46
    matka! (2017)

SPOILERY Čo to ako kurva bolo ? Alegória na kresťanského Boha, ktorý zlyhá znova zlyhá lepšie ? Z lásky svojho Satana postaví Gaiu a potom si tam pozve Adama, stvorí mu v noci Evu a tá na druhý deň zničí všetku Lásku a zmizne z Raja až keď Kain zabije Ábela? A Satan je akože matkou Ježiša Krista, ktorého telo a krv učeníci jedia ? A potom vypukne Armageddon a bum ideme znova ? Ak je to takéto lacné tak potom nech Darren ide liečiť svoj božský komplex pretože ak mu niečo išlo tak svetské tortúry jeho postáv, či už hľadanie Boha v matematike, závislosti alebo onanistická túžba individuality byť perfektný v očiach iných. Lenže práve to posledné v spojení s božským komplexom nám tu Aronofsky predviedol na režisérskej stoličke. A film by sa mal odohrávať pred,nie za kamerou. Jediné čo Matke môžem nechať je atmosféra a psychotická Libatiqueova kamera. Len to sa od neho čaká ako povinná jazda. A tak je to na vyššie hodnotenie setsakra málo. 5/10

• 6.4.2020  10:49
    Kavej: Z východu na západ (TV seriál) (2019)

Keď sa toto ešte bude zlepšovať(Východná cesta a Babysitterka sú topky), tak to môže mať nábeh na perfektný, fakt perfektný sitcom. Zatiaľ 8/10

• 10.3.2020  09:24
    Spjaščije (TV seriál) (2017)

Áno, je to propaganda, ovšem tak sofistikovaná, že si pri nej uvedomíte, že všetky náprotivky z druhej strany mláky sú vlastne rovnakou propagandou z druhej strany. Neskrývane prezentuje celý diapazón prostriedkov, ktorým tajné služby dokážu ovplyvniť verejnú mienku a to tak, že defenzíva môže vypáliť len zle alebo horšie. Ruské seriály sú niekde úplne inde a výborné na nich je že nie sú robené podľa jednej šablóny. 9/10

• 10.3.2020  08:42
    Orel Eddie (2016)

From zero to hero of zeroes. 8/10 za ten neuveriteľne "hrejivo" debilný optimizmus, ktorý z toho celého ide.

• 2.3.2020  10:29
    Temný bojovník (2014)

OMFG prečo? 1/10

• 28.2.2020  15:53

Mňa nezaujíma "čo robia naši hrdinovia od poslednej série" ale "ako reagujú naši hrdinovia na veci čo sa dejú".

• 17.2.2020  11:39
    Narcos (TV seriál) (2015)

Strašne skratkovité. O Escobarovi som čítal už na strednej a vysokej a len som čumel. Tá látka si zaslúži omnoho podrobnejšie spracovanie. 8/10

• 16.2.2020  23:20
    Parazit (2019)

V rámci aktuálnej svetovej kinematografie zjav ale žiaden prelom, na zlatý vek Kórey to rozhodne nemá. 9/10

• 10.2.2020  16:17
    Sviňa (2020)

Film som zatiaľ nevidel a uvidím ho až po voľbách ale fascinuje ma ako niekto dokáže na základe "umeleckej fikcie" hodnotiť fakty a ešte hovoriť, že toto je slovenská realita. Že je slovenský volič jednoduchý a nedôjde mu, že to nie je náhoda, keď filmu odložia premiéru tak aby bol uvedený pred voľbami, to celkom pochopím , ale že je taký jednoduchý, že to vezme pomaly ako hraný dokument som netušil. No nič, viac po voľbách.

• 7.2.2020  15:15

Koncentrovaný smútok porazený chuťou do života. Je fascinujúce ako Sorrentino vo svojich filmoch používa neustále rovnakú symboliku, ktorú odlišnými kontextami stále viac vysvetľuje. Som si istý, že Sorrentino nás na záver emočne úplne zmasakruje. P.S. Scéna keď Julia Snigir kúpe svojho syna preložená poškodenou Michaelangelovou Pietou je ukážka toho ako dokresliť scénu tým, že nevysvetľujete povrchnú podobnosť pózy ale vnútorný stav postavy. Nie je tam zahrnutá preto, aby si divák uvedomil podobnosť so slávnou sochou ale aby poškodená socha spätne referovala k vnútornému stavu postavy. Málokto má svoje filmy takto premyslené.

