FFilipCZ

okres Praha
Milovník nevšedních TV-show

1 2 3 4 5 6 7 10 20 29 38
    • 21.6.2016  11:21
    Kde domov můj? (TV pořad) (2016)

Celkem nudná vědomostní show, které moc nepřidává ani Aleš Háma. Otázky jsou zajímavé, stejně jako témata. Akorát teda výhru za takové vědomosti bych si představoval výrazně vyšší než pár tisícovek (15k max, pokud soutěžící zodpoví všechny).

• 21.6.2016  11:20

Příjemně plynoucí filmek s motivy jakési humanitární road-movie na Balkáně. Skvěle vybraní herci a parádní hlášky.

• 16.6.2016  11:43

Až překvapivě napínavý a strhující snímek, u kterého jsem si snad poprvé za svou "filmů-sledující kariéru" uvědomil, že je skoro konec filmu a já jsem ještě ani nehrábl do misky s brambůrkami. Tak moc jsem byl do filmu zakoukaný. Henry Rollins svou roli ztvárnil naprosto bezkonkurenčně a chladně, tak jak to mělo být. K tomu opravdu klobouk dolů. Snímek a především jeho nápaditost a oproštění se od stereotypu měli určitě na víc, ale já jsem i tak velice spokojen.

• 15.6.2016  11:12

Překvapivě jsem čekal pravý opak. Čekal jsem velice povedené efekty a obraz a nějaký shitózní děj, u kterého se budu chtít oběsit. Nakonec se dějová linie a celkový obsah filmu společně i s herci dal bez problémů užít, ale CGI byly na facku - jsme v roce 2016 a stále někdo může natočit takovouhle hrůzu? To už hraničí s efekty katastrofických filmů, které jsou v mém žebříčku na naprostém dně.

• 13.6.2016  18:43

Po dlouhé době zajímavý sportovní film, který není typologicky nastavený jako ty všechny ostatní stereotypní tituly ala "from zero to hero". Chytlavý děj i obsah, který mísí sportovní prostředí s problémy utlačovaných menšin a dobou před začátkem 2. světové války.

• 7.6.2016  17:54
    Code 8 (2016)

Zajímavý kraťas, který ukázal, čeho jsou tvůrci schopni, ale rozhodně si nechal ještě pár trumfů v rukávu. Doufám, že se jim podaří vybrat dostatečné množství financí k natočení celovečerního filmu a budu se těšit.

• 7.6.2016  08:40

Výbušný a třaskavý rukopis Michaela Baye je tu znát na každém rohu a proto zajisté většina uživatelů sahá po více hvězdách. Trailer mne připravoval opravdu na zajímavou a napínavou akci, po skončení filmu bych však dodal jedině "meh".

• 6.6.2016  22:01
    Megastadiony (TV film) (2016)

Opravdu velice zajímavé a hezky zpracované nahlédnutí pod pokličku všech francouzských stadionů, které budou hostit už za necelý týden zápasy Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2016. Nestačím se divit, čeho jsou novodobí architekti schopni. Nejvíce mne zaujal ultramoderní stadion PSG a také multifunkční stadion, jehož jednu půlku je po odsunutí trávníku možné během jednoho dne přeměnit v kulturní či sportovní scénu pro 30tis diváků.

• 4.6.2016  11:41

Moc povedený, spíše dospělácký, animák, který vypráví o dnešním produktivním světě a předsudcích s ním spojených. Velice originální námět, výborně zpracované město a jeho jednotlivé odlišné části. Zvířaty perfektně vyobrazené různé profese a sorty lidí. Mnoho vtipných gagů a scének a chytře vybraná úvodní dvojice. Lenochodi mě naprosto dostali a rozhodně by si zasloužili minimálně nějaký kraťas, ne-li celovečerní zpracování, podobně jako Mimoni z filmu Já Padouch.

• 5.5.2016  10:44

Pro mě osobně celkem zklamání. Čekal jsem opravdu nějaký dokumentaristický skvost s dechberoucí kamerou, na kterou se především upoutávalo. Kamera mě tedy nikterak zvlášť nezaujala, i když záběry jsou samozřejmě krásné. Nejvíce mi však chybělo jakési pojivo mezi jednotlivými "kapitolami"/ročními obdobími a střih prostě jen skákal z jednoho do druhýho. Ekologických bullshitů jsem také čekal více, s tím jsem spokojený a pár slov na konci dokumentu mi nevadí. Přeci jenom, je to všechno pravda a především přirovnání válečných plynů, které zabíjely lidi a plynů, kterými se ošetřuje dnešní rostlinstvo je více než přesné. Sečteno podtrženo - dokument snažící se být pro všechny (mladé i staré) nakonec tak nějak není pro nikoho. Slabší průměr.

