Nejsledovanější žánry / typy / původy

Recenze (1 005)

Pasažéři (2016)

Vizuál, hudba a herci. Chvíľami to vykráda Sunshine. 7/10

plakát

Domek z karet (2013) (TV seriál)

Tak strašne wannabe cool, až to pôsobí nereálne a vykonštruovane. 7/10

MILF (2018)

Naprosto zbytočný film o troch ženách čo si na dovolenke narazia zajačikov. Ale ak pretrpíte hodinu, uvidíte že Virginie Ledoyen je aj vo svojich štyridsiatich štyroch totálne sexi. 4/10

plakát

Brave New World (2020) (TV seriál)

To tu ako nik, ani scenárista netuší, že to nie je originálny scenár ale Huxleyho opus magnum?! Prvý diel vizual OK ale dejovo sračka. Huxleyho kniha nie je o sexe a je omnoho prepracovanejšou dystopiou než Orwellova 1984 nanešťastie to vzal pod krídla Netflixu takže to má zatiaľ s rafinovanou predlohou spoločné len postavy, prostredie a somu. Ja chápem, že dnes rozmýšľať nie je sexi ale keď chcú kurviť bibliu prvou signálnou nech ju nevolajú biblia. 4/10

plakát

Éra samurajů: Bitva o Japonsko (2021) (TV seriál)

Opatrných 5 po prvej časti. Moje milované Sengoku a jeho záver rukami "japonského triumviratu". Po skončení komentár revidujem.

Deník strojvůdce (2016)

Strašná šupa. Som veľmi rád, že niekto ešte dokáže natočiť takto milý a dojímavý film bez povinnej jazdy politickej a kultúrnejkorektnosti. Aj keď v ňom ide o to, aby ste konečne zrazili toho prvého. Nina Jankovič! 10/10

Mank (2020)

Ak chcete vedieť prečo je to výborný film odporúčam Bluntmanov komentár, je to tam jasne napísané. Ale ja tomu proste nemôžem dať viac aj keď sa s Bluntmanom výnimočne na totálku stotožňujem. Proste ma to šialene nebavilo ale to neznamená, že to nie je pozoruhodný film. 9/10

plakát

Roman Empire (2016) (TV seriál)

Insta historický seriál, v zásade založený na "príbehoch" miesto dát, čo nie je až také zlé až teda na to, že sa to čiastočne degraduje na kozy a krv. Len tej klasickej oslave Ríma ako najväčšej, najmocnejšej a najinovatiívnejšej ríše vtedajšieho sveta sa musím smiať lebo je to klasická choroba europocentrickej historiografie. Rím mal vlastne šťastie že Čína mala všetko čo potrebovala, v druhom storočí by ich hanské armády sfúkli ako sviečku.4/10

Chůva na zabití (2017)

Kevin nie celkom sám doma. So Samarou a pár priateľmi. Ňuňu. 6/10

Král (2019)

Navzdory tomu ako si to historicky klasicky anglosasky vymýšľa a domýšľa (Dauphin Louis pri Agincourte ani len nebol, Henry bol fanatik, ktorý v sebe videl vykonávača vôle božej a nie pacifista atd.) výborný film s presvedčivým výkonom Chalameta a epickým stvárnením agincourtských jatiek francúzskej šľachty. Na päť hviezdičiek to ale dotiahlo len vďaka realpolitickej prednáške od Kataríny de Valois (Lily Rose Depp). Plantagenetovci robili stále tú istú chybu keď sa ženili s capetovkami, ktoré podľa zákona mužov nemali nárok na trón. 9/10