Noe (2014)

Aronofsky by mal pochopiť dve veci. Ak chce vo filmoch hľadať Boha nech to radšej robí cez čísla a psychózy než cez Fontány a Archy, a že v hlave to nemá tak dobre utriedené ako Malick. 5/10

Písečná potvůrka (1985) (seriál)

Keď dvadsať rokov hľadáš Brontofúzika a máš hľadať Piesočnú potvorku. 10/10

Velmistr (2013)

Už tieto komentáre k tomuto filmu nemôžem čítať. Schválne koľkým z vás došlo, že toto nie je film o Ip Manovi ale o Gong Er a Ip Man tu slúži len na ukotvenie príbehu v (reálnom) čase ? Že je to vlastne smútok za všetkým tým čo sa z času a kultúry stratí len preto, že to niekto nechce, nevie alebo nemôže naučiť iných? Dlhší komentár (hopefully) coming soon. 10/10 a jeden z najlepších filmov o kung fu.

Na hraně zítřka (2014)

Tak to máme Groundhog Day, Starship troopers, Saving Private Ryan, Aliens a k tomu ešte šmrcnuté manga predlohou. Japonsko z toho trčí v každom druhom políčku a Liman si je toho veľmi dobre vedomý. Riródo ! Celkom rozumiem, že z toho boli všetci čo nemajú napozerané anime takí odvarení. Limanovi treba uznať, že tento cocktail chutil aj mne napriek tomu že je vlastne jednoduchý a na prijatie záveru potrebujete naozaj veľa interpretačnej ústretovosti. Mne osobne pomáha skutočnosť, že nevieme aké vlastnosti má krv omegy, inak by ten záver poprel všetky pravidlá fikčného sveta EoT. Každopádne ako relatívne myšlienkovo nenáročná jazda s extrémne sexi Full metal (alchemist) Bitch a vecami, ktoré sú k videniu leda v anime výborný popcorn. 10/10 P.S. celkom by som chcel vidieť čo by za tie prachy z toho spravil taký Ryuhei Kitamura...

M83: Wait (2012) (hudební videoklip)

Akira meets Elfen Lied meets Mononoke Hime meets M83. What a (Re)Union!

Blade Runner 2049 (2017)

Atmosféra jaxviňa. Menej náznakové než Scottov film, avšak stále výborné v ne- ľudskej existencialistickej rovine, ktorá trčí spod povrchu, skvelo pracujúceho s úmyselne navodenými očakávaniami diváka, prechytračeného vlastnou chytrosťou. Chcelo by to ešte dotiahnuť Letovu linku a vysvetliť prečo práve K. získal práve tieto spomienky. Ale to sú len detaily. Wanna be in Luv with Joi. 10/10

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jediná otázka hodnotenia, ktorú mám pri tomto diele nevyriešenú je tá či sa mi viac páči Audrey Horne, Donna Heyward alebo Shelly Johnson. 10/10

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

At night I'm driving in your car, pretending that we'll leave this town, we're watching all the street lights fade, and now you're just a stranger's dream, I took your picture from the frame and now you're nothing like you seem, your shadow fell like last night's rain. David Lynch at his best. A brutálny sucker punch seriálovej estetike súčasnosti. 10/10

Lichožrouti (2016)

Je veľmi smutné ak sami autori geniálnej knižky pre deti z nej dokážu vytrieskať len takto priemerný film. 5/10