• 4.5.2016  10:15
    Moonwalkers (2015)

Film, jako celek, mne moc nezaujal. Ale rozhodně si jsem jist, že nikdy dříve nebyl konspirační film pojat tímto způsobem. Je to spíš taková nepřehledná směsice různých ulítlých scének plných zbraní, drog a prachů, než se konečně dostaneme k samotnému natáčení. To pak teprve začne ta pravá jízda! Závěrečných cca 20 minut jsem si pouštěl přibližně 5x po sobě, ty opravdu nemají chybu a v podstatě především díky tomu konci dávám tři hvězdy.

• 3.5.2016  09:12

Will mne tímto hereckým výkonem velice příjemně překvapil a velice mne mrzí, že nakonec nebyl nominovaný na Oscara. Rozhodně by si to za tuto svou roli zasloužil. Stejně tak jsem byl nadšený také z celého snímku, který mi americký fotbal dal do trošku jiné perspektivy. Nikdo si určitě nedokáže představit, co to pro toho doktora muselo být, bojovat proti takové mase lidí, pro které je americký fotbal hned na druhém místě po Bohu (někdy možná i před ním). Musím se přiznat, že sportovních dramat už jsem celkem dost přesycený a záměrně jsem je přestal poslední dobou vyhledávat. Proto jsem nadšený, že jsem si tento filmový klenot nenechal ují, jelikož téma (ne amerického fotbalu, ale těch místy smrtelných poranění mozků, která vyplynou až po ukončení aktivní kariéry) pro mne bylo jednou velkou neznámou.

• 29.4.2016  11:13
    Podvodník (2012)

Wow, tak tohle byla opravdu síla! Mnohokrát jsem se zastihl, jak pouze nevěřícně zírám s pusou otevřenou dokořán. Velice kvalitní dokument se znepokojujícím tématem, které vás ani chvíli nenechá vydechnout a v hlavě vám to bude stále šrotovat, co se tam vlastně děje a jak to všechno dopadne.

• 28.4.2016  10:20
    Bellflower (2011)

Tento snímek jsem si stáhl z dvou hlavních důvodů: 1) Postapo tématika, 2) Vidina konstrukce plamenometu a Medusy. Bohužel obou bodů je ve snímku pomálu a tak nějak vlastně v podstatě vůbec nevím, co se tam celou tu stopáž děje.

• 28.4.2016  10:18
    Barbar Ronal (2011)

Takový "trošku jiný" animák, který díky svým sexistickým narážkám rozhodně není pro děti. Ale o to více si jej užijí dospělí. Já se místo opravdu kvalitně bavil nad různými povedenými scénkami a dialogy 18+ :D

• 27.4.2016  11:52

Dopředu konstatuji, že opravdu nejsem žádný zarytý fanda SW. Jestli jsem viděl nějaké díly, tak to byly nejspíš první dva, maximálně tři, ze kterých se matně pamatuji základní dějové linky. Proto pro mě tento návrat (nejspíše po 10 letech, jak čtu z komentářů), nebyl žádným speciálním filmovým milníkem. Hrdinové mi nic moc neříkají, i když samozřejmě základní povědomí o některých z nich mám. Zaujalo mne vizuální zpracování a oceňuji také velice povedené vtipní vsuvky v dialozích.

• 23.4.2016  03:48
    Pátá vlna (2016)

Ouch, tak tohle zabolelo. Vše podstatné, na co jsem se tak těšil (pět akčně-katastrofických vln, na které nás navnadil trailer), bylo shrnuto v cca 5 minutách děje. Zbytek filmu jsme museli protrpět společně s krásnou Chloë (bohužel ani ona to nezachránila) a jejími románky, plus spoustou klišé, patosu, nudy a nepříliš kvalitními CGI. Potenciál a originálnost děje obrovská, výsledek značně neuspokojivý a béčkový.

• 17.4.2016  03:44

Vřele doporučuji si přečíst komentář uživatele Zeck, lépe bych to neřekl.