• 30.1.2020  21:59

Voiello a mníšky...najlepšia postava a zatiaľ najlepšia scéna sezóny.

• 29.1.2020  10:23

Bude to veľmi zlý pápež. Tento seriál sú kontinuálne bomby a audiovizuálne orgie ako čerešnička na torte zmysluplných aj zmyselných dialógov. Openingy a endingy môžem dookola. Nech to kľudne má aj desať sezón.

• 29.1.2020  10:20

Na Sorrentinovi je skvelé, že človek nevie čo bude nasledovať v ďalšej minúte. Štrajk mníšok vo feministickom duchu je skvelý nápad a zápas sestra Lisette vs. Voiello je čestná remíza, dúfam že tento súboj bude pokračovať aj ďalšími kolami.

• 20.1.2020  23:50

Naprosto neskutočná vec, z openingu disco jebtišiek som si temer strekol a zvyšok rozhodne nezaostal. Fascinujúca reminiscencia súčasného "heretika" na stolci Františka, dotiahnutá do extrému a hlavne perfektný Voiello. A bude schizma, ne že ne. Sorrentino nehrá podľa seriálových pravidiel, ide si svoje a to je dobre. V tomto sa podobá Lynchovi. A to je tiež dobre lebo ide kvalitatívne rovnaké bomby len inak natreté. 10/10

• 31.12.2019  10:37
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Po šiestich dieloch mimoriadne bojujem s chuťou zavesiť seriálu ako celku tri hviezdy z dvoch dôvodov. Prvým je tá scenáristická a dramaturgická lobotómia diváka nezaťaženého predlohou, keď si až vo štvrtom dieli uvedomíte ktorá línia je "prítomnosť" a musíte si pracne znova vyskladať chronológiu udalostí. Tým druhým je klasická americká nutnosť napchať kultúrnu korektnosť tam kde nie je potrebná. Vo fikčnom svete zjavne slovanského pôvodu nemajú čo hľadať černosi a je mi jedno že ma kaviareň bude častovať nelichotivými prívlastkami, jednoducho to sem nepatrí. Čo mi ešte dosť kazí dojem je jazyk; potreba aby sa divák stotožnil s postavou rýchlejšie skrz "moderný" jazyk je vo fantasy mor a Zaklínač má s týmto veľký problém. Marigold na facku, Yennefer vyzerá ako Zuza Plačková pred plastikami. Inak obsadenie OK a diel so strigou je päťhviezdičkový. 7/10 Update po konci: Na slabé štyri.

• 28.12.2019  13:46

Berme to z tej lepšej stránky, ani Disney to nedokázal skurviť tak, aby z toho netrčala paródia na byliny v každom druhom políčku a ešte to bolo aj zábavné. 7/10

• 2.12.2019  12:23

Famózne naanimované. A to je všetko. Príbeh je x krát lúhovaný čaj bez snahy predať to banálne posolstvo aspoň trošku inak. Navrch toho ja neznášam muzikály; tu o to viac, že postavy spievajú v tých najneuveriteľnejšách chvíľach a niektoré pesničkové sekvencie už nie sú muzikálové čísla ale čisté videoklipy. Tož tak. 5/10 Tomu kto prekladal piesne do slovenčiny by som dal po pysku. "Som zablúdený" mi temer utrhlo uši.

• 29.11.2019  08:26

Tento diel je na hojdačke, niektoré scény super, niektoré mi pripadajú zbytočné. Iorek vládne a konečne začínam mať radšej túto verziu Coulterovej. Ale tá tiesnivá atmosféra z druhého dielu je zatiaľ neprekonaná.