• 15.4.2016  14:59

Rozhodně nebudu jediný, kterému šla ze všech těch finančních výrazů a terminologie hlava kolem. A proto jsem opravdu příjemně překvapen, jak rychle mi tento dvouhodinový snímek utekl a s jakým zaujetím jsem ho sledoval. Oceňuji povedené vtipné vložky, jako třeba Margot Robbie, šéfkuchař, atp. Poměrně dost jsem se ztrácel v postavách a tak nějak celkově v tom, kdo z postav ve filmu vlastně vydělal a kdo prodělal. Každopádně sečteno podtrženo, dozvěděl jsem se, jak prohnilý a hnusný jsou banky v USA, kde za jejich chyby a chamtivost samozřejmě opět zaplatili obyčejní řadoví občané.

• 4.4.2016  09:54
    Dílna zatracenců (TV seriál) (2014)

Bohužel tohle se hrubě nepodařilo. Ačkoliv Tom ve svých miniscénkách a prostřizích naprosto exceluje a já se popadám smíchy za břicho, ostatní je jen velice slabý odvar z parádního Fast n Loud. Odpadlíci z úspěšné autobomilové díly Gas Monkey Garage se pokouší založit svůj vlastní business. Díly jsou zbytečně natahované a v 90% času se skoro vůbec nic neděje a stopáž je natahována a vycpávána nezajímavými scénami. Taky mi hodně vadí, že i když to je o nových chlapech a nové garáži, až nechutně často se tam objevují Richard s Aaronem nebo alespoň nějaká zmínka o GMG. Přestavby jsou povětšinou velice povedené, ale často bývá pouze jedna velká za dva díly a k tomu pár "quick flipů" a to je prostě málo.

• 2.4.2016  23:32
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Musím říci, že jak jsem první řadu hanil a celkem hejtoval za trapnost, tak se mi to postupně začalo více a více líbit - především ty proměny a kvalita, se kterou se do svých vystoupení "neprofesionálové" pouštějí. Dokonce si dokážu odpustit i nějaký ten seriál nebo hru a na chvíli zasednu k televizi, abych si tuto show zhlédnul. Takže zvyšuji ze tří na čtyři a to jenom proto, že tahle show mě prostě baví a odpady si nezaslouží.

• 23.3.2016  21:54
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2016)

Myslím, že se tu všichni (a nebo alespoň většina z nás) shodneme, že Milionář byl, je a bude pouze jeden - a to ten s panem Vladimírem Čechem, který stále ještě ze záznamu můžeme sledovat na TELCE. Každopádně potvrzuji, že Marek Vašut je za něj celkem důstojná náhrada (rozhodně lepší než Šmucler nebo Hejma), i přes to, že je někdy až moc hrrr a tlačí na pilu humoru, ale to bych prozatím dal za vinu jeho "premiéře" v této moderátorské pozici. Jednu hvězdičku si sice nechám pro sebe, každopádně si myslím, že tato soutěž bude velice kvalitní výplní televizního času v porovnání s těmi všemi trapnoseriály a béčkovými filmy, které ostatní programy (potažmo i TV NOVA) nabízejí. PS: Nová nápověda je zajímavým zpestřením a troufám si říci také nejsilnější nápovědou ze všech nabízených. PPS: "Nové studio" není zas až tak nové, jak se zdá, v podstatě to samé, jen v HD kabátku.

• 20.3.2016  17:59
    Prime (2005)

"Ona mě nesnáší, víte o tom?" Opravdu výjimečně originální, chytrá, promyšlená a zábavná romantická komedie, které na hlavu nasazuje korunku brilantní herecký výkon Umy Thurman a Meryl Streep.

• 19.3.2016  03:05

Dobře natočená dokumentární představovačka toho, s čím vším se ve své rutinní práci odstřelovači setkávají. Líbí se mi ty jednotlivé rozpracované a zrekonstruované akce, při kterých odstřelovači museli předvést svůj um. Jednak vám to dovolí nahlédnout do toho, s čím vším se tihle tvrďáci potýkají a druhak vám bude na daných příkladech misí a zásahů představena teorie a praxe střílení z odstřelovacích pušek.

• 9.3.2016  10:16
    Steve Jobs (2015)

A po Spotlightu a Creedovi tu máme další velkofilmové zklamání v řaadě. Nevím, co to se mnou a mým vkusem na filmy v poslední době je. Každopádně Steve na mě byl až moc dialogový a natažený a velice často jsem se nudil.

• 6.3.2016  17:02
    Spotlight (2015)

Mám trošku problém s tím, jak se poprat s hodnocením tohoto vítězného oscarového snímku. Nakonec bych to shrnul asi takto: Závažnost a pravdivost tohoto tématu a fakt, že se do tohoto někdo pustil a vypráví tento příběh celému světu, si rozhodně zaslouží pět hvězd, společně s povedeným obsazením a výborným Markem Ruffalem. Druhá stránka věci je ale zpracování některých částí filmu - především první cca půl hodina je neskutečně nudná - nechybělo mnoho a film jsem ani nedokoukal, ale vzhledem k tomu, že jsem věděl, do čeho se pouštím a že snímek by měl mít nějaké kvality, odolal jsem. Postupně, jak se děj nabaluje a my, jakožto diváci, společně s reportéry odkrýváme stále více a více toho svinstva, snímek začíná být zajímavější a zajímavější. Přeci jenom mě ale zpracování neoslovilo natolik, abych se tu ošíval mnoha hvězdami. Na závěr ale musím říct, že porota rozhodně vybrala na můj vkus lépe, než rok minulý, kdy Oscara vyhrál Birdman, kterému jsem bez ostychu napařil odpad bez mrknutí oka. Doufám, že vzestupný trend bude pokračovat a na příštích Oscarech se s porotou konečně shodneme na sto procent.

• 3.3.2016  13:28
    Babi (2015)

Kvalitně namíchaný koktejl humoru, drama, hlášek a citů zabalený do příjemné roadmovie, kterou táhne brilantní výkon Lily Tomlin.

• 29.2.2016  06:40
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

88. předávání Oscarů aneb "dostane Leo konečně sošku?" Přeci jenom hodnocení na csfd by mělo být o zpracování filmu, pořadu, seriálu, atd. Proto hvězdičkové hodnocení dávám, jaké dávám (a to jsem ještě shovívavý) a k jednotlivým nominacím se vyjádřím slovně o pár řádků níže. Opravdu velice mě zklamalo to neustálé přerušování reklamami v původním přenosu z USA, se kterými si bohužel musela poradit i Česká televize, která na tohle rozhodně není zvyklá. Možná jsem měl zvolit jinou formu, než prostřednictvím TV, případně si počkat na záznam, ale celkově mi to hodně kazilo zážitek z přenosu. Druhá věc, která mi značně znepříjemňovala zážitek z tohoto pořadu je dosti neprofesionální a otravný simultární překlad, ať už je jeho tvůrce více či méně zkušený. Ale zpátky k tomu, co je důležité: Velmi mile mě potěšilo několikanásobné vítězství Mad Maxe napříč mnoha kategoriemi a samozřejmě vítězství Lea. Naopak jsem velice zklamán, že Oscara za herce ve vedlejší roli si neodnesl Tom Hardy. Dalším velkým překvapením je pro mě Oscar za nejlepší film roku, Spotlight bych nečekal. Za vtipnou perličku bych poznamenal výpis osob, kterým děkoval Alejandro González Inárritu - určitě pochopí ti, kdož si ve výpisu všimli jména "James Skotchdopole" - to mě opravdu dostalo :)) Hudební čísla super (silný song Lady Gaga, Weeknd a Sam Smith), stejně jako live orchestr. Závěrem ke Chrisi Rockovi - někdy vtipné, někdy trapné - prostě celý on, co dodat.

• 25.2.2016  18:13

Když to trošku zjednoduším, Rizvan Khan je takový bollywoodský Forest Gump. Opravdu hodně silný dramatický snímek, který se z vás snaží všemi možnými způsoby poslední zbytky emocí a to ať už těch kladných (smích) tak těch záporných (zděšení, drama, strach). Čekal bych, že vzhledem velice natáhnuté stopáži mě bude film nudit, ale ani v jedné své pasáži nepolevuje a stále je na co se soustředit a co sledovat. Dal bych plných pět, ale bohužel závěr snímku se moc nepovedl, z toho jsem zklamaný, proto jedna dolů.

• 19.2.2016  07:47

Opravdu moc krásný korejský romantický film s velice nevšedním a originálním nápadem. Střídání vzhledu hlavního hrdiny je moc hezky zachycené a malá stopa "Made in ČR" potěší a překvapí zároveň.

1 2 3 4 5 6 7 10 20 29 38