• 27.11.2019  10:11
    Vlastníci (2019)

Najlepšia česká komédia minimálne od Samotárov. Všetko od scenára až po réžiu je tu perfektne vyvážené, každý si hrá to svoje lepšie ako najlepšie a čo je pri one room konverzačkách najdôležitejšie máte chuť okamžite vstať zo stoličky a ostatných členov SVJ poriadne prefackať (keby to išlo, keďže ste zabudli že sedíte v kine a nie na schôdzi). Klára Melíšková FTW, ak neuhádnete jej povolanie do troch minút ste lúzri. Asi by sme mali o tom hlasovať, ale 10/10.

• 25.11.2019  08:57

Opatrný optimizmus. 8/10

• 30.10.2019  14:33

No, ak je to toto : https://www.youtube.com/watch?v=4Sp0w0lVFPc , potom strašná pecka.

• 28.10.2019  08:30
    Jekatěrina. Samozvancy (TV seriál) (2019)

Vlastne midquel medzi predposlednou a poslednou časťou predošlej série. Ešte opulentnejšia výprava a štandardne výborní herci. Aнгелина Стречина красотка. Pre mňa prekvapivo veľmi dobre fungovala aj zromantizovaná línia Alexeja Orlova a Jelizavety "Tarakanovej", napriek tomu že to určite takto nebolo je to celé v rámci príbehu veľmi uveriteľné a poučné pre krásne devy, ktoré hrajú veľkú hru bez tromfov. Z cárovnej tu už nadobro urobili tvrdú samoderžavnicu. A stálo by zato rozšíriť aj líniu Suvorova. Celé po rusky tu : https://www.youtube.com/watch?v=lnzqK7avQqY

• 11.10.2019  22:10
    Joker (2019)

Absolute midcult, ktorý je geniálny v dvoch veciach. Po prvé v tom ako to Phoenix zahral a po druhé v tom ako súčasnú éru homixových (požičiam si od verbala) eskapistických filmov dotiahol do simulakra reality. Shawshank redemption instagramovej generácie. 5/10

• 3.10.2019  09:26

Ak som správne pochopil koniec, potom je to strašne naivná báchorka a celý film len epizódka vo väčšom pláne; každopádne po výtvarnej a choreografickej stránke bomba, OST výborný a Charlize stále sexi as hell. 7/10

• 1.10.2019  16:32

Keď chcete tročiť film o ruskej tajnej službe tak ho kurva točte v Rusku alebo aspoň s ruskými poradcami. Priehľadné, naivné a hlavne miesto on skôr off. V tej Anne bol aspoň ten чебурашка v skrini, kopa matriošiek a ruskí herci. Čo je tu? Belgičan čo vyzerá ako Putin a hovorí s nejakým dementným prízvukom. A Jennifer ktorú sme videli full frontal už vo fappeningu. U mňa ťažký priemer. 5/10

• 1.9.2019  19:44
    Lucy (2014)

Zábavne šialená...blbosť. 7/10

• 29.8.2019  23:18
    Anna (2019)

Nech si ide jelita CSFD nasrať. Na tento film čakám od Leona. P.S. Kto si všimol чебурашку ?10/10

• 19.8.2019  08:55

Nebudem vypisovať siahodlhé analytické komentáre, všetko k tomu ako čítať nového Tarantina viacmenej povedal Matty. Takže len pár poznámok. V zásade pre zážitok z tohoto filmu potrebujete len vedieť, čo spravila Mansonovie família 9.augusta 1969 vtedajšej manželke Romana Polanského Sharon Tate a jej priateľom. Ak sú vaše znalosti filmu na vyššej úrovni, QT vám pripravil retro prechádzku Hollywoodom a televíziou 60. rokov, ktorú si užijete o to viac, o čo viac máte znalosti o filme tohto obdobia. Herecky to tu u mňa s prehľadom berie Brad Pitt, ten si to na plátne doslova užíva. Margaret Qualley chcem vidiet v ďalších filmoch. Ale hlavne, tento film sa podľa mňa stane najobľúbenejším filmom Erica Cartmana. 10/10

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33